راهنمای طبیعت گردی انفرادی بانوان

چه چیز در زندگی بیش از سفری انفرادی به دل طبیعت، شما را خودکفاتر، شکیباتر، مدبرتر، قوی‌تر و مستحکم‌تر می سازد؟ شاید هیچ. طبیعت گردی انفرادی صرفاً سفری به دل طبیعت نیست، نوعی چالش و برای برخی حتی سبکی از زندگی است، زمان نمی شناسد و دل خوش‌کنک نیست، از سفرهایی نیست که هنوز نرفته باید به فکر رزرو بلیط هواپیما بازگشت باشید.

0
43
راهنمای طبیعت گردی انفرادی بانوان
طبیعت گردی انفرادی بانوان
راهنمای طبیعت گردی انفرادی بانوانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 3Rating: 4.0طبیعت گردی انفرادی بانوان و راهنمایی ها و نکات لازم طبیعتگردی.طبیعت گردی انفرادی بانوان این تجربه برای بانوانی که عزت نفس آن‌ها زیر سایه سنگین وابستگی بیش از حد به خانواده قرار گرفته بیش از سایرین ضرورت دارد.

با راهنمای طبیعت گردی انفرادی بانوان بیشتر آشنا شوید

چه چیز در زندگی بیش از سفری انفرادی به دل طبیعت، شما را خودکفاتر، شکیباتر، مدبرتر، قوی‌تر و مستحکم‌تر می سازد؟ شاید هیچ. طبیعت گردی انفرادی صرفاً سفری به دل طبیعت نیست، نوعی چالش و برای برخی حتی سبکی از زندگی است، زمان نمی شناسد و دل خوش‌کنک نیست، از سفرهایی نیست که هنوز نرفته باید به فکر رزرو بلیط هواپیما بازگشت باشید. اصلاً بازگشت به کجا، وقتی طبیعت‌گرد سفر را زندگی می کند؟ طبیعت گردی انفرادی جنسیت نمی شناسد، و حتی تجربه آن برای بانوانی که عزت نفس آن‌ها زیر سایه سنگین وابستگی بیش از حد به خانواده قرار گرفته، بیش از سایرین ضرورت دارد. اما همانند دیگر سفرها، طبیعت گردی انفرادی نیز عاری از خطر نیست و برای انجام صحیح آن، نخست باید اطلاعاتی مفید و مهارت هایی کاربردی کسب گردد. در این مطلب که به راهنمای طبیعت گردی انفرادی بانوان اختصاص یافته، ما حاصل چندین ساعت وب‌گردی و چکیده چندین تارنمای مفید خارجی را برای شما گردآوری کردیم تا هرآنچه پیش از آغاز سفری هیجان انگیز و ماجراجویانه به دل طبیعت نیاز دارید بدانید، در این مطلب بیابید.

آیا طبیعت گردی انفرادی برای بانوان مخاطره‌آمیز است؟

راهنمای طبیعت گردی انفرادی بانوان
طبیعت گردی انفرادی بانوان

برای طرفداران کتاب «وحشی»، ایده بستن کوله پشتی و زدن به دل طبیعت بدون داشتن آمادگی قبلی شاید جذاب و وسوسه انگیز باشد، اما در حقیقت عقلانی نبوده و بسیار چالش برانگیز و حتی خطرناک است. حقیقت این است که طبیعت گردی انفرادی برای بانوان، مانند هر سفر ماجراجویانه دیگری ممکن است آبستن اتفاقاتی ناگوار و حتی خطراتی مهلک باشد، اما رعایت برخی نکات و انجام اقداماتی احتیاطی، احتمال وقوع این حوادث را به میزان زیادی کاهش خواهد داد. در ادامه برخی از این اقدامات را برای شما شرح خواهیم داد.

تلفن ماهواره ای به همراه داشته باشید

یکی از ملزوماتی که برای طبیعت گردی انفرادی بدان نیاز دارید، گوشی ماهواره ای است. از آنجایی که این گوشی با ماهواره کار می کند، امکان برقراری تماس تلفنی در مکان هایی که پوشش مناسبی برای برقراری ارتباط تلفنی از طریق شبکه های تلفن همراه وجود ندارد، را برای شما میسر می سازد. متاسفانه هزینه خرید و نگهداری تلفن ماهواره ای چندان مقرون بصرفه نیست، اما وجود آن برای امنیت بانوانی که قصد دارند سفری انفرادی را در طبیعت تجربه کنند، ضروری است. از دیگر امکاناتی که ممکن است در طول سفر بدان نیاز پیدا کنید، دستگاه اسپات بیکن (Spot Beacon) است. این دستگاه نیز مانند تلفن ماهواره ای کار می کند و قادر است اطلاعات جغرافیایی شما را در هر جا که باشید، دریافت کرده و به گیرنده ای که خود انتخاب می کنید، ارسال کند.

✅ بازدید از مقاله مزایا و معایب سفر انفرادی

مسیرهای مشخص و متداول را برگزینید

راهنمای طبیعت گردی انفرادی بانوان
طبیعت گردی انفرادی بانوان

چنانچه بی‌محابا به دل طبیعت بزنید و مسیرهایی نامشخص و بکری را برای نخستین تجربه طبیعت گردی خود انتخاب کنید، ممکن است در طول مسیر با مشکلات فراوانی از قبیل گم گشتگی، تشنگی، گرسنگی و حتی حمله حیوانات وحشی مواجه شوید و جان خود را در این راه از دست دهید. بنابراین بهترین کار برای دوری از چنین مشکلاتی، انتخاب مسیرهای معین و محبوبی است که توسط بسیاری از طبیعت گردان برگزیده و پیموده می شود. برای مثال می‌توانید طبیعت گردی خود را از مسیرهای متداول پارک‌های ملی شروع کنید و پس از کسب تجربه و مهارت در این کار، سراغ مسیرهای خلوت و بکر بروید.

با مسافت های کوتاه شروع کنید

پیشنهاد ما به شما این است که قبل از آغاز طبیعت گردی چندروزه، دست کم یک سال را در مسیرهایی چندساعته و کوتاه پیاده گردی کنید. با گذشت زمان و کسب مهارت های جدید، تجربه و اعتماد بنفس شما بیشتر خواهد شد و پس از یک سال طبیعت گردی انفرادی در مسیرهایی کوتاه، آمادگی جسمانی لازم را برای طی مسافت هایی بلند بدست خواهید آورد.

تجهیزات مناسبی را انتخاب کنید

یکی از بزرگترین مشکلاتی که ممکن است در سفر با آن دست و پنجه نرم کنید، تاول ها و زخم هایی است که از انتخاب کفش نادرست و نامناسب حاصل می گردند. بنابراین در نظر داشته باشید که کفش های شما باید درست اندازه پای شما بوده و از عایق رطوبتی، کفی سخت و تهویه مناسب برای مقاومت در برابر سرما و گرما برخوردار باشند. کوله پشتی نیز از دیگر اقلامی است که اگر برای شما مناسب نباشد، فشار زیادی به قسمت انتهای کمر شما وارد کرده و شما را به مشکلات بسیاری مواجه می کند. چنانچه مطمئن نیستید از چه کوله پشتی استفاده کنید، کافی است واژه «کوله پشتی» را در موتور جستجوی سایت سفرستان وارد کنید تا مطالب جامع و مفیدی را در مورد نحوه انتخاب صحیح کوله پشتی مناسب برای سفر بیابید.

سبک بال سفر کنید

از همراه بردن وسایل اضافی بپرهیزید. به یاد داشته باشید که شما قرار است تمام ابزار و وسایل سفر از قبیل لوازم آشپزی، البسه و تجهیزات چادرزنی را در کوله پشتی خود حمل کنید و حمل این میزان بار به تنهایی، به انرژی و استقامت زیادی نیاز دارد. بنابراین بیایید لطفی به خودتان کنید و از گذاشتن وسایل اضافی در کوله پشتی خود اجتناب کنید. شاید با خود بگویید چند صد گرم بار اضافی تفاوت چندانی در وزن کوله پشتی شما ایجاد نمی کند، اما باور کنید اگر قرار باشد مسیری طولانی را با کوله پشتی خود طی کنید، چند صد گرم اضافه بار نیز می تواند توان شما را به سرعت تحلیل برد.

مهارت های لازم را از دیگران بیاموزید

شاید قادر باشید غذای مورد نیاز خود را فراهم کنید و یا حتی مسیر خود را در دل طبیعت بدون نیاز به نقشه و قطب نما بیابید، اما این کافی نیست؛ برای طبیعت گردی انفرادی به مهارت هایی بسیار فراتر از این نیاز دارید. از آنجایی که در طبیعت گردی انفرادی، هیچ کس به یاری شما نخواهد شتافت، باید به خوبی بدانید که در صورت بروز صدمات ناشی از سقوط، نیش حشرات، مسمومیت و… چه اقداماتی را باید صورت دهید تا در راه نمانید. یادگیری برخی از این مهارت ها از طریق کتب طبیعت گردی امکان پذیر است و برخی دیگر را باید از طریق تماشای مستندهای طبیعت گردی و یا کلیپ های آموزشی یوتیوب کسب کنید. اما بدون هیچ تردیدی، بهترین و سریع ترین راه یادگیری این مهارت ها، داشتن همسفر ماهر و باتجربه ای است که مهارت های طبیعت گردی را یک به یک و در عمل برای شما شرح دهد و شما را در شرایط بحرانی و لحظات حساس یاری رساند.

در آخر اگر توصیه دیگری به ذهن شما می رسد، در بخش نظرات این مطلب با ما به اشتراک گذارید تا دیگران نیز از نظرات مفید شما بهره مند گردند.

در ادامه می توانید با بهترین مقاصد برای مسافران تنها آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید