رزرو هتل

0
2986
جستجو و رزرو هتل
رزرو هتل
رزرو هتلReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 4Rating: 5.0رزرو هتلدر آن روزگاران که مسافران هنوز با مسأله‌ای به اسم رزرو هتل آشنا نشده بودند و به مخیله‌ی مبارکشان خطور نکرده بود که روزی خواهد آمد که بشود.

رزرو هتل خارجی

از کاروانسرا تا مهمان‌پذیر و رزرو هتل خارجی پنج‌ستاره

احتمالا از زمانی که پای موجودی به نام مسافر بر روی کره‌ی زمین باز شد، با پدیده‌ای به نام هتل نیز در این کره‌ی خاکی مواجه بوده ‏ایم. البته اینطور که از گذشتگان ما نقل شده است و کاتبان ادب و فرهنگ بشری هنگام مستند کردن تاریخ اجتماعی انسان‌ها، کتابت کرده‏ اند، هتل‌‌ها در ابتدا و خیلی سال پیش که هنوز نه هواپیمایی بود و نه می‌شد بلیط هواپیما برای پرواز داخلی و خارجی خرید، به نام هتل معروف نبودند.

در آن روزگاران که مسافران هنوز با مسأله‌ای به اسم رزرو هتل خارجی آشنا نشده بودند و به مخیله‌ی مبارکشان خطور نکرده بود که روزی خواهد آمد که بشود قبل از عزیمت به بلاد فرنگ طیاره سوار شد و بلیط هواپیما خرید و هنوز نرفته اتاق و سوئیتی در هتل برای اقامت رزرو کرد، بله در همان روزگاران، مسافران و جهانگردان، به جای هتل‌ها نشان کاروانسراها را جست‌وجو می‌کردند و شب تا صبح‌های سفر را در دل کوه و بیابان در ایوان‌های گرم و نرم کاروانسراهای بین راه در کنار همسفرانشان می‌گذرانند.

رزرو هتل در روزگار قدیم

درست است که کاروانسراها مثل هتل‌های چند ستاره‌ی امروزی Concierge نداشتند و اتاق‌هایشان را هم نمی‌شد مثل هتل قرن بیست و یکمی به صورت آنلاین رزرو هتل را انجام دهید، اما بهرحال این کاروانسراها (یا شاید هتل‌های مردمان قدیم) هر چه قدر رونق اگر نداشتند، صفا داشتند و اگر مثل هتل هیلتون و هتل کانتینانتال زرق و برق لابی‌هایشان چشم‌های مسافران عینک دودی به چشم را نمی‌زد، اما خب هزار و یک قصه‌ی سرگرم کننده برای مسافرانی داشتند که مثل چارترهای امروزی با کاروانشان، کوله‌ی سفر بر پشت از این شهر به آن یکی روانه می‌شدند.

رزرو هتل خارجی
رزرو هتل

خلاصه اگر از قصه ‏ها و ماجراهای کاروانسراها و مسافرانی که چارتروار در این هتل‌های جهان قدیم، اتراق می‌کردند، بگذریم به مهمان‌پذیرهایی می‌رسیم که مثل کاروانسرا بیرون شهرها و وسط بَرِ بیابان بنا نشده بودند و داخل شارستان شهر، کسب و کارشان این بود که از مسافران تا از راه رسیده پذیرایی کنند و در مهمان‌پذیرشان، اتاقی برای مسافران مهیا کنند.

این مهمان‌پذیرها هم که کلاس کاری‌شان به پای هتل‌های امروزی نمی‌رسید و ستاره‌دار و ستاره‌پسند نبودند، برای خودشان در شهری غریب، غنیمتی به حساب می‌آمدند که در فصل سرما جان‌پناهی برای فرار از سوز و سرما بودند و در فصل گرما امانی می‌شدند خنک به دور از آفتاب عالم‌تاب.

رزرو هتل و داستان ستاره دادن

باری، هر چه جوامع پیشرفت کردند و خانه‌ها لوکس‌تر شدند و کسب و کار سفرها سکه‌تر شدند، کاروانسراها و مهمان‌پذیرها هم توسعه‏ بیشتری پیدا کردند و هتل‌های مجللی شدند که امکانات متنوع‌تری داشتند، به طوری که صنعت جدیدی به نام صنعت گردشگری شکل گرفت که کارشناسان تیزبینش، وظیفه‌ی خطیر ستاره دادن و ستاره گرفتن به هتل‌های چندین و چند طبقه‌ای را بر عهده گرفتند.

رزرو هتل خارجی به صورت آنلاین
رزرو هتل خارجی

با این تفاسیر، هیچ تعجب ندارد که در روزگار ما هتل و هتلداری تنها شغلی معمولی و حرفه‌ای دم دستی نیست و تخصصی است که برای آموختن آن باید در مدارس و دانشگاه‌های مدیریت هتل و هتل‌داری، ثبت نام کرد و درس خواند و مدرک گرفت تا بتوان به مدیری لایق تبدیل شد که فوت و فن‌های مدیریت بر هتل را از بَر است و می‌داند چطور باید مسافرانش را پذیرایی کند تا پس از آنکه در هتلش اتاق یا سوئیتی رزرو کردند، آب در دلشان تکان نخورد و از اقامت چند روز و چند شبشان، لذتی ببرند آن سرش ناپیدا.

هتل داری و هتل سازی و رزرو هتل

اینطور که راویان اخبار نقل می‌کنند، بساط هتل‌سازی و هتل‌داری و مدیریت علمی هتل در جهان از پاریس و کشور فرانسه شروع شد. شاهد این مدعا هم اینکه واژه‌ی هتل که به لاتین Hotel نوشته می‌شود از Hote گرفته شده است، کلمه‌ای که در زبان فرانسه، میزبان و میزبانی معنا می‌دهد. با توجه به این توضیحات به نظر می‌رسد که میزبانی و پذیرایی از مهمانانی که جامه‏ی سفر بر تن دارند و گرد خستگی بر جبین و صورت؛ از همان بدو پیدایش با هتل همراه بوده است و هتل‌ها از اولین‌ روزهای تأسیسشان مهمانداری و مسافربانی را در سر لوحه‏ی وظایف اصلی خود قرار داده‏اند.

رزرو هتل به صورت آنلاین
رزرو هتل خارجی

در سال‌های اخیر و با توسعه‏ صنعت گردشگری و رقابت شدیدی که در عرصه‌ی هتل‌داری و هتل‌سازی شکل گرفته است، هتل‌ها و مدیرانی که در گوشه و کنار جهان از غرب تا شرق، هتل‌ها را اداره می‌کنند، می‌کوشند تا از طریق ارائه‌ی خدمات متمایز، برای هتل خود ستاره‏ای بیشتر از رقبا خریداری کنند و بدین ترتیب، بیشتر نام هتل خود را در دل مسافران جا کنند.

احتمالا به همین دلیل است که در بازار پر رقابت گردشگری، مدیران هتل‌ها با وسواسی وصف نشدنی کوچکترین جزئیات پذیرایی از مسافران از نحوه‌ی رزرو اتاق‌ها تا مسافتی که هر مسافر از فرودگاه طی می‌کند تا به هتل برسد را مورد توجه قرار می‌دهند تا بتوانند در کم‌ترین زمان ممکن و با بهترین خدمات در دسترس، میزبان مورد اعتماد مسافران بیشتری در طول سال باشند.

در نهایت رزرو هتل خارجی چگونه است

جستجو و رزرو هتل خارجی به صورت آنلاین
رزرو هتل خارجی به صورت آنلاین

نتیجه اینکه هتل هم فقط همین ساختمان چندین و چند طبقه‏ ای نیست که چندین و چند اتاق برای رزرو داشته باشد و در دنیایی که هر موضوعی برای خودش ماجرایی دارد، رزرو هتل نیز داستان جذاب خودش را دارد، داستانی که با رسیدن اولین مسافر به شهری غریب و جست‌وجوی وی به دنبال جایی برای ماندن شروع شده است و تا روزی که مسافری در راه مانده باشد ادامه پیدا خواهد کرد و پایان نخواهد پذیرفت.

رزرو هتل خارجی خود را از وبسایت های معتبر انجام دهید

جستجو و رزرو هتل خارجی به صورت آنلاین
رزرو هتل خارجی به صورت آنلاین

رزرو هتل چه زمانی در داستان زندگی شما پیدا شد؟ شما برای اولین بار در کدام هتل پذیرایی شدید و اتراق کردید؟ محبوب‌ترین هتلی که در آن اقامت داشته‌اید، کدام هتل بوده است؟ آیا برای شما پیش آمده است که رزرو هتل را آنلاین انجام دهید؟

برای جستجو و رزرو هتل خارجی و مقایسه قیمت های هتل های خارجی به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.
نوشته: تحریریه رزرو هتل خارجی سفرستان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید