رستوران های ارزان استانبول

برخی از گردشگران به سفرهای لاکچری و پر خرج علاقه داشته و برخی نیز بودجه مسافرتی خود را با دقت برنامه‌ریزی کرده و سعی می‌کنند که هنگام مسافرت در حد امکان کم خرج کنند. آن دسته از افراد که مسافرت‌های کم خرج را ترجیح می‌دهند نیز خواهند توانست یک سفر به یاد ماندنی و عین حال کم خرج را تجربه کنند.

0
22
معرفی رستوران های ارزان استانبول
رستوران های ارزان استانبول
رستوران های ارزان استانبولReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 26Rating: 4.0رستوران های ارزان استانبول و تجربه یک شکم گردی مقرون به صرفه.رستوران های ارزان استانبول تا بتوانید پس از سفر به این شهر دیدنی با داشتن بودجه مشخص غذاهای ارزان و با کیفیتی را نوش جان کنید.

آشنایی با رستوران های ارزان استانبول

برخی از گردشگران به سفرهای لاکچری و پر خرج علاقه داشته و برخی نیز بودجه مسافرتی خود را با دقت برنامه‌ریزی کرده و سعی می‌کنند که هنگام مسافرت در حد امکان کم خرج کنند. آن دسته از افراد که مسافرت‌های کم خرج را ترجیح می‌دهند نیز خواهند توانست یک سفر به یاد ماندنی و عین حال کم خرج را تجربه کنند. شهر استانبول نیز یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در جهان بوده و هر فردی با هر بودجه مسافرتی خواهد توانست اوقات خوشی را در این شهر دیدنی سپری کند. همان‌طور که می‌دانیم خریداری بلیط تهران استانبول اولین قدم برای داشتن یک سفر عالی و در عین حال کم خرج در استانبول است. قدم بعدی اختصاص دادن بودجه مشخصی به محل اقامت و خورد و خوراک خواهد بود. در همین راستا و در قالب این مطلب تصمیم گرفتیم تا برخی از پرطرفدارترین رستوران های ارزان استانبول را برایتان معرفی کنیم تا بتوانید پس از سفر به این شهر دیدنی با داشتن بودجه مشخص، غذاهای ارزان و با کیفیتی را نوش جان کنید. پس پیشنهاد می‌کنیم که تا آخر این مطلب سفرستان را همراهی کنید.

رستوران Tarihi Kalkanoglu Pilavcisi

محله: Beyoglu

هزینه اختصاص یافته به وعده‌های غذایی در این رستوران: 22 لیره

نوع غذای سرو شده: ترکیه‌ای

پس از مراجعه به این رستوران و نوش جان کردن یک وعده غذایی در آن، در خواهید یافت که این وعده غذایی نه تنها یکی از بهترین آن‌ها در استانبول است، بلکه یکی از بهترین وعده‌های غذایی‌تان در کل زندگی خواهد بود. این رستوران سه چیز عمده را برای مشتریان خود سرو می‌کند: لوبیا، گوشت و برنج. شما می‌توانید این سه گزینه را هر گونه که دوست دارید مخلوط کنید اما پیشنهاد می‌شود که بشقابی که هر سه آن را دارد و تنها 22 لیره هزینه خواهد داشت را از دست ندهید.

لوبیاهای سرو شده در این رستوران کره‌ای و خوش‌مزه بوده و گوشت سرو شده به اندازه کافی پخته می‌شود. علاوه بر این وعده غذایی سرو شده در این رستوران به اندازه‌ای خواهد بود که شما را در طول روز کاملاً سیر نگه دارد.

نکته: بهتر است هنگام مراجعه به این رستوران برای صرف ناهار یا شام زود هنگام به این رستوران بروید؛ زیرا پس از ساعت 8 معمولاً این رستوران غذای خود را تمام کرده و بقیه شب غذا سرو نمی‌کند.

رستوران Ciya Sofrasi

رستوران Ciya Sofrasi استانبول
آشنایی با رستوران Ciya Sofrasi استانبول

محله: Kadikoy

هزینه اختصاص یافته به هر وعده غذایی در این رستوران: 75 لیره

نوع غذای سرو شده: ترکیه‌ای

این رستوران یکی از رستوران های استانبول است که خود را وقف برگرداندن غذاهای سنتی ترکی کرده است. آشپز این رستوران حتی در برنامه‌های شبکه نتفلیکس نیز حضور یافته بود. البته غذای سرو شده در این رستوران کاملاً به صورت سنتی بوده و دارای بشقاب‌های کوچک فراوان خواهد بود.

پس از مراجعه به این رستوران خواهید توانست از پیش‌غذاهای متعدد که هزینه آن بر حسب وزن خواهد بود نوش جان کنید. پس از نوش جان کردن پیش غذاها به یک بوفه دیگر مراجعه کرده و غذای اصلی خود را از آن انتخاب خواهید کرد. پیشخدمت موجود در این بوفه نیز برایتان وقت گذاشته و هر کدام از غذاها را برایتان توضیح خواهد داد.

نکته: بهتر است برای صرف شام به این رستوران مراجعه کنید تا بتوانید با یک تیر دو نشان زده و از چشم‌اندازهای غروب آفتاب در استانبول هنگام سفر به Kadikoy با کشتی، لذت ببرید.

✅ بازدید از مقاله اوت لت های استانبول

رستوران‌های Van Kahvalti Evi یا Rumeli Kale Café

معرفی رستوران های ارزان استانبول
رستوران های ارزان استانبول

محله: Cihangir یا Bebek

هزینه هر وعده غذایی در این رستوران: 25 تا 35 لیره

غذای سرو شده: صبحانه ترکیه‌ای

اگر تابه‌حال صبحانه ترکی را امتحان نکرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم حتماً در این رستوران‌ها صبحانه ترکی را امتحان کنید. غذاهای سرو شده در این رستوران‌ها برای صبحانه بسیار ارزان قیمت بوده و در عین حال لذیذ و خوشمزه نیز هستند. می‌توان گفت که صبحانه سرو شده در این دو رستوران بسیار لذیذتر از صبحانه‌های سرو شده در دیگر رستوران‌های ارزان قیمت استانبول هستند.

Rumeli Kale Cafe بهترین آن‌ها بوده اما محل قرار گرفتن آن خیلی مناسب نیست و در محله Bebek قرار گرفته است. دلیل ناخوشایند بودن محل آن این است که رسیدن به آن کمی دشوار بوده اما با این حال این رستوران در کنار ساحل قرار گرفته و مراجعه به آن پیشنهاد می‌شود.

اگر دنبال رستورانی هستید که محل قرار گرفتن آن نزدیک مرکز شهر باشد، بهتر است صبحانه خود را در رستوران Van Kahvalti Evi که در محله Cihangir قرار گرفته است، نوش جان کنید. وعده غذایی در هر دو این رستوران‌ها دارای سبزیجات تازه، چای، پنیر، نان و خیلی چیزهای دیگر خواهد بود.

نکته: بهتر است پس از مراجعه به این رستوران‌ها menemen را سفارش دهید. این غذا یک غذای سنتی ترکیه‌ای بوده که دارای تخم‌مرغ و سبزیجات است. پس از صرف این صبحانه می‌توانید مطمئن باشید که تا یک هفته دیگر احساس گرسنگی نخواهید کرد!

رستوران Balik Durum

رستوران Balik Durum استانبول
رستوران Balik Durum

محله: Karakoy

هزینه اختصاص یافته به هر وعده غذایی در این رستوران: 15 لیره

نوع غذای سرو شده: ترکیه‌ای

می‌توان گفت که این رستوران یک گوهر پنهان بوده و توسط افراد محلی پیشنهاد شده است. این رستوران غذاهای دریایی و ماهی‌های لذیذ را با قیمت بسیار ارزان در محله Karakoy برای مشتریان خود سرو می‌کند. این رستوران یک رستوران بسیار کوچک بوده و آشپز موجود در آن بسیار با تجربه و ماهر می‌باشد. رستوران مورد نظر غذاهای گرم و لذیذی را سرو کرده و بدون شک یکی از بهترین رستوران ‌های ارزان استانبول است.

رستوران Ek Bic Ye Ic

رستوران Ek Bic Ye Ic استانبول
رستوران Ek Bic Ye Ic

محله: Beyoglu (نزدیک میدان Taksim)

هزینه اختصاص یافته به هر وعده غذایی در این رستوران: 22 لیره

نوع غذای سرو شده: سوپ، سالاد و ساندویچ

زمانی که دنبال یک وعده غذایی سبک و سالم و در عین حال ارزان هستید، پیشنهاد می‌کنیم که به این رستوران نیز سری بزنید. پیش‌خدمت‌های موجود در این رستوران انگلیسی صحبت می کنند و شما را هنگام تهیه و انتخاب ساندویچ و سالاد راهنمایی خواهند کرد. لازم به ذکر است که این رستوران سلف سرویس است به طوری که از مواد موجود ساندویچ و سالاد را با سلیقه خودتان انتخاب خواهید کرد.

این رستوران مخصوص گیاهخواران نیست اما مواد حاضر شده در آن در حیاط رستوران پرورش یافته و بلافاصله پس از برداشت آماده سرو برای مشتریان می‌شود؛ بنابراین از سالم بودن مواد سرو شده در این رستوران می‌توانید اطمینان داشته باشید.

اگر پس از صرف وعده غذایی خود در این رستوران هنوز گرسنه باشید، می‌توانید با پرداخت 8 لیره سوپ خوشمزه و لذیذی را سفارش داده و نوش جان کنید.

پس از رزرو بلیط هواپیما و سفر باید بدانید: شهر استانبول از نظر خورد و خوراک و رستوران‌های عالی و با کیفیت کم نداشته و برای یک فرد شکمو و یا علاقه‌مند به خورد و خوراک یا کسانی که به غذاهای صرف شده اهمیت خاصی می‌دهند، بهشت برینی خواهد بود. رستوران‌های ارزان استانبول نیز که در این مطلب به آن‌ها اشاره شد، دارای غذاهای لذیذ بوده و بی‌تردید ارزش وقت گذاشتن را خواهند داشت. در ادامه هم می توانید با بهترین رستوران های ارگانیک استانبول آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید