روستای شناور کوه پان یی تایلند

فصل، فصل سفر، دل کندن از دنیای تکراری، دور شدن از زندگی روزمره و غرق شدن در آرامش شیرین مسافرت است. تنوع دادن به زندگی و بودن در مکان‌های متفاوتی که قبلا نبوده‌اید این قدرت را دارد که روح و جسمتان را تازه کند. تایلند از مقاصد گردشگری جذابی است که همواره محبوب گردشگران سراسر جهان بوده است.

0
115
روستای شناور کوه پان یی تایلند
روستای شناور کوه پان یی
روستای شناور کوه پان یی تایلندReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 14Rating: 4.0روستای کوه پان یی روستایی زیبا و شناور در کشور پربازدید و دیدنی تایلند.روستای کوه پان یی تایلند یک منطقه ماهیگیری است که 315 خانواده در آن زندگی می‌کنند و گردشگران زیادی را با دیدنی های خود به سوی خود جذب می کند.

روستای کوه پان یی در تایلند

فصل، فصل سفر، دل کندن از دنیای تکراری، دور شدن از زندگی روزمره و غرق شدن در آرامش شیرین مسافرت است. تنوع دادن به زندگی و بودن در مکان‌های متفاوتی که قبلا نبوده‌اید این قدرت را دارد که روح و جسمتان را تازه کند. تایلند از مقاصد گردشگری جذابی است که همواره محبوب گردشگران سراسر جهان بوده است. در میان تمامی جاذبه‌های تایلند، استان «پانگ یا» به خاطر وجود روستای شناورش جایگاه ویژه‌ای دارد. روستای کوه پان یی یک منطقه ماهیگیری است که 315 خانواده در آن زندگی می‌کنند. بااینکه صنعت گردشگری زندگی اهالی این روستا را رونق بخشیده است ولی همچنان ماهیگیری یکی از اساس‌ترین شغل‌ها است. یک مدرسه، مسجد و بازاری محلی در این روستا وجود دارد و اقامت در این روستا به قرن 18م برمی‌گردد، زمانی که تنها تایلندی‌ها می‌توانستند صاحب زمین باشند؛ بنابراین ساخت روستای شناور توسط ماهیگیری‌ها راهی برای کسب‌وکار مهاجرین تایلند شد. اگر خرید بلیط هواپیما تایلند را در برنامه سفری خود دارید، با معرفی این روستا همراه باشید، مطمعنا آن را در لیست برنامه های بازدیدتان قرار خواهید داد.

اهالی کوه‌ پان یی

روستای کوه پان یی تایلند
روستای کوه پان یی

315 خانواده در این روستا زندگی می‌کنند و همه آن‌ها از نسل تو بابو و دوستانش هستند. تو بابو و دو تن از دوستانش 200 سال پیش مالزی را به امید زندگی بهتر ترک کردند. آن‌ها قسم خوردند که اگر هرکدامشان جایی بهتر برای زندگی پیدا کرد دو خانواده دیگر را با پرچمی در بالاترین کوه خبر سازد. تو بابو این جزیره را پیدا کرد، جزیره‌ای پر از ماهی که برای امرار معاش همه‌شان کافی بود. طبق پیمانی که بسته بودند با پرچمی دوستانش را خبر کرد و این چنین بود که جزیره کو پان یی نام گرفت؛ جزیره پرچم!

دیدنی‌های کو پان یی

روستای کوه پان یی تایلند
روستای کوه پان یی

کو پان یی جزیره کوچکی است که بیشتر آن با صخره محصور گشته است. صدها کلبه و روستا بر روی دریای کم عمق ساخته شده است. هیچ‌کس نمی‌داند چه مقدار چوب برای ساخت این جامعه کوچک به کار رفته است. در ابتدا ماهیگیری اولین صنعت این روستای کوچک بوده است؛ ولی ادر حال حاضر به لطف گردشگری به صنعت شماره 2 تبدیل شده است. روستا یک مسجد، مدرسه و یک مرکز بهداشتی دارد با تعداد فراوانی فروشگاه سوغاتی فروشی و رستوران‌هایی که چشم‌انداز بی‌نظیری به سمت دریا دارند.

✅ بازدید از مقاله سفارت تایلند در تهران و سفارت ایران در تایلند
✅ بازدید از مقاله پارک دایناسور تایلند و تجربه هیجانی شگفت‌انگیز
✅ بازدید از مقاله جزیره ریلی تایلند

زندگی در اینجا رنگی است

به محض اینکه پا به این روستا بگذارید، اهالی روستا خیلی دوستانه به استقبالتان خواهند آمد. آن‌ها با افتخار محیط زندگی خود را به گردشگران نشان می‌دهند و به نظر می‌رسد از زندگی در این محیط لذت می‌برند. چرا نبرند؟ در دل طبیعت زندگی می‌کنند، کارشان را دارند و دسترسی به تکنولوژی! کودکان اینجا زمانی که به مدرسه نمی‌روند در اینترنت می‌چرخند، بازی‌های کامپیوتری انجام می‌دهند و یا به پدر و مادرشان در فروشگاه‌ها کمک می‌کنند. زندگی جالبی دارند که هیچ چیزی آن را متوقف نمی‌کند.

آموزش در کوه تان یی

روستای کوه پان یی تایلند
روستای کوه پان یی

13 معلم این روستا به دانش‌آموزانشان که حدود 300 نفر هستند آموزش می‌دهند. آن‌ها با پروژه‌هایی که به دانش آموزان می‌‌دهند تلاش می‌کنند تا آگاهی راجع به محیط زیست را در آنان افزایش دهند. یکی از پروژه‌ها جمع‌آوری بطری‌ها و قوطی کنسروها از روستا است که به نفع مدرسه می‌فروشند؛ و در عین حال روستا را تمیز می‌کنند. پروژه دیگر پرورش سبزیجات به روش هیدروپونیک است که طبیعتا درامد آن هم برای مدرسه استفاده می‌شود. جالب است که بزرگ‌سالان برای خرید از این سبزیجات هیچ درنگ نمی‌کنند؛ چون اولا سبزیجات ارزان است و هم اینکه دوست دارند به مدرسه کمک کنند.

بازدید از کوه پان یی می‌تواند تجربه بی‌نظیری برایتان باشد. جالب است بدانید که تنها یک پلیس در این روستا وجود دارد که خوشبختانه کار چندانی برای انجام ندارد. اهالی روستا در اوج آرامش و خوشی کنار هم زندگی می‌کنند. بچه‌ها بدون توجه به رطوبت و باران مدام در حال بازی فوتبال هستند؛ و همه این‌ها در کنار هم گردشگران را لبریز از امنیت و آرامش می‌کند. اگر دوست دارید از این روستای شناور دیدن کنید، پیشنهاد ما خرید بلیط هواپیما تایلند از سایت سفرستان است.

برای خرید بلیط هواپیما تایلند و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید