با زیباترین ساختمان های دنیا آشنا شوید

امروزه با پیشرفت علم و تکونولوژی، جهان تبدیل به یک دهکده کوچک شده است. اکثر توریست ها به بازدید از مکان های تاریخی و قدیمی علاقه دارند. معماری جزو رشته‌هایی است که توجه همگان بخصوص مسافران و توریست ها را به خود جلب می‌کند. برخی از ساختمان های دنیا با هنر معماری فوق العاده ای ساخته شده اند که چشم هرکسی را به خود مبهوت می‌کنند.

0
22
معرفی زیباترین ساختمان های دنیا
زیباترین ساختمان های دنیا
با زیباترین ساختمان های دنیا آشنا شویدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 2Rating: 4.0زیباترین ساختمان های دنیا و آغاز سفری بسیار خاطره انگیز و بیادماندنی.زیباترین ساختمان های دنیا که با هنر معماری فوق العاده ای ساخته شده اند و چشم هرکسی را به خود مبهوت می‌کنند در ادامه معرفی شده.

زیباترین ساختمان های دنیا

امروزه با پیشرفت علم و تکونولوژی، جهان تبدیل به یک دهکده کوچک شده است. اکثر توریست ها به بازدید از مکان های تاریخی و قدیمی علاقه دارند. معماری جزو رشته‌هایی است که توجه همگان بخصوص مسافران و توریست ها را به خود جلب می‌کند. برخی از ساختمان های دنیا با هنر معماری فوق العاده ای ساخته شده اند که چشم هرکسی را به خود مبهوت می‌کنند. مانند نقاشی و مجسمه سازی، ساختمان ها نیز می‌توانند از آثار زیبای هنری به حساب آیند و ذهن و روح هرکسی را بخود جلب نمایند. از معماران بزرگی خواسته شد تا یک ساختمان را نام ببرند که با دیدن آن نگاهشان به دنیای معماری تغییر کرد. اگر قصد خرید بلیط هواپیما و سفر به یک مقصد خاصی را دارید و همچنین به معماری علاقه دارید، ما در این مطلب شما را با برخی از زیباترین ساختمان های دنیا آشنا می کنیم.

پارتنون در آتن، یونان

معرفی زیباترین ساختمان های دنیا
زیباترین ساختمان های دنیا

پارتنون یکی از زیباترین ساختمان های دنیا است. این فرم معماری زیبایی ناب است. ستون های قرنتس: شهری باستانی، ستون هایی با انحنای جزئی برای اطمینان از باریک نبودن ستون ها از نمای دور، قرار گرفتن این بنا بر روی یک تپه، همه اینا به ما الفبای معماری را نشان میدهد که ما میتوانیم امروزه برای بهبود کارمان از آن استفاده کنیم.

برج کایان

معرفی زیباترین ساختمان های دنیا
زیباترین ساختمان های دنیا

برج کایان یک ساختمان فلزی مارپیچ و جزو زیباترین ساختمان های دنیا است که 306 متر ارتفاع دارد و روی بندرگاه مصنوعی دبی احداث شده است. این برج 75 طبقه داشته و هر طبقه نسبت به طبقه قبلی 1.2 درجه تغییر مکان دارد که چرخشی 90 درجه به این ساختمان داده است. تمام طبقات از لحاظ ظاهری با طبقه زیرین خود یکسان بوده با این تفاوت که حدود 1.2 درجه نسبت به طبقه زیرین چرخش دارد.

کاخ هوبرتوس در آمستردام، هلند

کاخ هوبرتوس در آمستردام
کاخ هوبرتوس

رندی دچ مدیر و استاد معماری در دانشگاه ایلینوی درمورد این ساختمان میگوید: برای این موسسه که مادران مجرد را براساس برابری می پذیرد و از آنها محافظت میکند، ساختمان ترکیبی متعادل از سرزنده بودن و وقار و یکی از زیباترین ساختمان های دنیا است. یک پروژه رنگارنگ از جنس فولاد، شیشه و بتن است که با این وجود در نگاه همسایگان سنتی تر و باسابقه تر خود مورد احترام است.

✅ بازدید از مقاله 10 ورزشگاه فوتبال برتر جهان

ساختمان پوینت

ساختمان پوینت اکوادور
ساختمان پوینت

این بنا، بلندترین ساختمان اکوادور در شهر گوایاکیل به شمار می‌آید که بر روی گسلی نزدیکی ساحل ساخته شده است. ساختمان پوینت یکی از زیباترین ساختمان های دنیا است که دارای 76 طبقه بوده و از سال 2013 به‌طور رسمی پذیرای هزاران گردشگر و توریست از سرتاسر جهان می‌باشد.

فالینگ واتر در میل ران، پنسیلوانیا

فالینگ واتر در میل ران پنسیلوانیا
فالینگ واتر در میل ران

صفحه سخت از بالکن معلق بنا، اشکال مدرن ناب را در قلب جنگل قرار داده است. مهمتر از این، چیزی از این ساختمان که در هیچ عکس نمایان نیست: جاده ورود به این خانه است. شما به یک جاده باریک خارج شهری میرسید، به سمت مکان بنا میپیچید و در پایان نمایی از خانه را در فاصله مشاهده میکنید.

مدرسه موسیقی توهو گاکوئن

معرفی مدرسه موسیقی توهو گاکوئن
مدرسه موسیقی توهو گاکوئن

این ساختمان در ژاپن و در شهر توکیو توسط نیکِن سِکی ساخته شده و نامزد دریافت جایزه‌ی بزرگ بین‌المللی 2018 ریبا و برنده‌ جایزه‌ بین‌المللی ریبا بهترین ساختمان است. به گفته‌ مسئول ریبا ، این ساختمان با معماری شیشه‌ای و با اتاق‌های تدریس مستقلی که دارد و ویژگی‌های آکوستیک هوشمندانه و اتاق‌های مخصوص استفاده‌ دسته جمعی، شباهت‌هایی به یک روستا دارد. هوشمندی که در ساخت این بنا به کار رفته، باعث ایجاد راحتی و پذیرش بهتر و اثرگذاری بیشتر بر دانش‌آموزان شده و در عین حال حالت رسمی و نظم را در خود حفظ کرده است.

ساختمان یادبود مانت هرزل

معرفی ساختمان یادبود مانت هرزل
ساختمان یادبود مانت هرزل

این ساختمان توسط معماران کیمل اشکولو و با همکاری معماران چِچیک کالوش در سرزمین‌های اشغالی ساخته شده و برنده‌ جایزه‌ بین‌المللی RIBA بهترین ساختمان است. این ساختمان یادبور در ورودی قبرستان ملی سرزمین‌های اشغالی (اسرائیل) قرار دارد و متشکل از چند قسمت است. یک تراس بلند و یک ورودی تراس مانند که در قسمت پایین قرار دراد و یک قسمت داخلی که شبیه یک غار است که در اطراف آن ساختاری موج‌دار ساخته شده که از آن نور به همه جا می‌تابد. این ساختار باعث ایجاد محیطی آرام‌کننده شده است.

گردش و تفریح روح و تن آدمی را جلا می دهد. هر کسی سلیقه خاص خود را از تفریح و لذت بردن از سفر را دارد. ما در مطالب بالا سعی کردیم تا برخی از زیباترین ساختمان های دنیا را برای کسانی که به معماری علاقه دارند را معرفی نماییم. امید داریم مفید واقع شود. در ادامه هم می توانید با زیباترین قلعه های جهان آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید