سفر به سلامت

0
562
راه های سفر سلامت و رزرو پرواز خارجی
راه های سفر سلامت و پرواز خارجی
سفر به سلامتReviewed by تحریریه پرواز خارجی on Jul 20Rating: 4.5سفر به سلامتدر این روزها که افراد با کیسه‎های دارو درگیر هستند و مدام از استرس و فشارهای روانی کار و مسائل اقتصادی گلایه می‎کنند. پرواز خارجی و سفر به سلامت

سفر به سلامت

در این روزها که افراد با کیسه‎های دارو درگیر هستند و مدام از استرس و فشارهای روانی کار و مسائل اقتصادی گلایه می‎کنند، عاملی که بتواند نقشی مثبت در سلامت روح و روان آدمی ایفا کند و رنج‎ها را از زندگی پر مشغله افراد بزداید، حکم کیمیا را دارد. سفر رفتن و مسافرت دقیقا یکی از فعالیت‎هایی است که می‎تواند به خوبی این نقش سازنده و ضروری را در زندگی افراد بازی کند. شاید به همین دلیل است که از قدیم‎الایام گفته‎اند: «امروز مبلغ اندکی را خرج سفر کن تا از هزینه کردن برای دارو و درمان‌های فردا در امان بمانی.»

در ادامه با وب‏سایت سفرستان همراه باشید تا با نقش مثبت سفر در بهداشت روانی مسافران بیشتر آشنا شوید.

راه های سفر سلامت و رزرو پرواز خارجی
راه های سفر سلامت و پرواز خارجی

به گفته روانشناسان، لذت‌بردن از سفر بیش از آنکه به توانایی اقتصادی یا میزان بهره‌‌وری از ابزارها و تجهیزات خاص بستگی داشته باشد، موضوعی حسی، عاطفی و درونی است. در بسیاری از کشور‌ها به مرخصی رفتن اجباری است و افراد نمی‌توانند به امید اینکه در هنگام بازنشستگی یکی دو‌ماه زودتر بازنشسته شوند، سال‌ها مرخصی‌هایشان را جمع کنند.

سفر و مسافرت یک تجربه است، تجربه ای که باعث رشد و تحول می شود. دستیابی به آرامش و نشاط، نزدیک تر شدن به خود، تنوع در زندگی، فاصله گرفتن از روزمرگی ها، رفع خستگی و به دست آوردن نيروی جديد و انرژی مضاعف و انگیزه بیشتر برای ادامه دادن زندگی از فواید سفر کردن می باشند. بنابراین تاثیرات مثبت سفر بر تندرستی و بهداشت روانی انسان دور از ذهن نیست. شاید این اثر از آن روست که با تغییر آب و هوا و پای نهادن به محل های جدید، روح آدمی به وجد و سرور می آید و همین فرحناکی، در سلامت جسم نیز اثر می گذارد. سفر حس تازگی و نو شدن به انسان می دهد، احساس خوب دور شدن و جدا شدن از حصارهای خود ساخته ای که شب و روز در زندگی های امروزی به دور خود می کشیم، این حصارها سبب فشارها و استرس هایی بر روح و روان می شود. با سفر کردن، این تنش های روانی را از خود دور می کنیم. هر چند گاهی مسافرت، بسته به خصوصیات و احساس فرد و مسائل دیگر می تواند همراه با اضطراب و استرس نیز باشد.

راه های سفر سلامت و رزرو پرواز خارجی
راه های سفر سلامت و پرواز خارجی

بطور کلی می توان گفت؛ نیاز است انسان در تعاملات اجتماعي خود زمان‌هايي را براي خود در نظر بگیرد که از این طریق به آرامش روحی و فكری دست یابد، در واقع دست یابی به آرامش روحی در افراد به طرق مختلف حاصل می شود گاهي اين كار را می توان با ورزش کردن، مسافرت و تفريح هاي موقتي انجام داد.

راه های سفر سلامت و رزرو پرواز خارجی
راه های سفر سلامت و پرواز خارجی

در کشوری مانند ژاپن، مدیران بر این باورند که مسافرت با بهبود سلامت روانی جامعه، به توسعه کشور نیز کمک می‌کند. بنابراین تصور نکنید افرادی که همیشه کار می‌‌کنند و به مسافرت نمی‌روند، بیشتر از دیگران به توسعه کمک می‌‌کنند. برای برخی، سفر لذتی به همراه دارد که با هیچ‌چیز قابل مقایسه نیست. آرامش ایجاد‌شده پس از سفر را کسانی می‌دانند که روزهای تعطیل تقویم را همان اول سال می‌شمرند و در دلشان برای این روزها برنامه‌ریزی می‌کنند. مسافرت یکی از جذاب‌‌ترین تفریحات است که در افزایش سلامت روان به‌شدت مؤثر است.

راه های سفر سلامت و رزرو پرواز خارجی
راه های سفر سلامت و پرواز خارجی

بنابراین، می‌توان باز هم به دور از قرار‌های کاری و ترافیک روزانه که ساعت‌های عمر را می‌بلعد، برای آسمان آبی و ابر سپید برنامه ریخت. حتی می‌توان رهاتر از آن کوله‌ای بست و به طبیعت رفت. روان هم بخشی از وجود آدمی‌‌ است که نیاز به استراحت دارد.

در مورد برنامه‎ریزی برای سفر باید به این نکته نیز توجه داشته باشیم که اين که ما چگونه سفر کنيم تابعي است از شخصيت، تربيت و تحصيلات ما. همچنان که مي‌بينيم توانايي اقتصادي و يا ميزان بهره‌وري از ابزارها و تجهيزات خاص، بيشتر از آنکه آموختني باشد موضوعي حسي، عاطفي و دروني است. همچنان که انتظار نمي‌رود همه آدم‌ها از يک قطعه موسيقي فاخر و ارزشمند لذت ببرند نبايد انتظار داشت همه آدم‌ها لذت يک شب زيبا در کنار يک درياچه آرام و يا در زير آسمان پرستاره کوير را بدانند.

برای جستجوی پرواز خارجی مورد نظر خود به سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پرواز خارجی سفرستان

منابع:
article.tebyan.net
hamshahrionline.ir
rasekhoon.net

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید