رویایی ترین ایستگاه قطار جهان

همیشه برای سفر کردن نیازی به خرید بلیط هواپیما نیست. وسایل نقلیه دیگری مانند اتومبیل شخصی، اتوبوس و قطار هم می توانند وسایل مناسبی برای سفر باشند. یکی از بهترین وسایل نقلیه برای سفر که می تواند بسیار جالب و خاطره انگیز باشد، قطار است. شما می توانید با قطار از مسیر های سرسبز و شاید صعب العبور که هیچ وسیله دیگری قادر به حرکت در آن نباشد، سفر کنید و از تماشای مناظر طبیعت و کوه ها و دشت ها لذت ببرید.

0
51
معرفی رویایی ترین ایستگاه قطار جهان
رویایی ترین ایستگاه قطار جهان
رویایی ترین ایستگاه قطار جهانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 10Rating: 4.0رویایی ترین ایستگاه قطار جهان ایستگاه آتوچا مادرید اسپانیا.رویایی ترین ایستگاه قطار جهان در وسط یک جنگل زیبا و شگفت انگیز قرار گرفته که اکثر توریستها قبل از رسیدن ساعت حرکت قطار به تماشا منظره جذاب جنگل می نشینند.

با رویایی ترین ایستگاه قطار جهان آشنا شوید

همیشه برای سفر کردن نیازی به خرید بلیط هواپیما نیست. وسایل نقلیه دیگری مانند اتومبیل شخصی، اتوبوس و قطار هم می توانند وسایل مناسبی برای سفر باشند. یکی از بهترین وسایل نقلیه برای سفر که می تواند بسیار جالب و خاطره انگیز باشد، قطار است. شما می توانید با قطار از مسیر های سرسبز و شاید صعب العبور که هیچ وسیله دیگری قادر به حرکت در آن نباشد، سفر کنید و از تماشای مناظر طبیعت و کوه ها و دشت ها لذت ببرید. درست است که انتخاب قطار برای سفر کمی زمان بر است ولی شما براحتی می توانید در کوپه اختصاصی خود تا رسیدن به مقصد به استراحت و تفریح و فعالیت های مورد علاقه خود بپردازید. در آغاز و پایان مسیر سفر با قطار شما باید به ایستگاه قطار مراجعه کنید، ایستگاه های قطار مکان های جالبی هستند به همین دلیل ما قصد داریم تا امروز رویایی ترین ایستگاه قطار جهان را به شما معرفی نماییم.

معرفی رویایی ترین ایستگاه قطار جهان

از بهترین و رویایی ترین ایستگاه های قطار در جهان، ایستگاه مرکزی آتوچا مادرید است. وقتی وارد ایستگاه آتوچا می شوید مثل اینکه وارد یک جنگل سر سبز شدید. ایستگاه و تالار ایستگاه قطار در وسط یک جنگل زیبا و شگفت انگیز قرار گرفته است. اکثر توریست ها و گردشگران قبل از رسیدن ساعت حرکت قطار خود ساعت ها در این ایستگاه به تماشا منظره جذاب جنگل می نشینند. بهتر است بدانید که ایستگاه آتوچا در پرادو، مرکز شهر مادرید واقع شده است. آتوچا بزرگ ‌ترین ایستگاه قطار مادرید محسوب می شود و محل اصلی رفت و آمد قطار های شهری و بین شهری است.

تاریخچه ساخت ایستگاه آتوچا مادرید

معرفی رویایی ترین ایستگاه قطار جهان
رویایی ترین ایستگاه قطار جهان

رویایی ترین ایستگاه قطار جهان در سال 1851 میلادی در نزدیکی جنگلی به وسعت 4 هزار متر مربع افتتاح گردید. در زمان افتتاح ایستگاه آتوچا 47 خط ریل با طول 47 کیلومتر از مادرید تا آرانحئوز را شامل می شد. هدف از افتتاح این ایستگاه عظیم حمل لوازم مورد نیاز و محموله های اساسی سرباز ها در مادرید بود. بهتر است بدانید که امروزه برنامه قطار های ایستگاه آتوچا رویایی ترین ایستگاه قطار جهان، به بارسلونا و جنوب اسپانیا است. همچنین بسیاری از ایستگاه های قطار در اسپانیا نیز از ایستگاه آتوچا آغاز می شوند.

✅ بازدید از مقاله سفر با قطار به بام اروپا

همانطور که از قبل هم اشاره کردیم؛ ایستگاه آتوچا بزرگ ترین ایستگاه قطار در کشور اسپانیا محسوب می شود. رویایی ترین ایستگاه جهان در بین مردم اسپانیا به مادرید پوئترا د آتوچا شناخته می شود. علت نام گذاری این ایستگاه قطار به این نام، اشراف زادگان باسیلی، بانویی به نام آتوچا است که از چهره های محبوب در تاریخ اسپانیا می باشد. قطار های ایستگاه آتوچا مناطق گوناگونی مثل کاتالونیا و اندلس را به هم پیوند می‌ دهند. جالب است بدانید که ایستگاه آتوچا پتانسیل بسیار بالایی دارد بطوریکه امروز، ایستگاه مختص به مترو مادرید هم در این مکان قرار گرفته است.

چه کسی ایستگاه آتوچا مادرید را طراحی کرد؟

ساختمان اولیه ایستگاه قطار آتوچا مادرید اوایل دهه ۱۸۹۰ در سانحه آتش سوزی بزرگی بطور کلی ویران شد. پس از آن سانحه رویایی ترین ایستگاه قطار جهان توسط فردی به نام رافائل مونئو طراحی و ساخته شد. در طراحی جدید ایستگاه آتوچا بیشتر از آهن های شکل داده شده در ساخت بنا ایستگاه استفاده شد. رافائل در طراحی قسمت جدید ایستگاه بیشتر بر قطار های سریع السیر و مسافران سویل، والنسیا و بارسلون توجه کرد. محل قرار گرفتن ایستگاه قطار آتوچا میدان امپراتور کارلوس پنجم است که اتفاقا جاذبه های گردشگری مهم مادرید از جمله: موزه رینا سوفیا، باغ گیاه شناسی سلطنتی و پارک رتیرو در نزدیکی رویایی ترین ایستگاه قطار جهان واقع شده اند.

نکات جالب در مورد ایستگاه آتوچا

ساختمان جدید ایستگاه آتوچا در سال ۱۸۹۲ آماده بهره‌برداری و افتتاح گردید. حدود 100 سال یعنی یک قرن این بنا بعنوان ایستگاه مورد استفاده قرار گرفت. بعد ها در سال 1992 ساختمان ایستگاه به یک مرکز خرید چند طبقه تغییر کاربری داد. همچنین حدود ۴۰۰۰ متر مربع از مرکز ساختمان قدیمی نیز به یک باغ زیبای استوایی اختصاص یافت. جالب است بدانید که در این باغ 7000 گیاه از گونه های مختلف نگه داری می شوند که ارتفاع برخی از آنها به سقف ساختمان می رسد. همچنین حوضچه های کوچکی که ماهی ها قرمز و لاک پشت های کوچولو در آن شنا می کنند، نظر بینندگان را بخود جلب می کند.

با وجود امکانات و تجهیزات مدرنی که در رویایی ترین ایستگاه قطار جهان وجود دارد، شما بیشتر خود را در یک فرودگاه مدرن تصور خواهید کرد تا اینکه فکر کنید در یک ایستگاه قطار سنتی هستید. بهتر است بدانید که سالانه 16 میلیون نفر مسافر از این ایستگاه عبور می کنند. همچنین بخش اطلاعات ایستگاه آتوچا مادرید به دو زبان اسپانیایی و انگلیسی مسافران خود را راهنمایی می کند.

در ادامه می توانید با راهنمای سفر با قطار آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید