چگونه ارزان به اروپا سفر کنیم؟

سفر در اروپا واقعاً ارزان نیست. خرید بلیط هواپیما٬ قطارهای سریع‌السیر٬ قطارهای شبانه٬ کشتی‌ها همه و همه می‌توانند بخش عظیمی از بودجه سفر شما را طوری ببلعند که حتی متوجه آن هم نمی‌شوید. با این حال چند نکته و اطلاعات مهم به مسافران کمک می‌کنند تا به سراسر اروپا ارزان‌تر سفر کنند. به خاطر داشته باشید که تمامی راه‌هایی که بیان می‌شود فقط در اروپا است.

0
253
راهنمایی سفر ارزان به اروپا
سفر ارزان به اروپا
چگونه ارزان به اروپا سفر کنیم؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 2Rating: 3.5چگونه ارزان به اروپا سفر کنیم؟ - خرید بلیط هواپیما ارزان از اپلیکیشن سفرستانسفر در اروپا واقعاً ارزان نیست. خرید بلیط هواپیما ٬ قطارهای سریع‌السیر٬ قطارهای شبانه٬ کشتی‌ها همه و همه می‌توانند بخش عظیمی از بودجه سفر شما را طوری ببلعند که حتی متوجه آن هم نمی‌شوید.با این حال چند نکته و اطلاعات مهم به مسافران کمک می‌کنند تا به سراسر اروپا ارزان‌تر سفر کنند.

سفر ارزان به اروپا

سفر در اروپا واقعاً ارزان نیست. خرید بلیط هواپیما٬ قطارهای سریع‌السیر٬ قطارهای شبانه٬ کشتی‌ها همه و همه می‌توانند بخش عظیمی از بودجه سفر شما را طوری ببلعند که حتی متوجه آن هم نمی‌شوید.

با این حال چند نکته و اطلاعات مهم به مسافران کمک می‌کنند تا به سراسر اروپا ارزان‌تر سفر کنند.

به خاطر داشته باشید که تمامی راه‌هایی که بیان می‌شود فقط در اروپا است.

سفر با شرکت اتوبوس‌رانی megabus

راهنمایی سفر ارزان به اروپا
سفر ارزان به اروپا

مگاباس یکی از راه‌های ارزان برای سفر در اطراف انگلستان (بریتانیا، ولز، اسکاتلند) است.

قیمت بلیط اتوبوس‌ها می‌تواند به ۱ پوند هم برسد البته اگر از یک ماه قبل مسیر خود را مشخص کرده و بلیط خود را رزرو کنید؛ حتی اگر هم نتوانستید چنین بلیط ارزانی تهیه کنید نگران نباشید زیرا همچنان می‌توانید از سیستم اتوبوس‌رانی ملی استفاده کنید که هزینهٔ شما نزدیک به ۲۰ پوند خواهد شد.

برای مثال چند هفته پیش قیمت بلیط از لندن به بریستون حدود ۵ پوند شد البته این بلیط یک روز قبل رزرو شده بود.

علاوه بر این شرکت مگاباس قطارهایی برای سفر به سراسر انگلستان دارد که از ۱۰ پوند شروع می‌شود این در حالی است که هزینه قطارهای ملی نزدیک به ۴۵ پوند می‌رسد.

شرکت مگاباس یقیناً یکی از ارزان‌ترین راه‌ها برای سفر در اروپا و انگلستان است. فراموش نکنیم که اخیراً شرکت مگاباس برای رفتن به پاریس، بلاروس و یا آمستردام هم راه‌های ارزانی برای شما راه‌اندازی کرده است.

سفر در اروپا با Busabout

راهنمایی سفر ارزان به اروپا
سفر ارزان به اروپا

شرکت مسافرتی باس اباوت سرویس‌هایی مانند hop on/hop off bus را در نیوزلند و استرالیا ارائه می‌دهد

hop on/hop off چیست؟

نوعی شبکه اتوبوس‌رانی است که بیشتر برای گردشگران طراحی‌شده تا نقاط مختلف شهر را به شما نشان دهند.

برعکس اتوبوس‌های ملی این نوع اتوبوس که معمولاً برای شرکت خاص و خصوصی هستند بیشتر بر روی جاذبه‌های گردشگری شهر تمرکز دارند و تلاش می‌کنند تا گردشگران را با قیمت‌های خیلی پایین‌تر به جاذب‌ترین نقاط گردشگری شهر ببرند.

شرکت مسافرتی busabout در ۳۸ شهر متفاوت در اروپا فعال است. تعداد بسیار زیادی از گردشگران از این اتوبوس‌ها استفاده می‌کنند، علاوه بر ارزان بودن شما با گردشگران دیگری نیز آشنا می‌شوید. در طول مسیر این اتوبوس‌ها هر وقت که خواستید می‌توانید سوار شوید. یا شاید عاشق یک بنای تاریخی شوید بخواهید از اتوبوس پایین بیایید و ساعت‌ها از تماشای مناظر لذت ببرید. زمانی که سوار هستید راهنمایی در اتوبوس در مورد جاذبه‌های گردشگری برای شما صحبت‌هایی می‌کند. برنامه سفرهای دو هفته‌ای این شرکت در ۶ شهر است که حدود ۳۰۰ دلار می‌شود. شگفت‌انگیز نیست؟ برای هر شهر ۵۰ دلار واقعاً بهتر از این نمی‌شود.

یکی از نامحدودترین برنامه سفرهای این شرکت برنامه‌ای ۶ ماه است که تنها با پرداخت ۱۵۰۰ دلار می‌توانید تقریباً به همهٔ ۳۸ مقصد این شرکت سفر کنید.

شاید تنها ضعف برنامه سفرهای این شرکت این باشد که اگر بخواهید خارج از مسیر این شرکت حرکت کنید باید هزینه‌ای جدا به وسایل حمل‌ونقل دیگری پرداخت کنید.

سفر اروپا با فلکس باس (FlixBus)

راهنمایی سفر ارزان به اروپا
سفر ارزان به اروپا

چند سال پیش یک شرکتی به نام فلکس باس وارد صنعت اتوبوس‌های گردشگری شد و باعث ایجاد تغییرات اساسی در  صنعت گردشگری شد. شرکت آلمانی که شبکه حمل و نقل آن به ۲۰ کشور و هزاران شهر در اروپا را شامل شده به‌طوری که هزینه سفر با این شرکت گردشگری از ۵ یورو شروع می‌شود. در این اتوبوس‌ها خدماتی شامل اینترنت بی‌سیم (wifi)، خروجی برق برای شارژ موبایل و دستگاه‌های الکترونیکی، ۳ کیسه  رایگان برای قرار دادن وسایلتان و صندلی بسیار راحت ارائه می‌شود. این شرکت بهترین و ارزان‌ترین شرکت اتوبوس‌رانی گردشگری است که در کل قاره اروپا وجود دارد. تقریباً نسبت به دیگر شرکت‌ها ارزان‌تر است اما باید دید که نحوه سفر شما چگونه است. منظور همان داشتن برنامه سفر و یا نداشتن آن است.

سفر با خرید بلیط هواپیما ارزان

راهنمایی سفر ارزان به اروپا
سفر ارزان به اروپا

خرید بلیط هواپیما ارزان یکی از مقرون‌به‌صرفه ترین روش‌های سفر در اروپا است. بسیار از این ایرلاین های فعال در قاره اروپا بسیار سریع، قدرتمند و ارزان هستند به طوری قیمت یک بلیط درون قاره اروپا از طریق ایرلاین هایی که به شما معرفی خواهیم کرد گاهی اوقات به ارزش 1 یورو هم می‌رسد. واقعاً شگفت‌انگیز است. این‌ها فهرستی از ایرلاین هایی هستند که شما به کمک آن‌ها می‌توانید به ارزان‌ترین شکل ممکن در اروپا سفر کنید.

  1. Vueling
  2. Ryanair
  3. EasyJet
  4. Aigle Azur
  5. Wow Air
  6. Eurowings
  7. Flybe
  8. Norwegian Air
  9. Wizz Air

نکتهٔ مهمی که باید همیشه به خاطر داشته باشید این است که؛ درست است که این ایرلاین ها پرواز بسیار ارزانی به شما پیشنهاد می‌دهند. اما فراموش نکنید اگر به بعضی نکات دقت نکنید، حجم زیادی از هزینه‌ها را بر روی بلیط شما می‌کشند و درنهایت حتی بیشتر از یک پرواز چارتری معمولی باید هزینه کنید. برای مثال آن‌ها برای وزن چمدان‌ها بسیار سختگیر هستند. تحت هیچ شرایطی نباید کارت پرواز به‌صورت نسخه چاپی را فراموش کنید. مطمئن شوید که طبق قوانین، پیش می‌روید در غیر این صورت باید هزینه‌های زیادی را پرداخت کنید.

سفر در اروپا با قطار

راهنمایی سفر ارزان به اروپا
سفر ارزان به اروپا

نشستن بر روی یک صندلی بزرگ و تماشای مناظر از پنجره قطار همراه یک کتاب واقعاً آرامش جالبی برای روح آدم به وجود می‌آورد. سفر با قطار بسیار راحت‌تر از اتوبوس است و بسیار کم استرس تر از سفر با هواپیما. سیستم ریلی در اروپا یکی از گسترده‌ترین سامانه‌های جهان است. اگر قصد سفر با قطار را دارید باید بدانید که پیدا کردن بلیط های ارزان‌قیمت بسیار سخت است و حتی برای سفرهای طولانی بیشتر از یک شب و بین دو کشور بسیار گران‌تر نیز تمام می‌شود. پس اگر کاملاً برنامه سفر خود را میدانید از قطار استفاده کنید. تمام بلیط های مسیر خود را یکجا خریداری کنید تا ارزان‌تر تمام شود تا اینکه به صورت جداگانه در هر شهری که رسیدید بلیط مورد نظر را خریداری کنید.

سفر در اروپا با نرم‌افزاری blablacar

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

این نرم‌افزار به شما کمک می‌کند تا به عنوان یک مسافر یا راننده یک هم‌سفر برای خود پیدا کنید و هزینه‌های حمل نقل خود را تا حدودی کاهش دهید. این اپ بسیار شناخته شده است و در تمام سطح اروپا در دسترس است. برای مثال اگر شخصی جای خالی در خودروی شخصی خود داشت درخواست یک هم‌سفر می‌دهد و شما هم به راننده درخواست پذیرش سفر را می‌دهید و اگر راننده تشخیص داد که شما هم‌سفر خوبی خواهید بود از شما برای همراهی او در سفر دعوت می‌کند و هزینه‌های سفر شما تقسیم می‌شود. این روش یکی از بهترین روش‌های مسافرت در سطح اروپا است.

سفر در اروپا با خودروهای سرراهی

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

یکی از راه‌هایی که شاید امنیت پایینی داشته باشد سوار ماشین‌های سرراهی است که شما برای آن‌ها دست تکان می‌دهید و برایتان توقف می‌کنند. این‌گونه سفرها رایگان هستند و شما را با افراد محلی آشنا می‌کنند. اما بر طبق برخی شنیده‌ها، زیاد امن نیست چراکه نمی‌شود به‌راحتی به کسی اعتماد کرد. در این صورت اگر خواستید از این روش برای سفر خود استفاده کنید فقط به غریزهٔ خود اعتماد کنید و منطق را فراموش نکنید. اگر لحظه‌ای احساس ناامنی کردید هرچه سریع‌تر از ادامه آن صرف‌نظر کنید.

بهترین راه برای سفر در اروپا: ترکیب روش‌های مختلف سفر است.

همان‌طور که مشاهده کردید برای سفر در اروپا راه‌های زیاده وجود دارد که چند مورد از آن‌ها در این مقاله برای شما مسافران عزیز بیان شد. اما واقعاً بهترین روش برای سفر در اروپا چیست؟ جواب اینجاست که شما باید تمامی این روش‌ها را با یکدیگر ترکیب کنید. نکته اصلی برای سفر ارزان در اروپا این است که بدانید چه موقع کدام یک از این روش‌های بالا را برای سفر خود انتخاب کنید. برای مثال: برای سفرهای کوتاه از قطار و یا نرم‌افزار blablacar و یا برای سفرهای متوسط نصف روزه از اتوبوس، قطار و یا بازهم نرم‌افزار blablacar استفاده کنید. برای سفرهای طولانی‌تر هم می‌توانید از گزینه قطار سریع‌السیر و خرید بلیط هواپیما استفاده کنید گرچه این انتخاب شماست که سفر خود را چگونه مدیریت کنید. این‌ها صرفاً یک پیشنهاد برای سفر بهتر است.

بیشتر مسافران تصور می‌کنند این موضوعات چیز مهمی نیستند و دلیلی ندارد که این‌گونه مقالات مطالعه شود. آن‌ها بر این عقیده هستند که راهی که همیشه می‌روند درست است و بقیه راه‌هایی که دیگران پیشنهاد می‌دهند نادرست. در صورتی که این تصور کاملاً غلط است. همان‌طور که دیدید بیش از یک‌راه برای سفر در قاره اروپا وجود دارد. فقط لازم است که شما بدانید چه موقع کدام یک از آن‌ها را استفاده کنید. کدام یک مقدور است؟ زمان یا هزینه؟ اگر وقت زیادی دارید سعی کنید از روش‌هایی که ارزان و کندتر هستند استفاده کنید. اگر پول زیادی دارد و سفرتان کوتاه است از هواپیما و قطارهای سریع‌السیر استفاده کنید.

بی‌تجربه‌ها توجه کنند

شاید شما یک گردشگر حرفه‌ای نیستید و واقعاً نمی‌دانید چطور و چه موقع از کدام یک از روش‌های سفر در اروپا استفاده کنید تا آنگونه که می‌خواهید سفرتان ارزان‌تر و شگفت‌انگیزتر پیش برود. وب‌سایت‌هایی مثل Rome2rio یا Go Euro. به شما کمک می‌کنند تا مسیرهای سفر خود را بدون هیچ دردسری پیدا کنید. این وب‌سایت‌ها مسیرها را با ترکیب روش‌های مختلف مانند: سفر با هواپیما، قطار، خودرو و یا اتوبوس را پیشنهاد می‌دهند و بخش زیادی از هزینه‌های شما در سفر که صرف حمل‌ونقل می‌شود را برایتان ذخیره می‌کنند.

با رعایت تمامی نکات بالا می‌توانید به‌صورت مقرون‌به‌صرفه به جای جای اروپا سفر کنید و اروپا گردی را آنقدرهاهم دور از ذهن ندانید. گاهی سفر با دیگر وسایل نقلیه به جز هواپیما نیز بسیار لذت‌بخش خواهد بود و خاطرات بسیار خوشی را برایتان رقم خواهد زد.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید