راهنمای مهاجرت به استرالیا

کشور استرالیا همواره یکی از مقصدهای محبوب ایرانیان برای مهاجرت محسوب شده است. انگلیسی زبان بودن این کشور، شرایط آب و هوایی، اقتصاد قوی، فرهنگ و از همه مهم تر مهاجرپذیر بودن این کشور از دلایل محبوب بودنش برای مهاجرت محسوب می شود.

0
63
شرایط و راهنمای مهاجرت به استرالیا
راهنمای مهاجرت به استرالیا
راهنمای مهاجرت به استرالیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 26Rating: 4.0راهنمای مهاجرت به استرالیا و شرایط لازم برای ویزای دائم استرالیا.راهنمای مهاجرت به استرالیا شرح داده شده است تا با توجه به شرایط خود و رزرو بلیط هواپیما متناسب ترین راه را برای مهاجرت به این کشور انتخاب کنید.

جزئیات لازم و راهنمای مهاجرت به استرالیا

کشور استرالیا همواره یکی از مقصدهای محبوب ایرانیان برای مهاجرت محسوب شده است. انگلیسی زبان بودن این کشور، شرایط آب و هوایی، اقتصاد قوی، فرهنگ و از همه مهم تر مهاجرپذیر بودن این کشور از دلایل محبوب بودنش برای مهاجرت محسوب می شود. مهاجرت به استرالیا از چند روش امکان پذیر است. با افزایش تعداد متقاضیان این کشور شرایط مهاجرت را سخت تر کرده است بنابراین بهتر است با دقت راه های مهاجرت را مطالعه کنید تا بهترین روش را برای خود پیدا کنید. در ادامه این مطلب راهنمای مهاجرت به استرالیا شرح داده شده است تا با توجه به شرایط خود و رزرو بلیط هواپیما متناسب ترین راه را برای مهاجرت به این کشور انتخاب کنید.

اقامت دائم استرالیا از ویزای طریق کار

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار یکی از بیشترین راه های مهاجرت به این کشور محسوب می شود. این نوع ویزا تنوع زیادی دارد که براساس شرایط متقاضیان از سمت دولت این کشور و اداره مهاجرت استرالیا تعیین شده است که تعدادی از این ویزاها منجر به مهاجرت و کسب اقامت دائم در این کشور می شود. ویزاهای کار استرالیا با توجه به ساب کلس مشخص می شوند که براساس تحصیلات فرد متقاضی و مهارت های فردی و تجربه کاری و مدرک زبان انگلیسی فرد سنجیده می شود و براساس Point Based System نمره دهی می شود. در صورت اخذ نمره قابل قبول و واجد شرایط بودن فرد متقاضی این ویزا برای شما صادر می شود و می توانید وارد خاک استرالیا شوید و اقامت کاری خود را دریافت کنید.

ویزای کار استرالیا از نوع  Sub class 189

این نوع ویزا برای افراد ماهر و متخصص از سمت دولت استرالیا صادر می شود.  برای دریافت این نوع ویزا متقاضیان باید بتوانند application  که نشان دهنده انگیزه، مهارت و علاقه کار در استرالیا است را ارائه دهند که پس از تائید آن و از طریق مهارت، دعوتنامه ای برای آنها صادر می شود. متقاضیان در نظر داشته باشند که این ویزا مخصوص افرادی است که قصد دارند به صورت مستقل اقدام نمایند نمی توانند از طریق خانواده، اقوام و یا از سمت کارفرمایان در استرالیا حمایت شوند. SUB CLASS 189  بر اساس امتیاز بندی است و افراد متقاضی باید امتیازات لازم را به دست آورند.

✅ بازدید از مقاله انواع ویزای کاری استرالیا

ویزای کار استرالیا از نوع SUB CLASS 190

این نوع ویزای کاری برای متقاضیانی است که قصد دارند برای کار دریکی از استان های کشور استرالیا اقدام به خرید بلیط هواپیما کنند. به عبارتی این ویزا مخصوص متقاضیانی است که اسپانسر ایالتی دارند. البته باید به خاطر داشته باشید که کسب این ویزا نیز بر اساس امتیاز بندی است و به محض آنکه متقاضیان بتوانند امتیازات لازم را به دست آورند و بتوانند اسپانسر دریافت کنند وارد نوبت دهی جهت دریافت دعوتنامه می شوند. متقاضیانی که بتوانند نامینیت استانی دریافت کنند، 5 امتیاز به امتیازات آنان اضافه می شود که معمولا ایالات مد نظر از متقاضیان تعهدی مبنی بر حضور دو ساله در آن ایالت را دریافت خواهد کرد. امتیازات این ویزا برا اساس سن، ارائه مدرک زبان انگلیسی، سابقه کاری و مدرک تحصیلی سنجیده می شود.

شرایط اقامت در استرالیا از طریق تحصیل

یکی  از روش های مهاجرت به استرالیا که مورد علاقه بسیاری از متقاضیان است و طرفداران بسیاری را در میان ایرانیان دارد مهاجرت از طریق تحصیل به استرالیا می باشد. در این روش از مهاجرت افراد می توانند با ورود سریع به خاک استرالیا با بالا بردن سطح تحصیلات خود و با شناخت کامل تری از شرایط کشور استرالیا اقدام به کار پس از تحصیل در این کشور نمایند. مزیت های مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل عدم محدودیت در مقاطع تحصیلی است. به همین دلیل دانش آموزان و دانشجویان به راحتی می توانند در مدارس، کالج ها و دانشگاه ها ادامه تحصیل دهند. دانشجویان بین المللی می توانند در بیش از 1200 موسسه آموزشی و در بیش از 22000 رشته تحصیلی به تحصیلات خود ادامه دهند.

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

کشور استرالیا به دلیل داشتن استاندارد های بالای زندگی و شرایط ایده آل اقتصادی مورد توجه سرمایه گذاران بسیاری در سطح جهان قرار دارد. کار آفرینی یکی از روش های مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری در این کشور است. طبق قوانین مهاجرتی استرالیا سرمایه گذاران و کارآفرینان می توانند با تجاری سازی یک محصول و یا با ارائه خدمات در کشور استرالیا و گسترش دادن تجارت خود در این کشور اقامت این کشور را دریافت کنند. ویزای سرمایه گذاری استرالیا زیر گروه ویزاهای 188 و در جریان کارآفرینی در استرالیا قرار دارد.

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش های مهاجرت به استرالیا ازدواج با یک فرد استرالیایی است. در نظر داشته باشید که طبق قوانین مهاجرت این کشور قامت دائم از طریق ازدواج با یک فرد استرالیایی در همان ابتدا به فرد داده نمی شود. در ابتدا یک اقامت موقت برای این افراد در نظر گرفته شده است که این اقامت را به صورت سالیانه تمدید می شود و باید اثبات شود که مدت زمان طولانی با همسر و یا شریک زندگی خود در استرالیا زندگی کرده اید تا بتوانید درخواست خود را به اداره مهاجرت استرالیا به عنوان همسر فرد استرالیایی تسلیم کنید.

اخذ تابعیت از طریق تولد

کسب تابعیت از طریق تولد در استرالیا بر اساس قانون خاک نیست و این کشور از قانون خون استفاده می کند. به این معنا که کودک متولد شده در این کشور تابعیت پدر و مادر خود را کسب می کند. اخذ تابعیت از طریق تولد در استرالیا شامل رعایت برخی از موارد زیر می شود.

در صورتی که حداقل یکی از والدین کودک استرالیایی باشد به کودکان متولد شده در استرالیا تابعیت می دهند.

والدینی که دارای اقامت استرالیا می باشند اما خارج از کشور استرالیا زندگی می کنند، در صورت تولد فرزند می توانند برای کسب اقامت فرزندشان در استرالیا در خواست دهند.

همسرفرد می تواند در زمان اقدام برای اخذ این نوع ویزا به عنوان اسپانسر شخصی اعلام حضور نماید.

کودکانی که در استرالیا به دنیا آمده باشند ولی هویت والدین آن ها مشخص نباشد تابعیت استرالیا می گیرند. این موضوع در قوانین بین الملل وجود دارد و برای جلوگیری از عدم بی هویتی افراد از این قانون پیروی می شود.

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی

اما هم اکنون شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی در استرالیا  سخت و خطرناک می باشد و با سختگیری بیشتری از سمت کمیسرها و افسر های عالی سازمان ملل به امور و پرونده های پناهندگان رسیدگی می شود. این روش برای مهاجرت به این کشور توصیه نمی شود.

در ادامه می توانید با شرایط زندگی در استرالیا آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید