راهکارهای تحمل سفر هوایی

سفرهای هوایی می‌توانند یکی از پراسترس‌ترین و در عین حال راحت‌ترین نوع سفرها باشند ولی اگر قبل از پرواز مطالعه‌ای درباره راهکارهای مناسب داشته باشید، نه تنها می‌توانید سفرتان را عاری از هر گونه استرس و سختی کنید بلکه آن‌ها را به تجربه خوشایندی مبدل سازید و لحظاتی پر از آرامش را به دور از خانه تجربه کنید.

0
17
معرفی راهکارهای تحمل سفر هوایی
راهکارهای تحمل سفر هوایی
راهکارهای تحمل سفر هواییReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 6Rating: 4.5راهکارهای تحمل سفر هوایی و توصیه های لازم برای راحتی سفر با هواپیما.راهکارهای تحمل سفر هوایی بسیار مهم هستند چراکه سفرهای هوایی می‌توانند یکی از پراسترس‌ترین و در عین حال راحت‌ترین نوع سفرها باشند.

راهکارهای مفید برای تحمل سفرهای هوایی

سفرهای هوایی می‌توانند یکی از پراسترس‌ترین و در عین حال راحت‌ترین نوع سفرها باشند ولی اگر قبل از پرواز مطالعه‌ای درباره راهکارهای مناسب داشته باشید، نه تنها می‌توانید سفرتان را عاری از هر گونه استرس و سختی کنید بلکه آن‌ها را به تجربه خوشایندی مبدل سازید و لحظاتی پر از آرامش را به دور از خانه تجربه کنید. لزوما پروازهای فرست کلاس یا بیزینس به معنای آسودگی سفر نیستند و کسی نمی‌تواند ادعا کند چون کلاس پروازی‌اش بهتر بوده در طول سفر احساس خستگی، بی‌حوصلگی یا کلافگی نکرده است. به همین منوال پرواز با کلاس اکونومی به معنای واقعی کلمه طاقت‌فرسا نیست بلکه با فوت‌وفن‌های ساده و کوچکی می‌توان هر نوع پروازی را با راحتی و خوشی به پایان رساند. اگر از خریداران همیشگی بلیط هواپیما هستید برای اطلاع از این حقه‌ها و فوت‌وفن‌ها و آشنایی کامل با راهکارهای تحمل سفر هوایی با ما همراه باشید.

برای رفتن به فرودگاه عجله کنید

زود رسیدن به فرودگاه شاید نکته پیش پا افتاده‌ای باشد ولی هنوز هم خیلی از گردشگران دقیقه 90 به فرودگاه می‌رسند و با فراهم کردن بزرگ‌ترین زمینه استرس، لذت سفر را به طرز شگفت‌آوری کم می‌کنند. «چک این» هر چه سریع‌تر باشد و هرچه زودتر صندلی‌تان را پیدا کنید، حجم قابل توجهی از استرس را از خود دور می‌کنید. وقتی می‌توان ریلکس بود چرا ریسک کنیم؟ ضمنا زودتر که برسید پشت صف طولانی منتظر نمی‌مانید.

✅ بازدید از مقاله دلایل بروز ورم پا در سفرهای هوایی
✅ بازدید از مقاله چطور از یک سفر تنهایی لذت ببریم؟
✅ بازدید از مقاله آیا در واقعیت سفر هوایی امن است؟

لباس و کفش راحت بپوشید

هیچ‌وقت نمی‌توان حدس زد که در طول پرواز سردتان می‌شود یا گرم، پس پوشیدن یک سویشرت یا تیشرت کتان بلند می‌تواند مناسب باشد. از پوشیدن لباس‌های تنگ و پشمی یا لباس‌هایی که اتیکت‌های آن گردنتان را بخاراند، اجتناب کنید. لباسی که راحت نباشد می‌تواند کلافگی بیش‌از حدی را سبب شود. کفش‌های پاشنه‌بلند یا بوت‌های تنگ و ساق‌بلند هم به همین شیوه دمار از روزگارتان در می‌آروند. صندل‌های راحت یا کفش‌های راحتی بهترین انتخاب هستند.

وسایل سرگرم‌کننده همراه داشته باشید

معرفی راهکارهای تحمل سفر هوایی
راهکارهای تحمل سفر هوایی

برای پروازهای طولانی بهتر است کتابی به همراهتان یا در کیندل خود داشته باشید ولی ممکن است با مسافرهای وراج یا خردسالان پرسروصدا همسفر شوید که در این صورت هیچ چیز مثل یک هدفون نجات‌بخش شما نخواهد بود. اگر در چنین مواقعی هدفون نداشته باشید، حتی نمی‌توانید چرت کوتاهی بزنید. وسایلی مثل تبلت را با خود بردارید چون ممکن است هواپیما فاقد نمایشگر پشت صندلی باشد و شما بمانید و ساعت‌هایی که نمی‌گذرند.

شارژ کامل داشته باشید

بعد از اینکه تبلت، آی‌پد، لپ‌تاپ و یا موبایل خود را با بازی‌ها و موزیک‌های موردعلاقه‌تان پر کردید، مطمئن باشید که شارژشان خالی نباشد چون در برخی از فرودگاه‌ها قانونی دارند که اگر نتوانی هر کدام از این وسایل دیجیتالی را روشن کنی اجازه نداری باخود به داخل هواپیما ببری و این یعنی یک فاجعه بزرگ برای ما.

وسایل راحتی همراه بردارید

معرفی راهکارهای تحمل سفر هوایی
راهکارهای تحمل سفر هوایی

داشتن یک چشم‌بند و بالش گردنی برای سفرهای طولانی ضروری است، با اینکه ایرلاین‌ها در بیش‌تر پروازهای طولانی خود به مسافران ملافه و بالش می‌دهند ولی یک بالش گردنی کوچک زیاد هم جاگیر نیست یا حتی می‌توانید به جای بالش گردنی سویشرتتان را تا کنید و زیر گردنتان بگذارید. از طرفی معمولا مسافران در پروازهای طولانی دچار پرواززدگی می‌شوند و برای همین چرت کوتاه می‌تواند ایده مناسبی باشد.

بار کم‌تر سفر آسانتر

معرفی راهکارهای تحمل سفر هوایی
راهکارهای تحمل سفر هوایی

ایده‌آل‌ترین سفر، سفر با کوله پشتی است، بدون چمدان‌های بزرگ و سنگینی که اغلب با وسایل غیرضروری پرشده‌اند. 2 دست لباس و تعدادی وسایل شخصی برای یک سفر مناسب هستند، لوازم بهداشتی را هم که هتل‌ها در اختیارتان قرار می‌دهند. همین که با یک ساک یا کیف که جزو بار داخل کابین باشد می‌توانید به اندازه کافی در وقتتان صرفه‌جویی کنید.

خوراکی لازم را داشته باشید

معرفی راهکارهای تحمل سفر هوایی
راهکارهای تحمل سفر هوایی

یک بسته آدامس همراه خود داشته باشید، جویدن آدامس باعث کاهش استرس‌تان می‌شود اما جویدن بیش از حدش هم گرسنگی می‌آورد. کمی آجیل می‌تواند به حد زیادی انرژی‌بخش باشد، بااینکه در اکثر پروازهای طولانی غذا و نوشیدنی به مسافران می‌دهند اما اگر به همراه خردسالان سفر می‌کنید برای سرگرم‌شدنشان باید تنقلاتی به همراه داشته باشید، نه تنها خردسالان بلکه خود شما هم می‌توانید احساس گرسنگی آنی را با خوردن چیپس از بین ببرید.

آب فراموش نشود

معرفی راهکارهای تحمل سفر هوایی
راهکارهای تحمل سفر هوایی

در طول پرواز خود هر چه می‌توانید آب بنوشید، نوشیدن قهوه و آب‌میوه زیاد توصیه نمی‌شود چون شکر و کافئین خستگی و بی‌حالی را سبب می‌شوند و به‌علاوه هوای داخل کابین به شدت خشک است و رطوبت داخل آن معمولا 10 تا 20 درصد می‌باشد و این در مقایسه با رطوبت اتاق که حدود 30 تا 65 درصد است، کم بوده و باعث خشکی پوست و چشمتان می‌شود. برای همین بهتر است از درخواست آبِ بیش‌تر خجالت‌زده نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید