نکات قبل و بعد سفر به تایلند در ایام کرونا

بعد از اینکه تایلند مرزهایش را به صورت محتاطانه ای به روی گردشگران خارجی باز کرد، قوانین سفت و سختی را برای سفر در ایام کرونا در نظر گرفت.

0
30
نکات قبل و بعد سفر به تایلند در ایام کرونا
سفر به تایلند در ایام کرونا
نکات قبل و بعد سفر به تایلند در ایام کروناReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 9Rating: 4.0نکات قبل و بعد سفر به تایلند در ایام کرونانکات قبل و بعد سفر به تایلند در ایام کرونا چه اتباع کشورهای اروپایی باشید یا از دل خاورمیانه، باید یک سری مراحل به عبارتی از هفت خوان رستم بگذرید.

آشنایی با نکات قبل و بعد سفر به تایلند در ایام کرونا

بعد از اینکه تایلند مرزهایش را به صورت محتاطانه ای به روی گردشگران خارجی باز کرد، قوانین سفت و سختی را برای سفر در ایام کرونا در نظر گرفت. این روزها نمی توان ناگهان تصمیم به خرید بلیط هواپیما تایلند گرفت و راهی این کشور شد، حالا چه اتباع کشورهای اروپایی باشید یا از دل خاورمیانه، باید یک سری مراحل را پشت سر بگذارید و به عبارتی از هفت خوان رستم بگذرید؛ از قرنطینه ۱۵ روزه و گواهی ورود CEO گرفته تا پوشش بیمه، فرم T-8، گواهی سلامت پرواز، تست منفی کرونا و موارد دیگر که همه آن ها برای مهار و کنترل ویروس کرونا انجام می شوند. با تمام این وجود، اگر قصد رزرو بلیط هواپیما تایلند دارید، بهتر است زمانی را به تحقیق و اطلاع یابی از موارد و نکات سفر به این کشور اختصاص دهید و سپس اقدام به خرید بلیط هواپیما کنید. در ادامه این مطلب از سفرستان با این نکات آشنا می شوید.

توصیه ها

نکات قبل و بعد سفر به تایلند در ایام کرونا
سفر به تایلند در ایام کرونا

در کنار قوانین و اقدامات لازمی که برای سفر به تایلند وضع شده اند، یک سری نکات مهم وجود دارد که هر گردشگری باید آن ها را رعایت کند تا بدون به خطر انداختن سلامت خود و دیگران سفرش را به پایان برساند. در قدم اول باید به سایت وزارت بهداشت عمومی مراجعه کرد و از آنجا وزارت بهداشت عمومی تایلند را یافته و اطلاعات ضروری و توصیه های سفر را مطالعه کرد. در وب سایت سازمان بهداشت جهانی، صفحه ای به توصیه های سفر مربوط به کووید-۱۹ اختصاص یافته که مطالعه آن خالی از لطف نیست.

✅ بازدید از مقاله ضرورت تست کرونا پیش از سفر

نکات قبل از سفر

 • پیگیر آخرین اخبار مربوط به کووید-۱۹ باشید و از وضعیت مناطق مختلف مطلع شوید.
 • برخی محدودیت ها، ممنوعیت ها و اقدامات اجباری به صورت هفتگی یا حتی روزانه از سوی دولت ها و نه سازمان بهداشت جهانی تغییر می کنند که باید ایرلاین و وب سایت وزارت بهداشت کشور خود، کشور مقصد و کشورهایی که در آن ها توقف خواهید داشت، بررسی کنید.
 • بد نیست به وب سایت سازمان بهداشت جهانی تایلند هم سری بزنید و از آخرین اطلاعات مربوط به ویروس کرونا و وضعیت پخش آن مطلع شوید.
 • خطرات احتمالی و شرایط مربوط به برنامه سفری خود را با آخرین وضیعت و اطلاعات مربوط به کووید-۱۹ ارزیابی کنید.
 • اگر از جمله کسانی هستید که مستعد ابتلا به بیماری کرونا هستید (افراد مسن و کسانی که سابقه بیماری دیابت، قلبی و ریوی دارند) از سفر به مناطقی که در وضعیت قرمز یا خطرناک هستند، اجتناب کنید.
 • در صورتی که مجبور به سفر به مناطق آلوده و وضعیت خطرناک هستید، قبل از پرواز با کارشناس و متخصص سلامتی صحبت کنید و با خطرات احتمالی و نحوه مقابله با آن ها آگاه شوید.
 • در کیف دستی خود یا بار همراهی که به داخل کابین هواپیما حمل می کنید، بطری کوچک الکل ضدعفونی کننده (زیر ۱۰۰ میل) داشته باشید و به صورت مرتب از آن استفاده کنید.
 • حتما قبل از سفر پوشش بیمه به ارزش ۱۰۰ هزار دلار تهیه کنید.
 • به وب سایت رسمی دولت تایلند مراجعه کرده و اقدام به اخذ گواهی ورود CEO کنید.
 • نتیجه منفی تست کرونا PCR مربوط به ۴۸ ساعت قبل از پرواز را از آزمایشگاه های مورد تایید سفارت تایلند دریافت کنید.

نکات مربوط به حین سفر و بعد از رسیدن:

 • فرودگاه ها، هوا و زمین، هر نقطه ای می تواند آلوده باشد، در صورت امکان به طور مرتب دست های خود را بشویید یا ضدعفونی کنید و در حین رعایت فاصله اجتماعی، حداقل یک متر با کسانی که سرفه یا عطسه می کنند، فاصله داشته باشید.
 • اقدامات مربوط به احساس بیماری و ناخوشی در حین سفر را از قبل بدانید و حتما شخصی را در نظر داشته باشید تا در صورت لزوم از او راهنمایی بگیرید.
 • همکاری لازم را با اداره های محلی مقصد داشته باشید و در صورت لزوم، اطلاعات سفر و شماره تماستان را در اختیارشان قرار دهید.

نکات لازم بعد از سفر:

 • اگر به منطقه آلوده سفر کرده بودید، باید به مدت ۱۴ روز تحت نظر باشید و مدام دمای بدن خود را بسنجید.
 • در صورتی که سرفه خفیف داشتید یا دمای بدنتان ۳۷.۳ درجه یا بیش تر شد، در خانه بمانید و خود را قرنطینه کنید و از تماس نزدیک با اعضای خانواده و دیگران اجتناب کنید.

در ادامه می توانید با راهنمای اخذ ویزای توریستی تایلند آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید