11 ترفند قبل از سفرهای یک نفره

8
2727
خرید آنلاین پرواز خارجی و نکات سفرهای انفرادی
پرواز خارجی و نکات سفرهای انفرادی
11 ترفند قبل از سفرهای یک نفرهReviewed by تحریریه پرواز خارجی on Jul 23Rating: 4.511 ترفند قبل از سفرهای انفرادی - نکات مهم قبل از پرواز خارجی یک نفرهبرای اینکه سفرهای انفرادی شما از آب خوردن هم ساده‎تر شود، فهرستی از بایدهای پیش از سفر را برایتان آماده کرده‎ایم. نکات مهم قبل از پرواز خارجی را در اینجا

11 ترفند قبل از سفرهای یک نفره

سفر از آن دست تجربه‌هایی است که دوست داریم با دوست و آشنا و فامیل قسمتش کنیم و تنها خرجش نکنیم. اما متأسفانه در روزگار ما زندگی و گرفتاری‎هایش سفر رفتن را برای بسیاری غیر ممکن کرده است و امکان جمع کردن دوست و آشنا را برای مسافرت تقریبا از میان برده است.

البته نباید اجازه دهیم تا نامرادی‎های زندگی بخت دیدار با جاذبه‎های تازه را از ما بگیرد و سفرهای خاطره‌انگیز را از آلبوم زندگی ما حذف کند. به همین دلیل نیز بهترین کار این است تا اگر هوس خرید بلیط هواپیما برای ترکیه، تونس یا برزیل به دلمان افتاد و هیچ دوست همسفری نیز به تورمان نخورد، دست روی دست نگذاریم و بلیط هواپیمای خود را یک نفره تهیه کنیم.

ممکن است شما در برابر این پیشنهاد موضع بگیرید و لب به شکایت باز کنید که تنهایی نمی‎شود و نمی‎توانید به سفر بروید. اما درست بر خلاف این منفی‎بافی‎ها ما آنقدر مسافران خوش‌شانسی هستیم که در دوره‎ای سفر کنیم که فناوری آنقدر پیشرفت کرده باشد تا تمام کارها از خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل به صورت آنلاین گرفته تا برقراری ارتباط با دوستان و آشنایان را مثل آب خوردن ساده کرده باشد. پس شما نیز بهانه‎ نیاورید و اگر همسفر پیدا نمی‎کنید، آستین‎ها را بالا بزنید و خودتان همسفر خود باشید.

برای اینکه سفر انفرادی شما از آب خوردن هم ساده‎تر شود، فهرستی از بایدهای پیش از سفر را برایتان آماده کرده‎ایم تا در سفرهای انفرادی آویزه گوشتان باشد و به کمک آن از خلوت کردن با خود بیشتر لذت ببرید.

 1. مقصد را هوشمندانه انتخاب کنید.

خرید آنلاین پرواز خارجی و نکات سفر انفرادی
پرواز خارجی و نکات سفر انفرادی

یکی از پرسش‌هایی که پیش از هر سفر انفرادی مطرح می‌شود، این مسأله اساسی است که برای سفر کجا برویم؟ پاسخ کلیشه‌ای برای این پرسش، انتخاب مقصد بر مبنای سلیقه و خرید بلیط هواپیما بر اساس علاقه است. اما فارغ از این پاسخ تکراری، بهتر است برای اولین سفر انفرادی خود مقصدی را انتخاب کنید که با زبانش آشنایی داشته باشید، از امن بودنشان خیالتان راحت باشد و مردمانش نیز مهمان‎نواز و خونگرم باشند.

 1. لباس مناسب همراه خود ببرید.

خرید آنلاین پرواز خارجی و نکات سفر انفرادی
پرواز خارجی و نکات سفر انفرادی

توجه به آب‎وهوای مقصدی که بلیط هواپیما برایش خریده‎اید، یکی از اولین کارها در آماده کرده مقدمات سفر است. پس باید با توجه به تغییرات آب‎وهوایی شهری که افتخار آشنایی‎اش را پیدا کرده‎اید، بار سفر را ببندید.

البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که هر کشور و منطقه در مورد نوع پوشش، بایدها و نبایدهای خاص خودش را دارد که رعایت آن‌ها به شما کمک خواهد کرد تا ضمن رعایت قانون کشور میزبان خود، به عنوان مسافری تنها بیشتر احساس امنیت و آرامش داشته باشید.

 1. اتاقی برای ماندن رزرو کنید.

رزرو اتاق قبل از سفر انفرادی
رزرو اتاق در سفر انفرادی

این نکته که چند شب و چند روز اتاق در هتل رزرو کنید، آن هم وقتی به تنهایی سفر می‌کنید تا حد زیادی به روحیات و برنامه سفر شما بستگی دارد. مثلا اگر دوست دارید، «آزادانه» سفر کنید هر چقدر دوست داشتید در شهری بمانید، شاید بهتر باشد تا از قبل برای تک تک شب‎های سفر، اتاقی را رزرو و آماده نداشته باشید. اما بهرحال، هر روحیه‎ای هم که داشته باشید، توصیه می‎شود قبل از سفر لااقل برای چند روز ابتدایی هتل رزرو کنید تا وقت کافی برای پیدا کردن محل اقامت مورد نظرتان داشته باشید و سرگردان شهری غریب نباشید.

 1. فکری برای برقرای تماس بکنید.

خرید انلاین پرواز خارجی و سفر انفرادی رفتن
پرواز خارجی و سفر انفرادی رفتن

از ابراز نگرانی‎های فامیل و دوستانتان، دلشوره نگیرید و مطمئن باشید در عصر ارتباطات در هر نقطه این کره خاکی اینترنتی پیدا می‌کنید تا به کمک آن با دوست و آشنا صوتی و یا حتی تصویری تماس بگیرید. فقط بهتر است برای برقراری این تماس‎ها برنامه مشخص داشته باشید، مثلا به عزیزتان اطلاع دهید که هر هفته یا هر دو هفته در روزی مشخص با وی تماس خواهید گرفت تا از این طریق از نگرانی‎های بی‌مورد جلوگیری کرده باشید.

 1. مُطلعی در خانه داشته باشید.

خرید آنلاین پرواز خارجی و سفر انفرادی رفتن
پرواز خارجی و سفر انفرادی رفتن

سعی کنید تا حداقل یکی از نزدکانتان را در مورد مکان و زمان حدودی سفرهایتان با خبر کنید. با این کار هم خیال خودتان راحت‌تر خواهد بود و هم نگرانی عزیزانتان در مورد سفرهای انفرادی شما کمتر می‎شود.

 1. مراقب وسایلتان باشید!

خرید انلاین پرواز خارجی و سفر انفرادی رفتن
پرواز خارجی و سفر انفرادی رفتن

زمانی که تنها سفر می‎کنید، تنها شخص شخیص شما مسؤولیت مراقبت از اموالتان را بر عهده خواهید داشت و اگر در این مورد مراقب نباشید، فریادرسی پیدا نخواهید کرد. پس بهتر است پیش از آغاز سفر و خرید بلیط هواپیما کوله‎پشتی و ساک مناسب و ایمن برای نگه‎داری از وسایلتان انتخاب کنید و در طول سفر نیز چهار چشمی مواظب اسباب و اثاثتان باشید.

 1. از اسناد و مدارک مهم یک کپی تهیه کنید.

خرید آنلاین پرواز خارجی و سفر انفرادی رفتن
پرواز خارجی و سفر انفرادی رفتن

با اینکه نیاز به یادآوری ندارد، اما در سفرهای انفرادی به یاد داشته باشید تا هنگامی که تنها سفر می‎کنید از اسناد و مدارک مهم برای خودتان کپی تهیه کنید و این کپی‌ها را در جایی امن و جدا از مدارک اصلی نگهداری کنید.

 1. خودتان را بیمه کنید.

خرید انلاین پرواز خارجی و سفر انفرادی رفتن
پرواز خارجی و سفر انفرادی رفتن

اگر چه باید همیشه امیدوار بود که در سفر اتاق ناگواری برای مسافر رخ نخواهد داد، اما با این وجود بیمه را از یاد نبرید که احتیاط به ویژه زمانی که صحبت از سلامتی مسافر می‎شود از شروط اساسی عقل است.

حالا که با «بایدهای» قبل از سفر آشنا شده‎اید، بهتر است نظرتان را به مواردی که دانستنشان پیش از آغاز سفرهای انفرادی لازم است نیز جلب کنیم:

 1. استرس داشتن پیش از سفرهای انفرادی طبیعی است.

خرید انلاین پرواز خارجی و سفر انفرادی رفتن
پرواز خارجی و سفر انفرادی رفتن

توجه داشته باشید حتی مسافرانی که سال‎هاست تنها سفر می‎کنند، نیز باز قبل از خرید بلیط هواپیما برای سفری جدید استرس دارند و هیجان‎زده هستند. پس شما نیز اگر قبل از آغاز اولین سفر تنهای خود کمی استرس دارید، نباید فکر کنید که هنوز آمادگی چنین سفری را ندارید.

 1. حتما مجبور نیستید تا تنها باشید.

خرید آنلاین پرواز خارجی و سفر انفرادی رفتن
پرواز خارجی و سفر انفرادی رفتن

حواستان باشد که سفرهای انفرادی به معنای مسافرت در انزوا نیست. بلکه بر عکس خیلی از مواقع تنهایی در سفر کمک می‎کند تا وقت بیشری داشته باشید تا در میان مردمان شهر میزبان بچرخید و دوسان تازه پیدا کنید و از مصاحبت با آدم‎های غریبه اما دوست‎داشتنی لذت ببرید.

 1. همه حتما نباید سفرهای انفرادی را دوست داشته باشند.

  خرید آنلاین پرواز خارجی و سفر انفرادی رفتن
  پرواز خارجی و سفر انفرادی رفتن

وقتی صحبت از سفر می‎شود، استدلال آوردن با «خوب» یا «بد» کاری عبث و بیهوده است و هیچ نوع سفری پیدا نمی‎شود که فی‌نفسه بد یا خوب باشد بلکه این علاقه و سلیقه مسافر است که سفری را خاطره‎انگیز می‎کند یا از مسافرتی تجربه‎ای ناخوشایند به یادگار می‎گذارد. بنابراین لازم نیست حتما شما نیز تنهایی سفر رفتن را دوست داشته باشید. اما اگر هنوز مطمئن نیستید این نوع سفر با ذائقه‎تان همخوانی دارد یا نه، می‎توانید سفری کوتاه را به صورت انفرادی تجربه کنید تا از این بابت نیز مطمئن شوید.

برای جستجوی آنلاین پرواز خارجی به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

ترجمه: تحریریه پرواز خارجی سفرستان

8 دیدگاه ها

 1. اگر میخواین بلیط هواپیما بخرید و سفر هوایی تک نفره داشته باشین ، حتما به این نکته توجه کنید که به جای چمدان و بار زیاد مناسبتر اینه که یه کوله بزرگ داشته باشیم و همه چیزمون رو توش جا بدیم

  • با عضویت تو کانال تلگرام سفرستان و همچنین پیج اینستاگرام ما می تونید از بلیط های لحظه آخری و قیمت ها و تخفیف های پرواز چارتر باخبر شوید

 2. منظورتون از اینکه خودتون رو بیمه کنید چیه؟ چون وقتی ما بلیط هواپیما بخریم مگه رو خود بلیط هزینه بیمه رو پرداخت نکردیم؟

  • شما زمان خرید بلیط هواپیما برای پرواز داخلی و پرواز خارجی اگر نیاز به بیمه داشته باشید باید جداگانه درخواست خرید بیمه برای سفر خود را بدهید
   در واقع هیچ کدام از بلیط ها پیش فرض به مسافر بیمه نمی‌دهد.
   خرید بیمه نیز به زودی در سفرستان قابل دسترس می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید