راه های مهاجرت به کشور پرتغال

کشور پرتغال یکی از کشورهای پیشرفته و زیبای اروپای غربی به حساب می آید و با داشتن مناظر چشمگیر و آب و هوای فوق العاده، مقصد ایده آلی برای تعطیلات اروپایی ها و گردشگران سراسر جهان به شمار می رود. از این ها گذشته، با داشتن فرهنگ غنی، کیفیت بالای زندگی، خوشحال ترین مردم جهان، امنیت بالا، خانه های نسبتا ارزان، سواحل زیبا، روستاهای رویایی و شرایط عالی برای سرمایه گذاری به نظر می رسد تمام آن چه در مسیر زندگی و تفریح به آن نیاز داشته باشید در خود جای داده است

0
32
معرفی راه های مهاجرت به کشور پرتغال
راه های مهاجرت به کشور پرتغال
راه های مهاجرت به کشور پرتغالReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 10Rating: 4.0راه های مهاجرت به کشور پرتغالراه های مهاجرت به کشور پرتغال در واقع این کشور چون نسبت به کشورهای همسایه هزینه های زندگی و خورد و خوراک در آن نسبتا ارزان است

آشنایی با راه های مهاجرت به کشور پرتغال

کشور پرتغال یکی از کشورهای پیشرفته و زیبای اروپای غربی به حساب می آید و با داشتن مناظر چشمگیر و آب و هوای فوق العاده، مقصد ایده آلی برای تعطیلات اروپایی ها و گردشگران سراسر جهان به شمار می رود. از این ها گذشته، با داشتن فرهنگ غنی، کیفیت بالای زندگی، خوشحال ترین مردم جهان، امنیت بالا، خانه های نسبتا ارزان، سواحل زیبا، روستاهای رویایی و شرایط عالی برای سرمایه گذاری به نظر می رسد تمام آن چه در مسیر زندگی و تفریح به آن نیاز داشته باشید در خود جای داده است. این کشور تحقق زندگی در اروپا را کمی ملموس تر می سازد، چون نسبت به کشورهای همسایه هزینه های زندگی و خورد و خوراک در آن نسبتا ارزان است. پرتغال جزو کشورهای حوزه شینگن است و بیش تر مردمش به زبان انگلیسی تسلط دارند. چنانچه قصد مهاجرت به پرتغال را دارید باید از طریق یکی از راه های مهاجرت به کشور پرتغال که در زیر اشاره شده اقدام کنید و سپس به فکر خرید بلیط هواپیما بیفتید.

مهاجرت از طریق دریافت ویزای تحصیلی پرتغال

معرفی راه های مهاجرت به کشور پرتغال
راه های مهاجرت به کشور پرتغال

تحصیل در کشورهای خارجی یکی از راه های اخذ اقامت موقت آن هاست، با این تفاوت که در کشور پرتغال این راه می تواند زمینه ساز اقامت دائم شما باشد. چون افرادی که بعد از فارغ التحصیلی موفق به کاریابی در این کشور شوند و حق بیمه و مالیات خود را پرداخت کنند، می توانند کارت اقامت موقت دریافت کنند و بعد از ۵ سال اقامت موقت، درخواست اقامت دائم دهند. البته دانشجویان پس از پایان دوران تحصیل فقط ۱ سال فرصت دارند تا شغل مناسبشان را پیدا کنند. ضمن اینکه کشور پرتغال دانشگاه های معتبری دارد و تحصیل در آن ها برای شهروندان اتحادیه اروپا رایگان است.

✅ بازدید از مقاله آداب و رسوم مردم پرتغال

مهاجرت از طریق دریافت ویزای کار پرتغال

برای مهاجرت کاری به کشور پرتغال و ورود به این کشور باید متقاضی دعوت نامه کاری “Job Offer” از سوی کارفرمایی در پرتغال دریافت کند. به این صورت که کارفرمای اهل پرتغال، آگهی استخدامش را به مدت ۳ ماه در روزنامه های کشور منتشر می کند و اگر هیچ متقاضی از اتباع خودِ پرتغال نداشت، به مدت ۳ ماه این آگهی را در اتحادیه اروپا منتشر می کند و مجددا در صورتی که نیروی کار مدنظرش را پیدا نکرد، دعوت نامه را به متقاضی فرستاده و مجوز کارش را از قبل اخذ کند. بعد از ۳ تا ۴ سال کار در پرتغال می توان برای اخذ اقامت دائم و شهروندی پرتغال اقدام کرد.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت از راه سرمایه گذاری به طرق مختلفی می تواند انجام شود و پرطرفدارترین آن ها نزد ایرانی ها، خرید ملک است که با عنوان ویزای طلایی یا “Golden Visa” شناخته می شود. در این روش یک ویزای یک ساله به خریدار ملک تعلق می گیرد و در صورت ادامه روند، ویزای ۲ ساله و مجددا ویزای ۲ ساله برای او صادر می شود و بعد از ۵ سال می تواند درخواست اقامت دائم دهد. ایجاد شغل و کارآفرینی ( ویزای استارت آپ)، خرید سهام، سرمایه گذاری در بخش های دولتی و غیردولتی و خودحمایتی یا تمکن مالی نیز از دیگر راه های سرمایه گذاری و اخذ اقامت پرتغال به شمار می روند.

مهاجرت از طریق تمکن مالی

مهاجرت از طریق تمکن مالی هزینه کم تری نسبت به ویزای طلایی دارد و برای همین جزو راه های محبوب مهاجران است. در این روش شخص متقاضی باید درآمد ماهیانه ثابتی داشته باشد که بابت آن مشغول به کاری نیست. مثل حقوق بازنشستگی یا سود سپرده بانکی. به عبارتی باید به دولت پرتغال اثبات کنید که از تمکن مالی برخوردارید و می توانید تمام هزینه های زندگی خود و خانواده‌تان را در طول اقامت تامین کنید. در برخی از کشورهای اروپایی به کسانی که از طریق تمکن مالی مهاجرت کرده اند، مجوز کار داده نمی شود ولی در کشور پرتغال چنین نیست و مهاجران بعد از اقامت اجازه کار خواهند داشت.

مهاجرت از طریق ازدواج

معرفی راه های مهاجرت به کشور پرتغال
راه های مهاجرت به کشور پرتغال

ازدواج رسمی با تبعه کشور پرتغال یکی دیگر از راه های مهاجرتی به این کشور است ولی این ازدواج باید در کشور پرتغال و به صورت قانونی ثبت شده و به رسمیت شناخته شود و زوجین بعد از ازدواج حداقل ۳ سال با هم زندگی کنند. البته زن یا مرد مهاجر باید به زبان پرتغالی تسلط داشته باشد و فرم های مربوط به تابعیت ازدواج پر و تایید شوند، بعد از طی مراحل قانونی فرد می تواند بعد از ۳ سال درخواست اقامت دائم دهد. ضمنا در صورت تولد فرزند زوجی که اقامت دائم کسب کرده باشند، تابعیت کشور پرتغال به فرزندشان داده می شود.

در ادامه می توانید با شرایط اخذ ویزای تحصیلی پرتغال آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید