خلاق‌ترین راه های ذخیره پول برای مسافرت

مسافرت، یکی از بهترین فرصت‌های زندگی برای رهایی از روزمرگی، خستگی، اضطراب، استرس و ... است.

0
63
خلاق‌ترین راه های ذخیره پول برای مسافرت
راه های ذخیره پول برای مسافرت
خلاق‌ترین راه های ذخیره پول برای مسافرتReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 2Rating: 4.5راه های ذخیره پول برای مسافرت و تجربه لذت خوش سفرهای پی در پی.راه های ذخیره پول برای مسافرت را اگر جدی بگیرید می‌توانید بلیط هواپیما به مقصد دلخواهتان را با خیال آسوده خریداری کنید و لذت سفرهای زیاد را داشته باشید.

معرفی راه های ذخیره پول برای مسافرت

مسافرت، یکی از بهترین فرصت‌های زندگی برای رهایی از روزمرگی، خستگی، اضطراب، استرس و … است. همه انسان‌ها در طول سال حداقل یک بار به مسافرت رفتن احتیاج دارند تا ذهن و روح و جسمشان را دوباره احیا کنند و با نشاط و شوق بیشتری به زندگی پرتلاطمشان ادامه دهند. فرقی ندارد مسافرت دو روزه و یا 10 روزه باشد، مهم این است که انسان‌ها برای خود ارزش قائل باشند و این فرصت را از خود دریغ نکنند. مسافرت در هر صورت تأثیرات بسیار مثبتی به روحیه انسان‌ها گذاشته و روح و روانشان را سلامت نگه می‌دارد. البته که همه مسافرت رفتن را دوست دارند، اما وقتی به هزینه‌های سفر فکر می‌کنند کمی دچار ناامیدی می‌شوند. بهتر است به جای تکرار کردن واژه‌هایی چون “با هزینه‌های سفر چگونه کنار بیایم”، “بودجه کافی ندارم”، “پول مسافرت را از کجا به دست بیاورم” و … به فکر پس انداز کردن پول جداگانه برای مسافرت باشید. اگر سوال می‌کنید چگونه برای مسافرت پول ذخیره کنم، پاسخ شما در این مطلب است. ما خلاق‌ترین راه های ذخیره پول برای مسافرت را به شما یاد می‌دهیم. اگر آن‌ها را جدی بگیرید، می‌توانید بلیط هواپیما به مقصد دلخواهتان را با خیال آسوده خریداری کنید.

حساب پس انداز اختصاصی در بانک افتتاح کنید

خلاق‌ترین راه های ذخیره پول برای مسافرت
راه های ذخیره پول برای مسافرت

اگر در مورد پس انداز کردن پول برای مسافرت مصمم و جدی هستید، به جای این که هنگام فرارسیدن زمان مسافرتتان با هر آن‌چه که در حساب بانکی‌تان موجود است، کم یا بیش، به مسافرت بروید و در تمام مسیر نگران بودجه‌تان باشید، بهتر است از قبل یک حساب بانکی اختصاصی برای مسافرت افتتاح کنید. بدین گونه هر زمان که پولی به دستتان می‌رسد و یا حقوقتان را دریافت می‌کنید، مقداری از آن را به حساب بانکی‌تان واریز کنید. باور کنید پس از مدتی خواهید دید پول کافی برای مسافرتتان جور شده است. همان طور که ضرب‌المثل معروف می‌گوید: “قطره قطره جمع گردد، وانگهی دریا شود.” با دنبال کردن این روش پولتان را هوشمندانه ذخیره و هوشمندانه خرج می‌کنید.

همچنین، بد نیست برای حسابی که باز کرده‌اید خدمات اینترنتی را نیز فعال کنید تا درصورت رزرو تور اینترنتی به آسانی به حسابتان دسترسی داشته باشید. فعال کردن پیامک‌های واریزی و برداشت نیز در مطلع شدن شما از موجودی حساب بانکی‌تان بسیار مهم است. این گونه با آگاهی از موجودی حسابتان درخرج کردن پولتان محتاطانه عمل می‌کنید.

توجه داشته باشید پولی که در حساب بانکی‌ مخصوص مسافرتتان پس انداز می‌کنید، برای رزرو تور و هزینه‌های طول سفر است. پس در خرج کردن آن تعادل را حفظ کنید.

انتخاب زمان مناسب برای مسافرت

خلاق‌ترین راه های ذخیره پول برای مسافرت
راه های ذخیره پول برای مسافرت

برخی از مقاصد در فصل‌های مختلف سال هزینه متفاوتی دارند. وضعیت آب و هوایی، برگزاری فستیوال‌ها و یا رویدادهای خاص و معروف ازجمله عوامل متغیر بودن هزینه سفر هستند. اگر در زمان‌های پربازدید و شلوغ به مقصد مورد نظرتان سفر کنید، البته که هزینه زیادی باید خرج کنید. اما در زمان‌های خلوت و آرام هزینه تور، پرواز و اقامتگاه‌ها کاهش می‌یابد و شما با هزینه مناسب‌تری می‌توانید به سفر بروید. بنابراین، قبل از مسافرت و خرید بلیط هواپیما در مورد مقصدتان به خوبی تحقیق کرده و زمان مناسب را انتخاب کنید.

✅ بازدید از مقاله توصیه های غذایی و دارویی در سفر
✅ بازدید از مقاله راهکارهای تحمل سفر هوایی
✅ بازدید از مقاله ایده‌هایی برای درآمدزایی در سفر

اجتناب از هزینه‌های اضافی و غیر ضروری در سفر

خلاق‌ترین راه های ذخیره پول برای مسافرت
راه های ذخیره پول برای مسافرت

یکی از خلاق‌ترین راه های ذخیره پول در مسافرت، مدیریت قوی و هوشمندانه پول است. برخی از مسافران برای چیزهایی پول خرج می‌کنند که در واقعیت به آن‌ها نیازی ندارند و یا اگر کمی دقت به خرج بدهند شاید هزینه خیلی کمتری را در قبال آن چیزها متحمل شوند. برای مثال، در مسافرت سعی کنید به جای استفاده از تاکسی‌ها از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید تا هزینه جابجایی کمتری داشته باشید. امروزه برنامه‌های متعددی در اکثر کشورها جهت جابجایی مسافران در سطح شهر وجود دارند که با آگاهی از آن‌ها می‌توانید این برنامه‌ها را به روی گوشی موبایلتان نصب کرده و از خدمات آن بهره‌مند شوید. یکی از این برنامه‌های معروف در اکثر کشورهای خارجی Uber می‌باشد. عملکرد این برنامه همچون برنامه‌های مشابه اسنپ، تپسی و … در ایران است که شما را با هزینه‌های مناسب به مقصد مدنظرتان می‌رسانند.

همچنین، مسافران باید بدانند که مجبور نیستند در مسافرت پول خیلی زیادی بابت گشت و گذار و یا خوشگذرانی خرج کنند. بلکه با کمی جستجو و پرس و جو می‌توانند از تفریحات و امکانات رایگان یا کم هزینه اوقات خیلی خوش و به یاد ماندنی تجربه کنند. تمامی این‌ها زمانی میسر می‌گردند که قبل از مسافرت و اقدام به خرید بلیط هواپیما درباره مقصدتان اطلاعات کامل کسب کنید.

یادداشت هزینه‌ها

خلاق‌ترین راه های ذخیره پول برای مسافرت
راه های ذخیره پول برای مسافرت

برای این‌که در چند روز اول مسافرت تمام پول‌هایتان را خرج کرده و نگران روزهای دیگر باشید، بهتر است برنامه‌های هر روز سفرتان را مشخص کنید و هزینه‌های مربوطه را درنظر بگیرید. این‌گونه می‌توانید متناسب با بودجه‌تان برنامه‌هایتان را انتخاب کنید. سعی کنید هر اندازه که پول خرج می‌کنید، آن را در دفترچه و یا موبایلتان یادداشت کنید تا از مقدار پول خرج شده و باقی مانده آگاه باشید. در این صورت از ولخرجی کردن خودداری خواهید کرد.

البته که پول لازمه یک مسافرت خوب است اما اگر کمی خلاقیت به خرج دهید و در مدیریت بودجه‌تان با دقت عمل کنید، می‌توانید با هزینه کم یا مناسب مسافرتی دلنشین تجربه کنید.

آیا شما هم اقداماتی برای ذخیره پول مسافرت انجام می‌دهید؟ به نظرتان کدام راهکار ارائه شده می‌تواند مؤثر واقع شود؟ راهکارهای پیشنهادی شما چه هستند؟

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید