زیباترین مقاصد طبیعت گردی تفلیس

گرجستان یا جورجیا کشوری در منطقه قفقاز اوراسیا است. پایتخت و بزرگترین شهر این کشور تفلیس یا تیبلیسی است.  این کشور از نظر آب و هوایی منحصر به فرد است.

0
26
معرفی زیباترین مقاصد طبیعت گردی تفلیس
زیباترین مقاصد طبیعت گردی تفلیس

معرفی زیباترین مقاصد طبیعت گردی تفلیس

گرجستان یا جورجیا کشوری در منطقه قفقاز اوراسیا است. پایتخت و بزرگترین شهر این کشور تفلیس یا تیبلیسی است.  این کشور از نظر آب و هوایی منحصر به فرد است. به این معنی که  در آن واحد می توان هر چهار فصل سال را در آن تجربه کرد. این کشور قدیمی و باستانی بوده و از نظر مکان های دیدنی نیز بسیار غنی است. گرجستان مقاصد طبیعت گردی منحصر به فردی دارد که در این مطلب تعدادی از زیباترین مقاصد طبیعت گردی تفلیس را به شما معرفی خواهیم کرده ایم تا اگر قصد خرید بلیط هواپیما تفلیس و سفر به مقصد این کشور گرجستان را دارید این مکان ها را در لیست خود داشته باشید.

توشتی Tusheti

توشتی مکان مورد علاقه مسافران در جورجیا یا گرجستان، یکی از زیباترین مکانهای سیاره زمین است. جذابیت این مکان این کوه ها یا دره ها نیستند، بلکه مردم و تاریخ آنها هستند که فضای فراموش نشدنی این مکان را تشکیل می دهند. کارهای عظیم باستان شناسی هرگز در توشتی انجام نشده است. با این حال، قدیمی ترین صنایع دستی که در اینجا یافت می شود مربوط به قرن های XII-IX قبل از میلاد است. بیشتر حقایق شناخته شده در مورد توشتی در قرن IX جمع آوری شده و از آوازها و اشعار مردم محلی جمع آوری شده است. بدیهی است که مردم توشتی برای محافظت از جورجیا در برابر فاتحان در جنگهای زیادی شرکت کرده اند، اما در زمانهای صلح آمیز چوپان بودند. آنها 7-8 ماه را در برف عمیق و مسدود شده از دنیا می گذرانند. بیشتر مردم محلی لبخندی مرموز و ساکت دارند که احتمالاً نتیجه گذشته آشفته است. ابرهای اطراف آنها دنیایی غیرواقعی و پر از رمز و راز چشمگیر ایجاد می کنند.

دریاچه های ابودلاری Abudelauri

معرفی زیباترین مقاصد طبیعت گردی تفلیس
زیباترین مقاصد طبیعت گردی تفلیس

سه دریاچه رنگارنگ آبی ، سبز و سفید از برف، باران و یخ کوه شکل گرفته اند. این دریاچه ها در ارتفاع 2800 متری (9185 فوت) واقع شده اند و تقریباً نیمی از سال یخ زده اند. این یک مسیر سخت پیاده روی است که 1-2 روز به طول می انجامد، اما زیبایی طبیعت اطراف ارزش آن را دارد. پس از ترک روشکا، آخرین محل استقرار در راه دریاچه ها، ابتدا در میان صخره های عظیم صعود می کنید تا به دریاچه آبی برسید. طبق افسانه غول شیطانی در این دریاچه کشته شده است. برج فاتح وی در کوه مشرف به این مکان واقع شده است. مقصد بعدی دریاچه سبز خالص و شفاف منعکس کننده کوههای اطراف است. این یک مکان آرام است که معمولاً برای خواب در مسیر زیباترین دریاچه ها، دریاچه سفید انتخاب می شود. با دیدن این مناظر زیبا شوکه خواهید شد. دریاچه ها در نزدیکی یکدیگر و تنها 7 کیلومتری روستای روشکا واقع شده اند. در این آبادی کوچک می توانید آبجو اصیل گرجی را بچشید و تعداد کمی از مردم محلی را که برای حفظ سنت های قدیمی خود در اینجا مانده اند ملاقات کنید. دریاچه های Abudelauri بخشی از منطقه Khevsureti است که افتخار هر گرجی است. فاصله آن از تفلیس حدود 120 کیلومتر (75 مایل) است و مکانهای دیدنی مانند شاتیلی ، موتسو ، باریساخو و چاوخی را شامل می شود.

✅ بازدید از مقاله صفر تا صد سفر به تفلیس

سوانتی Svaneti

معرفی زیباترین مقاصد طبیعت گردی تفلیس
زیباترین مقاصد طبیعت گردی تفلیس

این برج های سنگی 20-25 متری (65-80 فوت) دارای دیوارهایی با ضخامت حدود 1 متر (3.3 فوت) و ورودی از طبقه دوم هستند. آنها به عنوان پاسداران جورجیا و مردم آن در قفقاز جنوبی ساخته شده اند. تنها ده ها برج برجای مانده و قدمت آنها قرن هاست. این برج ها بخشی از میراث جهانی یونسکو هستند و برای گرجی ها بسیار ارزشمند هستند. Svaneti بخشی باستانی از جورجیا است که آنقدر دور است که تقریباً هیچ تأثیری از سوی مهاجمان و فاتحان نداشته است. حتی پادشاهان و ملکه های گرجستان نیز به ندرت نفوذ شدیدی بر مردم سوانی داشتند. طبیعت وحشی که به خوبی محافظت شده است، زیباترین مسیرهای کشور را به شما ارائه می دهد. دره های سرسبز و قله های کوهستان پر از برف باعث می شود شما خود را در دنیای قرون وسطایی احساس کنید.

غارهای ساتاپلیا و پرومتئوس Sataplia & Prometheus Caves

معرفی زیباترین مقاصد طبیعت گردی تفلیس
زیباترین مقاصد طبیعت گردی تفلیس

Sataplia یکی از 5 غاری است که به عنوان مقصد گردشگری خریداران بلیط هواپیما تفلیس شناخته می شود. این منطقه در منطقه حفاظت شده Sataplia واقع شده است که در مجموع بیش از 300 هکتار است. می توان یک موزه کوچک در اینجا پیدا کرد که ردپاهای میلیون ساله رد پای دایناسور را مشاهده کرد و مدل دایناسور را دید. این سفر می تواند برای فرزندان شما سرگرم کننده باشد. شما می توانید از یک سکو شیشه ای کوتایسی را ببینید، یک استلاگمیت به شکل قلب پیدا کنید و حتی می توانید یک مراسم عروسی در Sataplia ترتیب دهید. با این حال ، اگر به غارها علاقه مند باشید ، غار پرومتئوس یک گزینه جذاب است. مسیر پیاده روی به طول 1420 متر (4565 پا) 17 غار را که دارای ارتفاع 20-25 متر (65-80 فوت) هستند متصل می کند. برای طی بقیه مسافت 20000 متر (65،600 پا) می توان سوار قایق شد. این مکان با تفلیس 260 کیلومتر (161 مایل) فاصله دارد. اگر می خواهید یک شب بمانید، بهترین گزینه Kutaisi و Tskaltubo هستند. هزینه یک اتوبوس از Tskaltubo کمتر از 1 دلار است. هزینه ورودی در حدود 3-4 دلار است، اما برای سفر با قایق باید دو برابر این مقدار را  بپردازید. هزینه ورودی در Sataplia حدود 3 دلار است. دانشجویان مدرسه و دانشگاه نصف قیمت هستند، در حالی که کودکان زیر 6 سال به صورت رایگان هستند. راهنمای تور به زبان روسی یا انگلیسی به صورت رایگان ارائه می شود. این مکان از ساعت 10:00 تا 18:00 باز است.

در ادامه می توانید با راهنمای سفر تفلیس آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید