راهنمای مهاجرت به کانادا

کشور کانادا در آمریکای شمالی و در شمال کشور آمریکا واقع شده است. سالانه افراد زیادی این کشور را به عنوان مقصد خود برای مهاجرت انتخاب می کنند.

0
21
شرایط و راهنمای مهاجرت به کانادا
راهنمای مهاجرت به کانادا
راهنمای مهاجرت به کاناداReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jun 29Rating: 4.0راهنمای مهاجرت به کانادا و معرفی کلیه روش های مهاجرت به کانادا.راهنمای مهاجرت به کانادا کشوری مهاجرپذیر که امنیت اجتماعی، موقعیت های شغلی فراوان و رفاه اجتماعی و دانشگاه ها و آموزش طراز اول را ارائه می دهد.

انواع روش ها و راهنمای مهاجرت به کانادا

کشور کانادا در آمریکای شمالی و در شمال کشور آمریکا واقع شده است. سالانه افراد زیادی این کشور را به عنوان مقصد خود برای مهاجرت انتخاب می کنند. پایتخت کانادا اتاوا است و مونترال و تورنتو و ونکوور از شهرهای مهم کانادا هستند. کانادا یک کشور سردسیر است و بیشتر مردم ساکن این کشور در قسمت جنوبی آن که خوش آب و هواتر است زندگی می کنند. زبان رسمی مردم کانادا فرانسوی و انگلیسی است و واحد پول آن دلار کانادایی است. کانادا کشوری مهاجرپذیر است و امنیت اجتماعی و موقعیت های شغلی فراوان و رفاه اجتماعی و دانشگاه ها و آموزش طراز اول موجب محبوبیت کانادا در بین مهاجرین شده است. در این مطلب سفرستان راهنمای مهاجرت به کانادا به صورت خلاصه آورده شده تا پس از بررسی شرایط خود و انتخاب راه مهاجرت مناسب خود و دریافت ویزا بلیط هواپیما تهیه کرده و برای شروع زندگی جدید خود به این کشور سفر کنید.

راه های مهاجرت به کانادا

راه های مهاجرت به کانادا در 6 دسته اصلی قرار می گیرد:

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت از طریق پناهندگی

ازدواج با تبعه کانادا

تولد در خاک کانادا

مهاجرت از طریق کار

اقامت کانادا از طریق تحصیل

شرایط و راهنمای مهاجرت به کانادا
راهنمای مهاجرت به کانادا

یکی از ساده ترین راه های مهاجرت به کانادا مهاجرت از طریق تحصیل است. تحصیل در کانادا در مقطع های مدارس، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری امکان پذیر می باشد. کانادا یکی از برترین مراکز علمی دنیا است و سالانه بالغ بر 130000تا 150000 نفر تحصیل در دانشگاه های این کشور را انتخاب می کنند. سطح علمی بالای دانشگاه ها و هزینه های زندگی نسبتا معقول و امکان اخذ اقامت دائم این کشور ویزای تحصیلی کانادا را به یکی از پر تقاضاترین راه های مهاجرت به کانادا تبدیل کرده است.

✅ بازدید از مقاله بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کانادا یکی از راه های مهاجرت به کانادا محسوب می شود. به طور کلی پاسپورت کانادا برای کسانی که قدر به سرمایه گذاری در کانادا هستند قابل دسترسی است.

مهاجرت از طریق پناهندگی

بر اساس اخبار رسانه ها سالانه تعداد زیادی از ایرانیان و ملیتهای دیگر با اهدف اخذ اقامت دائم کانادا از طریق پناهندگی از راه ویزای توریستی و دانشجویی وارد کانادا می شوند و پس از آن به پناهندگی تغییر وضعیت می دهند ولی در این مسیر موفق نمی شوند. اقامت کانادا از طریق پناهندگی پیچیدگی های زیادی را دارد و افراد متخصص این پرونده ها را بررسی می کنند. آمارها نشان می دهد که بیشتر پرونده های پناهندگی شکست می خورند. اگر اشخاص نتوانند موضوع عای مطرح شده در پرونده پناهندگی خود را ثابت کنند از کشور کانادا اخراج می شوند و مجبور می شوند که به کشور خودشان بازگردند. پیشنهاد می کنیم که راه های دیگر مهاجرت به کانادا برای اخذ اقامت دائم این کشور را بررسی کنید تا شانس اقامت شما بیشتر شود.

ازدواج با تبعه کانادا

برای گرفتن اقامت از طریق ازدواج باید هر دو فرد شرایط خاصی را داشته باشند و همچنین بتوانند ثابت کنند که ازدواج آن ها صوری نیست و مراحل ازدواج طبق استاندارد پیش رفته است. در صورتی که دولت کانادا متوجه غیر واقعی بودن ازدواج شود و یا مدارک غیر واقعی و تقلبی باشد حتی اگر اقامت دائم صادر شده باشد ، اقامت دائم باطل خواهد شد.

تولد در خاک کانادا

شرایط و راهنمای مهاجرت به کانادا
راهنمای مهاجرت به کانادا

یکی از موارد جالب برای گرفتن اقامت کشور کانادا سفر پدر و مادر به این کشور از طریق ویزای توریستی و به دنیا آوردن فرزند در این کشور است تا بتوانند برای فرزند و خودشان اقامت و تابعیت کانادا را اخذ کنند. طبق قانون کانادا اگر نوزاد در کشتی ها و هواپیماهایی که به این کشور رفت و آمد می کنند متولد شود شهروند کانادا به حساب می آید و از حقوق شهروندی برخوردار می شود و پاسپورت کشور کانادا برای کودک صادر می شود.

مهاجرت از طریق کار

برای افراد متخصص بهترین روش مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کار است و در ابتدای کار برای آنها اقامت دائم صادر می شود. همچنین برای تمام افراد خانواده این افراد نیز اقامت دائم صادر می شود که باعث می شود این راه به عنوان مناسب ترین روش مهاجرت خانوادگی محسوب شود. سیستم کسب اقامت دائم از طریق ویزای کار براساس امتیازبندی می باشد. هر یک از ویژگی های اعلام شده از طرف شخص متقاضی امتیاز خاصی دارد. این پروسه دو مرحله است و در ابتدا شما باید برای ویژگی هایی مانند سن و مدرک تحصیلی و سابقه های کاری و مدرک زبان انگلیسی و مدرک زبان دوم و همچنین داشتن آشنای درجه یک در کانادا از 100 امتیاز حداقل 67 امتیاز کسب کنید. در مرحله دوم دوباره شرایط و ویژگی های شما بررسی می شود تا در صورت موافقت دولت کانادا اقامت دائم این کشور برای شما صادر شود. این پروسه حداقل 6 تا 18 ماه طول می کشد.

اخذ اقامت و تابعیت کانادا از راه های مختلفی امکان پذیر است. در بیشتر این راه ها اقامت دائم بعد از سه سال برای شما صادر می شود و تابعیت و پاسپورت کانادا پس از 5 سال در صورتی که جرمی مرتکب نشده باشید و همچنین با جامعه منطبق شده باشید صادر خواهد شد. ولی اقامت دائم از طریق مهاجرت کار در ابتدای ورود براش شما صادر می شود.

در ادامه هم می توانید با ویزای کار کانادا آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید