زیباترین آسیاب های بادی دنیا

از گذشته ها تا به امروز انسان همیشه بدنبال راه کارهایی برای استفاده از انرژهای طبیعت برای بهبود زندگی و آسایش خود بوده است.

0
30
معرفی زیباترین آسیاب های بادی دنیا
زیباترین آسیاب های بادی دنیا
زیباترین آسیاب های بادی دنیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 19Rating: 4.0زیباترین آسیاب های بادی دنیا را بیشتر بشناسیدزیباترین آسیاب های بادی دنیا امروزه آسیاب های بادی مورد استفاده قرار نمی گیرند و فقط به عنوان نمادین برای مطالعه گذشته انسان ها هستند.

با زیباترین آسیاب های بادی دنیا آشنا شوید.

از گذشته ها تا به امروز انسان همیشه بدنبال راه کارهایی برای استفاده از انرژهای طبیعت برای بهبود زندگی و آسایش خود بوده است. انسان های اولیه به این موضوع دست یافته اند که با استفاده از گرمای آتش می توانند پخت و پز نمایند و از گرمای آتش برای گرم کردن خود و محیطی که در آن زندگی می کنند، بهره مند شوند. باد هم یکی از نیرو های موجود در طبیعت است که انسان ها با استفاده از انرژی آن توانسته اند کارهای بسیار زیادی را انجام دهند. انرژی باد برای اولین بار در آسیاب های بادی در قرن 1 میلادی توسط مهندسی یونانی کشف شد. بدین وسیله با استفاده از نیروی باد براحتی می توان انرژی بادی را با انرژی مکانیکی تبدیل کرد و در انجام کارها بهره مند شد. امروزه آسیاب های بادی مورد استفاده قرار نمی گیرند و فقط به عنوان نمادین برای مطالعه گذشته انسان ها هستند. اگر قصد خرید بلیط آنلاین هواپیما را دارید؛ با سفرستان همراه باشید تا زیباترین آسیاب های بادی دنیا را به شما معرفی نماییم.

آسیاب های بادی رودز

معرفی زیباترین آسیاب های بادی دنیا
زیباترین آسیاب های بادی دنیا

یونان بسیاری از زیباترین آسیاب های بادی دنیا را در دل خود جای داده است. یکی از زیباترین آسیاب های بادی دنیا در شهر رودز، کشور یونان قرار دارد. در زمان گذشته شهر رودز یونان به وسیله یک دروازه نظامی در بندر مندارکی محافظت می شد. در آن زمان، رودز محل تخلیه کشتی های تجاری بود که گندم ها و دانه هایی که توسط این کشتی ها حمل می شدند در آسیاب های بادی این شهر آسیاب می شد و به مقصد ارسال می کردند.

شایان ذکر است که موج شکن های بادی بسیار عظیمی در بندر مندراکی نصب شده است. امروزه بندر مندراکی با کافه های ساحلی و قایق های بادبانی به محل تفریح و ماهیگیری گردشگران مبدل شده است. همچنین معبد رودس یکی از نظامیان مشهور یونان و یکی از عجایب جهان در این بندر قرار دارد. کافه های ساحلی با منظره ای فوق العاده زیبا در بندر ماندراکی مشغول به فعالیت هستند.

✅ بازدید از مقاله آسیاب های بادی شرق ایران

آسیاب های بادی میکونوس

معرفی زیباترین آسیاب های بادی دنیا
زیباترین آسیاب های بادی دنیا

همانطور که اشاره کردیم یونان با آسیاب های بادی خود در جهان شهرت دارد. 5 آسیاب بادی که در بندر میکونوس قرار دارند یکی از زیباترین آسیاب های بادی در دنیا هستند که بدون اغراق در کل یونان مشهور هستند. آسیاب های بادی میکونوس در قرن 16 میلادی توسط مردم ونیز بر روی تپه ها ساخته شده اند که جذابیت این آسیاب ها را دو چندان کرده است. در آن زمان این آسیاب ها برای آسیاب کردن گندم مردم محلی ساخته شده است. با پیشرفت صنعت و مدرن شدن شهر این آسیاب ها کمتر مورد استفاده قرار گرفتند. سرانجام در اواسط قرن ۲۰ دیگر هیچ استفاده ای از اسیاب های بادی میکونوس نشد.

آسیاب های بادی کیندردیجک، هلند

آسیاب های بادی کیندردیجک، هلند
آسیاب های بادی کیندردیجک

هلند هم از جمله کشور هایی است که در زمان های قدیم آسیاب های بادی زیادی را در خود جای داده بود. جالب است بدانید که هنوز 1000 آسیاب بادی قدیمی برای بازدید وجود دارند. قدیمی ترین و زیباترین آسیاب های بادی در دنیا که مربوط به سال 1740 میلادی می باشد در نزدیکی روستای کیندردیجک قرار دارد. امروزه این آسیاب به یکی از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری و توریستی هلند تبدیل شده است که هر ساله میزبان تعداد زیادی بازدید کننده از سرتاسر جهان می باشد.

آسیاب های بادی اولاند، سوئد

آسیاب های بادی اولاند، سوئد
آسیاب های بادی اولاند

کشور سوئد با زمین های کشاورزی و جنگل های خود مشهور است. وجود زمین های کشاورزی و محصولات تولید شده، نیاز مردم به آسیاب های بادی را دوچندان کرده بود. بهتر است بدانید که جزیره اولاند، سوئد بزرگترین جزیره این کشور است که جمعیت پراکنده فراوانی که فعالیت عمده آنها کشاورزی است، را در خود جای داده است. از این رو حدود 400 عدد آسیاب چوبی برای رفع نیازهای اهالی در آن ساخته شده است. امروزه این آسیاب های چوبی بعنوان زیباترین آسیاب های بادی در دنیا مورد حفاظت قرار گرفته اند.

آسیاب های بادی زانس سخانس

آسیاب های بادی زانس سخانس
آسیاب های بادی زانس

یکی دیگر از زیباترین آسیاب های بادی در زانس سخانس، هلند قرار دارد. زانس سخانس در واقع یک منطقه حفاظت شده در کنار رود زان در شهر زاندام است که امروزه به عنوان موزه مورد استفاده قرار می گیرد. جالب است بدانید که در زانس سخانس، خانه های سنتی چوبی در رنگ های مشکی و سبز وجود دارند. فضای سنتی خانه و آسیاب های بادی با مغازه های سنتی فوق العاده جذاب است. بطوریکه شما هنگام بازدید از این محل گذشت زمان را اصلا احساس نخواهید کرد. بد نیست بدانید که معماری سنتی آسیاب های بادی زانس سخانس به قرن 17 و 18 میلادی مربوط می شود.

آسیاب های بادی لامنچا، اسپانیا

یکی دیگر از زیباترین آسیاب های بادی دنیا که در کتاب های دون کیشوت هم به آنها اشاره شده است؛ آسیاب های بادی لامنچا در دشت های خشک و عظیم اسپانیا را می توان نام برد. در دشت های لامنچا، اسپانیادر قرون وسطی، قلعه های بسیار و آسیاب های بادی بسیاری ساخته شده است. بهتر است بدانید که کتاب دون کیشوت در دوجلد در سال های 1605 و 1615 منتشر شده است که به زبان های مختلف ترجمه گردیده است.

مکان ها و سازه های قدیمی همواره با معماری سنتی جذابیت خاص خود را دارند. انسان با تماشا و بازدید از این اماکن، سفری در تاریخ و گذشته را تجربه خواهد کرد. آسیاب های بادی هم که در گذشته مورد استفاده قرار می گرفتند، هم یکی از جاذبه های گردشگری مهم در جهان محسوب می شود. در سفر خود به کشور های مختلف حتما سری به این آسیاب ها بزنید.

در ادامه می توانید با آسیاب‌های آبی دزفول آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید