رستوران هایی که ورود کودکان در آن ممنوع است

احتمالا این عنوان شما را متعجب کرده است. چرا اصلا باید افرادی ورود کودکان را به رستوران‌ها ممنوع کنند؟

0
46
معرفی رستوران هایی با ممنوعیت ورود کودکان
رستوران هایی با ممنوعیت ورود کودکان
رستوران هایی که ورود کودکان در آن ممنوع استReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 13Rating: 4.5رستوران هایی که ورود کودکان در آن ممنوع است.رستوران هایی با ممنوعیت ورود کودکان در سرتاسر دنیا وجود دارند که ورود کودکان را ممنوع کرده‌اند یا حداقل بخشی از رستوران منطقه ورود کودکان ممنوع است.

رستوران هایی با ممنوعیت ورود کودکان

احتمالا این عنوان شما را متعجب کرده است. چرا اصلا باید افرادی ورود کودکان را به رستوران‌ها ممنوع کنند؟ البته تا زمانی که در رستوران مورد علاقه خود با کودکان مواجه نشده‌ باشید و یا خودتان دارای فرزند نباشید، مخالف سرسخت چنین قانونی خواهید بود. در حالی که برخی از افراد مخالف سرسخت این قانون و برخی دیگر موافق آن هستند، رستوران هایی با ممنوعیت ورود کودکان، در سرتاسر دنیا وجود دارند که ورود کودکان را ممنوع کرده‌اند یا حداقل بخشی از رستوران منطقه ورود کودکان ممنوع است. البته ممنوع کردن ورود کودکان به بخشی از رستوران قابل درک است زیرا افراد یا به دنبال نوشیدنی و یا میل کردن غذا در محیطی آرام‌اند و یا دارای کودکانی‌اند که ممکن است سر و صدا زیادی ایجاد کنند. اما اگر رستورانی مانند کاری که رستوران تامپا بی در فلوریدا انجام داده، ورود کودکان به محیط رستوران را ممنوع کند چه؟ بله درست متوجه شدید در قلب فلوریدا رستورانی وجود دارد که ورود کودکان را کلا ممنوع کرده است. صاحب رستوران، تروی تیلور، این تصمیم خود را نتیجه مراقب نبودن برخی والدین از فرزندان خود اعلام کرده است. تروی می‌گوید رستورانش در منطقه شلوغی از خیابان نبراسکا قرار دارد و اخیرا کودکی در این منطقه با خطری جدی مواجه شده بود؛ به همین دلیل تروی تیور تصمیم گرفت تا با ممنوعیت ورود کودکان به رستوران سهم خود در مراقبت از کودکان را ایفا کند. در ادامه با خرید بلیط هواپیما و معرفی این رستوران های عجیب همراه باشید.

سرو صداهای ناخوشایند

رستوران تامپا بی تنها رستورانی نیست که چنین قانونی را اعمال کرده است. رستوران دیگری در کارولینای شمالی چنین قانونی را ایجاد کرده است. رستوران کاروسوز در مورسویل( شهری در کارولینای شمالی) باتوجه به انتقادات مرتبط با سر و صدا، ورود کودکان زیر 5 سال را به رستوران ممنوع کرده است. یک نمونه از این صداهای ناخوشایند که در رستوران کاروسوز ایجاد شده بود مربوط به دختر کوچکی بود که صدای آیپدش را بسیار بلند کرده بود تا حدی که برای سایر مشتریان مزاحمت ایجاد کرده بود در نتیجه کارکنان رستوران از او درخواست کردند تا صدای آیپدش را کمتر و یا خاموش کند که با مخالفت آن دختر و والدینش روبرو شدند. در نتیجه این امر رستوران کاروسوز قانون ممنوعیت کودکان را اجرا کرد. جالب است بدانید پس از اجرای این قانون، تعداد رزرو میزهای این رستوران افزایش یافته است. رستوران دیگری نیز چنین قانونی را با دلیلی مشابه اجرا کرده است.

✅ بازدید از مقاله عجیب ترین رستوران های دنیا
✅ بازدید از مقاله مقاصد سفر مناسب برای کودکان

قراری دور از آرامش!

معرفی رستوران هایی با ممنوعیت ورود کودکان
رستوران هایی با ممنوعیت ورود کودکان

رستوران سوشی‌ای درالکساندریا، ویرجینیا از والدین خواسته تا جهت ایجاد فضایی راحت، صمیمی و آرام، فرزندان زیر 18 سال خود را درخانه بگذارند تا گروه‌های دوستی و زوج‌های جوان بتوانند قرار شبانه خود را در نهایت آرامش برگزار کرده و همراه با عزیزانشان غذای خود را میل کنند. جالب است بدانید تنها رستوران‌ها نیستند که ورود کودکان را ممنوع کرده‌اند! بسیاری از صاحبان مشاغل نیز ورود کودکان به محیط کاری و فعالیت‌شان را ممنوع کرده‌اند. یک نمونه از آن‌، محیط‌های ورزشی است. باشگاه‌ها پر از تجهیزات ورزشی سنگین و وزنه‌ها بوده و برای کودکان بسیار خطرناک‌اند و در خوشبینانه‌ترین حالت ممکن است در اثر اتفاقی منجر به ضرب دیدگی عضله شود، پس طبیعی است که ورود کودکان یا حداقل کودکان کم و سن و سال به این گونه محیط‌ها ممنوع باشد. سالن‌های زیبایی نمونه دیگری از این محیط‌های کاری‌اند که ورود کودکان را ممنوع کرده‌اند. در این سال‌ها اتوهای مو و تجهیزات مشابهی وجود دارند که به صورت تمام وقت روشن‌اند و از طرفی به سیم برق وصل‌اند. افی است کودکی سیم اتو را کشیده تا این وسیل داغ روی صورت و یا بدنش بیافتد و حادثه‌ای ناگوار روی بدهد. پس برای امنیت و سلامت کودکان ورود آن‌ها به این سالن‌های زیبایی ممنوع شده است. حتی رستوران‌ها نیز برای کودکان محیطی خطرناک‌اند!

رستوران‌های خطرناک

رستوران‌ها در ظاهر چندان محیط خطرناکی نیستند اما اگر والدین مراقب فرزندان خود نباشند، یا کودکان در صندلی خود ننشسته و شروع به دویدن و بازی در محیط رستوران بکنند، جلوی دست و پای کارکنان رستوران که با ظروف داغ مشغول سرو غذا هستند و با توجه به موقعیت و قدشان نمی‌توانند کودکان ریزجثه را ببینند، گرفته و در نتیجه ممکن است ظرف غذای داغ روی کودکان ریخته شود و یا برای دیگر میهمانان رستوران مشکل ایجاد شود.

دلایل مختلفی برای ممنوعیت کودکان از محیط‌های مختلف وجود دارد و بر سر هر کدام بحث و جنجال فراوانی به پا است اما آیا ممنوعیت ورود کودکان قانونی است و نوعی تبعیض سنی شمرده نمی‌شود؟

قانون تبعیض

معرفی رستوران هایی با ممنوعیت ورود کودکان
رستوران هایی با ممنوعیت ورود کودکان

بسیاری از صاحبان مشاغل و ادارات این امکان را دارند تا برخی قوانین خصوصی خود را اجرا کرده و یا از ارائه خدمات سر باز زده و بعضا تبعیض قائل شوند. هرچند اجازه تبعیض قائل شدن به مالکان و صاحبان مشاغل داده شده  اما با این حال براساس قانون فدرال آمریکا تبعیض قائل شدن به دلایلی مانند نژاد، مذهب، ملیت و معلولیت خوشایند نیست و ممنوع اعلام شده است. در مورد سن چیزی در این قانون اعلام نشده است. به عبارتی تبعیض سنی تنها در موارد شغلی و برای افراد 40 سال و بالاتر تعریف شده و هیچکاری با صاحبان مشاغلی که ورود کودکان را به محیط کاری خود ممنوع کرده‌اند ندارد. در نتیجه باید گفت رستوران‌ها مجازاند تا ورود کودکان را ممنوع کنند مگر اینکه تشریفات قانونی محلی چنین قانونی را لغو کند

رستوران هایی که ورود کودکان را ممنوع می‌کنند باید هشیار باشند چرا که اجرای چنین قانونی شجاعت بسیاری می‌خواهد و  ریسک بزرگی به همراه دارد! از سویی قانون ممنوعیت ورود کودکان به رستوران ممکن است به شهرت رستوران ضربه بزند و یک شبه یک رستوران موفق را ورشکسته کند اما از طرفی دیگر ممکن است باعث افزایش میهمانان رستوران شده و سود فراوانی را با خود به همراه داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید