راه‌های مبارزه با افسردگی

در دنیای امروز، بیماری خاموش و اذیت کننده افسردگی گریبانگیر بسیاری از افراد شده است. حتی انسان‌هایی که به ظاهر کاملاً سالم و تندرست دیده می‌شوند، گهگاه نشانه‌هایی از افسردگی را از خود بروز می‌دهند. از این رو عده‌ای برای پیشگیری از افسرده شدن روح و روانشان به خرید بلیط هواپیما و انجام مسافرت، مراجعه به روان‌پزشک، انجام ورزش‌های مختلف و یا سایر فعالیت‌های نشاط‌آور و درمان‌کننده روی می‌آورند.

0
43
راه های مبارزه با افسردگی چیست
راه های مبارزه با افسردگی
راه‌های مبارزه با افسردگیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 2Rating: 3.5راههای مبارزه با افسردگی و استرس - خرید بلیط هواپیما ارزان از اپلیکیشن سفرستانراه های مبارزه با افسردگی، از این رو عده‌ای برای پیشگیری از افسرده شدن روح و روانشان به خرید بلیط هواپیما و انجام مسافرت، مراجعه به روان‌پزشک، انجام ورزش‌های مختلف و یا سایر فعالیت‌های نشاط‌آور و درمان‌کننده روی می‌آورند.

مبارزه با افسردگی

در دنیای امروز، بیماری خاموش و اذیت کننده افسردگی گریبانگیر بسیاری از افراد شده است. حتی انسان‌هایی که به ظاهر کاملاً سالم و تندرست دیده می‌شوند، گهگاه نشانه‌هایی از افسردگی را از خود بروز می‌دهند. از این رو عده‌ای برای پیشگیری از افسرده شدن روح و روانشان به خرید بلیط هواپیما و انجام مسافرت، مراجعه به روان‌پزشک، انجام ورزش‌های مختلف و یا سایر فعالیت‌های نشاط‌آور و درمان‌کننده روی می‌آورند. در این مطلب، ما مواردی را برشمرده‌ایم که در مبارزه با افسردگی می‌توانند تأثیر شگرفی داشته باشند. ناگفته نماند که بخشی از این مطلب را به تأثیر خرید بلیط هواپیما و سفر بر روی افسردگی اختصاص داده‌ایم و به نکاتی اشاره کرده‌ایم که مطمئناً خواندن آن‌ها برایتان جذابیت فراوانی خواهد داشت.

ورزش کردن راهی برای مبارزه با افسردگی

1ورزش کردن، اولین راه مبارزه با افسردگی

اگر تاکنون زندگی خود را بدون انجام حرکات نشاط‌آور ورزشی دنبال کرده‌اید، مطمئن باشید که بخش عظیمی از لذت‌ها را از دست داده‌اید. اما نگران نباشید. به قول معروف ماهی را هر وقت از آب بگیرید تازه است. پس هرچه سریع‌تر به سراغ یک مربی حرفه‌ای ورزش بروید و با انجام حرکات مناسب به مبارزه با افسردگی بپردازید. جالب است بدانید که آزاد شدن هورمون اندورفین هنگام ورزش باعث رشد سلولی در بدن شما شده و نقش کلیدی در مبارزه با افسردگی ایفا می‌کند. کم نیست تعداد کسانی که برای انجام یا یادگیری ورزش خاصی حتی بلیط هواپیما می‌خرند و به شهر دیگری سفر می‌کنند.

ورزش کردن راهی برای مبارزه با افسردگی

2تغذیه سالم، کلید طلایی مبارزه با افسردگی

خوردنی‌هایی که میل می‌کنید تنها به معده شما نمی‌روند. بلکه طعم لذیذ این خوردنی‌ها و ویتامین‌های حاصل از آن روح و روانتان را نوازش می‌کنند. بنابراین به جای خوردن فست‌فودها و غذاهای پرچرب باید غذاهای سالم بخورید. جالب است بدانید که در یکی از تحقیقات انجام شده توسط محققان مشخص شد که کسانی که عادت به خوردن غذاهای پرچرب و فست‌فودها دارند، 48 درصد بیشتر نسبت به سایر افراد در معرض افسردگی هستند. این نکته را مطمئناً خودتان هم به خوبی می‌دانید که حتی هنگام خرید بلیط هواپیما و سفر به شهرهای دیگر هم باید مواظب رژیم غذایی خود باشیم.

خواب خوب راهی برای مبارزه با افسردگی

3برای مبارزه با افسردگی خوب بخوابید

اختلال خواب می‌تواند یکی از اصلی‌ترین دلایل بروز افسردگی باشد. به افرادی که بین سنین 18 تا 64 سال هستند، 7 تا 9 ساعت خواب شبانه می‌تواند قدرتی معجزه‌آسا برای مبارزه با افسردگی ببخشد. در واقع فاکتور خواب به قدری مهم است که متخصصان توصیه می‌کنند حتی هنگام خرید بلیط هواپیما و برنامه‌ریزی برای انجام مسافرت یا انجام هر کار دیگری، پایه برنامه‌های فرد باید بر اساس ساعات خواب او باشد.

مدیریت استرس راهی برای مبارزه با افسردگی

4کنترل و مدیریت استرس

گفتن این جمله که استرس باید کنترل شود بسیار راحت است اما عمل به آن بسیار سخت. در عین حال با برداشتن چند قدم ساده می‌توان تا حدودی استرس خود را کنترل کرد. نخست اینکه خود را از انسان‌ها و به طور کلی از محیط‌های منفی کاملاً دور نگه دارید. همچنین بهتر است فعالیت و سرگرمی محبوب خود را بیابید و گه‌گداری مشغول به انجام آن شوید. پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، خرید و بسیاری از کارهای جذاب دیگر نیز می‌توانند کمک شایانی به دوری شما از استرس داشته باشند.

مراجعه به متخصص راهی برای مبارزه با افسردگی

5مراجعه به متخصص و استفاده از راهنمایی‌های مفید

هیچ کس مثل یک مشاور، روانکاو، روان‌پزشک، روانشناس و در کل متخصص زبده و ماهر این حوزه نمی‌تواند دلیل افسردگی‌تان را بیابد و نحوه مبارزه با آن را کاملاً به شما یاد دهد. بنابراین بهتر است وقت بگیرید و به مطب یکی از این افراد بروید. البته امروزه مشاوره‌های آنلاین هم انجام می‌شود و اگر تمایل داشتید با اندکی جستجو در اینترنت و یا پرس‌وجو از دوستان و دانشجویان روانشناسی می‌توانید سایت‌های مناسب برای این کار را بیابید.

ورزش یوگا راهی برای مبارزه با افسردگی

6چند راهکار مناسب دیگر برای مبارزه با افسردگی

همان‌طور که گفتیم اصلاً نباید نگران افسردگی خود باشید. چراکه راه‌های متعددی برای دست و پنجه نرم کردن با این بیماری روحی وجود دارد. برای مثال غیر از روش‌های بالا شما می‌توانید با استفاده از برخی داروها با تجویز پزشک، آشنایی بیشتر با طبیعت، انجام ورزش یوگا، استفاده از مکمل‌های مناسب، یافتن معنا و هدفی برای زندگی و بسیاری از راهکارهای مثبت دیگر برای از بین بردن آثار افسردگی در روح و روان خود بهره‌مند شوید.

مسافرت و سفر راهی برای مبارزه با افسردگی

7گنجینه‌ عظیمی به نام مسافرت و تأثیر آن بر افسردگی

حال که موارد مختلف مبارزه با افسردگی را برایتان برشمردیم، بد نیست اشاره‌ای داشته باشیم به بهترین و حتی به جرات می‌توان گفت مؤثرترین روش مبارزه با این بیماری. این روش چیزی نیست جز خرید بلیط هواپیما و انجام مسافرت. تأثیراتی که سفر بر روی افسردگی می‌گذارد شگفت‌انگیز و باورنکردنی هستند. احتمالاً شنیده باشید که در موارد مختلفی، روان‌پزشک‌ها پس از قطع امید از تجویز دارو برای بیمار خود، اقدام به تجویز مسافرت برای او کرده و نتیجه این کار را هم بسیار مثبت و امیدوارکننده توصیف کرده‌اند. در واقع، تغییری که با خرید بلیط هواپیما و انجام مسافرت در زندگی فرد به وجود می‌آید باعث کاهش استرس، افزایش اعتماد به نفس، تقویت شخصیت، افزایش نشاط و شادابی، یافتن سرگرمی‌های جدید و چندین مزیت مثبت دیگر می‌شود که هر یک از این مزیت‌ها نقش مهمی در کاهش نشانه‌های بیماری و افزایش شور و شوق زندگی فرد دارند.

راه های مبارزه با افسردگی چیست
مسافرت و سفر راهی برای مبارزه با افسردگی

در دنیای امروزی که خرید بلیط هواپیما ، انجام مسافرت و کسب شادی و نشاط در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌تواند اتفاق بیفتد، دیگری دلیلی برای افسرده شدن وجود ندارد. کافی است با دوستانتان به سفر بروید تا با ملاقات مردمی از نژادها و فرهنگ‌های دیگر، روبه‌رو شدن با شرایط خاص و منحصربه‌فرد و تماشای زیبایی‌های تمام‌نشدنی این جهان، ذهنیت شما نسبت به زندگی و تمامی اتفاقات آن کاملاً دگرگون شود و بدین‌ترتیب به راحتی بتوانید غول افسردگی را زیر پاهای خودتان له کنید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید