بهشت سافاری در هندوستان

تماشای حیوانات وحشی از پشت قفس تا حدودی هیجان‌انگیز است اما به هیچ‌وجه قابل قیاس با گشت در سافاری‌ها نیست. تصور کنید از کنار ببرها و خرس‌های وحشی بگذرید و هیچ تضمینی برای ختم به خیر شدن بازدیدتان نباشد. البته مسلما پارک‌های و مناطق حفاظت‌شده تا این اندازه هم خطرناک نیستند ولی به گفته بیش‌تر گردشگران وحشتی که هنگام مواجه با حیوانات وحشی سراغشان می‌آید برای لحظه‌ای هم که شده آن‌ها را به مرز سکته می‌برد.

0
118
خرید بلیط هواپیما هند
بلیط هواپیما هند
بهشت سافاری در هندوستانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 26Rating: 4.0بهشت سافاری در هندوستان و تماشای حیوانات وحشی- خرید بلیط هواپیما هند از سفرستانتماشای حیوانات وحشی از پشت قفس تا حدودی هیجان‌انگیز است اما به هیچ‌وجه قابل قیاس با گشت در سافاری‌ها نیست. تصور کنید از کنار ببرها و خرس‌های وحشی بگذرید و هیچ تضمینی برای ختم به خیر شدن بازدیدتان نباشد. خرید بلیط هواپیما هند

سافاری در هندوستان

تماشای حیوانات وحشی از پشت قفس تا حدودی هیجان‌انگیز است اما به هیچ‌وجه قابل قیاس با گشت در سافاری‌ها نیست. تصور کنید از کنار ببرها و خرس‌های وحشی بگذرید و هیچ تضمینی برای ختم به خیر شدن بازدیدتان نباشد. البته مسلما پارک‌های و مناطق حفاظت‌شده تا این اندازه هم خطرناک نیستند ولی به گفته بیش‌تر گردشگران وحشتی که هنگام مواجه با حیوانات وحشی سراغشان می‌آید برای لحظه‌ای هم که شده آن‌ها را به مرز سکته می‌برد. به غیر از آفریقا که مقصد مشهوری برای سافاری یا وحش‌گشتی است، کشور هند نیز با برخورداری از 99 پارک ملی، 40 حفاظت‌گاه ببر و 450 مرکز حیات وحش در نوع خود کم‌نظیر می‌باشد و هر گوشه و کنارش با طبیعتی از حیات وحش عجین شده است. اگر حیوان مورد علاقه‌تان ببر باشد بهترین جای دنیا را برای دیدن آن انتخاب کرده‌اید، پس بلیط هواپیما هند را رزرو کنید و در ادامه با ما همراه باشید.

پارک ملی راجستان

1راجستان، پارک ملی Ranthambore

شهر اشرافی راجستان به درندگان زیبایی منزل داده که در مساحت 1334 کیلومترمربعی پارک ملی رانتام‌بور گشت می‌زنند. رزرو بلیط هواپیما هند بین بازه زمانی ماه‌های مارس و می از بهترین مواقعی است که می‌توان به این پارک سر زد. عکاسی از گشت‌زنی آزادانه خرس‌ها و ببرهای وحشی، گراز‌ها و گوزن‌های این پارک از تجربه‌‌های بی‌نظیر سفر به هند است. ببرها معروف‌ترین جاذبه پارک  رانتام‌بور هستند و از همه مهم‌تر ببر بنگالی سوژه عکاسی محبوبی برای گردشگران به شمار می‌رود. در این پارک ببری به اسم “Malchi” زندگی می‌کند که حتی در مقابل دوربین‌ها ژست می‌گیرد ولی بهتر است عکاس‌ها با کمک راهنمای باتجربه‌ای دست به چنین ماجراجویی خطرناکی بزنند.

پارک ملی اوتاراخاند

2اوتاراخاند، پارک ملی Jim Corbett

وقتی در سال 1936 پارک جیم کوربت به عنوان اولین پارک ملی آسیا تیتر خبرها شد، همه توجه‌ها را به سمت خود معطوف کرد و در سال 1974 با تاسیس اولین حفاظت‌گاه ببر به اوج محبوبیت خود رسید. در این پارکِ قدیمی گونه‌های مختلفی از گربه‌سانان و دیگر پستانداران زندگی می‌کنند و به دام انداختن آن‌ها در گوشه‌ای از لنز دوربین چندان راحت نیست ولی اگر شانس با شما یار باشد یکی از فوق‌العاده‌ترین عکس‌های سفر به هند نصیبتان می‌شود. البته فرصت کمی هم ندارید، گشت و گذار در بین 5 بخش مختلف این پارک شما را با سوژه‌های زیبایی روبرو می‌کند. بیش‌تر گردشگران برای رفتن به پارک جیم کوربت ماه‌های مارس تا می را برای رزرو بلیط هواپیما هند انتخاب می‌کنند.

پارک ملی ایالت مادیا پرادش

3دو پارک ملی ایالت مادیا پرادش

بهترین شانس تماشای ببرهای بنگالی در پارک ملی “Bandhavgarh” محقق می‌شود، جایی که یکی از برترین سافاری‌های حیات وحش هند محسوب می‌شود. در گذشته‌های دور این پارک به عنوان پاتوق شکار اشراف‌زادگان شناخته می‌شد اما زمان ورق را برگرداند و این حیوانات تبدیل به موجودات محبوبی شدند که امروزه ماجراجویان سراسر کشور و نقاط مختلف جهان برای دیدنشان بلیط هواپیما هند می‌خرند. این منطقه پارک ملی دیگری دارد که شخصیت حیوانات کتاب جنگل از آن الهام گرفته‌اند. نمونه‌های واقعی پلنگ سیاه، خرس، ببر بنگال، مار افعی و فیل کتاب جنگل در پارک ملی “Kanha” زندگی می‌کنند و تا ماه ژوئن می‌توان سافاری هیجان‌انگیزی در کنار آن‌ها رقم زد.

ایالت مادیا پرادش

4پارک‌های دیگر ایالت مادیا پرادش

به نظر می‌رسد ایالت مادیا پرادش بهشت طرفداران سافاری باشد، یعنی با خرید بلیط هواپیما هند و سفر به این ایالت می‌توان با یک تیر چند نشان زد و مطمئنا فرصت کافی برای لذت از این وحش‌گشتی پیدا کرد. پارک ملی “Pench” که در سال 1983 تاسیس شده با حیواناتی نظیر پلنگ، خرس وحشی، بز کوهی و ببر مکان مناسبی برای سافاری است. وسعت محدود پارک باعث شده احتمال دیدن ببرهای بنگال بالاتر باشد. برای کسانی که بلیط هواپیما هند را در بازه اکتبر تا آوریل رزرو کرده‌ باشند یکی از بهترین گزینه‌های سافاری، پارک ملی “Satpura” مادیا پرادش است. این پارک قلمرو زیبایی برای پلنگ‌ها، خرس‌های تنبل، آهوهای خال‌دار، گوزن‌های سیاه، بزهای کوهی 4 شاخ، جوجه‌تیغی، سمور و مورچه‌‌خوارها است و با تماشای آن‌ها پی به رضایتشان از زندگی در این قلمرو می‌برید.

پارک ملی کازیرانگا

5آسام، پارک ملی Kaziranga

اگر از دیدن ببرها خسته شدید و دوست دارید حیوانات دیگری مثل کرگدن‌های تک‌شاخ را ببینید به پارک ملی کازیرانگا بروید. بیش‌ترین کرگدن‌های تک‌شاخ دنیا در این پارک زندگی می‌کنند و چون این منطقه کیلومترها با مناطق مسکونی فاصله دارد، جلوه خاصی از حیات بکر طبیعی را به نمایش گذاشته است. کرگدن‌های غول‌پیکر به غیر از هم، هم‌خانه‌های دیگری مثل فیل، خرس، پلنگ و پرندگان زیبا و متنوع دارند که دوروبر جیپ‌های سافاری جست‌وخیز کرده و مو به تن گردشگران سیخ می‌کنند. البته جالب است بدانید که این پارک یکی از مشهورترین جاذبه‌های میراث جهانی یونسکو به شمار می‌رود و ماه‌های نوامبر تا اواخر آپریل بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما هند و بازدید از این پارک است.

پارک ملی ساندربان

6غرب بنگال، پارک ملی Sunderban

تا به حال از نزدیک شنای ببرها را دیده‌اید؟ اگر نه باید سفری به پارک ساندربن هند داشته باشید. این پارک می‌تواند گل سرسبد سافاری هندی باشد، چون از طرفی وسیع‌ترین جنگل ماندابی جهان و از طرفی دیگر بزرگ‌ترین حفاظت‌گاه ببر هندوستان به شمار می‌رود. البته ناگفته نماند که افتخار راه‌یابی به لیست میراث جهانی یونسکو را داشته است. پس به طور یقین لزومی ندارد که در خصوص منحصربه‌فرد بودن این پارک دلیل بیش‌تری بیاوریم، همین ویژگی‌ها پارک ساندربن را به یکی از بهترین مقصدهای سافاری هند تبدیل می‌کند و می‌تواند به تنهایی دلیل خرید بلیط هواپیما هند باشد.

پارک ملی جیر

7گجرات، پارک ملی Gir

در هیچ‌یک از سافاری‌های هند موفق به دیدن شیرهای آسیایی نمی‌شوید مگر اینکه مقصد بلیط هواپیمای خود را به ایالت گجرات تغییر دهید. مشهورترین جاذبه این ایالت پارک ملی “Gir” می‌باشد که تنها قلمرو زندگی شیرهای آسیایی تلقی می‌شود. این گربه‌سانان بزرگ در سافاری هندوستان نقش به‌سزایی دارند اما تنها ساکنان این پارک نیستند، به غیر از شیرها حدود 32 گونه پستاندار، 300 گونه پرنده و 26 گونه خزنده هم در این مکان سکنی دارند. با سافاری در این پارک به هنگام جیپ‌سواری تعدادی از این حیوانات وحشی را می‌بینید ولی یادتان باشد که بدون دیدن شیرهای آسیایی این پارک را ترک نکنید، چون افسوس این اتفاق رهایتان نمی‌کند و چه بسا که دوباره شما را وادار به خرید بلیط هواپیما هند کند.

پارک ملی تادوبا

8ماهاراشترا، پارک ملی Tadoba

در سال 1955 منطقه‌ای از ماهاراشترا به عنوان پارک ملی و منطقه‌ای حفاظت‌شده درآمد و تبدیل به یکی از مقصدهای محبوب سافاری در کشور هندوستان شد. در لابه‌لای این جنگل‌ها دریاچه زیبایی وجود دارد که با تپه‌ها و پوشش جنگلی همیشه‌بهار احاطه شده است. این دریاچه از اصلی‌ترین بخش‌های بازدیدی سافاری‌گردان به شمار می‌رود و منبع آرامشی برای ساکنان باابهت و وحشی پارک است. در این پارک علاوه بر ببرها، آهوها، کفتارها، گاو وحشی و پلنگ‌های زیبا زندگی می‌کنند که هر یک به تنهایی وحشت و حیرت گردشگران را برمی‌انگیزانند.

پارک ملی ایالت کارناتاکا

9پارک‌های‌ ملی ایالت کارناتاکا

یکی از بزرگ‌ترین حفاظت‌گاه‌های زیست‌کره هند تحت عنوان زیست‌کره “Nilgiri” شناخته شده که شامل سه پارک ملی “Bandipur”، “Nagarhole” و “Mudumalai” می‌باشد. طبیعت این پارک‌ها بسیار زیبا هستند و هر یک زیبایی منحصربه‌فرد خود را دارد، مثلا در پارک باندیپور که بزرگ‌تر از دو پارک دیگر است، تنوع گسترده‌ای از گونه‌های حیوانی به خصوص پرندگان زندگی می‌کنند. علت محبوبیت پارک ناگراهول به خاطر پوشش جنگلی غنی، تپه‌ها، دره‌ها و آبشارهای زیبا و همچنین ساکنان وحشی مثل ببر، سگ‌های وحشی، خرس‌ها، آهو‌های ‌خال‌دار، گوزن‌های شاخ‌دار و فیل‌ها می‌باشد که معنای کاملی به سافاری در هند می‌بخشد و رضایت همه‌جانبه‌ای از خرید بلیط هواپیما هند بر چهره گردشگران می‌نشاند.

بلیط هواپیما هند

10جایسالمر، سافاری با شتر

فیل و شتر دو حیوانی هستند که در سفر به هند با آن زیاد سروکار خواهید داشت. سافاری با این دو حیوان هم جزو تکرارنشدنی‌ترین تفریح‌های زندگی هر گردشگری خواهد بود، شاید در کشورهای دیگر هم بتوان چنین هیجانی را تجربه کرد اما با خرید بلیط هواپیما هند این فرصت چندین برابر می‌شود. احتمالا درباره شهر طلایی هند چیزی شنیده‌اید، شهر تاریخی جایسالمر به خاطر شن‌های طلایی‌اش به این نام خوانده می‌شود و شترسواری یکی از معمول‌ترین تجربه‌های دوست‌داشتنی این شهر به حساب می‌آید که روز کسل کننده را تبدیل به خاطره‌ای رنگین می‌کند. این مناطق فقط گوشه‌ای از عظمت سافاری هندوستان را بازگو می‌کنند، برای تجربه‌های کامل‌تر باید بلیط هواپیما هند را بخرید و به بهشت سافاری آسیا سر بزنید.

برای خرید بلیط هواپیما هند و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید