زیباترین قلعه های جهان را بشناسید

زمان های قدیم قلعه‌ها بیشتر برای اهداف امنیتی یا محل زندگی پادشاهان ساخته می شدند، اما امروزه این مکان ها بیشتر نمادی برای داستان های خیالی هستند.

0
14
معرفی زیباترین قلعه های جهان
زیباترین قلعه های جهان
زیباترین قلعه های جهان را بشناسیدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 23Rating: 4.0زیباترین قلعه های جهان را بشناسید و با ویژگی‌های منحصربفردشان آشنا شوید.زیباترین قلعه های جهان که از برخی محافظت نشده و تخریب شده اند اما برخی نیز هستند که با حفاظت و حمایت دولت و محیط زیست هر کشوری به مکان دیدنی تبدیل شده اند.

زیباترین قلعه های جهان

زمان های قدیم قلعه‌ها بیشتر برای اهداف امنیتی یا محل زندگی پادشاهان ساخته می شدند، اما امروزه این مکان ها بیشتر نمادی برای داستان های خیالی هستند. در جای جای دنیا می توانید قلعه های متفاوتی را ببینید که از برخی ها محافظت نشده و تخریب شده اند. اما برخی نیز هستند که با حفاظت و حمایت دولت و محیط زیست هر کشوری به مکان دیدنی تبدیل شده و سالیانه گردشگران زیادی را به رزرو بلیط هواپیما و سفر به سمت خود جذب می کند. در این مقاله سفرستان safarestan نیز قصد داریم تا مشهورترین و زیباترین قلعه های جهان را برایتان معرفی کنیم.

قلعه هوهنزولرن – آلمان

معرفی زیباترین قلعه های جهان
زیباترین قلعه های جهان

این قلعه رویایی در زمان های بسیار قدیم، محل زندگی شاه پروستی ها و امپراطور آلمان بوده است. قلعه هوهنزولرن در قرن یازدهم ساخته شده اما بعدها در سال 1423 میلادی به طور کلی تخریب گردیده و در سال 1461 مجدداً مرمت شده است. قلعه هوهنزولرن بر روی کوه هوهنزولرن با ارتفاع 855 متر قرار دارد و همین ارتفاع باعث شده تا دسترسی آسانی به این قلعه فوق العاده زیبا وجود داشته باشد. همچنین این مجموعه جزو یکی از زیباترین مناطق برای عکاسی گردشگران است. قلعه هوهنزولرن در 50 کیلومتری جنوب شهر اشتوتگارت قرار دارد و تاریخی نشانگر زندگی بشریت، تاریخ، فرهنگ، سنت و سبک زندگی در این منطقه در جریان است.

قلعه القلعه اسپانیا

معرفی زیباترین قلعه های جهان
زیباترین قلعه های جهان

قلعه القلعه معروف به قلعه سگوویا در شهر باستانی سگوویا در مرکز اسپانیا واقع است. این قلعه که به عنوان پادگان توسط اعراب در قرن 12 میلادی ساخته شده، دارای معماری منحصر به فردی است که همین معماری باعث شده تا از لحاظ استراتژیک در جهان نمونه باشد.

✅ بازدید از مقاله نارین قلعه یزد

قلعه هیمه جی ژاپن

قلعه هیمه جی ژاپن
قلعه هیمه جی

قلعه هیمه جی با نمای سفید رنگش، به قلعه درنای سفید هم شناخته می شود که یکی از جذاب ترین بناها در ژاپن است. این قلعه در ایالت کانسای ژاپن قرار دارد و شامل 83 ساختمان چوبی است که در قرن چهاردهم میلادی ساخته شده اند. از فوق اعجوبه ترین عناصر دفاعی در این قلعه می توان به نحوه رسیدن به قلعه اصلی اشاره کرد که طراحی راهرو ها و دروازه ها طوری است که برای وارد شدن از سمت خارجی به این قلعه باید ابتدا وارد یک راهروی پیچ در پیچ با تعداد زیادی بن بست  شوند که واقعا خسته کننده است. همچنین این قلعه در فهرست میراث جهانی یونسکو از کشور ژاپن به عنوان اولین اثر ثبت شده و یکی از مراکز اصلی جلب گردشگر محسوب می‌شود.

قلعه پلس رومانی

قلعه پلس رومانی
قلعه پلس

این قلعه در روستایی با طبیعت زیبا و دیدنی در کوه های کارپاسیان رومانی ساخته شده و به عنوان اثر هنری و رویایی شناخته شده است. ساخت این قلعه توسط تعداد زیادی معمار از کشورهای گوناگون از سال 1873 آغاز شده است. در ساخت این قلعه تقسیم کار چنین بوده: ایتالیایی ها سنگ کار بودند، رومانیایی ها بالکن ها را ساختند، کولی ها کارگر بودند، البانیایی ها و یونانی ها روی سنگ کار می کردند، آلمانی ها و مجارستانی ها نجاری می کردند، ترک ها آجر می پختند، مهندس ها لهستانی بودند و سنگ تراش ها اهل چک بودند، فرانسوی ها نقاش بودند و انگلیسی ها هم اندازه گیر بودند. پروژه جالبی که در طول ساخت این قلعه کارگران و بناها به 14 زبان مختلف صحبت می کردند.

قلعه چمبورد _ فرانسه

قلعه چمبورد فرانسه
قلعه چمبورد

قلعه ییلاقی چمبورد واقع در فرانسه نماد عشق یکی از اعضای خانواده سلطنتی به یک دختر بوده است. شاه فرانسیس اول این منطقه را برای ساخت قلعه به علت نزدیک بودن به قلعه معشوقه اش انتخاب کرده است. قلعه چمبورد دارای 440 اتاق، 365 شومینه و 84 راه پله بوده و همچنین بزرگترین قلعه در دره لوار فرانسه است. در این قلعه زیبا تلفیقی از هنر معماری رنسانس فرانسه و معماری کلاسیک ایتالیایی را خواهید دید.

قلعه پوتالا _ تبت

قلعه پوتالا تبت
قلعه پوتالا

قلعه پوتالا نام صومعه مقدس بودائیان و اقامتگاه سابق دالایی لاما است که در شهر لهاسا در تبت واقع شده است. قبر هشت دالایی لاما در عمارت قلعه سرخ قرار دارد و بیش از بیست هزار مجسمه و آثار ارزشمند هنری در معرض دید گردشگران است. با اینکه قلعه پوتالا دارای ‌هزار اتاق است، اما اتاق خواب شخصی دالایی لاما، خود به تنهایی دارای مساحتی به اندازه ۴۶۵ متر مربع می باشدت. قلعه پوتالا شامل قلعه سفید و قلعه سرخ و ساختمان‌های دیگر است. قلعه پوتالا که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد، نامش را از کوه پوتالا، کوهی مقدس در آئین بودایی گرفته است. در کل، قلعه پوتالا از شاهکارهای مهم معماری تبتی است.

قلعه تابستانی _ چین

قلعه تابستانی چین
قلعه تابستانی

قلعه تابستانی یکی از قلعه های دیدنی در غرب شهر پکن است که بر روی تپه ای به ارتفاع 60 متر قرار گرفته و جزو دیدنی های شهر پکن و مشهورترین باغ های بزرگ و سلطنتی دنیا است. این قلعه در سال 1750 میلادی ساخته شده و یکی از شاهکارهای طراحی است. با اینکه در قرن نوزدهم میلادی با هجوم انگلیسی ها و فرانسوی ها ویران شد و بخش هایی نیز آتش گرفت اما در سال 1888 میلادی مرمت شد، اما باز هم در سال 1900 میلادی آسیب دید. تا اینکه در نهایت، در اوایل قرن بیستم میلادی مجدداً ترمیم شد و تا به امروز یکی از زیباترین های دنیا به حساب می آید. مجموعه قلعه تابستانی پکن دارای بیش از سه هزار قلعه کوچک و بزرگ، پل، تالار و چیزهای دیگر است.

قلعه میسور _ هندوستان

قلعه میسور هندوستان
قلعه میسور

قلعه میسور در جنوب هندوستان قرار گرفته و اقامتگاه رسمی خانواده سلطنتی میسور و محل برگزاری میهمانی های دربار بوده است. میسور به عنوان شهر قلعه ها نیز مشهور است. ساخت این قلعه از سال 1897 آغاز و در سال 1912 کامل شد. این روزها قلعه میسور بعد از تاج محل یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری هندوستان به حساب می آید. فقط در سفرتان به این منطقه در نظر داشته باشید که حق عکس برداری در داخل قلعه را ندارید و برای ورود به قلعه باید کفش های خود را در بیاورید.

قلعه پراگ

معرفی قلعه پراگ
قلعه پراگ

طبق کتاب گینس، قلعه پراگ یکی از بزرگ ترین قلعه های جهان است که تاریخ و قدمت این قلعه به قرن نهم میلادی برمی گردد و تا قرن هجدهم چندین بار دستکاری شده و به مساحت آن اضافه شده است. در داخل مجموعه این قلعه چندین دیدنی مانند کلیسای جامع سنت ویتوس و کلیسای سنت جرج قرار دارند. در ادامه هم می توانید با قلعه پنبه ای هیراپولیس ترکیه آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید