آیا هواپیما بهترین وسیله برای سفر در دوران بارداری است؟

برای خانم‌هایی که در دوران مجردی و حتی متأهلی معمولاً در حال خرید بلیط هواپیما و مسافرت بوده‌اند، سخت است که در دوران نه ماهه بارداری دائماً در چهاردیواری خانه خود بنشینند و از گردش و تفریح محروم شوند. به همین دلیل این افراد همواره در مورد ابعاد مختلف سفر در بارداری سؤالات فراوانی می‌پرسند. یکی از سؤالات رایج هم این است که آیا هواپیما بهترین وسیله سفر در دوران بارداری به حساب می‌آید؟

0
43
مزایای سفر با هواپیما در بارداری
سفر با هواپیما در بارداری
آیا هواپیما بهترین وسیله برای سفر در دوران بارداری است؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 23Rating: 3.5آیا هواپیما بهترین وسیله برای سفر در دوران بارداری است؟ - خرید بلیط هواپیمابرای خانم‌هایی که در دوران مجردی و حتی متأهلی معمولاً در حال خرید بلیط هواپیما و مسافرت بوده‌اند، سخت است که در دوران نه ماهه بارداری دائماً در چهاردیواری خانه خود بنشینند و از گردش و تفریح محروم شوند. به همین دلیل این افراد همواره در مورد ابعاد مختلف سفر در بارداری سؤالات فراوانی می‌پرسند. - خرید بلیط هواپیما

سفر با هواپیما در دوران بارداری

برای خانم‌هایی که در دوران مجردی و حتی متأهلی معمولاً در حال خرید بلیط هواپیما و مسافرت بوده‌اند، سخت است که در دوران نه ماهه بارداری دائماً در چهاردیواری خانه خود بنشینند و از گردش و تفریح محروم شوند. به همین دلیل این افراد همواره در مورد ابعاد مختلف سفر در بارداری سؤالات فراوانی می‌پرسند. یکی از سؤالات رایج هم این است که آیا هواپیما بهترین وسیله سفر در دوران بارداری به حساب می‌آید؟ پاسخ ما به این سؤال مثبت است به شرطی که شما هنگام خرید بلیط هواپیما در دوران بارداری، نکاتی را مد نظر قرار دهید که در ادامه این مطلب نگاشته شده است. در صورت رعایت کردن تک‌تک این نکات، شما می‌توانید در دوران بارداری نیز بلیط هواپیما بخرید و از سفر به شهرهای زیبای ایران و جهان لذت ببرید.

بهترین زمان برای سفر در دوران بارداری

مزایای سفر با هواپیما در بارداری
سفر با هواپیما در بارداری

مطالعات مختلف علمی و پزشکی نشان می‌دهند که به‌منظور پیشگیری از حالت تهوع و همچنین جلوگیری از سقط جنین، خرید بلیط هواپیما و سفر در دوران بارداری بهتر است بعد از هفته دوازدهم انجام شود. همچنین پس از هفته بیست‌وهشتم بارداری هم که احتمال زایمان بالا می‌رود، بسیاری از ایرلاین‌ها از مسافران خود گواهی پزشکی درخواست می‌کنند. البته بعد از این هفته بهتر است به طور کلی در منزل باشید و استراحت کنید. بنابراین بهترین زمان برای سفر در دوران بین هفته‌های چهاردهم و بیست و هشتم می‌باشد. زمانی که خطرات کمتری شما و فرزندتان را تهدید کنند.

حتماً با پزشک مشورت کنید

مزایای سفر با هواپیما در بارداری
سفر با هواپیما در بارداری

خرید بلیط هواپیما و سفر هوایی در دوران بارداری به دلیل وجود انواع خطرات بالقوه، اصلاً نمی‌تواند شوخی‌بردار باشد. بنابراین بسیار ضروری است که قبل از سفر حتماً با پزشک متخصص در این مورد مشورت کنید. با مراجعه به پزشک و انجام آزمایش‌های لازم، شما می‌توانید در صورت لزوم از واکسن‌ها و داروهای لازم استفاده کنید. همچنین اگر ایرلاین فروشنده بلیط هواپیما درخواست گواهی پزشکی داشته باشد، در صورت صلاحدید پزشک می‌توانید دریافت کنید.

از بیمه مسافرتی غافل نشوید

مزایای سفر با هواپیما در بارداری
سفر با هواپیما در بارداری

اگر شما از شرکت خاصی خود را بیمه کرده باشید، این احتمال وجود دارد که تحت پوشش بیمه مسافرتی قرار بگیرید. بنابراین بهتر است قبل از خرید بلیط هواپیما به بیمه مراجعه کنید و این موضوع را جویا شوید. اما چنانچه هیچ قراردادی مبنی بر قرار گرفتن شما تحت پوشش بیمه مسافرتی وجود نداشته باشد، حتماً پیگیر این مسئله باشید و سفر خود را بیمه کنید. ضمناً، قبل از امضا کردن قرارداد حتماً آن را مطالعه و از تحت پوشش قرار گرفتن بانوان باردار توسط این قرارداد اطمینان حاصل کنید.

انتخاب صندلی صحیح، رمز راحتی

مزایای سفر با هواپیما در بارداری
سفر با هواپیما در بارداری

انتخاب صندلی برای بانوان باردار هنگام خرید بلیط هواپیما از مراحل بسیار مهمی است که می‌تواند راحتی این افراد را در سفر تأمین کند. با توجه به اینکه احتمال چندین بار مراجعه به سرویس بهداشتی توسط فرد باردار وجود دارد، بهتر است این افراد در صندلی نزدیک به راهرو هواپیما بنشینند تا رفت‌وآمدشان راحت باشد. همچنین نشستن در صندلی‌های اضطراری به خاطر کندی حرکت خانم‌های باردار به آن‌ها توصیه نمی‌شود. اگر ممکن بود، سعی کنید آن صندلی را انتخاب نمایید که فضای بیشتری برای دراز کردن پاها داشته باشد.

سایر نکات مهم قبل از سفر

مزایای سفر با هواپیما در بارداری
سفر با هواپیما در بارداری

غیر از نکات ذکر شده در بالا، شما باید به نکات دیگری هم قبل از خرید بلیط هواپیما در دوران بارداری توجه کنید. نکاتی که در ادامه به طور خلاصه به آن‌ها می‌پردازیم:

. سعی کنید حداقل با یک نفر هم‌سفر شوید. کسی که بر اطلاعات پزشکی شما واقف باشد و در مواقع لزوم کمکتان کند.

. قوانین هر ایرلاین را قبل از خرید بلیط هواپیما آن ایرلاین به خوبی مطالعه کنید و حتی‌الامکان از پرواز با هواپیماهایی که ارتفاع پروازشان کمتر از 7 هزار پا است خودداری نمایید.

. ساعت مصرف داروهای خود را به طور دقیق تنظیم کنید تا هنگام تغییر ساعت در سفر خارجی دچار اشتباه نشوید.

. لیستی از درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های نزدیک به محل اقامت خود را تهیه کنید.

. زودتر از موعد پرواز به فرودگاه بروید تا دچار هیچ‌گونه استرس یا شتاب‌زدگی نشوید.

. مثل گردشگران حرفه‌ای چمدان ببندید. سبک و کاربردی.

نکاتی که در طول پرواز باید رعایت کنید

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

یکی از نکاتی که حتماً باید در طول پرواز خود هنگام بارداری رعایت کنید این است که دریچه هوای صندلی را تنظیم نمایید تا هوای تازه به مشام بکشید. همچنین بهتر است در صورت امکان چندین بار از صندلی خود برخیزید و چند قدم جابجا شوید. نوشیدن آب در طول پرواز هم شدیداً تأکید می‌شود. همچنین شما باید هنگام نشستن کمربند ایمنی خود را ببندید تا از آسیب‌های احتمالی چاله‌های هوایی در امان باشید. در کل بهتر است هنگام خرید بلیط هواپیما و سوار شدن به این وسیله نقلیه در دوران بارداری ریلکس باشید و از پرواز خود لذت ببرید.

سفر با سایر وسایل نقلیه هنگام بارداری

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

اگر فکر می‌کنید که امکان خرید بلیط هواپیما و سفر هوایی در دوران بارداری برایتان میسر نیست اما همچنان علاقه‌مند به سفر هستید، پیشنهاد ما به شما سفر با خودرو شخصی خواهد بود. با توجه به راحتی فضای خودرو شخصی و امکان دسترسی سریع و آسان به بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها، سرویس‌های بهداشتی و … به نظر می‌رسد که سفر با این وسیله بهتر و راحت­تر از سفر با اتوبوس یا کشتی باشد.

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

در کنار نکات ذکرشده در بالا باید به این نکته مهم هم اشاره کنیم که سفر شما باید بدون ترس، اضطراب و استرس دنبال شود. پس شرط اول خرید بلیط هواپیما و سفر با این وسیله در بارداری این است که شما به طور کلی فوبیای پرواز نداشته باشید. در این صورت، همان‌طور که ملاحظه فرمودید فقط رعایت چند نکته ساده می‌تواند لذت و امنیت سفر با هواپیما را در طول بارداری برای شما فراهم آورده و این وسیله را به بهترین گزینه برای مسافرت در دوران بارداری تبدیل کند.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
cheapflights.com
huffingtonpost.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید