سفر بهاری جاده اسالم به خلخلال

سرزمین ما ایران یکی از زیباترین و خاص ترین نقاط روی کره زمین است. از شمال گرفته تا جنوب و از شرق تا غرب جذابیت‌های گردشگری مسحورکننده‌ای را در دل خود نهفته است. اگر قصد سفر بهاری در شمال کشور و لذت بردن از مناظر و طبیعت چشم‌نواز این ناحیه از کشور عزیزمان را دارید، ما یک تکه از بهشت را برای شما معرفی خواهیم کرد.

0
107
جاده اسالم به خلخال
اسالم به خلخال
سفر بهاری جاده اسالم به خلخلالReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jun 9Rating: 4.0اسالم به خلخلال و سفر بهاری به جاده بی نظیر ایران.اسالم به خلخلال مسیری رویایی به طول 70 کیلومتر که از شهر اسالم استان گیلان شروع می‌شود و تا جنوب استان اردبیل و شهر خلخال ادامه می‌یابد.

جاده اسالم به خلخلال

سرزمین ما ایران یکی از زیباترین و خاص ترین نقاط روی کره زمین است. از شمال گرفته تا جنوب و از شرق تا غرب جذابیت‌های گردشگری مسحورکننده‌ای را در دل خود نهفته است. اگر قصد سفر بهاری در شمال کشور و لذت بردن از مناظر و طبیعت چشم‌نواز این ناحیه از کشور عزیزمان را دارید، ما یک تکه از بهشت را برای شما معرفی خواهیم کرد. جاده اسالم به خلخال که از استان سرسبز گیلان آغاز و تا استان مهمان‌نواز اردبیل ادامه می‌یابد. در طول مسیر رانندگی در این جاده پیچ در پیچ و مه‌‌آلود که با دشت‌های سرسبز و درختان تنومند احاطه شده‌اند، منظره سحرآمیزی را برای هر مسافری به ارمغان می‌آورد. رانندگی در جاده رویایی اسالم به خلخال این جاده چهار فصل حس و حال نابی را به شما هدیه خواهد داد و تمام خستگی‌ها و دغدغه‌های کاری را از شما دور می‌کند.

معرفی جاده اسالم به خلخال

جاده اسالم به خلخال
اسالم به خلخال

جاده اسالم به خلخال مسیری رویایی به طول 70 کیلومتر که از شهر اسالم استان گیلان شروع می‌شود و تا جنوب استان اردبیل و شهر خلخال ادامه می‌یابد که به استان‌های آذربایجان شرقی و زنجان منتهی می‌شود. همچنین جاده اسالم به دلیل آب و هوای ناحیه شمالی کشور اغلب اوقات بارانی است. بد نیست بدانید که ارتفاع زیاد جاده اسالم به خلخال باعث حس هوای سرد و خنک حتی در تابستان می‌شود. به دلیل نزدیک بودن به دریای خزر رطوبت و مه همیشگی مهمان جاده است.

طبیعت جاده اسالم به خلخال

جاده اسالم به خلخال
اسالم به خلخال

طبیعت سحر‌انگیز جاده اسالم به خلخال شما را مجبور خواهد کرد تا هر لحظه توقف کنید و محو زیبایی‌های خدا‌دادی شوید. با رانندگی در جاده اسالم به خلخال هردم شاهد یک رنگ از طبیعت هستید یعنی گاهی با درختان سر به فلک کشیده و گاهی دشت‌های مخملی جسم و روح شما را نوازش خواهد داد. از ابتدای راه نیز رودخانه‌ای پر جوش و خروش کنار شما در حرکت است. می‌توان در نزدیکی این رود‌خانه کمی استراحت کرد.

هنگام ورود به جاده اسالم به خلخال مناظر شاید برای شما آشنا بیاید چون این جاده لوکشین فیلم حضرت سلیمان بوده است تا شهر اورشلیم را برای بینندگان تداعی نماید. با دیدن گله‌های اسب و رمه‌های گوسفندان در حال چرا، اصلا تعجب نکنید مطمعنا این تصاویر رویایی و به‌یاد‌ماندنی برای همیشه در ذهن خواهند ماند.

دیدنی‌های جاده اسالم به خلخال

جاده اسالم به خلخال
اسالم به خلخال

در فصل بهار مخصوصا ماه‌های اردیبهشت و خرداد دشت‌های کنار جاده اسالم به خلخال پوشیده از گل‌‌های شقایق هستند که تماشای این منظره در مه شگفتی خاصی را پدید می‌آورد. در گذر راه به چند روستا از جمله ناو و لاکه تاشون برمی‌خورید که در میان دشت‌ها ساخته شده‌اند. رفتن به این روستاها و صحبت کردن با مردم مهربان و بی‌ریا خالی از لطف نیست. اگر اهل ماجراجویی هستید مسیر‌های فرعی در جاده اسالم به خلخال وجود دارند. شما در این جاده‌های فرعی می‌توانید دیدنی‌های جدیدی مانند آبشار‌ها، دریاچه و گلزار را کشف کنید. شاید هم با خرس، پلنگ و گوزن‌ها مواجه شوید.

✅ بازدید از مقاله تجربه ایرانگردی فوق‌العاده
✅ بازدید از مقاله راهنمای سفر تبریز

تفریحات شگفت‌انگیز جاده

جاده اسالم به خلخال
اسالم به خلخال

کوهنوردی در مسیر اسالم به خلخال یکی از معروفترین مسیر‌ها در میان کوهنوردان هست. اکثر طبیعت گردان در فصل بهار برنامه‌ای که شامل پیمایش از مسیر مالرو روستای اندبیل در شرق خلخال به روستای ناو در استان گیلان ساماندهی می‌کنند. علاقمندان به دوچرخه سواری نیز می‌توانند همین مسیر را با دوچرخه طی کنند. جالب است بدانید که در طول این مسیر شما از ارتفاع 2100 متری به ارتفاع 3300 متری خواهید رسید که هر لحظه جذابیت خاصی در انتظار شماست.

روستای نهالستان پیرسون در 20 کیلومتری جاده اسالم به خلخال در انتظار عزیزان جنگل‌نورد است. مسیر جنگلی این روستا شما را به سمت بالا‌ی جنگل به محلی بنام دره اشراف هدایت می‌کند که در آنجا با بهشتی پنهان روبرو خواهید شد. در بهشت طبیعی جاده اسالم به خلخال عکاسی را فراموش نکنید تا با دیدن دوباره این تصاویر و یاد‌‌آوری مناظر روحتان تازه شود.

خوشمزه‌جات طبیعی

جاده اسالم به خلخال
اسالم به خلخال

سفر رفتن بدون در نظر گرفتن خوردن و آشامیدن اصلا مفهومی ندارد به خصوص وقتی قرار باشد به یک طبیعت پاک و دست نخورده برویم ناخواسته اشتهای انسان تحریک می‌شود. در طول مسیر جاده اسالم به خلخال رستوران‌هایی هستند که به‌دلیل برودت هوا گوشت را بیرون آویزان می‌کنند و باعث ایجاد تصویر خاصی در ذهن می‌شوند. همچنین چشیدن عسل طبیعی با نان و لبنیات محلی خالی از لطف نیست.

گردش و تفریح روح و جان خسته انسان را صیقل می‌دهد مخصوصا اگر در دل طبیعت بکر باشد. آغاز سفر بهاری در جاده اسالم به خلخال یا برعکس با مردمانی مهمان‌نوا و قلب‌های مهربان و بدون کینه می‌تواند یکی از شگفت‌انگیز‌ترین خاطرات را برای هر کسی به ارمغان بیاورد. به‌ جای نشستن و فکر کردن در مورد بهشت و زیبایی‌هایش به سمت جاده اسالم به خلخال حرکت کنید تا بهشت را از نزدیک ببینید و لمس کنید.

برای خرید بلیط هواپیما تبریز و رزرو پرواز داخلی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای داخلی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید