آشنایی با روش های مهاجرت به اروپا

امروزه مهاجرت و امکان زندگی بهتر برای فرزندان به یکی از دغدغه اصلی خانواده ها تبدیل شده و اروپا یکی از مقاصد اصلی ایرانیان برای آن است. بسیاری از افراد که تصمیم مهاجرت به اروپا را می گیرند، بر این باورند که این فرایند بسیار پیچیده و زمانبر است.

0
19
معرفی روش های مهاجرت به اروپا
روش های مهاجرت به اروپا
آشنایی با روش های مهاجرت به اروپاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 21Rating: 4.0روش های مهاجرت به اروپا و آشنایی با شرایط و مدارک اخذ اقامت اروپا.روش های مهاجرت به اروپا و در واقع اخذ اقامت اروپا به یکی از دغدغه اصلی خانواده ها تبدیل شده چراکه امروزه اروپا یکی از مقاصد اصلی ایرانیان است.

روش های مهاجرت به اروپا

امروزه مهاجرت و امکان زندگی بهتر برای فرزندان به یکی از دغدغه اصلی خانواده ها تبدیل شده و اروپا یکی از مقاصد اصلی ایرانیان برای آن است. بسیاری از افراد که تصمیم مهاجرت به اروپا را می گیرند، بر این باورند که این فرایند بسیار پیچیده و زمانبر است. در این میان بعضی کشورها شرایط سختی برای اقامت دارند. در حالیکه بعضی دیگر نظیر لهستان و چک با اهدای اقامت اروپا به صورت بلند مدت، پروسه مهاجرت به اروپا را تا حدودی روان تر و امکان پذیر تر ساخته اند. ما در این مطلب به معرفی معمول ترین روش ها برای مهاجرت به اروپا و در واقع اخذ اقامت اروپا خواهیم پرداخت که بتوانید با رزرو بلیط هواپیما به آن جا سفر کنید.

مقدمه ای برای مهاجرت

هنگامی که تصمیم به مهاجرت به اروپا را می گیرید، بهتر است که بدانید اقامت اروپا حقوق مشابه شهروندی اروپا را به شما اهدا خواهد کرد. شما با داشتن اقامت کشور اروپایی مورد نظر، می توانید آزادانه داخل کشور مد نظر، به تعداد دفعات دلخواه سفر کنید. علاوه بر این، با داشتن اقامت اروپا می توانید در کشورهای اروپایی حساب بانکی داشته باشید که یک امتیاز قابل توجه است. همچنین با مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت آن می توانید از مزایای مراقبت های سلامتی و مزایای اجتماعی بهره ببرید. در ابتدا باید بدانید که کشورهای مشخصی ویزای بلند مدت را برای اهدافی غیر از توریستی که مدت زمان بیش تری برای اقامت در آن کشور نیاز دارند به متقاضی پیشنهاد می دهند.

توجه فرمایید که با داشتن ویزای بلند مدت شما به مقیم تبدیل نمی شوید و به صورت دقیق شما از پرداخت مالیات معاف نشده و از بسیاری از مزایای نظیر بیمه بهره مند نخواهید بود. در مجموع 4 طریق وجود دارد که به وسیله آن ها می توانید در یک کشور به صورت طولانی مدت زندگی کنید که در زیر به آن ها خواهیم پرداخت.

شغل های مهارتی

معرفی روش های مهاجرت به اروپا
روش های مهاجرت به اروپا

بسیاری از کشورها در پر کردن موقعیت های شغل های مهارتی توسط شهروندان خود ناتوان هستند. به همین دلیل این کشورها اجازه کار به کاندیداهای با کفایت نظیر پزشکان، کارکنان IT، مهندسی و غیره اعطا می کنند. اگر شرایط کافی را داشته باشید به این ترتیب می توانید 2 تا 3 سال اجازه اقامت و اجازه کار دریافت نمایید و پس از اتمام آن را تمدید نمایید.

✅ بازدید از مقاله شهرهای کم هزینه اروپا برای زندگی

شغل های آزاد و بازنشستگی

در بسیاری از کشورهای اروپایی مانند پرتغال، اسپانیا، ایتالیا، فرانسه و قبرس از معدود کشورهای اروپایی هستند که امکان اقامت بلند مدت با تمکن مالی را اهدا می کنند. این بدان معنا است که شما درآمد کافی برای آن که نشان دهید می توانید هزینه های خود و خانواده خود را پرداخت نمایید را دارا هستید و در واقع شما قصد استفاده از منابع کشور مقصد (بیمه و کار) را ندارید.

تحصیل و اقامت در اروپا

چگونگی اخذ اقامت اروپا
اخذ اقامت اروپا

یکی از رایج ترین روش های مهاجرت به اروپا و باز کردن درهای اخذ اقامت اروپا با درخواست پذیرش از دانشگاه های کشورهای اروپا امکان پذیر است. این روش در حال حاضر بسیار متداول است. در این روش حین تحصیل ویزای دانشجویی را دریافت می نمایید.

مهاجرت از طریق ازدواج

یکی از سریع ترین روش های اخذ شهروندی اروپا ازدواج با یک شهروند اروپایی در کشور مورد نظر می باشد. در بسیاری از حالت ها باید در ادارات مهاجرتی مصاحبه های لازم انجام شود تا نشان داده شود که متقاضی شرایط مورد نیاز کشور مقصد را برآورد ساخته است. اگر حرف های دو طرف یکسان و درست باشد اقامت اروپا به صورت دائمی و به دنبال آن شهروندی اروپا را دریافت می نماید.

اقامت دائم در اروپا

چگونگی اخذ اقامت اروپا
اخذ اقامت اروپا

پس از زندگی کردن به تعداد سال های کافی تحت اقامت موقت (مثلاً کاری) متقاضی می تواند برای اجازه اقامت دائم درخواست دهد. به این ترتیب اجازه زندگی و کار در کشور مد نظر را به صورت دائم اخذ می نماید و می تواند بلیط هواپیما اروپا را خریده و به یک زندگی تازه خوش آمد گوید.

شهروندی اروپایی

بسیاری از افراد هدف شهروندی اروپا را در ذهن دارند. برای آن که شهروندی اروپا را دریافت نمایید لازم است تا چند سال اقامت دائم خود را در کشور مورد نظر داشته باشید. پس از آن می توانید برای شهروندی اروپا (کشور مد نظر) درخواست دهید. در صورت پذیرفته شدن، پاسپورت آن کشور را اخذ نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید