راهنمای سفر کربلا و هر آنچه از سفر به کربلا باید بدانید

هرچند که خیلی از ما ایرانی‌ها 365 روزِ سال در داخل مرزهای کشورمان حضور داریم اما دل‌هایمان همیشه در آن طرف مرزها و در حد فاصل بین حرم امام حسین و حضرت عباس بال بال می‌‌زند. به همین دلیل است که وقتی کوچک‌ترین فرصتی به دست می‌‌آوریم، به پابوس شهدای این سرزمین می‌‌رویم.

0
838
راهنمای سفر کربلا عراق
راهنمای سفر کربلا
راهنمای سفر کربلا و هر آنچه از سفر به کربلا باید بدانیدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 22Rating: 4.5راهنمای سفر کربلا و هر آنچه از سفر به کربلا باید بدانید.راهنمای سفر کربلا و اطلاعات شهری که در جنوب عراق که فاصله‌ای کمتر از 100 کیلومتر با پایتخت این کشور یعنی شهر بغداد فاصله دارد.

راهنمای سفر کربلا

هرچند که خیلی از ما ایرانی‌ها 365 روزِ سال در داخل مرزهای کشورمان حضور داریم اما دل‌هایمان همیشه در آن طرف مرزها و در حد فاصل بین حرم امام حسین و حضرت عباس بال بال می‌‌زند. به همین دلیل است که وقتی کوچک‌ترین فرصتی به دست می‌‌آوریم، به پابوس شهدای این سرزمین می‌‌رویم. اما همانطور که می‌‌دانید برای سفر به کربلا هم باید حساب و کتاب دقیقی داشت. به همین دلیل، ما راهنمای سفر کربلا را در این مطلب گنجانده‌ایم تا کسانی که قصد خرید بلیط هواپیما کربلا را دارند، آن را با دقت بخوانند و از ابعاد مختلف این سفر اطلاعات مفیدی به دست آورند. پس اگر حال و هوای کربلا به سرتان زده، تمام هوش و حواس شما را گرفته و قلب‌تان مشتاق قدم زدن در بین‌الحرمین است، این مطلب را به هیچ وجه از دست ندهید.

اطلاعات کلی در مورد کربلا

راهنمای سفر کربلا عراق
راهنمای سفر کربلا

کربلا شهریست در جنوب عراق که فاصله‌ای کمتر از 100 کیلومتر با پایتخت این کشور یعنی شهر بغداد فاصله دارد. آخرین سرشماری انجام‌شده در این شهر نشان می‌‌دهد که جمعیت آن حدود 700 هزار نفر است. این شهر که بیشتر از هر چیز دیگری به نبرد امام حسین و یارانش در مقابل دشمنان اسلام شناخته می‌‌شود، در سال‌های اخیر تحت تاثیر شدید جنگ عراق و حملات تروریستی بوده و مکان‌های بسیار زیادی در آن از بین رفته است. با این حال، هنوز هم وجود مقبره امام سوم شیعیان و یارانش در آنجا، دلیلی موجه و کافی برای خرید بلیط هواپیما کربلا توسط هزاران مسلمان در سرتاسر جهان می‌‌باشد.

در قالب اطلاعات کلی کربلا بد نیست این را هم بگوییم که زبان مردم این شهر عربی و کردی است و پول رایج در آن، به طبع از قوانین کشوری، دینار عراق است. ضمنا، کد کشوری عراق +964 و کد شهری کربلا +40 می‌‌باشد. این شهر که مقصدی بسیار مهم برای شیعیان می‌‌باشد در تاریخ خود حتی تجربه میزبانی از 22 میلیون زائر از 56 کشور جهان را هم داشته و مردم آن به خوبی با آداب مهمان‌نوازی آشنا هستند.

آب و هوا و شرایط اقلیمی کربلا

راهنمای سفر کربلا عراق
راهنمای سفر کربلا

اقلیم کربلا نیمه خشک است. اقلیمی که باعث ایجاد تابستان‌های بسیار داغ و سوزان و زمستان‌های سرد در این شهر می‌‌شود. البته شکی نیست که دلیل اصلی این مساله صحرایی بودن شهر کربلاست. به طور کلی ماه خاصی را نمی‌توان به عنوان ماه بارندگی در کربلا مد نظر قرار داد اما اگر شما بلیط هواپیما کربلا را در 4 ماه آخر سال تهیه و به این شهر سفر کنید، شانسی هرچند بسیار کم برای دیدن باران کربلا و زیارت حرم در زیر باران را خواهید داشت.

راهنمای سفر کربلا – وضعیت اقامتگاه‌ها در کربلا

راهنمای سفر کربلا عراق
راهنمای سفر کربلا

با پایان جنگ در عراق، وضعیت هتل‌های شهر کربلا روز به روز بهتر شده و به استانداردها نزدیک‌تر می‌‌شوند. با این حال، هنوز هم اقامتگاه‌های این شهر راه زیادی را برای جلب رضایت تمامی مشتریان خود باید بپیمایند. برای مثال، اکثر اقامتگاه‌ها از لحاظ بهداشتی دارای نقایص فراوانی هستند. بنابراین، بهتر است هنگام خرید بلیط هواپیما کربلا و بستن بار سفر، وسایل بهداشتی مورد نیاز را هم در داخل چمدان قرار دهید. در کل، هتل ریحان کربلا و هتل شهرداری فندق‌العمده را می‌‌توان تا حدودی گزینه‌های مناسبی قلمداد کرد.

بهترین زمان سفر به کربلا

راهنمای سفر کربلا عراق
راهنمای سفر کربلا

انتخاب زمان مناسب برای خرید بلیط هواپیما کربلا و سفر به این شهر بر عهده خود شماست. اگر دوست دارید راحت به حرم برسید و در فضای آرام‌تری مشغول زیارت شوید، باید در ایامی غیر از ماه‌های محرم و صفر به این شهر سفر کنید. چراکه با توجه به وجود روزهایی همچون تاسوعا، عاشورا و اربعین در این ماه‌ها، کربلا به شدت شلوغ می‌‌شود. البته ناگفته نماند که در اعیادی مثل عید قربان و عید غدیر خم هم زائران زیادی به کربلا می‌‌روند و فضای شهر مملو از جمعیت می‌‌شود.

راهنمای سفر کربلا – جاذبه‌های زیارتی و سیاحتی کربلا

راهنمای سفر کربلا عراق
راهنمای سفر کربلا

هنگام خرید بلیط هواپیما کربلا و سفر به این شهر، غیر از حرم امام حسین و حرم حضرت عباس، نقاط مختلف دیگری را هم می‌‌توانید مورد بازدید قرار دهید. از آن جمله می‌‌توان به مزارهای مربوط به حر بن یزید ریاحی، عون بن عبدالله، طفلان مسلم و چندین امام‌زاده و عالمان مشهور جهان اسلام اشاره کرد. مقبره پادشاهانی همچون مظفرالدین شاه، محمدعلی شاه، احمد شاه، پادشاه آل بویه و امیر کبیر هم دیگر مکان‌هایی هستند که امکان بازدید‌شان فراهم است. ضمنا، از دیدن مکان‌های تاریخی مثل قلعه اخیضر، قلعه هندی، قصر عطشان، مقام‌های امامان مختلف و مساجد کربلا نیز غافل نشوید.

همانطور که می‌‌دانید، بخشی از سفر به کربلا به خرید سوغاتی از این شهر اختصاص می‌‌یابد. به همین دلیل گردشگران، هنگام خرید بلیط هواپیما کربلا درصدد آشنایی با مراکز خرید مهم این شهر نیز برمی آیند. بازار سنتی کربلا، مرکز خرید مجمع‌السفینه و مجتمع تجاری کربلا را می‌‌توان به عنوان سه محل مناسب برای خرید بهترین سوغاتی‌های این شهر دانست. سوغاتی‌هایی که مطمئنا تک تک دوستان و آشنایان شما، دوست دارند به عنوان تبرکی از سفر کربلا آنها را به دست آورند.

چند نکته کلی در مورد راهنمای سفر کربلا

راهنمای سفر کربلا عراق
راهنمای سفر کربلا

از آنجایی که هنوز هم امنیت کشور عراق مثل کشور ایران تضمین‌شده و تثبیت‌شده نیست، بهتر است در سفر به این کشور تنها نباشید. سفر با تورها و کاروان‌ها و مطرح کردن هر نوع مشکل با رئیس کاروان مهم‌ترین توصیه ما به شماست. نوشتن نام و نام خانوادگی بر روی تمامی چمدان‌ها، کیف‌ها و سایر اجناس، اجتناب از حمل موبایل و دوربین به داخل حرم، همراه داشتن اسناد و مدارک شخصی، رعایت کامل بهداشت و حتی اجتناب از خوردن آب با لیوان دیگران، دور از هر نوع تجمع و اخذ به موقع ویزا هم دیگر نکاتی هستند که رعایت آنها هنگام خرید بلیط هواپیما کربلا ضروری به نظر می‌‌رسد.

کربلا نه‌فقط به لحاظ تاریخی بلکه از حیث ارزش‌های مذهبی هم شهر بسیار مهمی بوده و از آن می‌‌توان به عنوان یکی از مهم‌‌ترین پایگاه‌های تشیع در جهان اسلام یاد کرد. تاسوعا، عاشورا، اربعین و در کل، هر روز دیگری از سال، دروازه‌های بهشت خداوندی در این شهر باز می‌‌شود و عاشقان سید‌ و سالار شهیدان، با پای پیاده، با خرید بلیط هواپیما کربلا، با خودروی شخصی و یا به هر طریق ممکن خود را به زیارت حرم این بزرگواران می‌‌رسانند.

برای خرید بلیط هواپیما کربلا و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید