رونمایی از پله های مقدس واتیکان بعد از 300 سال

0
75
رونمایی از پله های مقدس واتیکان
پله های مقدس واتیکان
رونمایی از پله های مقدس واتیکان بعد از 300 سالReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Apr 22Rating: 2.0رونمایی از پله های مقدس واتیکان بعد از 300 سال - اخبار گردشگری سفرستانبه گزارش رویترز، پله‌های مقدسی که به باور برخی از کاتولیک‌ها، عیسی مسیح از آنها بالا رفته بود، بالاخره بعد از 300 سال از پشت محافظ چوبی خود بیرون آمدند و در دید عموم قرار گرفتند. پله های مقدس واتیکان

رونمایی از پله های مقدس واتیکان

به گزارش رویترز، پله‌های مقدسی که به باور برخی از کاتولیک‌ها، عیسی مسیح از آنها بالا رفته بود، بالاخره بعد از 300 سال از پشت محافظ چوبی خود بیرون آمدند و در دید عموم قرار گرفتند. قرار است این 28 پله مرمر موقتا بدون پوشش باقی بمانند تا علاقه‌مندان بتوانند تا آخر ماه ژوئن امسال، بلیط هواپیما رم بخرند و از نزدیک این پله‌ها را تماشا و لمس کنند.

بر اساس روایات سنتی، این پله‌ها که با نام Scala Sancta شناخته می‌شوند، بخشی از کاخ پونتیوس پیلاطس در اورشلیم بودند و در سال 326 میلادی توسط سنت هلن، مادر امپراطور کنستانتین، به رم آورده شدند. البته برخی از تاریخ‌دانان، این پله‌ها را بخشی از افسانه‌های گذشته می‌دانند.

رونمایی از پله های مقدس واتیکان
پله های مقدس واتیکان

نکته جالب دیگر در مورد پله های مقدس واتیکان این است که گفته می‌شود بر روی آنها خون حضرت مسیح ریخته شده است. از این رو، بازدیدکنندگان به صورت چهار دست و پا از روی پله بالا می‌روند و نقاطی که خون بر روی آنها افتاده را زیارت کرده و می‌بوسند. اتفاقی که به گفته مسیحیان، باعث نزدیک‌تر شدن آنها به عیسی مسیح می‌شود. مسلما تماشای چنین بافت مهمی در بهار امسال، فرصتی است که تمامی علاقه‌مندان به تاریخ باید آن را غنیمت بشمارند.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید