رویداد تبریز در 2018، لباس جدیدی بر تن شهر

بعد از این‌که در سال 2013 شهر تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری ایران به سازمان جهانی OIC (سازمان همکاری‌های اسلامی) معرفی شد، در نشست بعدی سال 2015 توانست از میان بقیه شهرهای گردشگری جهان اسلام، اکثریت آرا را به خود اختصاص داد و به عنوان پایتخت شهرهای اسلامی در سال 2018 انتخاب شود. این رویداد در اوایل اردیبهشت سال 2018 با حضور رئیس‌جمهوری ایران و مهمانان ویژه‌ای از کشورهای همسایه به طور رسمی افتتاح شد.

0
73
خرید بلیط هواپیما تبریز
بلیط هواپیما تبریز
رویداد تبریز در 2018، لباس جدیدی بر تن شهرReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 20Rating: 4.0رویداد تبریز در 2018، لباس جدیدی بر تن شهر - خرید بلیط هواپیما تبریز از سفرستانبعد از این‌که در سال 2013 شهر تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری ایران به سازمان جهانی OIC (سازمان همکاری‌های اسلامی) معرفی شد، در نشست بعدی سال 2015 توانست از میان بقیه شهرهای گردشگری جهان اسلام، اکثریت آرا را به خود اختصاص داد و به عنوان پایتخت شهرهای اسلامی در سال 2018 انتخاب شود. بلیط هواپیما تبریز

رویداد تبریز 2018

بعد از این‌که در سال 2013 شهر تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری ایران به سازمان جهانی OIC (سازمان همکاری‌های اسلامی) معرفی شد، در نشست بعدی سال 2015 توانست از میان بقیه شهرهای گردشگری جهان اسلام، اکثریت آرا را به خود اختصاص داد و به عنوان پایتخت شهرهای اسلامی در سال 2018 انتخاب شود. این رویداد در اوایل اردیبهشت سال 2018 با حضور رئیس‌جمهوری ایران و مهمانان ویژه‌ای از کشورهای همسایه به طور رسمی افتتاح شد. برای شرکت در این رویداد میهمانانی از ترکیه، آذربایجان، پاکستان، افغانستان، بنگلادش، اندونزی، عراق، ازبکستان، تاجیکستان، قزاقستان، بلغارستان، ارمنستان و همچنین سوئیس بلیط هواپیما تبریز خریداری و به شهر اولین‌ها قدم گذاشتند.

برنامه‌ریزی‌ها

رویداد تبریز در 2018 چیست
رویداد تبریز در 2018

در دو سه سال اخیر برنامه‌ها و طرح‌های مختلفی از سوی شهرداری، شهروندان و سایر نهادهای مسئول پایه‌ریزی شد و انواع پروژه‌های شهری و ساخت‌و‌ساز‌ها به بهره‌برداری رسید. این برنامه‌ها که در راستای برگزاری هرچه بهتر رویداد 2018 بودند، شامل: آماده‌سازی جاذبه‌های گردشگری و در برخی موارد بهسازی این بناها، احداث هتل‌ها و اقامتگاه‌های جدید، سنگ‌فرش محله‌های تاریخی، تبلیغات خارجی و داخلی، اپلیکیشن‌های راهنمای گردشگر، مستندسازی‌های متنوع جهت معرفی شهر بودند. مسئولان تبریز در طی این سال‌ها موفق شدند چهره شهر را زیباتر کنند. در عین حال برنامه‌هایی را با هدف فرهنگ‌سازی بیش‌تر شروع کردند تا گردشگرانی که بلیط هواپیما تبریز می‌خرند و به این شهر قدم می‌گذارند چه مهمانان داخلی باشند و چه خارجی، خاطره خوبی از اقامت در این کلان‌شهر داشته باشند.

علت انتخاب تبریز

رویداد تبریز در 2018 چیست
رویداد تبریز در 2018

چرایی انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام ذهن بسیاری از کسانی که تا به حال به تبریز نیامده‌اند، را مشغول کرده است. تبریز اکثر شاخص‌هایی را که برای رقابت شهرها مدنظر بود، داشت؛ تعداد موزه‌ها، تعدد رویدادهای برگزار شده خارجی و داخلی، معرفی به عنوان شهر جهانی فرش، وجود مناطق و بناهای گردشگری متعدد، تاریخ پرفرازونشیب، زیرساخت‌های مناسب، طبیعت بکر و متنوع، تعداد گردشگران خارجی و داخلی سالانه، از جمله معیارهایی بودند که مورد توجه اعضای این اجلاس قرار گرفتند و زمینه را برای اوج‌گیری جایگاه جهانی این شهر و فروش بلیط هواپیما تبریز فراهم کردند.

گنجینه‌های تاریخی تبریز

رویداد تبریز در 2018 چیست
رویداد تبریز در 2018

اگر صفحات تاریخ را ورق بزنیم، می‌بینیم که تبریز از دیرباز درهای خود را به روی گردشگران جهان گشاده بود. از آنجا که این کلان شهر در مسیر جاده معروف ابریشم قرار داشت، پلی ارتباطی بین خاور دور و اروپا بود و جهانگردان آن زمان، بازارهای تبریز را در نوشته‌های خود توصیف کرده‌اند. علاوه بر این، بد نیست بدانید که قلعه ربع‌رشیدی تبریز و دانشگاه داخل آن در دوره حکمرانی ایلخانان مغول ساخته شده و با تاریخ 700 ساله خود به ثبت ملی رسیده است. همچنین از جمله اعتبارات تبریز، ثبت 1800 اثر تاریخی و طبیعی در بین آثار ملی، انتخاب این شهر به عنوان شهر جهانی فرش دستباف و همچنین ثبت 2 اثر در فهرست جهانی یونسکو را هم می‌توان به حوزه گردشگری غنی این استان اضافه کرد.

نتیجه رویداد

خرید بلیط هواپیما تبریز
بلیط هواپیما تبریز

در 6 ماه نخست سال که تبریز هوایی دلپذیر دارد و بهترین زمان برای سفر به تبریز محسوب می‌شود، شاهد افزایش ورود گردشگران خارجی و داخلی بودیم که نشان می‌دهد تبلیغات تا حدودی مثبت بوده و ادامه این روند می‌تواند شگفت‌انگیز باشد. البته هتل‌ها و اقامتگاه‌های تبریز با اعمال تخفیف در هزینه‌های خود در ماه‌های سرد پاییز و زمستان، فرصتی طلایی را برای سفر به تبریز مهیا کردند. در طول رویداد تبریز 2018 پروژه متروی تبریز که بیش از یک دهه به طول انجامیده بود، با سرعت بیش‌تری روند بهره‌برداری خود را طی کرد. این پروژه همچنان در حال تکمیل است تا شهروندان و گردشگران بتوانند از خدمات حمل‌ونقل آسان و ایمن مترو برخوردار باشند.

اقامتگاه‌های تبریز

خرید بلیط هواپیما تبریز
بلیط هواپیما تبریز

شاید ندانید که شروع فصل پاییز با تخفیف‌های 10 الی 50 درصدی هزینه اقامت در هتل‌ها و اقامتگاه‌های تبریز همراه شده است و این امر می‌تواند برای کسانی که برنامه خرید بلیط هواپیما تبریز و سفر به این شهر را دارند، خبر بسیار خوشی باشد. گردشگران می‌توانند در طول سفر خود هتل‌های شیک، اقامتگاه‌های بوم‌گردی، هتل آپارتمان‌ها و سوئیت‌های مختلفی را رزرو کنند، از جمله هتل‌های معروف 5 ستاره تبریز می‌توان هتل کایا، هتل شهریار و هتل پارس ائل‌گلی را نام برد که فضایی مدرن دارند. البته ما برای کسانی که بلیط هواپیما تبریز را برای ماجراجویی‌های متفاوتی رزرو کرده‌اند، اقامت در اقامت‌گاه بومگردی گلوسنگ یا هتل صخره‌ای کندوان و دیگر اقامتگاه‌های این روستای زیبا و تاریخی را توصیه می‌کنیم.

غذاهای تبریز

خرید بلیط هواپیما تبریز
بلیط هواپیما تبریز

همان‌طور که می‌بینید رویداد تبریز 2018 یک نقطه آغاز برای ترقی شهر اولین‌ها به حساب می‌آید و شهر مهمان‌نواز تبریز، خود را برای میزبانی از گردشگران بسیاری آماده کرده است. جالب است بدانید که بانوان تبریز به کدبانو بودن معروف هستند و دست‌پختشان زبانزد عام و خاص است و همین موضوع هم تأثیر بسیاری در افزایش خرید بلیط هواپیما تبریز داشته است. اکثر گردشگرانی که به قلب آذربایجان سفر می‌کنند، پس از آن‌که غذاهای معروف تبریزی مثل کوفته، کباب، دلمه، آش و خوراک‌های بی‌نظیر این شهر را امتحان می‌کنند، شیرینی‌جات و آجیل مخصوص تبریز را برای دوستان و آشنایان خود به سوغات می‌برند. بنابراین اکنون که در جریان رویداد تبریز 2018 به سر می‌بریم، بهتر است فرصت را از دست ندهید و با خرید بلیط هواپیما تبریز از جشنواره‌های بومی و نمایشگاه مختلف این شهر بازدید کنید و طعم غذاهای بی‌نظیر تبریز را نیز بچشید.

برای خرید بلیط هواپیما تبریز و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما

منابع:
2018tabriz.org
algadir.tabriz.ir

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید