روش‌های اصولی بستن چمدان چیست؟

بستن صحیح چمدان شاید کار سختی باشد و درکل ارزشش را دارد تا مثل یک استاد چمدان ببندید و سبک و راحت سفر کنید. بستن چمدان اگر هوشمندانه و سبک باشد مسیر سفر را برای شما راحت می‌سازد. در آخر حس یک پرنده را خواهید داشت دارید که سفرهای طولانی برای شما خسته کننده نخواهد بود.

0
102
روش های اصولی بستن چمدان چیست
روش های اصولی بستن چمدان
روش‌های اصولی بستن چمدان چیست؟Reviewed by خدمات بلیط هواپیما خارجی on Feb 12Rating: 4.0روش‌های اصولی بستن چمدان چیست؟ - قبل از خرید بلیط هواپیما به فکر چمدان یا کوله خود باشیدبستن صحیح چمدان شاید کار سختی باشد اما ارزش دارد شما استاد چمدان بستن شوید. بستن چمدان اگر هوشمندانه باشد سفر را برای شما راحت میکند. خرید بلیط هواپیما

روش‌های اصولی بستن چمدان چیست؟

بستن صحیح چمدان شاید کار سختی باشد و درکل ارزشش را دارد تا مثل یک استاد چمدان ببندید و سبک و راحت سفر کنید. بستن چمدان اگر هوشمندانه و سبک باشد مسیر سفر را برای شما راحت می‌سازد. در آخر حس یک پرنده را خواهید داشت دارید که سفرهای طولانی برای شما خسته کننده نخواهد بود. ابتدا به چند مرحله و نکته عمومی در پاراگراف‌های اولیه توجه کنید وپس از آن به نکات اصلی بستن چمدان اشاره می‌کنیم.

کوله پشتی مناسب

1انتخاب یک چمدان مناسب

 

شما بدون داشتن یک چمدان مناسب نمی‌توانید به خوبی وسایلتان را جمع‌وجور کنید. بهترین روش برای بستن چمدان و اینکه وسایل اضافی به همراه نبرید چیست؟ برای پاسخ به این سوال وارد مقاله “چگونه چمدان خود را ببندم؟” شوید.

2انتخاب یک چمدان کوچکتر!

این کار وسوسه شما را برای اینکه مرتبا وسیله اضافه برای خود جمع نکنید، کم می‌کند و شما را مجبور به اولویت‌بندی می‌کند. بیشتر چمدان‌ها و کیف‌های دستی 40 لیتر ظرفیت دارند. این اندازه برای یک نفر اگر در خوابگاه یا هتل اقامت کند و چادر نزند عالی است. این اندازه برای سفرهای کوتاه‌تر که فوق‌العاده است! اما برای سفرهای طولانی که ماه‌ها طول خواهد کشید هم کارساز است.

برای مثال در انجمنی شخصی گفته بود: من با کیف دستی 45 لیتری برای 2سال بدون مشکلات بزرگ و عمده مسافرت کردم. اگر شما مطمئن نیستید که چه کیف یا چمدانی را انتخاب کنید؛ لیست بهترین کوله پشتی هایی را که مرتبا با بازخوردها به روز رسانیش می‌کنیم را چک کنید.

3چرا یک کوله پشتی ونه یک چمدان چرخ دار؟

چمدان‌های معمولی و عادی برای تعطیلات و اقامت در یک تفریحگاه مناسب است. اما اگر شما می‌خواهید دوری در اطراف بزنید، اون چرخ‌ها واقعا بعضی جاها ناخوشایند است و شما را اذیت خواهند کرد، مخصوصا روی سنگفرش‌های خیابان، راه‌پله‌ها، جاده‌های خاکی، ساحل ماسه‌ای و خیلی جاهای دیگر.

یک کوله پشتی خیلی کاربردی‌تر است؛ شما به راحتی می‌توانید تابَش دهید (پرتَش کنید) پشت یک کامیون و یا می‌توانید زیر صندلیتان در اتوبوس جایش دهید تا درون کمد بگذارید و اگر لازم شد برای قطار لحظه آخری بدویید به اندازه کافی سبک هستید و می‌توانید خودتان را به قطار برسانید.

خیلی از کوله پشتی‌های مسافرتی هم با ویژگی‌های هوشمندانه‌ای که معمولا در چمدان‌ها پیدا نمی‌شود؛ می‌توانند بسته‌بندی و سروسامان دادن را خیلی ساده و آسان کنند.

4روش هایی برای یک سفر مینیمال (ساده و بدون پیچیدگی)

با پیروی از چند اصول ساده می‌توانید سبک سفر کنید. مینیمالیسم یک جنبش است در حرکت کردن به سمت ساده‌تر کردن هرچه بیشتر زندگی، یعنی اطرافمان از چیزهای اضافی پاک کنیم. حقیقت این است که هرچه اطرافمان از مادیاتی که در قبالشان مسئول هستیم خلوت‌تر باشد نگرانی و اضطراب‌ها کاهش پیدا می‌کند و باعث می‌شود تا آرامش بیشتری در زندگی داشته باشیم.

✅ بازدید از مقاله چگونه در سفر مانند مینیمالیست‌ها رفتار کنیم

5مهمترین ها را بردارید نه آنهایی را که دوست دارید

همه وسایلتان را پهن کنید،راجع به هر وسیله دقیق و طولانی فکر کنید، بعد هرچیزی را که واقعا احتیاج ندارید را حذف کنید؛ اگر اولین مسافرت بزرگ شماست، ممکن است ببینید در آخر وسایل بیشتری جمع کردید چرا که به همراه داشتن وسایل بیشتر حس امنیت و راحتی به شما می‌دهد. اما در برابر وسوسه بیش از حد آماده بودن، مقاومت کنید.

خیلی از سفر اولی‌ها آرزو میکردند که کاش نصف وسایلی را که همراه داشته‌اند را می‌بردند

6بیشتر از یک هفته لباس برندارید

خیلی آسان‌تر است که لباس‌های خود را بشویید به جای اینکه برای هفته‌ها لباس اضافه با خود ببرید. چندتا از وسایل همه‌کاره مورد علاقه‌تان را بارنگ‌های ساده انتخاب کنید، به این صورت می‌توانید گزینه‌های زیادی را باهم ترکیب و هماهنگ کنید.

روش های اصولی بستن چمدان

7به جای وسایل خاص، وسایل چند کاره بردارید

روی مواردی تمرکز کنید که در همه مراحل و زمان‌ها کارآمد باشد (چند کاره باشند)، روی وسیله‌هایی که شما فقط در موقعیت‌های خاص استفاده می‌کنید؛ بیشتر فکر کنید. به یاد داشته باشید که گاهی می‌توانید وسایلی را به صورت محلی اجاره کنید و یا ارزانش را پیدا کنید به جای حمل یک وسیله یک بار مصرف موقتا وسایلتان را تعمیر کنید.

فراموش نکنید که در سرتاسر دنیا فروشگاه وجود دارد، حتی جاهای به ظاهر دور از دسترس! اگر چیزی را فراموش کردید، هنوز می‌توانید آن را بخرید. مثلا لازم نیست خمیر دندانتان هم با خود ببرید چرا که در روستاهای جنوب لهستان هم خمیر دندان پیدا می‌شود.

گفتنی است که وسایلتان را لحظات آخر جمع نکنید. یک روز قبل این کار را انجام دهید زیرا اگر تحت استرس و عجله زیاد باشید ممکن است زیاد از حد چمدان یا کوله را پر کنید.

8اوه! یک روش خوب دیگر

سعی کنید یک گوشه از کیفتان را خالی نگه دارید، این باعث می‌شود که گذاشتن و برداشتن وسایل راحت‌تر شود و می‌تواند جای خوبی برای هدایا و سوغاتی‌ها باشد.

روش صحیح بستن چمدان چیست؟

چند نکته عمومی را پوشش دادیم و مرحله به مرحله نشانتان میدهیم که چطور وسایل را ببندید. یک کیف 45 لیتری چند کاره بخرید. یعنی جایی برای قراردادن موبایل لپ تاپ، لباس‌های، لوازم شخصی، پاسپورت و دفترچه بیمه داشته باشد. پیشنهاد می‌شود لوازمی مثل دوربین را به صورت جداگانه بسته بندی کنید و آن را کنار بگذارید.

روش های اصولی بستن چمدان

9محفظه اصلی کوله یا چمدان

در محفظه اصلی کوله، اصولا لباس‌ها را جا می‌دهیم. کوله‌هایی را خریداری کنید که از بغل (پهلوها) پر می‌شوند که دسترسی بهتری از کوله‌هایی دارند که به صورت طبقه‌ای و روی هم پر می‌شوند. معمولا بهتر است که لباس‌ها را به جای تا کردن رول کنید. چین و چروک کمتر، فضای کاربردی بیشتر! تی شرت‌های رول شده (وقتی انباشته شده اند) به راحتی قابل دیدن هستند.

کیف‌های مکعبی کوچکی تهیه کنید و جوراب‌ها و دیگر لباس‌های زیرتان را درون آن‌ها قرار دهید تا جایشان مشخص باشد. کیسه‌های پلاستیکی هم گزینه‌ی خوبی برای این کار هستند. اینگونه بسته بندی خیلی در مرتب شدن وسایل کمک می‌کنند و این کار ساده‌تر می‌شود و به خوبی همه‌جا جای می‌گیرند! معمولا این کیف‌ها پنجره‌های کوچکی رویشان دارند که اجازه می‌دهد داخل بسته‌ها را ببینید.

کفش کوه نوردی

10 دو جفت کفش کافی است

یک کفش کوهنوردی حرفه‌ای که مخصوص پیاده روی طولانی و یه کتونی سبک و کم جا مثل کتونی‌های ال استار که جای کمی در کوله پشتی را اشغال می‌کنند. در واقع یکی را می‌پوشید و دیگری را همراه خود حمل می‌کنید. همین کافیست! در آب‌و‌هوای استوایی، می‌توانید آن‌ها را جایگزین صندل‌های خود بکنید.

کیسه لباس ها

11برای لباس ها اصولا موارد پایین مناسب است

۶ یا ۷ تا بلوز تیشرت

ترجیحا سعی کنید در سفر تمیز باشید و ۷ دست لباس زیر ببرید و هر روز یه دست لباس تمیز بپوشید و اخر هر هفته لباس‌های زیر خود را بشویید. اگر هم موافق نیستید ۳ تا هم کفایت می‌کند یکی را بپوشید یکی را بشویید و دیگری را یار ذخیره قرار دهید.

۳ دست شلوار راحتی

3 جفت جوراب برای آب‌و‌هوای استوایی، اگر معتدل باشد، بیشتر!

یک سویشرت

اگر در آب‌وهوای گرمسیری سفر می‌کنید پس نیاز به لباس خواب ندارید یک تاپ و شلوارک کفایت می‌کند. اما اگر جای سرد یا معتدل می‌روید، از شلوار گرمکن‌های مناسب و لباس گرم استفاده کنید.

یک راز کوچک لباس‌های پشمی می‌تواند گزینه‌ی خیلی خوبی باشد چراکه در زمستان‌ها گرم است و در تابستان خنک و زودتر از دیگر پارچه خشک می‌شوند البته این فقط نظر شخصی است.

لباس‌های کثیف را در کیسه پلی‌استر لباسشویی بگذارید و سر کیسه را با استفاده از بند سرکیسه ببندید. این‌کار لباس‌های بدبو را خیلی راحت جدا نگه می‌دارد.

12درمورد آب و هوای بارانی و سرد چطور؟

سعی کنید اگر خیلی به دنبال دردسر نیستید و یا تازه‌کار هستید در تابستان سفر کنید و یا به کشورهای گرمسیری سفر کنید. این کار باعث می‌شود که سبک‌تر سفر کنید و مجبور نباشید با خودتان ژاکت‌های کلفت و پرحجم را حمل کنید و بار خود را سنگین‌تر کنید. علاوه بر این هزینه‌های شما برای حمل‌ونقل آن نیز کمتر می‌شود. اگر شما برای سفر به آب و هوای مرطوب باربندی می‌کنید، آوردن این وسایل قطعا به بار سفر شما اضافه خواهد کرد. اگر ژاکت و گرمکن نیز برتنتان باشد به وزن بار سفرتان اضافه نخواهند کرد. برای پوشش در مقابل باران نیز به شما توصیه می‌کنم که یک بارانی کم وزن بسته‌بندی شده را با خود بیاورید چرا که این بارانی‌ها را می‌توانید به اندازه یک سیب فشرده و کوچک کنید. اگر قصد سفر به مناطقی با هوای چندگانه را دارید به شما توصیه می‌کنیم که از کیسه و کیف‌های فشرده شده استفاده کنید چون به شما این امکان را می‌دهند که وسایل‌های زمستانی که دیگر نیاز ندارید را در آنها جمع و جور و مرتب قرار دهید.

محفظه جلوی کوله پشتی

13محفظه جلوی کوله پشتی

شما می‌توانید وسایل آرایشی بهداشتی و لوازم مفید و ضروری خود را در محفظه جلویی کوله پشتی بگذارید که همیشه در دسترس باشند و نیازی نباشد کل کیفتان را زیر و رو کنید. کیسه لوازم آرایشی بهداشتی کوچکی را انتخاب کنید که کم جا باشد. سعی کنید همه چیز ساده باشد، مثلا فقط مسواک و خمیر دندان، خوشبو کننده، واکس مو و همچنین ریش تراش (در سفرهای طولانی) در آن قرار دهید.

اگر قصد اقامت در هتل دارید، نیازی به آوردن حوله، صابون و شامپو نخواهید داشت چون هتل‌ها این وسایل را دراختیار شما خواهند گذاشت. ولی ممکن است به مسافرخانه‌ها و یا خوابگاه‌هایی مراجعه کنید که در کشورهای در حال توسعه هستند و ممکن است در آنجا چنین امکاناتی وجود نداشته باشد و جزء استاندارهای آن‌ها نباشد.

استفاده محفظه جلوی کوله پشتی
محفظه جلوی کوله پشتی

برای همین همیشه یک حوله فیبری کوچک با خود حمل کنید که حداقل 10 برابر وزن کمتری نسبت به حوله‌های پنبه‌ای دارد. خیلی‌ها از بافت مخملی آن خوششان نمی‌آید ولی راستش را بخواهید قرار نیست که شما این حوله‌ها رو به پوستتان بمالید. بعد از دوش گرفتن با دست‌های خود بیشتر آب‌های رو پوستتان رو خشک کنید و سپس با حوله فیبری خودتان را کامل خشک کنید. این را هم بدانید که حوله‌های فیبری بسیار سریع تر از حوله‌های نخی خشک خواهند شد که برای مسافرت گزینه خیلی خوبی می‌باشد.

استفاده از حوله فیبری
حوله فیبری

درضمن، یادتان باشد که بیشتر از 100 میلی‌لیتر مایعات نمی‌توانید در پروازها با خود حمل کنید. پیشنهاد می‌شود که اصلا از صابون‌های مایع استفاده نکنید.

می‌توانید از دو جعبه صابون استفاده کنید که یکی از آن‌ها حاوی قالب صابون و دیگری حاوی قالب شامپو (مثل صابون می‌باشد با این تفاوت که محتویات ساخت آن از شامپو است) می‌باشد. چون جامد هستند مشکلی در حمل آن‌ها در پروازها نخواهید داشت و خیلی سبک‌تر و جمع و جور تر از شامپوهای بدن و بطری‌های شامپو نیز خواهند بود. همانطور که می‌دانید 70 تا 90 درصد محتوای شامپو بدن مایع است.

قالب شامپو دقیقا مثل صابون عمل می‌کند. برای استفاده کافیست که کمی آن را با آب خیس کرده و آن را به سر خود بمالید و مثل شامپوهای مایع، به همان اندازه کف خواهد کرد.

استفاده از صابون خشک
صابون خشک

می‌توان گفت که 100 میلی لیتر قالب شامپو به اندازه 3 بطری 250 گرمی شامپو مایع تا تمام شدن طول خواهد کشید. با فرض اینکه شما هر 3 روز یکبار سرخود را می‌شویید، می‌توان گفت که تا یک سال تمام نخواهد شد.

اگر شما از صابون‌های جامد خوشتان نمی‌آید چطور؟
یا اینکه وابستگی خاصی به شامپو ارگانیک خود که از سیر و انار ساخته شده است و جز آن نمی‌توانید از شامپو دیگری استفاده کنید، در این شرایط چه کار باید کرد؟

نگران نباشید، راه حال جایگزینی هم وجود دارد. فقط کافیست که شامپو خود را در مخزن 100 میلی لیتری که می‌توانید از داروخانه‌ها تهیه کنید بریزید. حتی می‌توانید از مخزن‌های کوچک شامپو که در هتل استفاده کردید برای ریختن آن استفاده کنید. یادتان باشد که شامپوهای مایع به اندازه شامپو و صابون‌های جامد دوام نخواهند داشت و خیلی زودتر از آن‌ها تمام خواهد شد. با این حال، این یکی از روش‌های ممکن برای رعایت محدودیت حمل مایع در پروازهایتان می‌باشد.

محفظه شامپو
شامپو

خوب … ما کجا بودیم؟ درحال صحبت درباره اینکه چی وسایلی در محفظه جلوی کوله پشتی وجود دارد.

چیز دیگری که نیاز دارید، یک ژاکت بارانی بسته‌بندی شده و همچنین یک بالش قابل انعتاف و جمع و جور. بالشت‌های مسافرتی خیلی خوب هستند ولی متأسفانه جای زیادی می‌گیرند شاید اصلاً گزینه مناسبی برای کسانی که ‌می‌خواهند سبک سفر کنند نباشد.

استفاده از کیسه بند دار
کیسه بند دار

بالش‌های قابل انعتاف یکی از بهترین راه حل‌ها می‌باشد که بسیار جمع و جور نیز می‌باشد. شما با استفاده از یک دکمه آن را باد می‌زنید و نیازی به استفاده کردن از دهان خود برای اینکار نیست. همچنین این بالش‌ها بسیار نرم هستند، برخلاف بالش‌های ارزان قابل انعتافی که برای خرید موجود می‌باشند.

استفاده از بالش های بادی
بالش های بادی

14استفاده کیف ضد آب

اگر زیاد به دریا و سواحل علاقه‌دارید حتماً به یاد داشته باشید که از کیف ضدآب داشته باشید. این کیف به شما این امکان را می‌دهد که از قایق به بیرون بپرید و تمام راه تا جزیره را شنا کنید یا غواصی کنید و در همین حال دوربین خود را حمل کنید و گزارش عملکرد غواصی و خیلی از چیزهای دیگر را نیز خشک نگه دارید. این کیف برای ساحل نیز فوق العاده می‌باشد.

در ادامه و در قسمت بعدی که در همین پست اضافه خواهیم کرد، به موارد بیشتری اشاره می‌کنیم.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید