آشنایی با آخرین رده‌بندی پاسپورت‌ کشورها، ژاپن در صدر

تقریباً می‌توان گفت که از نظر تمامی مسافران و گردشگران، گرفتن ویزا سخت‌ترین بخش مسافرت است. گاهی حتی این موضوع چنان سخت و پیچیده به نظر می‌رسد که باعث می‌شود یک شخص کلاً از خرید بلیط هواپیما و سفر به کشور دیگر منصرف شود. در همین حال، می‌توان به‌خوبی تصور کرد که مسافرت بدون نیاز به اخذ ویزا چقدر شیرین، راحت و جذاب خواهد بود. از این رو، نوعی رده‌بندی در صنعت گردشگری جهان مرسوم شده که مطابق با آن قدرت و اعتبار پاسپورت هر کشوری را بر اساس تعداد کشورهایی که به آن‌ها بدون ویزا می‌توان با آن پاسپورت سفر کرد، می‌سنجند.

0
41
خرید بلیط هواپیما و برترین پاسپورت های جهان
برترین پاسپورت های جهان
آشنایی با آخرین رده‌بندی پاسپورت‌ کشورها، ژاپن در صدرReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 14Rating: 3.5آشنایی با آخرین رده‌بندی پاسپورت‌ کشورها، ژاپن در صدر - خرید بلیط هواپیماتقریباً می‌توان گفت که از نظر تمامی مسافران و گردشگران، گرفتن ویزا سخت‌ترین بخش مسافرت است. گاهی حتی این موضوع چنان سخت و پیچیده به نظر می‌رسد که باعث می‌شود یک شخص کلاً از خرید بلیط هواپیما و سفر به کشور دیگر منصرف شود. در همین حال، می‌توان به‌خوبی تصور کرد که مسافرت بدون نیاز به اخذ ویزا چقدر شیرین، راحت و جذاب خواهد بود.

آخرین رده‌بندی پاسپورت‌ کشورها

تقریباً می‌توان گفت که از نظر تمامی مسافران و گردشگران، گرفتن ویزا سخت‌ترین بخش مسافرت است. گاهی حتی این موضوع چنان سخت و پیچیده به نظر می‌رسد که باعث می‌شود یک شخص کلاً از خرید بلیط هواپیما و سفر به کشور دیگر منصرف شود. در همین حال، می‌توان به‌خوبی تصور کرد که مسافرت بدون نیاز به اخذ ویزا چقدر شیرین، راحت و جذاب خواهد بود. از این رو، نوعی رده‌بندی در صنعت گردشگری جهان مرسوم شده که مطابق با آن قدرت و اعتبار پاسپورت هر کشوری را بر اساس تعداد کشورهایی که به آن‌ها بدون ویزا می‌توان با آن پاسپورت سفر کرد، می‌سنجند. مسلماً به‌عنوان یک گردشگر و خریدار بلیط هواپیما خارجی برایتان جالب خواهد بود که اسم این کشورها را بدانید و با رده‌بندی آن‌ها بیشتر آشنا شوید. پس در ادامه این مطلب مهم و جذاب ما را همراهی کنید.

بلیط هواپیما ژاپن

1ژاپن، طلاییه‌دار معتبرترین پاسپورت‌ها

مدال طلای رده‌بندی پاسپورت‌های معتبر جهان را باید بر روی گذرنامه کشور ژاپن بزنیم. این کشور بعد از مدت‌زمان زیادی که سنگاپور را بالاتر از خود می‌دید، بالاخره توانست امکان خرید بلیط هواپیما و سفر به 190 کشور مختلف جهان را بدون نیاز به اخذ ویزا برای شهروندان خود فراهم نماید و خود را به صدر برساند. میانمار آخرین کشوری بود که ویزای خود را برای شهروندان ژاپنی لغو کرد. لازم به ذکر است که در این رده‌بندی نام 218 کشور در نظر گرفته شده است.

بلیط هواپیما سنگاپور

2رقابت تنگاتنگ و نفس‌گیر

کشور سنگاپور رده اول را در حالی به ژاپن واگذار کرد که با امکان سفر بدون ویزا به 189 کشور مختلف در سطح جهان فاصله‌ای بسیار جزئی با رتبه نخست داشت. بعد از سنگاپور هم نام سه کشور آلمان، فرانسه و کره جنوبی را می‌توان دید که هر یک امکان سفر بدون ویزا به 188 کشور مختلف را برای شهروندان خود فراهم آورده‌اند. این اعداد نشان می‌دهند که رقابت تنگاتنگی در این حوزه بین کشورها وجود دارد. خرید بلیط هواپیما سنگاپور، بلیط هواپیما آلمان و یا هر یک از دیگر کشورهای صدر جدول می‌تواند برای آشنایی با سیاست ویزای این کشورها کمک شایانی به ما داشته باشد.

بلیط هواپیما سوئد

3پنج کشور در رده ششم

پایین‌تر از نام پنج کشوری که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم، نام پنج کشور دیگر را می‌توان دید که همگی با کسب مجوز لغو ویزا برای سفر به 187 کشور در رده ششم قرار گرفته‌اند. این کشورها که تماماً اروپایی بوده و اغلب عضو شینگن هستند دانمارک، فنلاند، ایتالیا، سوئد و اسپانیا نام دارند. کشورهایی که با خرید بلیط هواپیما به هر یک، سفر لذت‌بخشی را می‌توان تجربه کرد. لازم به ذکر است که دیگر کشورهای اروپایی مثل نروژ، انگلستان، اتریش، لوکزابورگ، هلند و پرتغال هم با اختلاف اندکی در رتبه‌های بعدی دیده می‌شوند.

خرید بلیط هواپیما

4کشورهایی با بیشترین پیشرفت

به طور کلی، در رده‌بندی گذرنامه‌ها 143 کشور نسبت به قبل شاهد پیشرفت بوده و تنها 7 کشور نزول داشته‌اند. این موضوع نشان می‌دهد که خرید بلیط هواپیما و سفر به کشورهای دیگر در تمام دنیا رونق خاصی یافته و سال‌به‌سال در حال رشد است. اما در بین بیشترین پیشرفت‌ها می‌توان کشورهای گرجستان با امکان سفر بدون ویزا به 111 کشور، اکراین به 128، چین به 70 و اندونزی به 71 کشور را عنوان کرد. شهروندان این چهار کشور در سال قبل به‌ترتیب به 99، 114، 60 و 63 کشور می‌توانستند بدون ویزا بلیط هواپیما بخرند و سفر کنند.

رشد آسیایی ها

5رشد چشم‌گیر و قابل توجه آسیا

رشد اکثر کشورهای آسیایی در این رتبه‌بندی نسبت به رتبه‌بندی سالهای گذشته نظر بسیاری از متخصصان، گردشگران و خریداران بلیط هواپیما را به خود جلب کرده است. با توجه به اینکه اکثر کشورهای اروپایی از ویزای شنگن بهره می‌برند و بالطبع در رده‌های بالای جدول قرار گرفته‌اند، تقویت اقتصاد بین‌الملل و روابط دیپلماتیک در آسیا چنان تأثیر عمیقی بر رشد اعتبار پاسپورت کشورهای آسیایی گذاشته که عده زیادی از دیدن آن شگفت‌زده شده‌اند.

ضعیف ترین پاسپورت

6ضعیف‌ترین پاسپورت‌ها در جهان

بعد از بررسی کشورهایی که صاحب معتبرترین گذرنامه­‌ها هستند، حالا بد نیست سری هم به رده‌های پایین جدول بزنیم و با ضعیف‌ترین کشورها از لحاظ اعتبار پاسپورت هم آشنا شویم. در این رده‌بندی دو کشور عراق و افغانستان به طور مشترک به قعر جدول چسبیده‌اند. شهروندان این دو کشور هنگام خرید بلیط هواپیما خارجی فقط می­توانند به 30 کشور دیگر بدون ویزا سفر کنند. البته بالاتر از عراق و افغانستان هم دو کشور سومالی و سوریه قرار گرفته‌اند که برای آن‌ها هم ویزای 32 کشور تاکنون لغو شده است. ضمناً، پاکستان، یمن، سودان، نپال، اتیوپی، کنگو و کوزوو هم دیگر کشورها با گذرنامه ضعیف محسوب می­شوند.

پاسپورت ایرانی

7رتبه ایران در این رده‌بندی

بهبود روابط دیپلماتیک ایران با دیگر کشورها و افزایش علاقه ایرانی‌ها به خرید بلیط هواپیما خارجی باعث شده که مقامات ایرانی با انجام رایزنی‌های لازم تاکنون بستر لازم برای سفر بدون ویزا به 43 کشور را فراهم آورند. با این حساب ایران در این رتبه‌بندی در رده 98 قرار گرفته است. به نظر می‌رسد که با ادامه روند کنونی، در آینده شاهد پیشرفت‌های بیشتری در این زمینه باشیم.

خرید بلیط هواپیما و برترین پاسپورت های جهان
سفر بدون ویزا

هر چه اقتصاد جهانی و گردشگری در دنیا بیشتر پیشرفت کند، موضوع لغو ویزا توسط کشورها جدی‌تر از قبل مطرح خواهد شد. همان‌طور که می‌بینیم شهروندان و بازرگانان کشورهای مختلف دوست دارند بدون هیچ دغدغه‌ای بلیط هواپیما بخرند و با اهداف متفاوتی مسافر کشورهای دیگر شوند. کافی است به رشد اقتصادی کشورهای صدر رنکینگ توجه کنیم تا به‌خوبی متوجه این موضوع شویم.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
telegraph.co.uk
traveller.com.au

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید