رسم و رسومات عجیب و غریب دنیا

بخشی از سرمایه‌های فرهنگی هر سرزمینی در باورها، سنت‌ها و آداب و رسومشان خلاصه شده و صدالبته که وسعت قلمرو فرهنگ‌ها ابتدا و انتهایی ندارد.

2
1309
معرفی رسم و رسومات عجیب و غریب دنیا
رسم و رسومات عجیب و غریب دنیا
رسم و رسومات عجیب و غریب دنیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 5Rating: 5.0رسم و رسومات عجیب و غریب دنیا و آیین های عجیبی که در دنیا وجود دارد.رسم و رسومات عجیب و غریب دنیا عامل مهمی در شناساندن مردمان یک خطه به یکدیگر به شمار رفته و به عنوان روحی در کالبد جغرافیایی یک منطقه تلقی می‌شود.

آشنایی با رسم و رسومات عجیب و غریب دنیا

رسم و رسومات در هر منطقه ای از جهان، ویژگی های خاص خود را داراست و هریک برخواسته از ریشه و داستانی خاص است. این آداب گاهی اغلب به بخش بزرگی ار اعتقادات مردم آن منطقه تبدیل شده و با آیینی خاص در مراسمی خاص صورت می پذیرد. در واقع می توان گفت بخشی از سرمایه‌های فرهنگی هر سرزمینی در باورها، سنت‌ها و آداب و رسومشان خلاصه شده و صدالبته که وسعت قلمرو فرهنگ‌ها ابتدا و انتهایی ندارد. همین فرهنگ عامل مهمی در شناساندن مردمان یک خطه به یکدیگر به شمار رفته و به عنوان روحی در کالبد جغرافیایی یک منطقه تلقی می‌شود. این فرهنگ با تاثیر از عوامل گوناگون در جوامع مختلف به شکل‌های متفاوتی ظاهر می‌شود، به عبارتی مرزها اختلافات فرهنگی را هم مطرح می‌کنند و به همین سبب بخش بزرگی از جذابیت‌های سفر به خارج از کشور به خاطر تازگی این فرهنگ‌ها، رسوم و سنت‌ها است. با سفر می‌توان از پنجره دیگری به دنیا نگاه کرد یا زندگی را از دید دیگران تماشا کرد و با رسم و رسوم مقصد آشنا شد. سفرها و آشنایی‌های بیش‌تر، این ظرفیت را در گردشگران و خریداران بلیط هواپیما به وجود آورده تا به درک این رسومات روی بیاورند ولی یک سری سنت‌ها به قدری عجیب هستند که گذر زمان هم از اعجاب آن‌ها نمی‌کاهد. در این مقاله قصد داریم به رسم و رسومات عجیب و غریب دنیا بپردازیم. پس اگر از علاقمندان به خرید بلیط هواپیما و ماجراجویی های عجیب هستید با ما همراه شوید.

 پریدن از روی کودکان در اسپانیا

معرفی رسم و رسومات عجیب و غریب دنیا
رسم و رسومات عجیب و غریب دنیا

جامعه کوچکی از شمال کشور اسپانیا رسم عجیبی دارد که به علت قدمت 400 ساله و خطرناکش در بین 7 رسم عجیب دنیا قرار گرفته است. به این صورت که طفل‌های شیرخوار را در وسط خیابان کنار هم می‌خوابانند و شخصی به عنوان شیطان لباس زرد رنگی به تن می‌کند و با ماسکی که به صورتش زده به طور عجیبی در بین جماعت بالا پایین می‌پرد و مردم به او بد و بیراه می‌گویند و در نهایت هم همگان شاهد پرش این شخص از روی طفل‌ها می‌شوند. به اعتقاد اسپانیایی‌ها این کار باعث می‌شود شیطان از کودکان دور بماند. نام این رسم یا فستیوال “El Colacho” است.

پرتاب دارچین به طرف مجردها در دانمارک

معرفی رسم و رسومات عجیب و غریب دنیا
رسم و رسومات عجیب و غریب دنیا

بهتر است دانمارکی‌ها قبل از وارد شدن به 25 سالگی، عشق خود را پیدا کرده باشند در غیر این صورت نباید لباس‌های محبوب و گرانشان را به تن کنند چون طبق رسمی قدیمی دوستانشان در روز تولد شخص در جای مشخصی کمین می‌کنند و کل روز را با پرتاب و ریختن دارچین بر سر و روی او جشن می‌گیرند. اگر تا 5 سال دیگر هم پیشرفتی نکرد و شریک زندگی‌اش را پیدا نکرد، فلفل تند جایگزین دارچین می‌شود.

اجتناب از کاربرد جوهر قرمز در کره جنوبی

معرفی رسم و رسومات عجیب و غریب دنیا
رسم و رسومات عجیب و غریب دنیا

کره‌ای‌ها اسم هیچ کسی را با خودکار قرمز نمی‌نویسند، این کار به نوعی تابوی کشور کره جنوبی تقلی می‌شود، چون در گذشته جوهر قرمز برای نوشتن نام مرده‌ها استفاده می‌شد. ریشه این باور به افسانه‌های تاریخی این کشور برمی‌گردد و به همین سبب اهمیت زیادی برای این موضوع قائل هستند. البته نه اینکه کلا از خودکار قرمز استفاده نکنند، فقط اسم شخص زنده را با رنگ قرمز نمی‌نویسند چون اعتقاد دارند که رنگ قرمز با مرگ عجین شده است.

✅ بازدید از مقاله رسوم عجیب عروسی در جهان

رسم پاگشایی در برزیل

معرفی رسم و رسومات عجیب و غریب دنیا
رسم و رسومات عجیب و غریب دنیا

برای اینکه یک جوان برزیلی تندرستی و شجاعت خود را ثابت کند باید از خوان هفتم بگذرد. البته چنین رسمی در یکی از قبایل این کشور یعنی “Satere Mawe” پابرجا مانده و امروزه با شناخته شدن این عادت، گردشگران و ماجراجویانی را هم به سمت خود می‌کشاند. به این صورت که طی مراسم و نمایشی جوان‌ها دستان خود را در سبدی پر از مورچه‌های گلوله‌زن نگه می‌دارند و چندین بار گاز زدن‌های شدید آن‌ها را تحمل می‌کنند. گفته می‌شود درد گاز‌های این مورچه‌ها به اندازه یک گلوله وحشتناک است.

رسم پولترابند در آلمان

معرفی رسم و رسومات عجیب و غریب دنیا
رسم و رسومات عجیب و غریب دنیا

رسم عجیب و جالبی که آلمانی‌ها به هنگام ازدواج برگزار می‌کنند به سنت‌های دیرینه‌شان برمی‌گردد. از قدیم‌الایام رسم بوده که قبل از ازدواج خانواده و دوستان صمیمی دور هم جمع می‌شدند و بعد همه مهمانان بشقاب‌ها، گلدان‌های چینی و هر ظرفی به غیر از ظروف شیشه‌ای را می‌شکستند. داماد و عروس هم موظف بودند که بهم ریختگی را سامان دهند و ظروف شکسته را جمع کنند. این رسم هنوز هم جایگاهش را بین آلمانی‌ها حفظ کرده و نشان می‌دهد که زوج جوان در سختی‌های ازدواج کنار هم خواهند بود.

شب جادوگران در جمهوری چک

معرفی رسم و رسومات عجیب و غریب دنیا
رسم و رسومات عجیب و غریب دنیا

بازدید از پراگ شما را با آیین و رسوم رنگارنگی آشنا می‌کند که برخی از آن‌ها بسیار عجیب هستند. در 30 آپریل یکی از بزرگ‌ترین آتش‌بازی‌های کشور چک در پایتختش برپا می‌شود. رسمی که ریشه در گذشته‌های باستانی این سرزمین دارد ولی امروزه بیش‌تر به یک مراسم تفریحی تبدیل شده است. در این مراسم عاشقان جوان از روی ذغال‌های روبه موت آتش می‌پرند. باورهای قدیمی می‌گویند که عصر این روز نیروهای شیطانی نسبت به معمول بیش‌تر و قوی‌تر می‌شوند و جادوگران سوار بر جاروهای خود در آسمان رژه می‌روند. برای همین آتش‌هایی را روشن می‌کنند تا جادوگران را داخل شعله‌های آتش بکشانند.

خودکشی در ژاپن

معرفی رسم و رسومات عجیب و غریب دنیا
رسم و رسومات عجیب و غریب دنیا

از بین رسوم عجیب و غریب باید به رسم چشم‌بادامی‌ها هم اشاره کرد. ژاپنی‌ها رسومی به اسم بوشیدو و سپوکو دارند که راه خود را از گذشته به امروز باز کرده است. سپوکو خیلی عجیب‌تر بوده و یک نوع مراسم خودکشی است که جایگزین شکست می‌باشد. به اعتقاد ژاپنی‌ها خودکشی بهتر از تسلیم یا شکست است، به گونه‌ای که شخص قبل از شکست یا تسلیم شمشیر را در شکم خود فرو می‌برد و خود را به آغوش مرگ می‌اندازد. رسم بوشیدو هم برای نشان دادن شجاعت، وفاداری و قدرت جنگجو بوده و هنوز هم در نقاط مختلف این کشور اجرا می‌شود.

در ادامه می توانید با عجیب ‌ترین فستیوال های دنیا آشنا شوید.

2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید