راهنمای کامل زندگی در کیش

فکر زندگی در کیش پس از مسافرت به جزیره کیش ممکن است در ذهن بسیاری از مسافران جرقه بخورد. کسانی که بلیط هواپیما کیش خریداری می کنند، پس از گشت و گذار در جزیره و لذت بردن از تفریحات آن دلشان به رها شدن از آرامش و سکوتی که بر جزیره حاکم است، راضی نمی شود و به این فکر می افتند که نه برای مسافرت، بلکه برای زندگی کرد به جزیره کیش بیایند.

0
25
شرایط زندگی در جزیره کیش
زندگی در جزیره کیش
راهنمای کامل زندگی در کیشReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 4Rating: 4.0راهنمای کامل زندگی در کیش و معرفی مزایا و معایب زندگی در کیش.راهنمای کامل زندگی در کیش در ادامه آورده شده در واقع کیش همچون بسیاری از شهرهای دیگر دارای برخی شرایط خاص و البته مزایا و معایب است.

آشنایی با راهنمای کامل زندگی در کیش

فکر زندگی در جزیره کیش پس از مسافرت به جزیره کیش ممکن است در ذهن بسیاری از مسافران جرقه بخورد. کسانی که بلیط هواپیما کیش خریداری می کنند، پس از گشت و گذار در جزیره و لذت بردن از تفریحات آن دلشان به رها شدن از آرامش و سکوتی که بر جزیره حاکم است، راضی نمی شود و به این فکر می افتند که نه برای مسافرت، بلکه برای زندگی کرد به جزیره کیش بیایند. زندگی در جزیره کیش همچون بسیاری از شهرهای دیگر دارای برخی شرایط خاص و البته مزایا و معایب است. اگر بتوانید با این شرایط هماهنگی نشان داده و شرایط زندگی در کیش را کاملا بپذیرید، زندگی در جزیره برایتان آسان خواهد بود. پیش از هر چیزی قانونمند بودن در جزیره کیش حرف اول را می زند و جزیره امنیت بالایش را مدیون قوانین اش است. در این مطلب راهنمای کامل زندگی در جزیره کیش را در اختیارتان قرار می دهیم تا پس از مطالعه تصمیم منطقی خود را درباره زندگی در کیش بگیرید.

زندگی در جزیره کیش

اکثر مسافرانی از کلانشهرها و شهرهای پرازدحام و شلوغ بلیط هواپیما ارزان تهیه کرده و به جزیره کیش سفر می کنند، پس از دیدن جزیره هوای زندگی در کیش به سرشان می افتد. جزیره کیش 91 کیلومتر مربع مساحت دارد و حدود 43 کیلومتر نیز مخصوص نوار ساحلی است. مطمئنا، وجود این همه پیشرفت و توسعه در منطقه کوچک جزیره کیش همه را به وجد می آورد و مسافران با مشاهده چنین شرایطی دوست دارند برای کوتاه مدت هم که باشد، در جزیره کیش زندگی کنند. برخی افراد ترجیح می دهند با خرید ملک در جزیره سرمایه گذاری کرده و در مواقعی از سال که آب و هوا خوش و معتدل است، برای تفریح به جزیره بیایند.

اما کسانی که قصد دارند برای همیشه به جزیره کیش نقل مکان کرده و در آن جا ساکن شوند، باید با معایب و مزایای زندگی در جزیره کیش آشنا شوند.

مزایای زندگی در جزیره کیش

معرفی راهنمای کامل زندگی در کیش
راهنمای کامل زندگی در کیش

البته که مزایای زندگی در جزیره کیش بسیار زیاد است و به همین سبب است که مردم برای زندگی در آن اشتیاق دارند. از جله مهم ترین مزایای زندگی در جزیره کیش بدین شرح است:

 • جزیره کیش یکی از آرام ترین مناطق ایران و جهان است.
 • تدابیر امنیتی بالا در جزیره کیش به دلیل توریستی بودن جزیره است که سالانه گردشگران بسیاری از سراسر ایران و دنیا به کیش سفر می کنند.
 • از آن جایی که در جزیره کیش به هیچ وجه دزدی و سرقت وجود ندارد، هنگام خروج از جزیره کیش بازرسی های دقیق انجام می شود تا فرد سارق شناسایی و دستگیر شده و مجازات گردد.
 • جزیره زیبای کیش از تمیزترین نقاط دنیا است.
 • از آن جایی که جزیره کیش میان 4 منطقه جهان که دارای بیشترین میزان اکسیژن خالص هستند، قرار گرفته است، اکثر کسانی که دارای بیماری های حاد تنفسی، ریوی و قلبی هستند، به خصوص جانبازان محترم، جزیره کیش را برای ادامه زندگی سالم تر انتخاب می کنند.
 • میزان اکسیژن خالص بالا در جزیره کیش باعث می شود تا ساکنین و گردشگران در طول روز هرگز احساس خستگی نکنند.
 • جزیره کیش به دلیل قرار گرفتن در منطقه آزاد توانایی خرید بدون حق گمرک دارد و به همین دلیل خرید خودرو در جزیره با قیمت های بسیار معقول امکان پذیر است. در سفر به جزیره کیش مشاهده می کنید که تمام خودروها لوکس هستند و دارای پلاک مخصوص منطقه آزاد می باشند.
 • از آن جایی که اکثر جمعیت جزیره کیش را مهاجرت کنندگان از سراسر ایران تشکیل داده است، هیچ کس در این جزیره احساس غربت و تنهایی نمی کند.
 • جزیره کیش به دلیل تورستی بودن، هزینه زیادی برای زیبا سازی نقطه به نقطه جزیره صرف می کند. به همین دلیل جای جای جزیره کیش بسیار زیبا و خاص است.
 • در جزیره کیش کارناوال های شادی و مراسم های متفاوت زیادی برگزار می شوند.
 • دلیل سالم و تمیز بودن هوای جزیره کیش به این دلیل است که مسافران اغلب با هواپیما به جزیره سفر می کنند و کمتر کسی با خودروی شخصی به کیش می آید. در صورت درخواست مسافران نیز برای کرایه خودرو، ماشین های لوکس کرایه داده می شوند که آلودگی کمتری ایجاد می کنند.
 • در جزیره کیش مراکز خرید متعدد و متنوع وجود دارند و خرید پوشاک از این مراکز بسیار لذت بخش است. زیرا که بهترین لباس ها را با مقطوع ترین قیمت ها می توانید خریداری کنید.
 • قوانین راهنمایی و رانندگی در جزیره کیش بسیار مهم است و همه حتی مسافران موظف به رعایت و احترام قوانین هستند و در صورت بروز کوچکترین تخلف جریمه خواهند شد.
 • از آن جایی که در جزیره کیش ساخت و ساز رواج دارد، افراد مرتبط به این حرفه می توانند به راحتی در جزیره شغل متناسب با حرفه شان را بیابند.
 • در صورتی که تمایل به سرمایه گذاری داشته باشید، جزیره کیش بهترین گزینه ممکن است.

معایب زندگی در جزیره کیش

قطعا زندگی در هر منطقه ای سختی های خاص خود را دارد. هرچند این سختی ها برای افراد متفاوت فرق می کند. اما بهتر است این شرایط را مطالعه کنید و اگر پذیرفتنشان برایتان سخت باشد، از زندگی کردن در جزیره کیش منصرف شوید.

در جزیره کیش تنها دو فصل وجود دارد، بهار و تابستان. گرمای جزیره در برخی مواقع واقعا زیاد است و می تواند طاقت فرسا باشد.

از آن جایی که اطراف جزیره با آب دریا احاطه شده است، هوای جزیره کیش بسیار رطوبت دارد.

در کنار ارزان بودن برخی لوازم چون خودرو و پوشاک در جزیره، هزینه مسکن و خوراک در مقایسه با سایر شهرهای ایران بسیار زیاد است.

هزینه رستوران های مجلل و لوکس جزیره کیش البته که بسیار زیاد است، اما هزینه رستوران های معمولی نیز در مقایسه با رستوران های سایر شهرها بسیار گران است.

در جزیره کیش دسترسی به خدمات پزشکی بسیار جامع و پزشکان فوق تخصص وجود ندارد.

به دلیل خصوصی بودن شرکت های آب و برق در جزیره کیش، هزینه قبض های آب و برق گران است.

قیمت لوازم دیجیتالی و الکترونیکی در جزیره کیش گران است.

در صورتی که پذیرفتن تمامی مزایا و معایب زندگی در جزیره کیش برایتان آسان است و می دانید که از پس تمامی این شرایط بربیایید، برای رفتن به جزیره کیش مردد نباشید.

آیا شما جزیره کیش را برای زندگی کردن می پسندید؟ چه دلایلی برای زندگی کردن در کیش دارید؟ نظرات خود را بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید