سفر ایمن با قطار در دوران کرونا

با شیوع ویروس همه گیر کووید- 19 در سراسر جهان، مسئله مسافرت و رفت و آمد برای مردم به یک دغدغه بزرگ تبدیل شده است. ترس از ابتلا به ویروس کرونا و اعمال محدودیت ها باعث کاهش خرید بلیط هواپیما و سفرهای هوایی، ریلی و زمینی نسبت به گذشته شده است.

0
61
راهنمای سفر ایمن با قطار در دوران کرونا
سفر ایمن با قطار در دوران کرونا
سفر ایمن با قطار در دوران کروناReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 24Rating: 4.0سفر ایمن با قطار در دوران کرونا و راهنمای کامل برای سفر زمینی.سفر ایمن با قطار در دوران کرونا یکی از امن ترین راه های سفر است. برای اطمینان خاطر بیشتر شما دلایل کم خطر بودن قطار در دوران کرونا را بررسی می نماییم.

راهنمای سفر ایمن با قطار در دوران کرونا

با شیوع ویروس همه گیر کووید- 19 در سراسر جهان، مسئله مسافرت و رفت و آمد برای مردم به یک دغدغه بزرگ تبدیل شده است. ترس از ابتلا به ویروس کرونا و اعمال محدودیت ها باعث کاهش خرید بلیط هواپیما و سفرهای هوایی، ریلی و زمینی نسبت به گذشته شده است. اما از آن جایی که ویروس کرونا تا کشف واکسن همچنان باقی خواهد ماند، بایستی به جای ترس و وحشت از این ویروس راه های مقابله با آن و رعایت پروتکل های بهداشتی را یاد بگیریم. در این راستا، پروتکل های بهداشتی و شرایط ویژه ای برای تمامی وسیله های حمل و نقل عمومی در سراسر دنیا در نظر گرفته شده اند تا مسافران بتوانند با اطمینان خاطر سفرهای ضروری شان را انجام دهند. برای کسانی که ترس از ارتفاع داشته و یا خرید بلیط هواپیما به هر دلیلی برایشان مقدور نیست، سفر با قطار به لحاظ راحتی و ایمنی بهترین گزینه است. اکثر مسافران برای جابجایی بین شهرها و حتی کشورها استفاده از قطار را ترجیح می دهند، به خصوص اگر به صورت گروهی یا خانوادگی قصد سفر داشته باشند. به همین دلیل، جهت آسایش و آرامش خاطر مسافران قطار در دوران کرونا، یک سری قوانین جدید وضع گردیده تا محیطی سالم و عاری از هرگونه آلودگی و ویروس برایشان فراهم گردد. پس، اگر به هر دلیلی قصد سفر دارید، با خیال راحت بلیط قطار خریداری کنید. زیرا سفر با قطار در دوران کرونا یکی از امن ترین راه های سفر است. برای اطمینان خاطر بیشتر شما دلایل کم خطر بودن قطار در دوران کرونا را بررسی می نماییم. پس در ادامه با راهنمای سفر ایمن با قطار در دوران کرونا همراه سفرستان باشید.

فاصله هوشمند در قطار

با وضع قانون فاصله اجتماعی در تمامی اماکن عمومی نظیر سالن های کنفرانس، تئاتر، رستوران، وسایل نقلیه عمومی شهری همه مردم موظف اند در هر مکانی حداقل به اندازه یک صندلی از یک دیگر فاصله داشته باشند. جالب است بدانید این قاعده درباره قطارها هم مستثنی نیست. بدین گونه که اگر شما دو بلیط قطار تهیه کنید، یک کوپه چهار تخته به شما ارائه می گردد. برای چهار نفر مسافر نیز یک کوپه هشت تخته تعلق می گیرد. همان طور که پیش تر قبل از شیوع ویروس کرونا برای مسافران کوپه های اختصاصی در نظر گرفته می شد، اکنون نیز همین منوال ادامه دارد و مسافران با فاصله هوشمند و بدون تماس دراز مدت با یکدیگر، در کوپه هایشان می مانند.

نظافت اماکن عمومی قطار

راهنمای سفر ایمن با قطار در دوران کرونا
سفر ایمن با قطار در دوران کرونا

از قدیم الایام، قطار جزو محبوب ترین وسایل نقلیه عمومی برای مسافرت بوده است و همیشه نظم، نظافت و پروتکل های بهداشتی در آن در اولویت بوده اند تا مسافران سفری ایمن با قطار تجربه کنند. قطارها انواع مختلفی دارند و رایج ترین آن ها قطارهای سریع السیر و سبک کلاسیک هستند که مسافران را به نقاط مختلف جابجا می کنند. مراتب بهداشت در این قطارها همیشه از واجبات بوده و بسیار حائز اهمیت است. در دوران سختی که هم اکنون در حال گذراندن هستیم، با آمدن ویروس ناخوانده کرونا که ذره ذره فضاها و سطوح را آلوده می کند، نظافت و رعایت پروتکل های بهداشتی بیش از پیش مهم و حیاتی شده است. به همین علت، تمام اماکن عمومی قطار نظیر سرویس های بهداشتی، کافه و رستوران نسبت به گذشته بیشتر مورد نظافت قرار می گیرد و تمام سطوح و فضای این اماکن با دقت بیشتر ضدعفونی و گندزدایی می شوند. کافه و رستوران قطارها نیز هیچ محدودیتی ندارند و مسافران می توانند با رعایت فاصله اجتماعی و با رعایت نوبت و جلوگیری از ازدحام از آن ها به راحتی استفاده کنند.

ضدعفونی کوپه ها

راهنمای سفر ایمن با قطار در دوران کرونا
سفر ایمن با قطار در دوران کرونا

مسافران باید در دوران کرونا با مسئولان نظافت قطار همکاری کرده و در رعایت نظافت کوپه ها و دیگر فضاهای قطار کوشا باشند. حفظ سلامت خود و عزیزانمان در گرو رعایت بهداشت است. بنابراین مسافران از ریختن زباله و آشغال در پشت صندلی های قطار خودداری کنند. تیم مجهز به وسایل ضدعفونی کننده کوپه ها و تمام اماکن عمومی قطار را پس از هر بار بارگیری و رسیدن به مقصد و بلافاصله پس از پیاده شدن مسافران ضدعفونی و تمیز می کنند تا مسافران سفر ایمنی با قطار تجربه کنند.

حضور بیماران کرونایی در قطار

یکی از دغدغه ها و اضطراب های مسافران در قطار این است که نکند با یک فرد مبتلا به کرونا در قطار هم کوپه باشند و کل مسیر را با او طی کنند! باید بگوییم که هنوز هیچ منبع موثقی به طور علمی ثابت نکرده است که ویروس کرونا از طریق هوا انتقال می یابد. اما با این حال باید احتیاط را شرط واجب قرار داده و حتما در سراسر مسیر در کوپه از ماسک استفاده کرده و فاصله اجتماعی را با افراد داخل کوپه رعایت نمایید. چنان چه به  فردی مشکوک باشید که احتمالا علائم کرونا را دارد، با رعایت موارد ذکر شده و باز کردن پنجره کوپه با هماهنگی مأمورین قطار خودتان را از ابتلا شدن به کووید- 19 مصون نگه دارید.

چگونه مطمئن شویک که قطار ایمن است؟

برای اطمینان از ایمن بودن قطار در دوران کرونا، می توانید به جدیت مأموران قطار در اجرای پروتکل های بهداشتی دقت کنید. با زیر نظر داشتن آن ها می توانید مطمئن شوید که تمام پروتکل های بهداشتی در سراسر قطار به خوبی رعایت می شوند یا خیر. همچنین، در کنار جدیت مأموران قطار همکاری مسافران نیز واجب است. اگر تمامی مسافران از سه قانون “فشم” (فاصله، شست و شوی دست ها و ماسک) اطاعت کنند، هیچ خطری آن ها را در سفر با قطار تهدید نخواهد کرد.

در ادامه می توانید با راهنمای سفر با قطار آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید