بازدید رایگان موزه ها در 28 اردیبهشت، روز جهانی موزه

2
545
خرید آنلاین بلیط هواپیما به پاریس
بلیط هواپیما به پاریس
بازدید رایگان موزه ها در 28 اردیبهشت، روز جهانی موزهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 15Rating: 4.0بلیط هواپیما به موزه های جهانبلیط هواپیما به موزه های جهان برای تشویق به همكاری مشترك و دو جانبه بین مردم و موزه ها در سطح جهانی، در قطعنامه ی شماره ی پنج ِ دوازدهمین مجمع عمومی كمیته

بلیط هواپیما برای بازدید موزه ها در روز جهانی موزه

برای تشویق به همكاری مشترك و دو جانبه بین مردم و موزه ها در سطح جهانی، در قطعنامه ی شماره ی پنج ِ دوازدهمین مجمع عمومی كمیته ی بین المللی موزه ها ایكوم (ICOM) كه در 28 مه 1977 میلادی درمسكو برپا شد ، روز 18 مه برابر با 28 اردیبهشت به عنوان روز جهانی موزه ها اعلام شد و از آن سال در روز جهانی موزه درهمه ی كشورهای عضو ، مراسمی به مورد اجرا گذاشته می شود.

بلیط هواپیما به موزه های معروف جهان و ایران

خرید آنلاین بلیط هواپیما برای پاریس
بلیط هواپیما برای پاریس

درجهان موزه های معروف بسیاری وجود دارد، همچون موزه ” لوور” در فرانسه ، موزه ” بریتانیا ” در لندن ، موزه ” بررا ” در میلان، موزه ” متروپولتین ” در آمریكا، موزه ” لنین گراد ” در روسیه ، موزه ” ایتالیا ” در رم و ” ایران باستان ” در تهران

موزه ایران باستان

خرید آنلاین بلیط هواپیما به تهران
بلیط هواپیما به تهران

این موزه كه در سالهای 16-1314 ش. برای حفظ آثار ملی ، اشیاء تاریخی و عتیقه ی ایران تأسیس شد پس از تصویب ِ قانون حفظ آثار ملی ، در سال 1309 كه بنا بر آن دولت موظف به حفظ آثار ملی و نظارت درآنها بود بنیان نهاده شد . این موزه ، دارای آثار گرانبهایی از تمدن ایران از هزاران سال قبل از میلاد تا زمان حاضر است.

موزه آستان قدس مشهد

خرید آنلاین بلیط هواپیما به مشهد
بلیط هواپیما به مشهد

اشیاء نفیس آستان مقدس و كتاب های آن قبلاً در چند حجره صحن نو قرار داشت تا این كه در سال 1316 ه. ش از محل درآمد آستان قدس ، بنای موزه ی فوق شروع و در سال 1324 پایان یافت. مساحت آن 9398 متر مربع و دارای نفایس بسیاری است ؛ ازجمله كتابخانه ی موزه از كتابخانه های درجه اول ایران است و از حیث نسخ نفیس خطی قدیمی و نسخ منحصر به فرد كه در طول چند صد سال گردآوی شده ، كم نظیر است.

موزه ی مردم شناسی درتهران

خرید آنلاین بلیط هواپیما به تهران
بلیط هواپیما به تهران

این موزه در سال 1315 ه. ش تأسیس شد و هدف ِ آن معرفی زندگی طبقات مختلف ایران از دو قرن پیش تا امروز ، آثار هنری ، صنایع دستی ، نوع كار و پیشه های آنان می باشد.

موزه پارس در شیراز

خرید آنلاین بلیط هواپیما به شیراز
بلیط هواپیما به شیراز

موزه ی كنونی پارس، همان باغ حكومتی است كه طرح آن را كریمخان زند ریخته بود تا این كه در سال 1314 ه . ش ، اداره ی كل باستان شناسی ، قسمت شمال و شرق باغ را نرده های آهنی كشیده و كم كم اشیاء ، آثار تاریخی و نفیس فارس و شیراز را در آن گردآوری كردند.

علاوه بر موزه های یاد شده ، در رشت، اصفهان ، كرمان و سایر استانها و شهرستانهای ایران نیز، اخیراً موزه هایی به وجود آمده است كه هر یك از آنها تاریخ مفصل و ارزنده ای از زندگی پیشینیان همان نقطه را در بردارد و تمدن اقوام گذشته را روشن می سازد.

برای جستجوی آنلاین بلیط هواپیما به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

منبع: تبیان

2 دیدگاه ها

    • سلام دوست عزیز
      بازدید از تمامی موزه‌ها و اماکن فرهنگی و تاریخی تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگریدر روز 28 اردیبهشت ماه برای عموم مردم رایگان است.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید