راهنمای هیچ هایک یا رایگان سواری

رایگان سواری یا همان هیچ هایکینگ نوعی از مسافرت است که قدمت آن به اندازه قدمت به وجود آمدن وسایل نقلیه و اتومبیل‌ها می‌باشد. این نوع از مسافرت در آمریکا ریشه گرفته و با گذشت زمان به اروپا و دیگر نقاط جهان راه پیدا کرده است.

0
53
راهنمای هیچ هایک یا رایگان سواری
هیچ هایک یا رایگان سواری
راهنمای هیچ هایک یا رایگان سواریReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 30Rating: 4.0راهنمای هیچ هایک یا رایگان سواری و آشنایی کامل با این نوع حمل و نقل.راهنمای هیچ هایک یا رایگان سواری نوعی از مسافرت است که قدمت آن به اندازه قدمت به وجود آمدن وسایل نقلیه و اتومبیل‌ها می‌باشد.

هیچ هایک یا رایگان سواری

رایگان سواری یا همان هیچ هایکینگ نوعی از مسافرت است که قدمت آن به اندازه قدمت به وجود آمدن وسایل نقلیه و اتومبیل‌ها می‌باشد. این نوع از مسافرت در آمریکا ریشه گرفته و با گذشت زمان به اروپا و دیگر نقاط جهان راه پیدا کرده است. این طرز مسافرت می‌تواند به جای خرید بلیط هواپیما برای مسافرت‌های طولانی یا کوتاه مدت، از سفر کوتاه به یک مغازه گرفته تا مسافرت‌های طولانی مدت در میان قاره‌ها، استفاده شود. اگر با رایگان سواری آشنایی ندارید و می‌خواهید چگونگی انجام این نوع مسافرت را یاد بگیرید، بهتر است تا انتهای مطلب با ما همراه باشید، تا راهنمای کامل هیچ هایک یا رایگان سواری را معرفی کنیم.

دلیل استفاده از رایگان‌ سواری یا هیچ هایک

هیچ هایکینگ تقریباً نوع کاملاً رایگانی از حمل و نقل است که در این نوع از مسافرت، شخصی که اقدام به رایگان سواری می‌کند، بر مهربان بودن و عطوفت افراد بیگانه و انعطاف‌پذیری برنامه‌های مسافرتتان، حساب ویژه‌ای باز می‌کند. در برخی از قسمت‌های جنوب فرانسه، رایگان سواری به گونه‌ای معمول شده است که دیگر نیاز به تاکسی‌ها و وسایل نقلیه عمومی کم شده است. با این حال این سؤال پیش می‌آید که با کم شدن هزینه‌های وسایل نقلیه عمومی، چرا وقت خود را صرف هیچ هایک بکنیم؟

جواب این سؤال می‌تواند این باشد که به دلیل هیجان‌انگیز بودن این نوع مسافرت ارزشش را خواهد داشت. این نوع مسافرت به خودی خود یک ماجراجویی خواهد بود. همه ما شعار قدیمی “مقصد مهم نیست، بلکه چگونگی سفر به مقصد اهمیت دارد” را شنیده‌ایم؛ بنابراین این شعار هیچ کجا به اندازه هیچ هایکینگ کاربردی‌تر نیست.

هنگام اقدام به رایگان سواری، هر بار که اتومبیلی از کنار جاده عبور می‌کند، ترشح آدرنالین در بدنتان شروع می‌شود. هر سواری به همراه خود، داستان‌های جدید، زندگی جدید و ماجراجویی‌های جدید به همراه دارد. روی‌هم‌رفته می‌توانید مطمئن باشید که هر بار که در اتومبیلی را باز کرده و با فرد جدیدی روبرو می‌شوید، حس هیجان‌انگیزی بر شما حاکم خواهد شد.

به طور کلی، هر شخصی اقدام به سوار کردن یک فرد غریبه کنار جاده نخواهد کرد و افراد معدودی اقدام به این کار می‌کنند. با این حال هر شخصی که اقدام به این کار بکند، فردی است که ارزش آشنا شدن را دارد. این افراد خونگرم و خوش‌بین بوده و به دنبال کمک به افرادی هستند که نیاز به کمک دارند. کسی چه می‌داند شاید با فردی که هنگام رایگان سواری آشنا می‌شوید، تجربه‌های جدید و هیجان‌انگیزی داشته باشد.

✅ بازدید از مقاله راهنمای کوله گردی

وسایل مورد نیاز برای رایگان‌سواری

راهنمای هیچ هایک یا رایگان سواری
هیچ هایک یا رایگان سواری

حالا که رایگان سواری نظر شما را به خود جلب کرده است، بهتر است با وسایل ضروری که هنگام انجام این کار مورد نیازتان خواهد بود آشنا شوید.

– کوله پشتی: اول از همه شما به مکانی نیاز خواهید داشت که وسایل خود را در آن جای دهید. چمدان‌ها سنگین و بزرگ بوده و حرکت دادن آن‌ها کمی دشوار خواهد بود. برای این کار بهتر است با توجه به مدت زمان سفر خود، کوله پشتی با سایز مناسب را انتخاب کنید. این کوله پشتی باید راحت باشد، چون ممکن است در مسیر خود چندین بار هیچ هایک کرده و وسیله نقلیه خود را عوض کنید.

– چکمه یا کفش‌های مخصوص هیچ هایک: شما به کفش‌هایی استوار نیاز خواهید داشت. جاده طولانی بوده و پستی و بلندی مختص خود را خواهد داشت. زیبایی رایگان سواری این است که نمی‌دانید در کجا پیاده خواهید شد؛ بنابراین بهتر است آماده بوده و کفش‌های مناسب را به تن داشته باشید. بهتر است کفش‌های منتخبتان جوری باشد که از گلی شدن، خیس شدن و کثیف شدن آن ناراحت نشوید.

– ابزار بارانی: چیزی بدتر از این نیست که در باران گیر کنید و جایی برای رفتن نداشته باشید. بهتر است با خود کت بارانی، شلوار و کاوری برای کوله‌پشتی‌تان به همراه داشته باشید.

– غذا: هنگام رایگان‌سواری بهتر است مکان خود را برای صرف غذا ترک نکنید. این بدان معنی خواهد بود که 20 یا 30 دقیقه را از دست داده و شاید وسیله‌ای که منتظر آن بودید را از دست بدهید. با خود غذا، اسنک و مقدار زیادی آب به همراه داشته باشید، زیرا ممکن است ساعت‌های طولانی در مکان خود منتظر بمانید.

– نشانه مخصوص رایگان سواری: به همراه داشتن نشانه می‌تواند خوبی و بدی خود را داشته باشد. از یک طرف یک نشانه مخصوص، شما را از یک فقیر یا فرد خطرناک متمایز کرده و نشان می‌دهد که شما می‌دانید در حال انجام چه کاری هستید. از طرف دیگر شاید سواری‌های کوتاه مدت را که می‌توانند تا یک مسیر شما را به مقصد نزدیک‌تر کنند را از دست بدهید. نداشتن نشانه همچنین به شما اجازه می‌دهد تا اگر از کسی خوشتان نیامد، به طور مؤدبانه سواری را رد کنید.

– هدایا: هدایای کوچک می‌تواند بهترین تأثیر را روی دوست جدید و همراهتان بگذارند. پس به همراه داشتن سوغاتی و یا شکلات یا هر چیز کوچکی که بتوانید آن را به همراهتان هدیه دهید، راه مناسبی برای بهتر کردن رابطه با همراه جدیدتان خواهد بود.

– ابزار چادرزنی: اگر شما عزم خود را جزم کرده و می‌خواهید این کار حتماً انجام دهید، بهتر است آماده گذراندن شب نیز باشید. یک کیسه خواب فصلی مناسب و یا چادر کوچک می‌تواند به شما کمک زیادی کرده و از صرف هزینه‌های اضافی ممانعت کند.

– حوله: یک حوله کوچک می‌تواند به درد بخورترین وسیله برای افرادی باشد که مصمم به هیچ هایکینگ یا رایگان سواری هستند.

– نقشه: بهتر است همیشه یک نقشه به همراه داشته باشید تا مسیرها را تشخیص داده و بدانید که به کجا می‌روید.

نکات مفید برای رایگان سواری

شما تمامی وسایل مورد نیاز را به همراه آورده، مقصد خود را انتخاب کرده و آماده رفتن هستید. در ادامه برخی از نکات مورد نیاز برای هیچ هایکینگ و رایگان سواری را برای شما توضیح خواهیم داد.

-موقعیت و مکان مناسب برای هیچ هایک: مهم‌ترین مورد در مورد رایگان سواری انتخاب مکان و محل مناسب برای این کار است. پیدا کردن محل مناسب می‌تواند سرعت سفر را شما را افزایش دهد و شانس سوار شدن به یک وسیله را نیز همین‌طور.

برای این کار از شهر خارج شده و در کنار جاده‌ای قرار بگیرید که مقصد مورد نظر شما منتهی می‌شود. شما به یک مکان واضح و با فضای وسیع نیاز دارید که هم اتومبیل‌ها شما را از مسافت دور دیده و بتوانند به طور قانونی کنار بکشند. چراغ‌های راهنمایی و ایستگاه‌های سرویس دهی می‌توانند مکان مناسبی باشند.

-سیگنال و نشانه هیچ هایک را بشناسید:  بالا بردن انگشت شست احتمالاً معمول‌ترین نشانه برای این کار است؛ با این حال در خاورمیانه، قسمت‌هایی از آمریکای جنوبی و تایلند شاید معنی بدی بدهد؛ پس بهتر است نشانه‌های دست را در محل اقامت خود بشناسید و بعد اقدام به رایگان سواری بکنید.

در برخی از کشورهای جنوب شرقی آسیا، انگشت اشاره را رو به زمین می‌گیرند و این نشانه این است که لطفاً در این مکان توقف کنید.

چینی‌ها دوست دارند پشت دست خود را رو به بالا گرفته و انگشتان را بالا و پایین کرده و با این مدل ماشین مورد نظر را فرا بخوانند.

البته در کنار جاده ایستادن شاید بهترین نشانه باشد که شما نیاز به کمک دارید؛ البته بهتر است در یک هتل یا مسافرخانه یا بار از افراد محلی سؤال کرده و نشانه‌های دست و یا نشانه هیچ هایک را از آن‌ها یاد بگیرید.

– ظاهر: یک راننده فقط چند ثانیه وقت دارد که تصمیم بگیرد که آیا شما را سوار کند یا نه. این قضاوت بیشتر یک قضاوت بینایی بوده و به ظاهر طرف بستگی دارد. رنگ‌های روشن شما را واضح‌تر جلوه داده و به راننده زمان بیشتری می‌دهد که در مورد سوار کردن شما تصمیم بگیرد. سعی کنید که تمیز و دوستانه و خونگرم به نظر برسید. زمانی که لباس مناسب پوشیدید عینک خود را برداشته و لبخند بزنید.

– وظیفه شما به عنوان یک مسافر: پس از سوار شدن به یک اتومبیل حالا نوبت این است که وظیفه خود را به عنوان یک مسافر بدانید. راننده شما را سوار کرد تا کسی را در سفر به همراه داشته باشد، پس نخوابید. آن‌ها دوست دارند که در مورد شما دانسته و به داستان‌هایتان گوش فرا دهند؛ بنابراین بهتر است راننده را سرگرم کرده و با آن‌ها حرف زده تا هم شما از سفر لذت برده و هم راننده از شما خوشش بیاید.

– اخلاق: هنگام رایگان‌سواری، منتظر رد شدن درخواستتان توسط اتومبیل‌های بی‌شماری باشد. این کار می‌تواند خسته کننده باشد اما بهترین کار این است که امید داشته و به اعصاب خود مسلط باشید. هیچ‌کس مجبور به سوار کردن شما نیست؛ پس به لبخند زدن ادامه داده و به راه رفتن و انتظار برای یک سواری مناسب ادامه دهید.

– سفر با یک دوست: اگر به همراه یک دوست سفر می‌کنید بهتر است چند نکته را برای او توضیح دهید. رایگان سواری نیاز به حوصله دارد و باید این را به دوستتان نیز توضیح دهید و بهتر است که باکسی سفر کنید که می‌توانید زمان زیادی را به همراه او سپری کنید. به همراه داشتن دوستی که شما را درک کند فواید زیادی خواهد داشته و هم شانس سوار شدنتان را بیشتر خواهد کرد و هم به شما کمک خواهد کرد تا زمان را به راحتی سپری کرده و به شما خوش بگذرد. در ادامه نیز می توانید با راهنمای بستن چمدان آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید