روستای زیبا و رنگارنگ سورنتو Sorrento در ایتالیا

شبه‌جزیره سورنتو که در سمت مقابل خلیج شهر ناپل (Naples) قرار گرفته است، شاید یکی از خیره‌کننده‌ترین خطوط ساحلی دنیا باشد. با محل قرارگیری زیبای خود در ساحل شمالی شبه‌جزیره، روستای کوچک سورنتو به بهترین شکل ممکن مشرف‌به خلیج ناپل، کوه وسوویوس (Vesuvius) و جزیره کاپری (Capri) قرار گرفته است. تجسم مکانی بهتر و عالی‌تر از این، تقریباً غیرممکن می‌باشد.

0
58
روستای سورنتو ایتالیا
روستای سورنتو
روستای زیبا و رنگارنگ سورنتو Sorrento در ایتالیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 16Rating: 4.0روستای سورنتو Sorrento روستایی زیبا و رنگارنگ در کشور ایتالیا.روستای سورنتو که به خاطر لیموها و لیمونادهای خود شناخته شده است چیزهای زیادی برای ارائه دادن به بازدیدکنندگان و گردشگرانی دارد.

روستای زیبا و رنگارنگ سورنتو

کشور ایتالیا یکی از مقاصد بسیار زیبا در جهان است که سالانه گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کند. در این کشور شبه‌جزیره سورنتو که در سمت مقابل خلیج شهر ناپل (Naples) قرار گرفته است، شاید یکی از خیره‌کننده‌ترین خطوط ساحلی دنیا باشد. با محل قرارگیری زیبای خود در ساحل شمالی شبه‌جزیره، روستای کوچک سورنتو به بهترین شکل ممکن مشرف‌به خلیج ناپل، کوه وسوویوس (Vesuvius) و جزیره کاپری (Capri) قرار گرفته است. تجسم مکانی بهتر و عالی‌تر از این، تقریباً غیرممکن می‌باشد. سورنتو که به خاطر لیموها و لیمونادهای خود شناخته شده است، چیزهای زیادی برای ارائه دادن به بازدیدکنندگان و گردشگرانی دارد که  به دیدار از این روستا آمده‌اند. این روستا بهترین پایگاه برای کاوش این ناحیه از کشور دیدنی ایتالیا می‌باشد. بنابراین اگر روستای سورنتو توجه شما را به خود جلب کرده است، پیشنهاد می‌کنیم که تا آخر این مطلب با سفرستان safarestan همراه باشید؛ زیرا که تصمیم گرفته‌ایم تا در قالب این مطلب کارهایی را که می‌توانید هنگام خرید بلیط هواپیما سورنتو ایتالیا انجام دهید را برای شما شرح دهیم.

کلیسای جامع سورنتو (Duomo)

روستای سورنتو ایتالیا
روستای سورنتو

کلیسای جامع سورنتو با برج ساعت زیبای خود، به‌راحتی قابل‌تشخیص بوده و در معبر اصلی روستا در قلب سورنتو، یعنی Corso Italia قرار گرفته است. نمای داخلی این کلیسا در مقایسه با نمای خارجی بسیار ساده آن جالب‌توجه بوده و با نقاشی‌های آبرنگی شگفت‌انگیز و محراب دراماتیکی که مجسمه به صلیب کشیدن حضرت عیسی بر فراز آن قرار گرفته است، به بازدیدکنندگان خود خوش‌آمد می‌گوید. می‌توانید مطمئن باشید که پس از خریداری بلیط هواپیما ایتالیا، دیدار از کلیسای جامع این روستا کاملاً ارزشش را خواهد داشت.

محله قدیمی سورنتو

روستای سورنتو ایتالیا
روستای سورنتو

ناحیه قدیمی سورنتو یک مکان عالی برای گشت و گذار و گذراندن وقت بوده و دارای کوچه ها و خیابان‌های باریک می‌باشد. در این قسمت از روستای سورنتو ایتالیا شما قادر خواهید بود تا مغازه‌های رنگارنگ، رستوران‌های ظریف و عصاره حقیقی روستای سورنتو را در این قسمت از روستا کشف کنید.

✅ بازدید از مقاله دریافت ویزای ایتالیا

اگر چندساعتی را در گشت‌وگذار در محله قدیمی سورنتو سپری کنید، در خواهید یافت که چرا روستای سورنتو یک مقصد گردشگری محبوب می‌باشد. مرکز محله قدیمی روستای سورنتو، محل قرارگیری ساختمان‌های تاریخی متعدد همانند کلیسای سلطنتی سنت آنتونیو (Basilica of Sant’Antonio) و مجتمع سان فرانچسکو (San Francesco) می‌باشد که این مجتمع کلیسا و صومعه را شامل می‌شود.

میدان تاسو (Piazza Tasso)

روستای سورنتو ایتالیا
روستای سورنتو

اگر پس از خریداری بلیط هواپیما سورنتو به دنبال مکانی برای گذراندن اوقات و یا ریلکس شدن باشید، بهتر است که در یکی از کافه‌های میدان تاسو میزی را گرفته و به تماشای مردمی که در سورنتو رفت‌وآمد می‌کنند، بپردازید.

میدان تاسو بی‌تردید مرکز فعالیت در سورنتو و یک مکان عالی برای فرار از دغدغه‌ها و دمی را آسودن، هرچند برای چند دقیقه، می‌باشد. این میدان توسط مغازه‌ها، کافه‌ها، میوه‌فروشی‌ها و کالسکه‌های مخصوص حمل مسافران در توری از روستای سورنتو ایتالیا، احاطه شده است. تمامی این مشخصات یک سمفونی بدون توقف از فعالیت‌های رنگارنگ را به اجرا در می‌آورد.

سفر یک‌روزه به پامپی (Pompeii) یا Herculaneum

روستای سورنتو ایتالیا
روستای سورنتو

اگر پس از خریداری بلیط هواپیما سورنتو و سفر به این روستا، سوار قطار شوید، پس از 30 دقیقه یا کمی بیشتر، قادر خواهید بود تا از Pompeii یا Herculaneum دیدار به عمل آورید. گذراندن وقت در یکی از این مکان‌های باستان‌شناسی، کاری است که هنگام سفر به روستای سورنتو ایتالیا باید آن را انجام دهید.

شهر باستانی مشهور Pompeii به‌طور مداوم از روی کشف‌های جدید پرده برداشته و قدم زدن در میان خرابه‌های شهری که زمانی یک مرکز مهم از امپراطوری روم بود، بسیار بی‌نظیر و لذت‌بخش خواهد بود. چشم‌اندازهای دیدنی از کوه Vesuvius باعث می‌شود تا در یابید که چه اندازه این شهر به این کوه نزدیک بوده و چرا راه فراری از خشم این کوه برای مردم شهر پامپی وجود نداشت.

سفر یک‌روزه به کاپری (Capri)

روستای سورنتو ایتالیا
روستای سورنتو

یکی از شاخص‌ترین فعالیت‌ها در طول سفر به روستای سورنتو ایتالیا، سفر یک‌روزه به جزیره کاپری می‌باشد. برای سفر به این جزیره باید در Marina Grande سوار کشتی شده و باگذشت زمانی کم، خود را در بندر کاپری خواهید یافت.

برای یک تجربه متفاوت بهتر است یک تور قایق شخصی از این جزیره را رزرو کنید. اگر پس از فرارسیدن به جزیره کاپری این کار را انجام دهید، قادر خواهید بود تا زیبایی‌هایی را که بیشتر بازدیدکنندگان از دست می‌دهند را مشاهده کنید. غار زیرزمینی آبی (Blue Grotto) در این جزیره بسیار مشهور بوده و نباید بازدید از آن را از دست دهید؛ بااین‌حال باید در نظر داشته باشید که بازدید از این غار می‌تواند کمی گران از آب در بیاید. در کنار بازدید از غار زیرزمینی آبی، اجاره یک قایق شخصی و دیدار از غارهای دیگر، یک تجربه عالی را برای شما پدید خواهد آورد.

پس از گذراندن تور و بازدید از زیبایی‌های اطراف جزیره، بهتر است بعدازظهر را در شهرهای کاپری یا آناکاپری (Anacapri) به قدم زدن پرداخته و یا سوار تله‌کابین شده و به بالای کوه سولارو (Monte Solaro) رفته و از چشم‌اندازهای 360 درجه بی‌نظیر از جزیره کاپری لذت ببرید.

بازدید از ساحل آمالفی (Amalfi)

روستای سورنتو ایتالیا
روستای سورنتو

اگر تنها یک‌چیز وجود دارد که پس از خریداری بلیط هواپیما سورنتو و سفر به این روستا باید آن را انجام دهید، این کار چیزی نیست جز بازدید از ساحل آمالفی. روستای سورنتو بهترین پایگاه برای انجام این کار بوده و از این روستا می‌توانید سوار اتوبوس‌های SITA شده و از سورنتو به آمالفی سفر کنید.

برای یک تجربه متفاوت سوار یک کشتی شده و چشم‌اندازهای دیدنی را از Positano هنگام رسیدن به این ساحل مشاهده کنید. شهرهای پوسیتانو، آمالفی و راولو (Ravello)، همگی زیبا بوده و ارزش وقت گذاشتن را دارند. اگر فقط برای بازدید از یکی از این شهرها وقت داشته باشید، بهتر است شهر پوسیتانو را انتخاب کنید. این شهر کنار دریای خیره‌کننده درست در کنار کوهستان ساخته شده و مناظر دراماتیک و بی‌نظیری را برای شما ارائه خواهد داد.

بااین‌حال، بهترین جاذبه آمالفی، سواری مشهور آمالفی می‌باشد که برخی از شگفت‌انگیزترین مناظر ساحلی جهان را برایتان ارائه خواهد داد. اگر حس ماجراجویی به شما دست داده باشد، می‌توانید ماشینی اجاره کرده و سواری در این جاده را به‌صورت خصوصی‌تر تجربه کرده و از مناظر ساحلی دیدنی آن نهایت استفاده را ببرید.

کلیسای سان فرانچسکو

روستای سورنتو ایتالیا
روستای سورنتو

کلیسا و صومعه سان فرانچسکو را یافته و از طاق‌ها و معماری بی‌نظیر این کلیسا نهایت لذت را ببرید. تاریخ ساخت این کلیسا به قرن چهاردهم میلادی باز می‌گردد. یک صومعه و همچنین راهروی دیدنی نیز در این مجموعه وجود دارد که هر دو آن‌ها وقف سان فرانسیس شده‌اند. هر از چند گاهی در ماه‌های اوت و سپتامبر، کنسرت‌های کلاسیکال در این صومعه برگزار می‌شود و اگر شانس به شما رو کند خواهید توانست در طول بازدید خود از روستای سورنتو ایتالیا، در این کنسرت‌ها نیز شرکت کنید.

در نهایت می‌توان نتیجه گرفت که روستای سورنتو ایتالیا یکی از بهترین مکان‌ها برای سفر به ایتالیا می‌باشد و اگر از بیشتر جاذبه‌های گردشگری ایتالیا، دیدار به عمل آورده باشید، بهتر است یک‌بار هم که شده سری هم به این روستای دیدنی بزنید. این روستای بسیار زیبا در ایتالیا کاملاً ارزش وقت گذاشتن را داشته و خاطرات فراموش‌نشدنی را برای شما پدید خواهد آورد. در ادامه می توانید آداب‌ و رسوم مردم ایتالیا را مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید