معرفی سد ایتایپو، مرز برزیل و پاراگوئه

در دهه 1960، دولت برزیل و پاراگوئه جهت همکاری در پروژه‌ای گرد هم آمدند و تصمیم گرفتند از یکی از منابع مشترکشان برای حمایت از نیازهای گسترده الکتریکی کشورهایشان استفاده کنند. این منبع مشترک رودخانه "پاران" (Paran River) بود که یکی از هفت رودخانه بزرگ جهان بوده و باعث به وجود آمدن یک مرز طبیعی میان کشور برزیل و پاراگوئه شده است. پروژه‌ای که برای این رودخانه در نظر داشتند، ایجاد سدی عظیم بود که قادر باشد انرژی رودخانه را به خود جذب کرده و آن را به قدرت الکتریکی تبدیل کند. اکثر افرادی که بلیط هواپیما برزیل را خریداری می‌کنند، با این رودخانه آشنایی دارند و حداقل نامش را شنیده‌اند.

0
46
خرید بلیط هواپیما برزیل
بلیط هواپیما برزیل
معرفی سد ایتایپو، مرز برزیل و پاراگوئهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 16Rating: 3.5سد ایتایپو ، مرز برزیل و پاراگوئه - خرید بلیط هواپیما برزیل از اپلیکیشن سفرستاندر دهه 1960، دولت برزیل و پاراگوئه جهت همکاری در پروژه‌ای گرد هم آمدند و تصمیم گرفتند از یکی از منابع مشترکشان برای حمایت از نیازهای گسترده الکتریکی کشورهایشان استفاده کنند. خرید بلیط هواپیما برزیل این منبع مشترک رودخانه "پاران" (Paran River) بود

سد ایتایپو

در دهه 1960، دولت برزیل و پاراگوئه جهت همکاری در پروژه‌ای گرد هم آمدند و تصمیم گرفتند از یکی از منابع مشترکشان برای حمایت از نیازهای گسترده الکتریکی کشورهایشان استفاده کنند. این منبع مشترک رودخانه “پاران” (Paran River) بود که یکی از هفت رودخانه بزرگ جهان بوده و باعث به وجود آمدن یک مرز طبیعی میان کشور برزیل و پاراگوئه شده است. پروژه‌ای که برای این رودخانه در نظر داشتند، ایجاد سدی عظیم بود که قادر باشد انرژی رودخانه را به خود جذب کرده و آن را به قدرت الکتریکی تبدیل کند. اکثر افرادی که بلیط هواپیما برزیل را خریداری می‌کنند، با این رودخانه آشنایی دارند و حداقل نامش را شنیده‌اند.

✅ بازدید از مقاله اخذ ویزای برزیل

توافق برای احداث سد

خرید بلیط هواپیما برزیل
بلیط هواپیما برزیل

بیست و دوم ماه ژوئیه سال 1966، وزرای امور خارجه برزیل و پاراگوئه یک سندی را جهت توافق با بررسی امکانات ساخت سد و نیروگاه برق آبی امضا کردند. با این حال، تا ماه فوریه سال 1971 عملیات سدسازی آغاز نشده بود. هنگامی که ساخت و سازها آغاز گردیدند، هنوز برخی ملاحظات قانونی وجود داشتند که باید مورد ملاحظه و توجه قرار می‌گرفتند. به خصوص، در این مورد که کشور آرژانتین تنها چند مایل از جنوب سد فاصله داشت و نگران این بود که این سد می‌تواند در مواقع جنگ و درگیری‌ها به عنوان سلاح مورد استفاده قرار گیرد. همچنین، اگر تمامی راه‌ها باز شوند، ممکن است با ورود حجم عظیمی از آب سد به بوینوس آیرس، پایتخت آرژانتین، تمام شهر را سیل در بر گیرد. برای از بین بردن این نگرانی‌ها در ماه اکتبر سال 1979، سه کشور گرد هم آمدند و وارد توافقی شدند که میزان آب‌هایی را که هر زمان می‌توانند از سد آزاد شوند، تعیین گردد.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما سائوپائولو برزیل

بزرگی سد ایتایپو

خرید بلیط هواپیما برزیل
سد ایتایپو

قطعاً کسانی که بلیط هواپیما برزیل را به دفعات خریداری کرده‌اند، بزرگی این سد را از نزدیک شاهد بوده‌اند. مهندسان در طول مراحل برنامه‌ریزی برای ساخت سد، باید نوع سد موردنیاز و بزرگی و وسعت آن را در نظر می‌گرفتند. احداث سد ساده به روی نقطه انتخاب شده می‌توانست بعدها رودخانه را مسدود کند و رودخانه‌ای به عمق 150 پا به وجود بیاورد که این برای تولید تمام نیروی برقی که موردنیاز بود، کافی نبود. بنابراین، تصمیم گرفتند سد ایتایپو را بسازند که به جای یک سد، چندین سری از سدها را دربر داشت. طول این سد 4.8 مایل (7.2 کیلومتر) و ارتفاع آن 738 پا (225 متر) می‌باشد. این وسعت اجازه می‌دهد تا این رودخانه عظیم بیش از هر رودخانه و سد دیگری در جهان، از آب نیروی برق تولید کند.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما ریودوژانیرو برزیل

سری سدهای ایتایپو

بازدید از سد ایتایپو مرز برزیل و پاراگوئه
سد ایتایپو مرز برزیل و پاراگوئه

ایتایپو دارای چهار سد با بسترهای متفاوت است. این سدها شامل یک سد خاکستری، یک سد سنگفرشی، سد بتنی و سد اصلی ساخته شده از بتن می‌باشند. سدهای ایتایپو بر اساس وسعت عظیم و وزنشان (که ثقل سد نامیده می‌شود)، آب را در خود نگه می‌دارند. ثقل سدها بر اساس ساختارشان متفاوت هستند.

هدایت رودخانه پاران

خرید بلیط هواپیما پاراگوئه
بلیط هواپیما پاراگوئه

اولین کاری که خدمه ساخت‌وساز باید انجام می‌دادند، این بود که جریان رودخانه را در اطراف محل ساخت‌وساز جابجا کنند تا به اندازه کافی خشک شود و کار ساخت‌وساز شروع گردد. افرادی که بلیط هواپیما برزیل را خریداری می‌کنند می‌دانند که رودخانه پاران یکی از بزرگی‌ترین رودخانه‌های جهان است و اجرای این پروژه عظیم و قدرتمند به خودی خود یک چالش بود.

بیش از 50 میلیون تن سنگ و زمین برای ایجاد مسیر کانال آبی به پهنای 490پا، طول 1.3 مایل و عمق 300 پا کنار گذاشته شد. علاوه براین، بستاب‌های موقتی در مسیر قدیمی رودخانه ایجاد شدند تا آبی که از منطقه ساخت‌وساز خارج شده‌اند، در آن‌ها نگه‌داری شوند. این جابجایی رودخانه‌ای بزرگ‌ترین تلاش صورت گرفته برای احداث سد بود و به مدت سه سال به طول انجامید. در اکتبر سال 1978، کانال جدیدی از طریق انفجار بلوک‌های بتنی در بیرون از مسیر رودخانه به وجود آمد که آب از طریق آن جریان می‌یافت.

عوامل و مصالح به کار گرفته شده در ساخت سد ایتایپو

خرید بلیط هواپیما پاراگوئه
بلیط هواپیما پاراگوئه

خرید بلیط هواپیما برزیل و بازدید از سد ایتایپو برای مهندسین سدسازی به شدت توصیه می‌گردد. زیرا آشنایی با ساخت و طراحی سد بسیار جالب و دانشمندانه است. ساخت سد نیازمند 40هزار کارگر بود که همگی از برزیل برای این کار استخدام شده بودند. جهت ملاحظه رفاه و مسکن این کارگران خانه، مدرسه، بیمارستان، پارک و کلیسا ساخته شد و متأسفانه 149 نفر از این کارکنان جانشان را در طول این پروژه از دست دادند. بیش از 12.3 میلیون مترمکعب بتن برای ساختن سد به کار رفت. بعضی از بخش‌های بتنی به اندازه‌ای بزرگ بودند که خشک شدنشان به طور طبیعی و توسط نور خورشید مناسب و امکان‌پذیر نبود و باعث به وجود آمدن تَرَک‌ها و نقاط ضعیف می‌شد. برای جلوگیری از این امر، گیاهان بزرگ تبریدی (50.000 فریزر عمودی داخلی) برای خنک کردن بتن‌ها در هنگام سفت و سخت شدن مورد استفاده قرار گرفتند. همچنین، به اندازه کافی آهن و فولاد در این ساخت‌وساز به کار گرفته شد و اندازه مقادیر استفاده شده از این مصالح به قدری بود که می‌شود با آن‌ها 20 کُپی از برج ایفل خلق کرد. تعداد دفعاتی که برای جابجایی خاک و سنگ در ساخت‌وساز سد صورت گرفت، بیش از 8.5برابر دفعاتی بود که می‌توان با آن کانال تونلی مابین انگلیس و فرانسه را از بین برد. عظمت و ابهت این سد عظیم و پرکاربرد و همچنین مرز آبی برزیل و پاراگوئه گردشگران و به خصوص مهندسان و کارشناسان بسیاری را وادار به خرید بلیط هواپیما برزیل کرده است.

برای خرید بلیط هواپیما برزیل و رزرو پرواز خارجی برزیل بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید