راهنمای پارکینگ فرودگاه ها

اگر تاکنون با رزرو بلیط هواپیما، سفری هوایی را تجربه کرده باشید، حتما ایده رانندگی تا فرودگاه نیز به ذهنتان خطور کرده است. پارکینگ فرودگاه ها، علاوه بر داشتن محیطی مناسب، به سیستم های پیشرفته ای نظیر سیستم اطفاء حریق و تهویه هوا مجهز بوده و از امکانات امنیتی مختلفی از قبیل دوربین مدار بسته و نگهبان برخوردارند.

0
18
معرفی کامل راهنمای پارکینگ فرودگاه ها
راهنمای پارکینگ فرودگاه ها
راهنمای پارکینگ فرودگاه هاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 19Rating: 4.0راهنمای پارکینگ فرودگاه ها و نکاتی که باید بدانید.راهنمای پارکینگ فرودگاه ها در واقع فرودگاه ها علاوه بر داشتن محیطی مناسب، به سیستم های پیشرفته ای نظیر سیستم اطفاء حریق و تهویه هوا مجهز بوده.

معرفی کامل راهنمای پارکینگ فرودگاه ها

اگر تاکنون با رزرو بلیط هواپیما، سفری هوایی را تجربه کرده باشید، حتما ایده رانندگی تا فرودگاه نیز به ذهنتان خطور کرده است. پارکینگ فرودگاه ها، علاوه بر داشتن محیطی مناسب، به سیستم های پیشرفته ای نظیر سیستم اطفاء حریق و تهویه هوا مجهز بوده و از امکانات امنیتی مختلفی از قبیل دوربین مدار بسته و نگهبان برخوردارند. وجود چنین امکاناتی موجب می گردد که خیال شما از بابت امنیت و سلامت خودروی شخصیتان در زمانی که در سفر بسر می برید، آسوده گردد و بدون نگرانی از این بابت سفری آرام و بی دغدغه را تجربه کنید. اما با وجود مزایای متعددی که پارکینگ فرودگاه ها به مسافران سفرهای هوایی عرضه می دارد، شماری از معایب این پارکینگ ها موجب گردیده که برخی از گردشگران از پارک خودروی خود در این مکان منصرف گردند. در این مطلب سفرستان که به راهنمای پارکینگ فرودگاه ها اختصاص یافته است، نخست به معایب و مزایای پارکینگ فرودگاهی و معرفی انواع مختلف آن ها پرداخته خواهد شد و سپس به نکات امنیتی سودمند برای پارک خودرو در فرودگاه اشاره خواهد شد. همراه ما باشید.

آیا لازم است برای رفتن به فرودگاه از خودروی شخصی استفاده کنید؟

اغلب افراد برای انجام این کار دلایل شخصی خود را دارند، اما مهمترین دلایلی که هر گردشگری را مجاب به رانندگی تا فرودگاه و استفاده از پارکینگ فرودگاه می کند، عبارتند از:

  • سفر با خانواده: چنانچه قصد داشته باشید به تنهایی سفر کنید و بار و بنه شما صرفا کیف دستی شما باشد، شاید استفاده از تاکسی سرویس گزینه بهتری برای شما باشد. اما اگر قصد سفر با خانواده پرجمعیتی را دارید و تعداد چمدان های شما از دو عدد تجاوز می کند، استفاده از خودروی شخصی و رانندگی تا فرودگاه، کاری بسیار عقلانی است.
  • فاصله زیاد خانه تا فرودگاه: اگر مسافت منزل تا فرودگاه اندک باشد، کرایه تاکسی سرویس کاری منطقی و مقرون بصرفه است، اما اگر بین منزل شما تا پارکینگ فرودگاه مسافت طولانی وجود داشته باشد، احتمالا شما باید هزینه زیادی را بابت رفت و برگشت به فرودگاه به رانندگان تاکسی بپردازید. شاید بگویید که هزینه پارک خودرو برای چند روز در پارکینگ فرودگاه نیز گران است، خب نکته اینجاست که باید هزینه رفت و برگشت کرایه تاکسی از منزل تا فرودگاه را محاسبه کنید و برآورد کنید که آیا هزینه پارک خوردو در فرودگاه گران تر می شود یا رفت و برگشت با تاکسی.

تفاوت پارکینگ فرودگاهی با پارکینگ های خصوصی در چیست؟

سهولت دسترسی، قیمت مناسب و امنیت از برترین مزایا و مهمترین تفاوت های پارکینگ فرودگاهی با پارکینگ های خصوصی است. پارکینگ های فرودگاهی با داشتن امکاناتی از قبیل دوربین مداربسته، نوررسانی مناسب، درب های امنیتی و نگهبان، امکان سرقت خودروی شما را به میزان زیادی کاهش میدهند. حتی اگر خودروی شما در پارکینگ فرودگاه سرقت برود، مسئولیت کامل جبران خسارت مالی وارد شده بعهده فرودگاه خواهد بود.

انواع مختلف پارکینگ های فرودگاهی

معرفی کامل راهنمای پارکینگ فرودگاه ها
راهنمای پارکینگ فرودگاه ها

بطور کلی دو نوع پارکینگ فرودگاهی وجود دارد:

پارکینگ مستقر در ترمینال فرودگاه: مهم نیست کدام فرودگاه را برای سفر برگزیده اید، معمولا در ساختمان ترمینال هر فرودگاه، فضایی برای پارک خودروی شخصی مسافران تعبیه شده است. این پارکینگ ها بدلیل سهولت دسترسی و نزدیکی به محل سوار شدن و پیاده شدن از هواپیما، مناسب ترین گزینه برای پارک خودروی شما به حساب می آیند.

پارکینگ مستقر در خارج از ترمینال فرودگاه: نوع دیگری از پارکینگ فرودگاهی نیز وجود دارد که در مکانی دورتر از ترمینال اما در محوطه فرودگاه قرار گرفته است. طبیعتا هزینه پارک در این نوع پارکینگ، بدلیل دورتر بودن از ترمینال فرودگاه از هزینه پارک در پارکینگ های مستقر در ساختمان ترمینال ارزان تر است. اگر برای صرفه جویی در هزینه پارک، این نوع پارکینگ را برگزیدید، نگران مسافت ترمینال تا پارکینگ خوردوی خود نباشید، چراکه اتوبوس هایی در فرودگاه ها وجود دارند که شما را با دریافت کرایه بسیار اندک به این پارکینگ ها منتقل می کنند.

نکاتی که پیش از پارک خودرو در پارکینگ فرودگاه باید بدانید

برطبق قوانین پارکینگ های فرودگاهی، افراد پیش از ترک خودروی شخصی خود در فرودگاه باید اقدامات امنیتی زیر را صورت دهند تا از احتمال بروز حوادثی نظیر سرقت و غیره تا میزان زیادی بکاهند:

  • پیش از تحویل خودروی خود به پارکینگ، از عدم وجود هرگونه اشیاء قیمتی و مدارک مهم و ارزشمند در خودروی خود اطمینان حاصل کنید. برخی عادت دارند که کلید یدکی خودروی خود را در زیر آفتاب گیر شیشه خودرو پنهان کنند؛ این کار موجب می گردد که سارقان به راحتی قادر باشند که خودروی شما را بدون هیچ دردسری سرقت کنند.
  • دست کم نیم ساعت پیش از پرواز در پارکینگ حضور داشته باشید. بسیاری از افرادی که با عجله خودروی خود را در پارکینگ فرودگاه ترک می کنند تا از پرواز خود جا نمانند، معمولا رعایت موارد امنیتی نظیر وارسی قفل درب خودرو و دزدگیر را از یاد می برند.
  • پیش از آنکه خودروی خود را در پارکینگ رها کنید، ابتدا آن را تمیز کنید و محتویات سطل زباله آن را دور بریزید. با این کار نه تنها جلوی پخش بوی نامطبوع در خودرو و حتی پارکینگ را خواهید گرفت، بلکه از جلب توجه سارقان به خودروی خود جلوگیری خواهید کرد.

در ادامه می توانید با بهترین فرودگاه های بین المللی ایران آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید