زیباترین پارک های ملی آمریکا

قطعا یکی از بهترین مکان های دنیا که می توان برای بازدید از جاذبه های طبیعی بی نظیر بلیط هواپیما به آن را خریداری کرد، ایالت متحده آمریکا است.

0
51
معرفی زیباترین پارک های ملی آمریکا
زیباترین پارک های ملی آمریکا
زیباترین پارک های ملی آمریکاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 6Rating: 4.0زیباترین پارک های ملی آمریکا.زیباترین پارک های ملی آمریکا میان گردشگران از محبوبیت خاصی برخوردار بوده و بازدید از آنها برای هر طرفدار جاذبه های طبیعی جزو واجبات به حساب می آید.

آشنایی با زیباترین پارک های ملی آمریکا

قطعا یکی از بهترین مکان های دنیا که می توان برای بازدید از جاذبه های طبیعی بی نظیر بلیط هواپیما به آن را خریداری کرد، ایالت متحده آمریکا است. در ایالت متحده آمریکا از جنگل های انبوه با پوشش گیاهی متنوع گرفته تا کوه های عظیم و شگفت انگیز وجود دارند. سالانه گردشگران بی شماری از سراسر دنیا برای بازدید از جاذبه های طبیعی آمریکا بلیط هواپیما می خرند و به گزارش انجمن پارک های ملی آمریکا، سالانه 300 میلیون گردشگر برای بازدید از زیباترین پارک های ملی آمریکا به این سرزمین سفرور می شوند. بنابراین، زیباترین پارک های ملی آمریکا میان گردشگران از محبوبیت خاصی برخوردار هستند و بازدید از آن ها برای هر گردشگر و طرفدار جاذبه های طبیعی جزو واجبات به حساب می آید. چنان چه قصد خرید بلیط هواپیما آمریکا داشته باشید، با زیباترین پارک های ملی آمریکا آشنا شوید و در طول سفر از آن ها بازدید کنید.

پارک ملی تپه های شنی بزرگ کلرادو (Great Sand Dunes National Park)

معرفی زیباترین پارک های ملی آمریکا
زیباترین پارک های ملی آمریکا

پارک ملی تپه های شنی بزرگ کلرادو به یک سطل شنی بسیار بزرگ می ماند که مساحت آن حدود 343 کیلومتر مربع است و مرتفع ترین تپه های ماسه ای آمریکای شمالی را دارد. برخی از تپه های این پارک ملی ارتفاعی به اندازه 229 متر دارند. پارک ملی تپه های شنی بزرگ کلرادو سرشار از جاذبه های طبیعی شگفت انگیز هستند. همچنین، کوه های سانگر دِ کریستو (Sangre de Cristo Mountains) از این پارک قابل مشاهده اند.

پارک ملی گلیشر (Glacier National Park)

معرفی زیباترین پارک های ملی آمریکا
زیباترین پارک های ملی آمریکا

برای کسانی که عاشق زمستان و برف هستند، پارک ملی گلیشر در ایالت مونتانا حکم بهشت را دارد. برف ها و یخ های پارک ملی گلیشر حتی در فصل تابستان هم وجود دارند. پارک ملی گلیشر به دلیل داشتن یخچال های طبیعی و مناظر جذاب مرتفع به شهرت رسیده است. مساحت این پارک ملی 4102 کیلومتر مربع بوده و بخشی از آن در کشور کانادا واقع شده است. یک جاده بسیار معروف در پارک ملی گلیشر وجود دارد که رو به آفتاب نامیده می شود و از میان کوه ها و چشم اندازهای بی نظیر و نفس گیر عبور می کند. این جاده جزو زیباترین بخش های پارک ملی گلیشر به حساب می آید.

پارک ملی زایان (Zion National Park)

معرفی زیباترین پارک های ملی آمریکا
زیباترین پارک های ملی آمریکا

پارک ملی زایان، جایی است که می توانید دره هایی با سنگ های ماسه ای قرمز رنگ در آن مشاهده کنید. این پارک در ایالت یوتای ایالات متحده آمریکا واقع شده و مساحت آن 594 کیلومتر مربع است. یکی از مشهورترین مسیرهای کوهنوردی آمریکا به نام راه باریکه های سنگی زایان کَنیون در این پارک قرار دارد که شامل دیوارهایی بلند با ارتفاع 305 متر از سطح رودخانه می باشد. عرض رودخانه ای که از این دره ی گذرد، حدود 9 متر است. گفته می شود در روزگاران قدیم، پارک ملی زایان محل زندگی سرخ پوستان آناسازی بوده است.

پارک ملی شنندوا (Shenandoah National Park)

معرفی زیباترین پارک های ملی آمریکا
زیباترین پارک های ملی آمریکا

یکی از بهترین مکان ها برای تماشای آبشارها و چشم اندازهای فوق العاده جذاب، پارک ملی شنندوا در ایالت ویرجینیای ایالات متحده آمریکا است. دسترسی به پارک ملی شنندوا از اکثر سواحل شرقی آمریکا امکان پذیر است. مساحت این پارک 805 کیلومتر مربع بوده و چشم انداز بسیار زیبایی از کوه های شنندوا در رشته کوه های آپالیشن دارد.

پارک ملی کنای فیوردز (Kenai Fjords National Park)

پارک ملی کنای فیوردز آمریکا
پارک ملی کنای فیوردز

اگر می خواهید پستانداران دریایی را از نزدیک مشاهده کنید، بلیط هواپیما را برای بازدید از پارک ملی کنای فیوردز در ایالت آلاسکا بخرید. در این پارک ملی زیبا می توانید از نزدیک شاهد زندگی پستانداران دریایی باشید و اگر خوش شانس باشید می توانید جدا شدن تکه های یخ از کوه های یخی را نیز تماشا کنید که به درون خلیج ریخته می شوند. پارک ملی کنای فیوردز 2.833 کیلومتر مربع مساحت دارد.

پارک ملی دره مرگ یا دِث وَلی (Death Valley National Park)

معرفی پارک ملی دره مرگ یا دِث وَلی
پارک ملی دره مرگ یا دِث وَلی

پارک ملی دره مرگ یا همان دِث وَلی، خشک ترین و گرم ترین پارک ملی در ایالت متحده آمریکا است و گونه های جانوری و گیاهی و همچنین رشته کوه های جذاب و چشمگیر فراوان دارد. پارک ملی دره مرگ یک تصویر خشن و بیابانی دارد و 95 درصد از آن به عنوان منطقه بکر تعیین شده است. مساحت منطقه بکر پارک ملی دث ولی 12.360 کیلومتر مربع است. خشک زارهای پارک ملی دث ولی از بزرگ ترین خشک زارهای دنیا هستند و “ریس ترک” از معروف ترین خشکزارهای این پارک به حساب می آید که معروفیتش به خاطر جا به جایی سنگ هایش است.

پارک ملی ساگوارو (Saguaro National Park)

معرفی پارک ملی ساگوارو
پارک ملی ساگوارو

شاید نام پارک ملی ساگوارو را شنیده او یا تصاویر جذاب و جالب از کاکتوس هایش را دیده اید. پارک ملی ساگوارو، واقع در ایالت آریزونا، به دلیل داشتن کاکتوس های منحصر به فرد به نام ساگوارو به شهرت رسیده است. پارک ملی ساگوارو، 370 کیلومتر مربع مساحت دارد و زیستگاه حیوانات بیابانی است. همچنین، سنگ نوشته های تاریخی نیز در آن وجود دارند.

پارک ملی یوسیمیتی (Yosemite National Park)

معرفی پارک ملی یوسیمیتی
پارک ملی یوسیمیتی

نخستین پارک ملی ایالت متحده آمریکا، پارک ملی یوسیمیتی در ایالت کالیفرنیا بوده است. پارک ملی یوسیمیتی به دلیل داشتن بیش از 200 گونه گیاهی و جانوری چون خرس های قهوه ای، آبشارها، قله های بلند و چشماندازهای بی نظیر به شهرت جهانی رسیده است. پارک ملی یوسیمیتی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده و به اندازه 3081 کیلومتر مربع وسعت دارد. روزانه تعداد بازدید کنندگان پارک ملی یوسیمیتی 15هزار نفر است.

پارک ملی آتش فشان های هاوایی (Hawaiʻi Volcanoes National Park)

معرفی پارک ملی آتش فشان های هاوایی
پارک ملی آتش فشان های هاوایی

پارک ملی آتش فشان های هاوایی در ایالت هاوایی آمریکا واقع شده و به اندازه 1348 کیلومتر مربع مساحت دارد. گردشگران در بازدید از این پارک روی زمین های آتش فشانی میان کوه های آتش فشان فعال هاوایی گشت می زنند که بسیار هیجان انگیز است.

پارک ملی آرچز (Arches National Park)

معرفی پارک ملی آرچز
پارک ملی آرچز

پارک ملی آرچز، یا همان پارک ملی طاق ها، در جنوب ایالت یوتا در آمریکا واقع شده و 310 کیلومتر مربع وسعت دارد. پارک ملی آرچز، یکی از 5 پارک ملی برتر آمریکا به شمار می رود. آن چه باعث شهرت پارک ملی آرچز شده، طاق های طبیعی قرمز رنگ، صخره های نامتعارف و عجیب و چشم اندازهای طبیعی جذابی که به دست ساخته های بشر شباهت دارند، هستند. در کنار دره های زیبای پارک ملی آرچز حدود 2 هزار طاق سر به آسمان نهاده اند.

پارک ملی یلو استون (Yellowstone National Park)

معرفی پارک ملی یلو استون
پارک ملی یلو استون

نیمی از چشمه های آب گرم دنیا در پارک ملی یلو استون آمریکا واقع شده اند. حدود 500 چشمه آب گرم در پارک ملی یلو استون وجود دارند. پارک ملی یلو استون نخستین پارک ملی جهان به حساب می آید و به دلیل ویژگی های زمین گرمایی و حیات وحش به شهرت رسیده است. اکو سیستم های متنوعی در این پارک ملی هستند و اکو سیستم غالب در منطقه را جنگل های کوهستانی تشکیل می دهند. یک مخزن عظیم از گدازه های آتش فشانی زیر منطقه آرام پارک ملی یلو استون قرار دارد و به همین سبب است که آبفشان ها و چشمه های جوشان آب گرم در منطقه فراوان هستند. معروف ترین آبشار پارک ملی یلو استون “اولد فیثفول” (Old Faithful) نام دارد که در سال 1872 کشف شده است. فوران های آبفشان ها هر 90 دقیقه یک بار اتفاق می افتند و برای اطلاع از زمان بندی دقیق آن ها می توانید به سایت www,nps.gov مراجعه کنید.

پارک ملی کوه راکی (Rocky Mountain National Park)

معرفی پارک ملی کوه راکی
پارک ملی کوه راکی

پارک ملی کوه راکی، در ایالت کلرادو آمریکا قرار دارد و علاوه بر داشتن مناظر جذاب فراوان، بیشتر به خاطر حیات وحش شگفت انگیز و زیبایش به شهرت رسیده است. ازجمله ساکنان پارک ملی کوه راکی، گوزن آمریکای شمالی است. بازدید کنندگان می توانند از طریق وب کم هایی که در پارک نصب شده اند، در تمام فصول گوزن ها را تماشا کنند. فصل زایمان گوزن ها از اواخر ماه مه تا اوایل ماه ژوئن است. در طول ماه های سپتامبر و اکتبر رقابت گوزن های نر برای یافتن جفت آغاز می شود. تماشای گوزن های آمریکای شمالی در زمستان بسیار هیجان انگیز است اما منظره گردش گوزن ها برای یافتن غذا نیز صحنه بسیار تماشایی و جذاب به حساب می آید.

قله پارک ملی کوه رِینیر (Mount Rainier National Park)

معرفی قله پارک ملی کوه رِینیر
قله پارک ملی کوه رِینیر

قله پارک ملی کوه رینیر با 4.3 هزار کیلومتر ارتفاع از سطح دریا، بلندترین کوه ایالت واشنگتن آمریکا به حساب می آید. مساحت پارک ملی رینیر 955 کیلومتر مربع است و تعدادی وب کم در 11 منطقه مختلف پارک نصب شده اند که مناظر فوق العاده زیبا از رشته کوه تاتوش و مناظر کوه رینیر را به بازدید کنندگان نشان می دهند. همچنین، تعدادی وب کم نیز در ارتفاع 3.048 کیلومتری کوه رینیر در مناطق کمپ مویر (Camp Muir) نصب شده اند که فقط در تابستان فعال می شوند. بازدید کنندگان می توانند از طریق این وب کم ها وضعیت ترافیک، شرایط آب و هوا و پارکینگ را در سطوح پایین تر پارک بررسی کنند. از آن جایی که تصاویر وب کم ها هر 15 دقیقه یک بار به روز رسانی می شوند، انتظار تماشای حیوانات را در زمان واقعی نداشته باشید.

پارک ملی گرند تیتون (Grand Teton National Park)

معرفی پارک ملی گرند تیتون
پارک ملی گرند تیتون

مساحت پارک ملی گرند تیتون، واقع در ایالت وایومینگ، 1.255 کیلومتر مربع است و در رشته کوه تیتون قرار دارد. از جاذبه های اصلی پارک ملی تیتون، کوه های تیتوت هستند. معمولا بازدید کنندگانی که از این پارک دیدن می کنند افراد ماجراجو، کوهنوردها و پیاده گردها هستند. در پارک ملی گرند تیتون نیز وب کم هایی نصب شده اند که به بازدید کنندگان کمک می کنند از قبل برای سفرشان برنامه ریزی کرده و آمادگی لازم را داشته باشند. از آن جایی که شرایط آب و هوایی منطقه مدام در حال تغییر است، بررسی وضعیت آب و هوا از طریق وب کم ها بسیار کمک کننده است. همچنین، اسکی بازها و علاقه مندان به ورزش های برفی از طریق دوربین های نصب شده در روستای اسکی جکسون هول (Jackson Hole) قبل از حرکت وضعیت کوه و شرایط را به راحتی می توانند بررسی کنند.

پارک ملی جزایر چَنِل (Channel Islands National Park)

معرفی پارک ملی جزایر چَنِل
پارک ملی جزایر چَنِل

پارک ملی جزایر چنل در ایالت کالیفرنبا واقع شده و شامل 5 جزیره است. آب های اطراف پارک ملی جزایر چنل نزدیکی ساحل کالیفرنیا قرار دارند و از جنگل های کتانجک، ماهی ها، پرنده های دریایی و چندین گونه متنوع از پستانداران دریایی محافظت می کنند. علاوه بر این، در پارک ملی جزایر چنل تعداد زیادی عقاب سر سفید زندگی، تولید مثل و شکار می کنند. وب کم های نصب شده در این پارک ملی به بازدید کنندگان این امکان را می دهند تا بتوانند لانه عقاب های سر سفید را در فصل تولید مثل از نزدیک مشاهده کنند. عقاب ها معمولا هر سال در فصل بهار یک یا دو تخم می گذارند. عقاب های سر سفید پس از تولید مثل و به مرور زمان به قدرت بیشتری می رسند. پس از تخم گذاری، بچه عقاب ها به مدت 10 الی 12 هفته در لانه هایشان می مانند و والدینشان از آن ها مراقبت می کنند. بازدید کنندگان می توانند با دوربین های نصب شده مراحل رشد بچه عقاب ها را نیز تماشا کنند.

در ادامه می توانید با گشتی در پایتخت آمریکا آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید