راهنمای مهاجرت به آلمان

چنانچه نگاهی به فهرست برترین مقاصد دنیا برای مهاجرت بیندازید، نام کشور آلمان را در رتبه پنجم این لیست خواهید یافت. آلمان با اقتصادی قدرتمند، نظام آموزشی توانا و نرخ پایین بیکاری، بهشت مهاجران به حساب می آید و با فرصت های شغلی فراوانی که در اختیار متخصصان و کارگران ماهر و ساده قرار می دهد، رویای هر فردی را برای تجربه زندگی آرام و بی دغدغه محقق می بخشد.

0
46
معرفی راهنمای مهاجرت به آلمان
راهنمای مهاجرت به آلمان
راهنمای مهاجرت به آلمانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 23Rating: 4.0راهنمای مهاجرت به آلمان و شرایط و مراحل اخذ ویزای دائم آلمان.راهنمای مهاجرت به آلمان مهاجرت به این کشور چندان نیز آسان نیست، و به دلیل هجوم جمع کثیری از مهاجرین به این کشور در سال های اخیر.

آشنایی با راهنمای مهاجرت به آلمان

چنانچه نگاهی به فهرست برترین مقاصد دنیا برای مهاجرت بیندازید، نام کشور آلمان را در رتبه پنجم این لیست خواهید یافت. آلمان با اقتصادی قدرتمند، نظام آموزشی توانا و نرخ پایین بیکاری، بهشت مهاجران به حساب می آید و با فرصت های شغلی فراوانی که در اختیار متخصصان و کارگران ماهر و ساده قرار می دهد، رویای هر فردی را برای تجربه زندگی آرام و بی دغدغه محقق می بخشد. اما مهاجرت به این کشور چندان نیز آسان نیست، و به دلیل هجوم جمع کثیری از مهاجرین به این کشور در سال های اخیر، به تازگی قوانین و فیلترهایی از جانب سفارت آلمان برای جذب مهاجر اعمال شده است. از آنجایی که بسیاری از هموطنان ما نیز خواهان خرید بلیط هواپیما آلمان برای اخذ ویزای اقامتی و مهاجرت به این کشور دیدنی شده اند، ما این مطلب را به راهنمای مهاجرت به آلمان اختصاص دادیم تا شما عزیزان با خواندن این مطلب اطلاعاتی کلی را درباره راهنمای مهاجرت به آلمان بدست آورید.

قدم نخست: یافتن دلیل مهاجرت

معرفی راهنمای مهاجرت به آلمان
راهنمای مهاجرت به آلمان

برای مهاجرت به کشور آلمان نیز مانند مهاجرت به هر جای دیگری باید نخست دلیلی معتبر و قانع کننده داشته باشید. آیا قصد دارید در آلمان تحصیل کنید؟ آیا برای سرمایه گذاری به آلمان مهاجرت می کنید؟ داشتن دلیل بسیار مهم است و مسیر شما را برای اقدام به مهاجرت مشخص می کند. در زیر برخی از دلایل پرکاربرد مهاجرت به آلمان ذکر شده است.

 • مهاجرت شغلی
 • مهاجرت تحصیلی
 • مهاجرت برای کسب و کار و تحقق اهداف تجاری
 • مهاجرت برای زندگی با خانواده
 • مهاجرت برای اخذ جواز اقامت

ملزومات عمومی برای مهاجرت به آلمان

گرچه راه های مهاجرت به کشور آلمان زیادند و هرکدام شرایط و مدارک خاص خود را طلب می کنند، اما برخی از پیش نیازهای سفر به آلمان در تمامی روش های مهاجرت یکسان اند. در این بخش به برخی از پیش نیازهای عمومی مهاجرت به کشور آلمان خواهیم پرداخت.

اثبات ثبات مالی: به هر طریقی که قصد داشته باشید با خرید بلیط هواپیما آلمان به این کشور مهاجرت کنید، باید ثابت کنید که از ثبات مالی برخوردارید. گفتنی است که آستانه توان مالی و یا حداقل میزان دارایی برای مهاجرت به کشور آلمان در هر طریق میزان متفاوتی در نظر گرفته شده است. مهاجران باید ثابت کنند تا زمانی که شغلی در آلمان پیدا می کنند، قادرند از پس مخارج خود برآیند.

داشتن بیمه درمانی: مهاجرت به آلمان بدون داشتن بیمه درمانی معتبر به هیچ وجه امکان پذیر نیست. بهترین راه این است که بیمه درمانی خود را نیز از شرکت های آلمانی برگزینید، چراکه اعتبار بیمه شرکت های کشورهای دیگر ممکن است از سوی سفارت آلمان تائید نگردد و برای مهاجرت شما مشکل ساز شود.

تسلط نسبی به زبان آلمانی: برای زندگی در هر جای دنیا باید قادر باشید در حد ابتدایی به زبان رسمی مردم آن کشور صحبت کنید و آلمان نیز از این قاعده مستثنی نیست. چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان ها به منظور ارزیابی مهارت های زبانی شما سه سطح مختلف پایه یا A1/A2، سطح متوسط یا B1/B2 و سطح پیشرفته یا C1/C2 را در نظر گرفته است که شما برای قبولی در امتحان تعیین سطح باید حداقل نمره A1 و یا B1 را کسب کنید. اگر در پی اخذ اقامت دائم کشور آلمان هستید، صرفا قبولی در سطح ابتدایی کفایت نمی کند و باید قادر باشید نمره C1 یا C2 را کسب کنید.

اخذ ویزای آلمان: از آنجایی که کشور آلمان، کشورمان را در فهرست کشورهای نیازمند به ویزای آلمان قرار داده، به منظور مهاجرت به کشور آلمان ابتدا باید ویزای آلمان را دریافت کنید. شما باید با اخذ یکی از ویزاهای زیر برای مهاجرت به کشور آلمان اقدام کنید:

 • ویزای گردشگری
 • ویزای تجاری
 • ویزای تحصیلی
 • ویزای شغلی
 • ویزای کارورزی
 • ویزای میهمان برای پژوهش های علمی

مهاجرت شغلی به آلمان

بدلیل عدم وجود نیروی کار کافی، کشور آلمان بطور پیوسته و هر ساله از بین متقاضیان واجد شرایط اقدام به جذب متخصصان، مهندسان و کارگران ماهر می کند. متقاضیان برای مهاجرت از این طریق ابتدا باید شغلی را در کشور آلمان برای خود بیابند و سپس با دریافت ویزای شغلی کشور آلمان، به این کشور مهاجرت کرده و سپس برای دریافت مجوز اقامت دائمی خود اقدام کنند.

مهاجرت تحصیلی به آلمان

برخلاف موسسات علمی و دانشگاه های کشورهایی نظیر آمریکا که هزینه های گزافی را برای تحصیل از اتباع خارجی و مهاجران طلب می کند، کشور آلمان نه تنها فرصت تحصیل رایگان را برای دانشجویان فراهم می سازد، بلکه بودجه لازم برای پژوهش های علمی را در اختیار دانش پژوهان قرار می دهد. متقاضیان تحصیل در آلمان باید ابتدا ویزای تحصیلی آلمان را دریافت کنند و پس از کسب مدارک دانشگاهی، برای یافتن شغل در مدت اقامت خود در آلمان اقدام نمایند. چنانچه این افراد پیش از اتمام زمان ویزای تحصیلی قادر باشند که شغلی برای خود در کشور آلمان پیدا کنند، می توانند در آلمان اقامت کرده و برای دریافت مجوز اقامت دائم در آلمان اقدام کنند.

مهاجرت برای کسب و کار

اگر قصد دارید ثروت خود را در کشور آلمان سرمایه گذاری کنید، باید گفت که انتخاب درستی کرده اید، چراکه کشور آلمان درب های خود را به روی سرمایه گذاران خارجی گشوده و فرصت های اقتصادی فراوانی را برای این افراد فراهم ساخته است. افزون بر امکان مهاجرت و اخذ مجوز اقامت دائم، کشور آلمان مزایای فراوانی را برای سرمایه داران خارجی در نظر گرفته است. البته باید گفت که حداقل مبلغ تعیین شده برای سرمایه گذاری در کشور آلمان ۲۵۰ هزار یورو است و متقاضیان برای خرید بلیط هواپیما آلمان و مهاجرت به این کشور باید این مبلغ را به همراه ویزای تجاری آلمان در اختیار داشته باشند.

در ادامه می توانید با تعیین وقت سفارت آلمان آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید