سایبر ماندی چیست؟

تا به حال چیزی در مورد سایبر ماندی شنیده‌اید؟ آیا در مورد چگونگی شکل‌گیری آن اطلاعاتی دارید؟ چه اتفاقاتی در سایبر ماندی می‌افتد؟ سایبر ماندی چه روزی است و در کجا برگزار می‌شود؟ برای شرکت در سایبر ماندی باید به کدام مقصد بلیط هواپیما خرید؟ آیا جوابتان به سؤالات بالا منفی است و می‌خواهید اطلاعاتی را در مورد سایبر ماندی بدست آورید؟ وقت خود را در صفحات مجازی مختلف صرف نکنید. کافی است همراه ما شوید تا اطلاعاتی درباره سایبر ماندی و هر آنچه که در مورد آن نیاز است را بدست آورید.

1
51
دوشنبه سایبری چیست
دوشنبه سایبری
سایبر ماندی چیست؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 13Rating: 3.5سایبر ماندی چیست؟ تفاوت با بلک فرایدی - خرید بلیط هواپیما ارزان از اپلیکیشن سفرستانتا به حال چیزی در مورد سایبر ماندی شنیده‌اید؟ آیا در مورد چگونگی شکل‌گیری آن اطلاعاتی دارید؟ چه اتفاقاتی در سایبر ماندی می‌افتد؟ سایبر ماندی چه روزی است و در کجا برگزار می‌شود؟ برای شرکت در سایبر ماندی باید به کدام مقصد بلیط هواپیما خرید؟

سایبر ماندی یا دوشنبه سایبری

تا به حال چیزی در مورد سایبر ماندی (Cyber Monday) شنیده‌اید؟ آیا در مورد چگونگی شکل‌گیری آن اطلاعاتی دارید؟ چه اتفاقاتی در سایبر ماندی می‌افتد؟ سایبر ماندی چه روزی است و در کجا برگزار می‌شود؟ برای شرکت در سایبر ماندی باید به کدام مقصد بلیط هواپیما خرید؟

آیا جوابتان به سؤالات بالا منفی است و می‌خواهید اطلاعاتی را در مورد سایبر ماندی بدست آورید؟ وقت خود را در صفحات مجازی مختلف صرف نکنید. کافی است همراه ما شوید تا اطلاعاتی درباره سایبر ماندی و هر آنچه که در مورد آن نیاز است را بدست آورید.

سایبر ماندی چیست؟

دوشنبه سایبری چیست
دوشنبه سایبری

احتمالاً با شنیدن کلمه ماندی بلافاصله به یاد بلک فرایدی بیافتید. البته باید گفت سایبر ماندی بی ارتباط با بلک فرایدی نیست. اما آیا سایبر ماندی همانند بلک فرایدی در برخی از کشورها برگزار می‌شود؟ آیا برای سایبر ماندی نیز باید بلیط هواپیما خرید و سفری به سایر کشورها آغاز کرد؟ پاسخ منفی است. سایبر ماندی اصطلاحی است که آمریکایی‌ها در مورد اولین دوشنبه پس از روز شکرگزاری به کار می‌برند و برای شرکت در آن نیازی به خرید بلیط هواپیما و سفرهای طولانی نیست. این اصطلاح برای اولین بار توسط سایت  Shop.org و الن دیویس و اسکات سیلورمن در سال 2005 به کار برده و ایجاد شد. سایبر به معنای تکنولوژی و فضای اینترنتی، و ماندی به روز دوشنبه اشاره دارد. سایبر ماندی به دوشنبه پس از روز شکرگزاری و بلک فرایدی گفته می‌شود که در آن بسیاری از فروشگاه‌هایی که سایت و فضای مجازی دارند، محصولات خود را برای یک روز به حراج می‌گذارند. گرچه بلک فرایدی بالاترین سطح فروش و درآمد را برای فروشندگان به همراه دارد، اما باید گفت فروش سایبر ماندی نیز در حال افزایش است. فروشندگان باهوش نسبت به سایبر ماندی بی‌تفاوت نبوده و با ایجاد سایت فروش، سعی در جذب خریداران و مشتریانی دارند که ترجیح داده‌اند بصورت آنلاین اجناس موردنیاز خود را تهیه کنند. با توجه به comScore، فروش سایبر ماندی در سال 2010 رکورد فروش 1 بیلیون دلار را زده که نسبت به سال قبل خود 16 درصد افزایش داشته است. و در سال 2014 این رقم به 2 بیلیون دلار رسیده است.

سایبر ماندی چه نفعی برای کسب‌وکار دارد؟

سایبر ماندی چیست
سایبر ماندی

فصل زمستان برای بسیاری از کسب‌وکارها فصل کم درآمد است که فروش کمتری را به همراه دارد. زیرا برخی از افراد با خرید بلیط هواپیما به مسافرت رفته‌اند و برخی دیگر نیز دوست دارند در سرمای هوا اوقات خود را در منزل و محیط گرم و نرم خانه بگذرانند. اما با وجود مزیتی همانند سایبر ماندی، به این کسب‌وکارها کمک می‌کند تا به اهداف پایان سال و درآمد موردنظر خود نزدیک‌تر شوند. زیرا با استفاده از این مزیت، مشتریان دیگر نیازی به خرید بلیط هواپیما و متحمل شدن زحمات سفر ندارند و کافی است در منزل خود روی اقلام کلیک کنند. در نتیجه کمپانی‌های بسیاری امروزه علاوه بر بلک فرایدی به سایبر ماندی نیز توجه ویژه‌ای دارند. یک نمونه از معاملات خلاقانه سایبر ماندی که به مذاق بسیاری از مشتریان خوش آمده، استفاده از ایمیل‌هایی است که در آن محصولات و تخفیفاتشان لیست شده است.

بلک فرایدی یا سایبر ماندی؟

سایبر ماندی چیست
سایبر ماندی

بلک فرایدی و سایبر ماندی از جهاتی شبیه به هم هستند و نمی‌توان دقیقا گفت که کدام یک بهتر است. بلک فرایدی اوایل دهه 1950 از خرده فروشی‌هایی آغاز شد که درتلاش بودند نزدیک روزهای کریسمس محصولات خود را به فروش برسانند و سایبر ماندی خواهر مجازی آن است. در بلک فرایدی فروشگاه‌ها تمام محصولاتی که می‌توان یافت چه آنلاین باشند یا نه، را فراهم می‌کنند تا شما را به سمت فروشگاه‌ها بکشانند. اما مشتریان و خریداران امروزی خریدهای مجازی را ترجیح می‌دهند. خریداران ترجیح می‌دهند به جای خرید بلیط هواپیما و متحمل شدن سفرهایی طولانی برای خرید کردن، در منزل خود نشسته و اقلام مورد نیازشان را درب منزل تحویل بگیرند. گرچه معاملات در سایبر ماندی شاید به خوبی بلک فرایدی نباشد اما طبق برآوردها، سایبر ماندی سود بیشتری را برای فروشندگان به همراه داشته است. در سال 2017 فروش‌های سایبر ماندی در آمریکا رکورد 6.6 بیلیون دلار را زده‌اند که تقریبا دوبرابر سال قبل‌تر است.

تفاوت سایبر ماندی و بلک فرایدی

سایبر ماندی چیست
سایبر ماندی

یکی از محسوس‌ترین تفاوت‌های این دو روز تبلیغات آن‌ها است. تبلیغات بلک فرایدی تقریباً از اوایل اکتبر آغاز شده و در سرتاسر شهر پخش می‌شود و شما حداقل چند روزی قبل از بلک فرایدی فروشگاه‌های دلخواه را یافته‌اید. و علاقه‌مندان وقت کافی برای خرید بلیط هواپیما و سفر به شهرهای بزرگ دارند. اما در مورد سایبر ماندی تبلیغات چندانی وجود ندارد و در نتیجه زمان چندانی برای آن وجود ندارد. از دیگر مزایای سایبر ماندی نبودن صف‌های طولانی و ازدحام بیش از حد است. بعلاوه در سایبر ماندی بسیاری از فروش‌ها در کمتر از 24 ساعت به پایان می‌رسند. در سال 2017، 25 درصد از فروش‌ها تا پایان روز تمام شده بود. درحالی بلک فرایدی در شرایطی مشابه تنها 16 درصد فروش داشته است.

وبسایت‌ها

دوشنبه سایبری چیست
دوشنبه سایبری

از مزایای سایبر ماندی این است که نیازی به بستن چمدان و خرید بلیط هواپیما و متحمل شدن دردسرهای سفر ندارید و تنها با مراجعه به وب سایت‌ها می‌توانید اجناس و کالاهای مورد نیاز خود را تهیه کنید. عمده وبسایت‌های مطرحی که فروش‌های سایبر ماندی را اجرا می‌کنند عبارت‌اند از:

Amazon.com
Walmart.com
Target.com
Best Buy.com
JCPenney.com
Macys.com
ToysRUs.com

گرچه حال و هوای تعطیلات و خرید کردن و حتی تماشای خرید کردن دیگران انرژی و نشاط خاصی را به همراه دارد. اما در روزهای سرد زمستانی شاید ترجیح بدهید کنار بخاری و یا شومینه گرم خود بنشینید. سایبر ماندی این امکان را فراهم می‌کند تا بتوانید در روزهای حراج کریسمس بدون صرف هزینه اضافی برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل و ایستادن طولانی مدت در صف خرید، تنها با یک کلیک کالای موردنیاز خود را به راحتی درب منزل تحویل بگیرید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید