آشنایی با روستای بیاضیه اصفهان

کشور ما ایران از نظر اماکن گردشگری و تفریحی بسیار غنی بوده و هر ساله تعداد زیادی توریست برای گردش به ایران سفر می‌کنند. هرکدام از استان‌ها و شهر‌های ایران جذابیت‌های گردشگری ناشناخته بسیاری در دل خود نهفته دارند. جالب است بدانید، چنانچه ما تمام عمرخود را صرف سفر کردن و بازدید امکان کل ایران نماییم، شاید بعضی از جاها از قلم بیافتند.

0
18
روستای بیاضیه اصفهان
روستای بیاضیه
آشنایی با روستای بیاضیه اصفهانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 12Rating: 4.0روستای بیاضیه اصفهان از شهرستان‌های کویری و زیبای استان اصفهان.روستای بیاضیه اصفهان دارای حدود 2000 نفر جمعیت می‌باشد و در واقع یکی از شهرستان‌های کویری و زیبای استان اصفهان بشمار می‌رود.

روستای بیاضیه اصفهان

کشور ما ایران از نظر اماکن گردشگری و تفریحی بسیار غنی بوده و هر ساله تعداد زیادی توریست برای گردش به ایران سفر می‌کنند. هرکدام از استان‌ها و شهر‌های ایران جذابیت‌های گردشگری ناشناخته بسیاری در دل خود نهفته دارند. جالب است بدانید، چنانچه ما تمام عمرخود را صرف سفر کردن و بازدید امکان کل ایران نماییم، شاید بعضی از جاها از قلم بیافتند. کلانشهر اصفهان یکی از مکان‌های گردشگری مهم کشور محسوب می‌شود. پس اگر قصد خرید بلیط هواپیما اصفهان، نصف جهان و بازدید از مکان‌های تاریخی این شهر را دارید. یک پیشنهاد جذاب و ویژه گردشگری برای شما داریم. روستای بیاضیه اصفهان پیشنهاد وسوسه‌انگیز گردشگری ما برای شماست. روستای بیاضیه اصفهان از توابع مرکزی شهرستان خور و بیابانک در 53 کیلومتری شهر خور در استان اصفهان واقع شده است. در این مطلب ما سعی می‌کنیم تا شما را با روستای بیاضیه اصفهان آشنا کنیم.

معرفی روستای بیاضیه اصفهان

روستای بیاضیه اصفهان در فاصله 400 کیلومتری این استان واقع شده است. جمعیت این روستا در حال حاضر حدود 2000 نفر می‌باشد و در واقع یکی از شهرستان‌های کویری استان اصفهان بشمار می‌رود. این روستا در مرز بین دو استان یزد و خراسان جنوبی نیز واقع شده است. روستای بیاضیه به سبب موقعیت جغرافیایی و طبیعت بکر گردشگران زیادی را به‌خود جذب می‌کند. وقت گذراندن در دامن طبیعت با آسمان آبی و بدون آلودگی به‌همراه تپه‌های شنی تن و روح انسان را جلا می‌دهد. روستای بیاضیه اصفهان با بافت سنتی و خاصی که دارد یکی از پربازدیدترین روستا‌های کشور محسوب می‌شود.

ارگ قدیمی روستای بیاضیه

ارگ قدیمی روستای بیاضیه مربوط به دوران ساسانی است که ناصر خسرو هم در سفرنامه خود درباره این روستا نوشته است. ناصرخسرو از این قلعه بعنوان قلعه شگفت­‌انگیز یاد کرده است. ارگ قدیمی دارای دو طبقه می‌باشد که طبقه اولش در زیر زمین و طبقه دوم روی آن ساخته شده است. در قدیم دور تا دور قلعه خندقی بزرگ حفر شده بود که امروزه از بین رفته است. بنای این ارگ مربوط به دوره اسماعیلیه بوده و دارای 700 اتاق می‌باشد . دارا بودن تهویه هوا برای اتاق‌های زیر زمین قلعه نشانگر معماری خاص و جالب توجه این ارگ است.

✅ بازدید از مقاله کاخ هشت بهشت اصفهان
✅ بازدید از مقاله پارک آبی آبسار اصفهان
✅ بازدید از مقاله شهربازی سیتی سنتر اصفهان

روستای بیاضیه اصفهان
روستای بیاضیه

نکته جالب برای حفظ و نگهداری این قلعه توسط اهالی روستای بیاضیه این است که در 100 سال گذشته یک اتاق از این ارگ را پشت قباله ازدواج دختران جوان ثبت می‌کردنند تا این اثر تاریخی حفظ شود. هرخانواده‌ای که توانایی مالی بهتری داشت از طبقه بالا انتخاب می‌کرد و خانواده‌ای با توان مالی متوسط یک اتاق از طبقه پایین در قباله ثبت می‌نمود.

مساجد روستا بیاضیه

قدیمی‌ترین مسجد در روستای بیاضیه مسجد جامع است که هزاران سال قدمت دارد. مسجد جامع بیاضیه در آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. سایر مساجد روستای بیاضیه از جمله مسجد امامزاده، مسجدالنبی، مسجد مجلل ثقفی، مسجد زرگرها و مسجد بن‌ده که زمان ساخت آنها مربوط به دوره صفویه می‌باشد.

قنات روستای بیاضیه

روستای بیاضیه اصفهان
روستای بیاضیه

یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری روستای بیاضیه قنات‌های روستا که توسط حاج عبدالغفور ثقفی در زمان کریم‌خان‌زند حاکم منطقه نایین بوده، ساخته شده‌اند. از شگفتی‌های این قنات‌ها، اتصال آب شور و شیرین به یکدیگر است که حجم آب خروجی از قنات حدود 20 لیتر در ثانیه می‌رسد. بدنیست بدانید که حجم آب قنات‌ها در طول فصول مختلف متفاوت است و در گذشته آب مورد نیاز روستاییان را تامین می‌کرد.

نخلستان‌ها و سایر جاذبه‌های گردشگری بیاضیه

پرطرفدارترین جاذبه گردشگری روستای بیاضیه اصفهان نخلستان‌ها هستند. خانه‌هایی از جنس خشت با ایوان‌هایی با طاق بلند که باعث خنک بودن هوا در تابستان می‌شوند. همچنین حوض‌های بزرگی که در وسط حیاط خانه ساخته شده‌اند چشم­انداز دوچندانی به روستا بخشیده‌اند. پیاده روی در ماسه‌های نرم و بادی کویر و گاهی پای شما در درون ماسه داغ فرو می‌رود بعد شما در عمق ماسه خنکی خاصی احساس می‌کنید. شب‌ها تماشای آسمان صاف و پرستاره کویر تصویری در ذهن شما حک می‌کند که تا آخر عمر فراموش کردن این لذت و تصویر محال است.

روستای بیاضیه اصفهان جذابیت‌های گردشگری بسیار زیادی دارد صدای آرام و گوشنواز آب، درخت بید کنارقلعه و تاریخ و تمدنی بی‌نظیر روستای بیاضیه در هیچ جای دنیا وجود ندارد. ما فقط چند مورد از این زیبایی‌ها را برای شما معرفی نمودیم. امیدواریم زمان برنامه‌ریزی برای سفر و گردش، این روستا را در الویت قرار دهید.

برای خرید بلیط هواپیما اصفهان و رزرو پرواز داخلی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای داخلی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید