ساخت کشتی تایتانیک جدید در سال 2022

قبل از اینکه خرید بلیط هواپیما و سفر با آن رایج شود، کشتی‌ها یکه تازان عرصه سفر بودند. از بین کشتی‌های ساخته شده، کشتی‌ای با نام تایتانیک در سرتاسر جهان شناخته شده است. تایتانیک مشهورترین کشتی غرق شده در دنیا است. این کشتی عظیم در مواجه با کوه یخ آسیب دید و در اعماق دریا به خوابی عمیق رفت. با الهام از این کشتی غرق شده افسانه‌ها و فیلم‌ها و سریال‌های مختلفی ساخته شد. این کشتی با اینکه غرق شده ولی همچنان در سرتاسر دنیا از محبوبیت فراوانی برخوردار است. به همین دلیل هم سیاستمدار و سرمایه گذار استرالیایی، کلایو پالمر، تصمیم گرفت تا نسخه مدرنی از این کشتی غرق شده را بسازد.

0
44
ساخت کشتی تایتانیک جدید
کشتی تایتانیک جدید
ساخت کشتی تایتانیک جدید در سال 2022Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 27Rating: 3.5ساخت کشتی تایتانیک جدید در سال 2022 - خرید بلیط هواپیما ارزان از اپلیکیشن سفرستانقبل از اینکه خرید بلیط هواپیما و سفر با آن رایج شود، کشتی‌ها یکه تازان عرصه سفر بودند. از بین کشتی‌های ساخته شده، کشتی‌ای با نام تایتانیک در سرتاسر جهان شناخته شده است. تایتانیک مشهورترین کشتی غرق شده در دنیا است. این کشتی عظیم در مواجه با کوه یخ آسیب دید و در اعماق دریا به خوابی عمیق رفت

کشتی تایتانیک 2

قبل از اینکه خرید بلیط هواپیما و سفر با آن رایج شود، کشتی‌ها یکه تازان عرصه سفر بودند. از بین کشتی‌های ساخته شده، کشتی‌ای با نام تایتانیک در سرتاسر جهان شناخته شده است. تایتانیک مشهورترین کشتی غرق شده در دنیا است. این کشتی عظیم در مواجه با کوه یخ آسیب دید و در اعماق دریا به خوابی عمیق رفت. با الهام از این کشتی غرق شده افسانه‌ها و فیلم‌ها و سریال‌های مختلفی ساخته شد. این کشتی با اینکه غرق شده ولی همچنان در سرتاسر دنیا از محبوبیت فراوانی برخوردار است. به همین دلیل هم سیاستمدار و سرمایه گذار استرالیایی، کلایو پالمر، تصمیم گرفت تا نسخه مدرنی از این کشتی غرق شده را بسازد. تایتانیک جدید احتمالاً بسیاری از علاقه‌مندان را به سمت خود خواهند کشاند تا سفر دریایی کم‌نظیری را تجربه کنند. کار ساخت این تایتانیک جدید چند باری به تأخیر افتاده ولی در هر صورت، تأخیر داشتن بهتر از هرگز ساخته نشدن است.

ایده اولیه

ساخت کشتی تایتانیک جدید
کشتی تایتانیک جدید

ایده اولیه ساخت کشتی تایتانیک 2 در سال 2012 شکل گرفت اما در سال 2015 با به وجود آمدن اختلاف مالی با دولت چین، توسعه و ساخت این کشتی متوقف شد. این توقف در ساخت کشتی تا زمان حال ادامه داشت. تا این که کلایو پالمر، تاجر و سیاستمدار استرالیایی،  که در پشت پرده این طرح بحث‌انگیز حضور دارد، در ماه سپتامبر خبر شروع مجدد و ادامه ساخت کشتی را اعلام کرد. کشتی‌ای که احتمالاً بسیاری را با خرید بلیط هواپیما به شهرهای واقع در سفر آن خواهد کشاند.

تایتانیک اولیه و علت غرق شدن آن

ساخت کشتی تایتانیک جدید
کشتی تایتانیک جدید

تایتانیک، کشتی‌ای که آن را غرق نشدنی می‌خوانند، سفر خود را در دهم آوریل 1912 از ساوتهمپتون به مقصد نیویورک آغاز کرد. اما متاسفانه چهار روز بعد، این کشتی غرق نشدنی، در 375 مایلی جنوب نیوفاندلند(  Newfoundland) به کوه یخ برخورد کرد؛ که در اثر آن، 5 بخش از 16 کوپه و قسمت ضد آب آن زیر آب رفت. متأسفانه روش ساخت تایتانیک به گونه‌ای بود که فقط می‌توانست در برابر از دست دادن چهار عدد از آن کوپه‌های ضدآب مقاومت کند، و از دست دادن 5 عدد از آن‌ها اتفاق بسیار ناگواری برای این کشتی محسوب می‌شد. بعلاوه تایتانیک، قایق نجات به اندازه کافی نداشت و فقط برای 1.178 نفر، نصف تعداد نفرات حاضر در کشتی، قایق نجات فراهم بود. کشتی تایتانیک در پانزدهم آوریل 1912 غرق شد و از مسافران آن، تنها 706 نفر نجات یافتند. گرچه این کشتی غرق شد اما شهرت و آوازه آن به گونه‌ای پخش شد که حتی امروزه با وجود هواپیما و خرید بلیط هواپیما و سفر با آن، افراد بسیاری علاقه‌مند به سفر با کشتی‌ای مشابه تایتانیک هستند.

تایتانیک جدید

ساخت کشتی تایتانیک جدید
کشتی تایتانیک جدید

در سال 2012، چند روز پس از صدمین سالگرد غرق شدن تایتانیک، کلایو پالمر و شرکتBlue Star Line، خبر مهمی را به اطلاع مردم رساندند. کشتی تایتانیک دوم، که قرار بود درسال 2016 برای اولین بار سفر دریایی خود را آغاز کند. اما در سال 2015 دو مانع کوچک در مسیر سفر آن ایجاد شد: اول، زمان راه اندازی تا سال 2018 به تعویق افتاد، و سپس ساخت‌وساز آن به دلیل اختلافات مالی متوقف شد. این سکوت خبری و رسانه‌ای تایتانیک جدید تا چندین سال ادامه داشت؛ تا اینکه در سپتامبر 2018، پالمر خبر ادامه ساخت‌وساز کشتی و تاریخ جدید راه‌اندازی آن را اعلام کرد. این خبر، توجه بسیاری از علاقه‌مندان را به خود جلب کرد تا با خرید بلیط هواپیما و سفر به شهرهای واقع در مسیر این کشتی، سفری را با این کشتی داشته باشند.

مسیر تایتانیک جدید

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

تایتانیک جدید همان مسیر ساوتهمپتون تا نیویورک را خواهد پیمود؛ البته این مسیری نیست که تایتانیک 2 در سفر اولیه خود خواهد داشت. اولین سفر تایتانیک 2، سفری 2 هفته‌ای از دبی به ساوتهمپتون خواهد بود. سپس از آنجا مسیری را ادامه خواهد داد که جدش نیمه کاره گذاشت. احتمالاً علاقه‌مندان بتوانند با خرید بلیط هواپیما از دبی سفری با این کشتی افسانه‌ای داشته باشند. طبق گفته‌های پالمر به خبرنگاران، این کشتی- تایتانیک2- سفر اولیه تایتانیک را خواهد پیمود و مسافران را از ساوتهمپتون به نیویورک خواهد رساند. با شنیدن این خبر احتمالاً بسیاری از افراد با خرید بلیط هواپیما خود را به شهرهای ذکر شده خواهند رساند تا بتوانند سفری با این کشتی افسانه‌ای داشته باشند. اما این تنها سفر تایتانیک نخواهد بود. تایتانیک 2، سفری به دور دنیا خواهد داشت و الهام بخش مردم در سرتاسر دنیا خواهد بود و توجه آنان را به خود جلب خواهد کرد. شاید دیگر نیازی به خرید بلیط هواپیما نباشد و تایتانیک با سفر به دور دنیا بتواند میزبان علاقه‌مندان خود باشد. با هزینه مورد انتظار 500 میلیون دلار- در سال 1912، 7.5 میلیون دلار صرف ساخت تایتانیک شد که در سال 2018 حدود 190 میلیون دلار می‌شد- تایتانیک 2 مشابه کشتی اولیه ساخته خواهد شد. طرح و اسباب داخل کابین‌های تایتانیک 2، با 840 اتاق و 9 عرشه، مطابق با کشتی اولیه خواهد بود. همان اتاق غذا خوری، همان راه پله وسط کشتی و صد البته کلاس‌های مختلف- اول، دوم و سوم، مسافران می‌توانند انتخاب کنند در کدام کلاس سفر می‌کنند- همگی مطابق با نسخه اولیه کشتی ساخته خواهد شد. تعداد مسافران،2400، و خدمه کشتی، 900 خدمه، نیز براساس تعداد مسافران و خدمه تایتانیک اولیه در نظر گرفته شده است.

احتمالاً بسیاری خرید بلیط هواپیما و سفر با آن را به سفری با کشتی‌ای مثل تایتانیک ترجیح دهند. طبیعی هم هست! کشتی‌ای که نسخه اولیه آن غرق شده باشد باید تمهیداتی را برای امنیت بیشتر و جلب رضایت و اعتماد مسافران انجام دهد. از همین رو تایتانیک 2 در زیر آب دماغه‌ای کمانی را خواهد داشت که کشتی را کارآمدتر خواهد کرد. این کشتی دارای موتور دیزل خواهد بود. بعلاوه سکان آن برای افزایش مانورپذیری، بزرگ‌تر ساخته خواهد شد. سیستم جهت‌یابی مدرن، تجهیزات امنیتی و صد البته  قایق‌های نجات بیشتر نیز به آن اضافه خواهد شد. طبق اخبار این کشتی در سال 2022 راه‌اندازی خواهد شد و اینکه آیا در سفر اولیه و 2 هفته‌ای خود از دبی، مسافران را نیز با خود همراه داشت یا نه هنوز مشخص نیست. اما امیدواریم این اتفاق بیافتد تا دوستداران این کشتی عظیم بتوانند با خرید بلیط هواپیما و سفر به دبی سوار بر این کشتی افسانه‌ای شده و سفری رویایی را بر سطح آب و درمیان خاطرات فراوان این کشتی تجربه کنند.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما

منابع:
edition.cnn.com
bustle.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید