چطور سبک سفر کنیم؟

بی‌تردید بستن صحیح چمدان از جمله مهارت‌هایی است که هر گردشگری باید بدان مسلط باشد. هیچ‌کس دوست ندارد چمدان یا کوله‌پشتی سنگین و پردردسری را که با لوازمی غیرضروری پر شده است، با خود حمل کند.

0
47
معرفی راهکارهای سبک سفر کردن
راهکارهای سبک سفر کردن
چطور سبک سفر کنیم؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 4Rating: 4.5راهکارهای سبک سفر کردن و نکته هایی برای تجربه سفر با چمدانی سبک.راهکارهای سبک سفر کردن هیچ‌کس دوست ندارد چمدان یا کوله‌پشتی سنگین و پردردسری را که با لوازمی غیرضروری پر شده است با خود حمل کند.

راهکارهای سبک سفر کردن

بی‌تردید بستن صحیح چمدان از جمله مهارت‌هایی است که هر گردشگری باید بدان مسلط باشد. هیچ‌کس دوست ندارد چمدان یا کوله‌پشتی سنگین و پردردسری را که با لوازمی غیرضروری پر شده است، با خود حمل کند. همراه داشتن چمدانی سنگین نه‌تنها شما را خسته می‌کند، بلکه از نظر اقتصادی نیز به‌صرفه نبوده و هزینه‌های اضافه‌بار فرودگاهی را نیز ممکن است به شما تحمیل کند. از طرفی این کار نیز عاقلانه نیست که لوازم ضروری مسافرت را در منزل بگذاریم و با چمدانی خالی به سفر برویم. پس تکلیف چیست؟ حقیقت این است که شما می‌توانید با رعایت برخی نکات ساده، هم وسایل ضروری خود را همراه داشته باشید و هم مجبور به حمل چمدانی سنگین نباشید. ما در این مطلب راهکارها و ترفندهایی را گنجانده‌ایم تا شما عزیزان با بکارگیری از آن‌ها، از وزن چمدان خود به‌طور چشمگیری کاسته و سفری سبک را تجربه کنید.

چمدان مناسبی انتخاب کنید

معرفی راهکارهای سبک سفر کردن
راهکارهای سبک سفر کردن

پیش از هر چیزی، شما باید ابتدا چمدان مناسبی برای خود انتخاب کنید. چمدان انتخابی شما باید هم بتواند به‌خوبی از محتویات خود محافظت کند و هم به‌اندازه‌ای سبک و کوچک باشد که حمل آن مایه دردسر نشود. حتماً چمدانی انتخاب کنید که از محفظه‌های مجزای بسیاری برای تفکیک اسباب و لوازم شما تشکیل شده باشد و از اندازه موردقبول شرکت‌های هواپیمایی بزرگ‌تر نباشد.

فهرستی از لوازم ضروری سفر خود تهیه کنید

معرفی راهکارهای سبک سفر کردن
راهکارهای سبک سفر کردن

یکی از مهم‌ترین نکاتی که به شما در کاهش وزن چمدانتان کمک می‌کند، تهیه فهرستی از لوازمی است که شما در سفر خود ممکن است به آن‌ها احتیاج داشته باشید. این عمل به شما کمک می‌کند تا لوازم موردنیاز خود را در دسته‌بندی منظمی گنجانده و از این طریق، بر تعداد و وزن هرکدام مدیریت داشته باشید. برای مثال شما می‌توانید لوازم خود را به دسته‌های مختلفی چون البسه، لوازم بهداشتی و آرایشی، لوازم الکترونیکی و زیورآلات تقسیم کرده و روی هرکدام نظارت بهتری داشته باشید.

✅ بازدید از مقاله چگونه وسایل سفر را در یک چمدان جای دهیم؟
✅ بازدید از مقاله چطور بهترین چمدان را برای سفر بخریم؟
✅ بازدید از مقاله چگونه چمدان خود را ببندیم؟

لباس‌های مناسب انتخاب کنید

معرفی راهکارهای سبک سفر کردن
راهکارهای سبک سفر کردن

همیشه سعی کنید پیش از آن‌که بلیط هواپیما کشوری را خریداری می‌کنید، پیش‌بینی آب‌وهوای مقصد خود را در اینترنت جستجو کرده و فصول گرم سال را برای سفر انتخاب کنید. مسافرت در فصول بهار و تابستان به شما کمک می‌کند که لباس‌های نازک و سبکی را برگزیده و داخل چمدان بگذارید؛ اما مسافرت در فصول سرد سال سبب می‌شود که شما لباس‌های ضخیم و پشمی را در داخل چمدان خود قرار داده و وزن آن را افزایش دهید. اگر مجبورید در زمستان سفر کنید، بهتر است که لباس‌های پشمی خود را تن کرده و لباس‌های از جنس ابریشم، پلی‌استر و نایلون -که وزن نسبتاً سبک‌تری دارند- را داخل چمدان خود بگذارید. در مورد رنگ لباس‌ها نیز باید گفت که بهتر است لباس‌های تک‌رنگ و ساده‌ای را که با زیورآلات شما و اکثر پس‌زمینه‌های عکاسی تناسب دارند، همراه خود بیاورید. به خاطر داشته باشید که کفش‌هایی که همراه خود می‌آورید نیز باید راحت و چندمنظوره بوده و برای پیاده‌روی طولانی مناسب باشند.

لوازم بهداشتی زیادی را به همراه نیاورید

معرفی راهکارهای سبک سفر کردن
راهکارهای سبک سفر کردن

امروزه لوازم بهداشتی نظیر شامپو، صابون، خمیردندان، مسواک و غیره توسط اکثر هتل‌ها ارائه می‌شوند و نیازی نیست چمدان خود را با قرار دادن این‌ دست باروبنه، سنگین کنید. اگر شامپو یا صابون خاصی مصرف می‌کنید، می‌توانید بسته به طول اقامت خود، مقداری از آن را در ظرفی ریخته و با خود به همراه بیاورید. شاید با خود بگویید که شامپو و صابون وزنی ندارند و فضایی را اشغال نمی‌کنند؛ اما اگر حساب همین چند صد گرم را نداشته باشید، در آخر مجبور به حمل چمدانی چندین کیلویی خواهید شد.

لوازم الکترونیکی چندمنظوره همراه خود بیاورید

معرفی راهکارهای سبک سفر کردن
راهکارهای سبک سفر کردن

اگر با لوازم الکترونیکی چندمنظوره سفر کنید، می‌توانید در وزن و فضا به مقدار قابل‌توجهی صرفه‌جویی کنید. برای مثال به‌جای همراه آوردن پلیر، دوربین عکاسی، جی‌پی‌اس، تبلت و غیره می‌توانید گوشی همراه هوشمند خود را به اپلیکیشن‌های کاربردی و مفید مجهز کرده و از آن استفاده‌ چندمنظوره کنید. همچنین به‌جای همراه داشتن چندین کتاب، می‌توانید کتاب‌خوان ارزان‌قیمتی برای خود تهیه کرده و در سفر همراه خود داشته باشید.

برخی ترفندهای مفید دیگر

به‌هیچ‌وجه بستن چمدان خود را به لحظات آخر موکول نکنید؛ همیشه سعی کنید چند روز پیش از سفر فهرستی از لوازم ضروری خود تهیه کرده و چمدان خود را طوری ببندید که همیشه مقداری فضای خالی را برای اسباب و لوازمی که همراه بردن آن‌ها در لحظات آخر به ذهن شما خطور می‌کند، ذخیره کنید.

بهتر است تنها به‌اندازه یک هفته اقامت (سه جفت لباس، شلوار و جوراب) همراه خود داشته باشید. همچنین سعی کنید که لباس‌هایی انتخاب کنید که از نظر رنگ با یکدیگر تناسب و هماهنگی داشته باشند.

اگر قصد دارید مدتی طولانی در مکانی اقامت کنید، بهتر است برخی از لوازم‌آرایشی خود را مثل طیف‌های مختلف لاک ناخن و غیره را همراه خود نیاورید و در عوض سالن‌های آرایشی نزدیک محل اقامت خود را در اینترنت جستجوی کنید.

به‌جای همراه داشتن اودکلن‌های بزرگ و جاگیر، بهتر است از عطرهای مسافرتی استفاده کنید.

هدفون‌های بزرگ مکان زیادی اشغال می‌کنند و بهتر است در سفرها با ایرفون‌های کوچک جایگزین شوند.

لباس‌های خود را در چمدان لوله نکنید؛ درست است که لباس‌های لوله شده به فضای کمتری نیاز دارند، اما فراموش نکنید که هدف شما سبک سفر کردن است!

تا جای ممکن سعی کنید تعداد کمتری کفش با خود به همراه بیاورید. بهتر است کفش یا کتانی بزرگ و سنگین خود را به پا کنید و کفش دیگری مناسب با موقعیت جغرافیایی مکانی که قصد بازدید از آن را دارید، در چمدان خود بگذارید.

چمدان نسبتاً کوچکی انتخاب کنید تا مجبور نباشید با وسوسه پر کردن فضاهای خالی آن دست‌وپنجه نرم کنید.

به خاطر داشته باشید شما می‌توانید تمامی وسایل موردنیاز خود را نیز در مقصد سفر خود خریداری کنید. بنابراین نیازی نیست محض احتیاط تمامی لوازمی را که ممکن است در سفر مورداستفاده قرار دهید، همراه داشته باشید.

در آخر باید گفت که قرار نیست ما در طول اقامت خود به‌تمامی تجهیزات و لوازمی که در منزل در اختیار داریم، دسترسی داشته باشیم. اگر در سفر خود مجبور نیستید کار کنید، سفر بهترین زمان برای شماست تا مدتی از کمد لباس‌های رنگارنگ و تجهیزات الکترونیکی خود دور باشید و وابستگی خود را به این اسباب و لوازم غیرضروری تا حد ممکن کاهش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید