زیباترین باغ های گیاه شناسی جهان

باغ های گیاه شناسی به جهان زیبای گل و گیاه اختصاص یافته‌اند. این باغ های زیبا اغلب توسط دانشگاه‌ها یا سازمان‌های تحقیقاتی علمی اداره می‌شوند.

0
52
معرفی زیباترین باغ های گیاه شناسی جهان
زیباترین باغ های گیاه شناسی جهان
زیباترین باغ های گیاه شناسی جهانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 5Rating: 4.0زیباترین باغ های گیاه شناسی جهان با زیبایی طبیعی بی‌نظیر و دلنشین.زیباترین باغ های گیاه شناسی جهان محل نگه داشتن مجموعه‌های مستند و طبقه‌بندی شده‌ای از گیاهان زنده باهدف نگهداری تحقیق علمی نمایش و آموزش می‌باشد.

زیباترین باغ های گیاه شناسی جهان را بشناسید

باغ های گیاه شناسی به جهان زیبای گل و گیاه اختصاص یافته‌اند. این باغ های زیبا اغلب توسط دانشگاه‌ها یا سازمان‌های تحقیقاتی علمی اداره می‌شوند. نقش باغ های گیاه شناسی، نگه داشتن مجموعه‌های مستند و طبقه‌بندی شده‌ای از گیاهان زنده باهدف نگهداری، تحقیق علمی، نمایش و آموزش می‌باشد. باوجود 1,775 باغ گیاه شناسی در سرتاسر جهان، انتخاب زیباترین آن‌ها برای بازدید کار مشکلی خواهد بود. اما جای نگرانی نیست، زیرا در همین راستا و در قالب این مطلب تصمیم گرفته‌ایم برای دوستداران گل و گیاه و فضای سبز، زیباترین باغ های گیاه شناسی جهان را معرفی کنیم تا این افراد بتوانند با خریداری بلیط هواپیما و سفر به کشورهایی که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهد شد، زیباترین باغ های گیاه شناسی جهان را از نزدیک مشاهده کرده و از دیدن زیبایی طبیعی بی‌نظیر آن‌ها، نهایت لذت را ببرند. پس اگر به گل و گیاه علاقه دارید و در سفر بعدی خود می‌خواهید به باغ های گیاه شناسی نیز سری بزنید، پیشنهاد می‌کنیم تا آخر این مطلب سایت سفرستان را همراهی کنید.

باغ‌ گیاه شناسی Kirstenbosch، کیپ‌تاون

باغ گیاه شناسی ملی Kistenbosch، در دامنه شرقی کوه Table در کیپ‌تاون قرار داشته و به‌راستی لیاقت شهرت خود به‌عنوان زیباترین باغ‌ گیاه شناسی آفریقا و یکی از زیباترین باغ های گیاه شناسی جهان را دارد. کم‌تر باغ گیاه شناسی می‌تواند با یک دستگی و عظمت چیدمان این باغ گیاه شناسی در شیب‌های شرقی کوه Table کیپ‌تاون، رقابت کند.

✅ بازدید از مقاله باغ گیاه‌شناسی سنگاپور
✅ بازدید از مقاله باغ گیاه‌شناسی مینسک
✅ بازدید از مقاله باغ گیاه شناسی پاتایا

باغ گیاه شناسی سنگاپور، سنگاپور

معرفی زیباترین باغ های گیاه شناسی جهان
زیباترین باغ های گیاه شناسی جهان

باغ گیاه شناسی سنگاپور بیش از 150 سال قدمت دارد. این باغ گیاه شناسی پربازدیدترین باغ گیاه شناسی در جهان می‌باشد. باغ گیاه شناسی سنگاپور جاذبه‌های گیاه شناسی و وابسته به باغداری متعددی را دارا بوده و با تاریخ غنی و مجموعه گیاهی جهانی که اهمیت ویژه‌ای را برخوردار هستند، اوقات خوشی را برای بازدیدکنندگان پدید خواهد آورد. این باغ، همچنین تنها باغ گیاه شناسی در جهان است که در طول سال، همه‌روزه از ساعت 5 صبح تا 12 شب برای عموم باز بوده و ورود به آن هزینه‌ای را در بر نخواهد داشت.

باغ گیاه شناسی Jardin Botanique de Montreal، مونترال

معرفی زیباترین باغ های گیاه شناسی جهان
زیباترین باغ های گیاه شناسی جهان

این باغ‌ گیاه شناسی، یکی از بهترین‌های جهان بشمار می‌آید. باغ گیاه شناسی جاردین مونترال از 75 هکتار گلخانه و باغ های ریشه‌ای تشکیل یافته است. این باغ گیاه شناسی 10 نمایشگاه گلخانه‌ای، بیش از 30 باغ رنگارنگ با رایحه‌هایی از سرتاسر جهان و بیش از 22,000 گونه گیاهی را برای بازدیدکنندگان خود ارائه می‌دهد.

با دیدار از این باغ‌ گیاه شناسی می‌توانید در بین درختان آرامش‌بخش بونسای (bonsai)، در باغ ژاپنی زن (Zen) قدم زده و یا در مورد اصول یین و یانگ در باغ چینی اطلاعاتی را به دست آورید. باغ چینی طرح‌هایی از سلسله مینگ قرن چهاردهم تا هفدهم را به نمایش می‌گذارد.

باغ گیاه شناسی Botanischer Garten Munchen-Nymphenburg، مونیخ

معرفی زیباترین باغ های گیاه شناسی جهان
زیباترین باغ های گیاه شناسی جهان

باغ گیاه شناسی مونیخ در نیمفنبرگ، ناحیه 21.20 هکتاری را پوشش داده و یکی از مهم‌ترین باغ های گیاه شناسی جهان است که سالیانه توسط 350,000 نفر بازدید می‌شود. این باغ‌ گیاه شناسی محل قرار گرفتن بیش از 16,000 گیاه مختلف است. در 15 گلخانه این باغ می‌توانید از مشاهده جنگل‌های استوایی، گل‌های ارکیده، کاکتوس‌ها، گیاهان کویری، گیاهان آبی، گیاهان گوشت‌خوار و همچنین گیاهان اقتصادی، لذت ببرید.

باغ گیاه شناسی استوایی Nong Nooch، پاتایا (Pattaya)

معرفی زیباترین باغ های گیاه شناسی جهان
زیباترین باغ های گیاه شناسی جهان

باغ گیاه شناسی نونگ نوچ در یک پارک دیدنی قرار گرفته و دیدار از این باغ می‌تواند یک سفر تک‌روزه فراموش‌نشدنی را برایتان رقم بزند. کل ناحیه این باغ بیشتر همانند یک پارک تم دار به همراه نمایش‌های روزانه فرهنگی، رستوران‌ها و محل‌های مخصوص اقامت بوده و همچنین یک ناحیه عظیم که به‌طور مجزا باغ های تم‌دار را به نمایش گذاشته است.

پیاده‌روی در این باغ از بین باغ های مشهوری همانند باغ فرانسوی قرن هفدهمی و یا باغ رنسانس اروپایی، همانند سفر به دور دنیا خواهد بود. باغ های دیگری که به‌اندازه باغ های مذکور شگفت‌انگیز هستند، باغ های مخصوص گونه‌های مختلف همانند کاکتوس، ارکیده، باغ های نخل استوایی، بونسای و باغ های درخت آرایی می‌باشند.

باغ گیاه شناسی Jardim Botanico، ریو د ژانیرو

معرفی زیباترین باغ های گیاه شناسی جهان
زیباترین باغ های گیاه شناسی جهان

باغ گیاه شناسی ریو که در ناحیه زونا سول (Zona Sul) در دامنه کوه Cocovado قرار گرفته است، بیش از 8000 گونه گیاهی مختلف، همانند 600 گونه مختلف از ارکیده ها را در بر می‌گیرد. این باغ از مقبره‌ها، فواره‌ها، باغ ژاپنی، استخر پرشده از سوسن سفید آبی و یک موزه محیطی جدید تشکیل یافته است.

باغ گیاه شناسی نیویورک، نیویورک

معرفی زیباترین باغ های گیاه شناسی جهان
زیباترین باغ های گیاه شناسی جهان

این باغ گیاه شناسی، 50 باغ و مجموعه‌های گیاهی مختلف را شامل می‌شود. از بین مکان‌های دیدنی باغ گیاه شناسی نیویورک می‌توان به باغ انگور دهه 1890، گلخانه به سبک کریستال پالاس، باغ رز Peggy Rockefeller، باغ صخره‌ای، مجموعه 37 هکتاری از مخروطیان، ساختمان‌های تحقیقاتی گسترده (همانند مرکز تکثیر)، کتابخانه 550,000 جلدی و یک مجموعه گیاهان خشک از حدود 7 میلیون گونه گیاه شناسی در سه قرن اخیر، اشاره کرد.

در قلب این باغ، یک جنگل کهن‌سال 50 هکتاری وجود دارد که آخرین بازمانده جنگل اصلی است که تمامی شهر نیویورک را قبل از رسیدن مهاجران اروپایی به این شهر، پوشش می‌داد.

باغ گیاه شناسی Berlin-Dahlem، برلین

معرفی زیباترین باغ های گیاه شناسی جهان
زیباترین باغ های گیاه شناسی جهان

باغ گیاه شناسی برلین با دارا بودن 22,000 گونه مختلف از گیاهان، بین 3 باغ گیاه شناسی مهم در جهان قرار می‌گیرد. این باغ گیاه شناسی از سه ناحیه تشکیل یافته است؛ درختستان پارک مانند (مجموعه‌ای از گیاهان چوبی و رزها)، ناحیه نمایشگاهی که گیاهان مختلف از سرتاسر دنیا را در وضعیت جغرافیایی مختص خود به نمایش می‌گذارد و مجموعه‌ای از 1500 گیاه که به‌طور سیستماتیک طبقه‌بندی شده‌اند.

در این باغ‌ گیاه شناسی همچنین یک باغ عظیم وجود دارد که بر روی بو کردن و لمس کردن گیاهان مختلف تمرکز کرده است و مناسب مهمانان نابینا و یا آن دسته از افراد می‌باشد که در ویلچر قرار دارند. 15 گلخانه در ناحیه زمین‌شناسی در گوشه شرقی پارک قرارگرفته‌اند که از بین آن‌ها می‌توان به گلخانه استوایی اشاره کرد. این گلخانه در سال 1907 ساخته شده و 25 متر ارتفاع داشته که یکی از بزرگ‌ترین گلخانه‌های جهان به شمار می‌آید.

باغ گیاه شناسی سلطنتی، سیدنی

معرفی زیباترین باغ های گیاه شناسی جهان
زیباترین باغ های گیاه شناسی جهان

باغ گیاه شناسی سلطنتی، واحه‌ای 30 هکتاری در قلب سیدنی است. این باغ گیاه شناسی یکی از بهترین موقعیت‌ها در شهر سیدنی را برخوردارست. باغ گیاه شناسی سلطنتی در سال 1816 تأسیس شده و قدیمی‌ترین سازمان علمی در استرالیا بوده و محل قرار گرفتن مجموعه بی‌نظیری از گیاهان استرالیا و همچنین نقاط دیگر جهان است. از گیاهان کمیاب در حال انقراض گرفته تا باغ های رز رمانتیک، این باغ تم‌دار زیبایی متفاوت طبیعت را به نمایش می‌گذارد.

باغ معجزه، دبی

معرفی زیباترین باغ های گیاه شناسی جهان
زیباترین باغ های گیاه شناسی جهان

چه کسی فکرش را می‌کرد که بزرگ‌ترین باغ گیاه شناسی جهان در وسط یک کویر ساخته شود؟ باغ معجزه دبی دارای مساحت 72,000 مترمربعی بوده که آن را به بزرگ‌ترین باغ گل‌ها و گیاهان طبیعی تبدیل کرده است. در این باغ بیش از 45 میلیون گیاه، کاشته شده و به‌راستی‌که یکی از دیدنی‌ترین مناظر در سرتاسر جهان می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید