سئول در یک نگاه

مد و تکنولوژی رو به جلو در کنار سنت و فرهنگی که از گذشته به یادگار مانده خلاصه‌ای از شهر پرجنب و جوشی است که طراحی‌های حیرت انگیزش، معابد، کوه‌ها و رسوم جالبش توجه مردمان دیگر کشورها را به خود جلب می‌کند.

0
116
سئول کره جنوبی
سئول
سئول در یک نگاهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 6Rating: 4.0سئول کره جنوبی و هر آنچه باید راجع به این شهر زیبا و دوستداشتنی بدانید.سئول کره جنوبی شهری است که به عنوان یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری و خرید بلیط هواپیما در دنیا شناخته شده و بسیار زیباست.

سئول کره جنوبی

مد و تکنولوژی رو به جلو در کنار سنت و فرهنگی که از گذشته به یادگار مانده خلاصه‌ای از شهر پرجنب و جوشی است که طراحی‌های حیرت انگیزش، معابد، کوه‌ها و رسوم جالبش توجه مردمان دیگر کشورها را به خود جلب می‌کند. سئول شهری است که به عنوان یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری و خرید بلیط هواپیما در دنیا شناخته شده است. البته این محبوبیت ما را شگفت زده نمی‌کند چرا که سئول مجموعه کاملی از یک مقصد گردشگری ایده‌آل است که پاسخگوی تمامی نیازهای گردشگران از سنت و رسوم گذشته تا آخرین دستاوردهای تکنولوژی و فناوری را ارائه می‌دهد. مهم نیست چند بار بلیط هواپیما خریده و عازم سئول شده‌اید، این شهر هیچ‌گاه تکراری نشده و با هربار سفر به سئول بخش جدیدی از زیبایی‌های این شهر را کشف خواهید کرد. اما بد نیست قبل از سفر نگاهی گذرا شهر جادویی سئول کره جنوبی داشته باشید.

نگاهی به شهر سئول کره جنوبی و قدمت نام آن

سئول کره جنوبی
سئول

سئول بزرگ‌ترین شهر و پایتخت کره جنوبی است که با بیش از 10 میلیون جمعیت خود در شمال غرب این کشور و نزدیک رودخانه هان قرار دارد. سئول قلب فرهنگی، اقتصادی، و سیاسی کره جنوبی و یکی از مراکز فرهنگی و اقتصادی مهم دنیا نیز به شمار می‌رود. این شهر از هزاران سال قبل محل زندگی مردم و منطقه‌ای استراتژیک برای حکومت‌های مختلف به شمار می‌رفت و به جز یک دوره کوتاه( 1399-1405) از سال 1948 پایتخت کره جنوبی بوده. جالب است بدانید که نام سئول در زبان کره‌ای به معنی پایتخت است و در طی دوره‌های مختلف به همین نام شناخته می‌شد؛ البته نام رسمی سئول در دوره حکومت ژاپنی‌ها، هانسئونگ و گیونسونگ بوده است و در سال 1948 به طور رسمی نام سئول را به خود گرفت.

نگاهی کوتاه به آب و هوای سئول

سئول کره جنوبی
سئول

سئول شهری چهار فصل است اما در تقسیم‌بندی جرافیایی می‌توان گفت سئول آب و هوایی قاره‌ای و مرطوب دارد. سردترین ماه سئول ژانویه است که دمای هوا در آن به 26 درجه فارنهایت( 3- درجه سانتیگراد) می‌رسد. گرم‌ترین ماه این شهر، ماه آگوست با میانگین دمای 78 درجه فارنهایت( 25 درجه سانتیگراد) است.

✅ بازدید از مقاله جستجو سئول شگفتی معماری برج‌های جدید سئول کره جنوبی
✅ بازدید از مقاله خیابان میونگ‌دانگ سئول
✅ بازدید از مقاله باغ آسمانی سئول در کره جنوبی

طرح شهری سئول

سئول کره جنوبی
سئول

الگوی شهری در مرکز شهر شمال رودخانه به شکل شبکه‌های مستطیلی است و خیابان‌ها و ساختمان‌های آن از چهار دروازه اصلی شهر به اطراف کشیده شده‌اند. این چهار دروازه عبارتند از: بوکدائمون Bukdaemun (دروازه بزرگ شمالی)، تونگدائمون Tongdaemun( دروازه بزرگ شرقی)، نامدائمون Namdaemun (دروازه بزرگ جنوبی) و سودائمون Sŏdaemun( دروازه بزرگ غربی). بیرون از این دروازه‌ها، شهر به سمت همسایگان خود کشیده شده است. در طراحی خیابان‌های شهر توپوگرافی منطقه تاثیر بسیاری داشته به همین دلیل در مرکز شهر طراحی‌ها منظم‌تر بوده و بیرون از مرکز شهر همراه با کمی بی نظمی و عدم تقارن همراه است.

نگاهی به وضعیت حمل و نقل سئول

سئول کره جنوبی
سئول

سئول شهری کهن است که سنت‌های کهن خود را به خوبی تا به امروز حفظ کرده و اگر با توجه به قدمتش بخواهیم وضعیت حمل و نقل آن را قضاوت کنیم نباید انتظار خیابان‌ها وسیستم حمل و نقل چندان خوبی را داشته باشیم. اما خب قضاوت زودهنگام کاری غلط است! سئول گرچه شهری کهن است اما به لطف پیشرفت‌ها و بهبودهای فراوانی که از زمان جنگ کره داشته، به ویژه ایجاد چندین پل بر روی رودخانه هان، امروزه از سیستم حمل و نقل مناسبی برخوردار است. شبکه‌ای از بزرگراه‌ها از سمت شمال به جنوب و شرق به غرب این شهر کشیده شده است که رفت و آمد را بسیار آسانتر کرده. هرچند این سیستم حمل و نقل جاده‌ای بسیار خوب است اما پاسخگوی جمعیت این شهر نیست و در نتیجه رانندگن شاهد ترافیک‌های سنگین خواهند بود. برای جوگیری از این ترافیک، سیستم مترو، اتوبوس و قطار نیز در سئول تعبیه شده تا مردم شهر به راحتی در شهر رفت و آمد داشته باشند.

جاذبه‌های سئول

سئول کره جنوبی
سئول

در سئول نباید به دنبال جاذبه گشت چرا که خود شهر جاذبه است. از خیابان‌های بی انتهای پر از غذاهای خیابانی تا مراکز خرید مدرن، از طبیعت و رودخانه میان شهر تا موزه‌ها، معابد و بناهای تاریخی هرچیزی در این شهر عبارت جاذبه را فریاد می‌زند. کاخ گایونگ بوک، میدان Gwanghwamun، کاخ و پارک چانگ دیوک گونگ، روستای بوکچون هانوک، موزه ملی کره، رود چونگ گیه چون، برج ان سئول، بازار نامدائمون، بازار میونگ دانگ، لاته ورلد، معبد جانگیمو، پل بانپو تنها بخشی از جاذبه‌های دیدنی سئول هستند. این شهر به تنهایی دارای 5 کاخ، چندین معبد و موزه، ده‌ها پل، و بسیاری دیدنی‌های دیگر است.

نگاهی گذرا به سوغات سئول

سئول کره جنوبی
سئول

هرکس که به شهر پر جاذبه‌ای مانند سئول سفر می‌کند قطعا به دنبال خرید سوغاتی خواهد بود. سئول نه تنها شهری پر جاذبه است بلکه از نظر سوغات نیز شهری خاص است. یکی از سوغاتی‌هایی که در چمدان هر گردشگر و مسافری که بلیط هواپیا سئول خریده پیدا می‌شود، چای است. دیگری بادبزن‌های کاغذی و مشهور سئول است که نشان‌دهنده بخشی از فرهنگ و سنت این شهر هستند. سوغاتی‌های دیگری مانند مهرهای چوبی سنتی( Dojang)، هانبوک (لبس سنتی کره)، بالش‌های کره‌ای، جینسینگ، جلبک دریایی خشک شده، هانجی( کاغذ دست ساز کره‌ای)، سوجو( نوعی نوشیدنی سنتی کره‌ای)، محصولات چینی سبز بیدی کره‌ای نیز از سوغات خاص این شهر به شمار می‌روند که با خریدشان خاطره سفر به سئول برای همیشه در ذهن‌تان خواهد ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید