سفر به پایتخت برزیل

پر جمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی، برزیل با جمعیتی بیش از 212 میلیون نفر است که برازیلیا پایتخت آن شناخته می شود. پایتخت قبلی این کشور شهر ریو دوژانیرو بود که با فرمان رییس جمهور وقت در سال 1956 در مدت 41 ماه ساخته شد.

0
16
سفر به پایتخت برزیل برازیلیا
سفر به پایتخت برزیل
سفر به پایتخت برزیلReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 23Rating: 4.0سفر به پایتخت برزیل و آشنایی با جاذبه های دیدنی آن.سفر به پایتخت برزیل و معرفی جاذبه های شهر جدید برزیلیا به همراه تمامی زیبایی های وصف ناشدنی آن در ادامه به طور کامل معرفی شده است.

سفر به پایتخت برزیل و آشنایی با جذابیت های آن

پر جمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی، برزیل با جمعیتی بیش از 212 میلیون نفر است که برازیلیا پایتخت آن شناخته می شود. پایتخت قبلی این کشور شهر ریو دوژانیرو بود که با فرمان رییس جمهور وقت در سال 1956 در مدت 41 ماه ساخته شد. علت تصمیم این بود که می خواستند محل پایتخت برزیل به مرکز و غرب کشور نزدیک تر باشد. در این مطلب قصد داریم شما را بیشتر با پایتخت برزیل آشنا کنیم. پس قبل از خرید بلیط هواپیما و سفر به پایتخت برزیل یک آشنایی اجمالی در مورد آن داشته باشید.

معرفی جاذبه های شهر جدید برزیلیا

Praça dos Tràs Poderes

مرکز دولتی برازیلیا یکی از چشمگیرترین بناها و بناهای تاریخی برجسته خود را در یک بنای خیره کننده از معماری مدرن تلفیق کرده است. همانطور که از نام Praça dos Tràs Poderes (میدان سه قوه) پیداست، این ساختمان توسط ساختمان های قوه مجریه، قوه مقننه و دادگستری است احاطه شده است: Palácio do Planalto، محل اقامت رسمی رئیس جمهور؛ دادگاه عالی فدرال (دادگاه عالی)؛ و کنگرسو ناسیونال نامیده می شود. همچنین در اطراف میدان موزه تاریخی برازیلیا وPanteono da Liberdade (پانتئون آزادی) وجود دارد که توسط اسکار نیمایر برای احترام به شورشیان Inconfidància Mineira سال 1789 و رئیس جمهور Tancredo Neves طراحی شده است که بلافاصله پس از روی کار آمدن در سال 1985 درگذشت.

Catedral Metropolitana Nossa Senhora Aparecida

سفر به پایتخت برزیل برازیلیا
سفر به پایتخت برزیل

مشهورترین بنای دیدنی این شهر کلیسای جامع دایره ای منحصر به فرد است که توسط نیمایر طراحی و در سال 1970 تکمیل شده است. 16 ستون بتونی منحنی آن به سمت بالا باز می شوند و تاجی را ایجاد می کند که سقف شیشه ای آن را احاطه کرده است. اثر نور طبیعی داخل آن دیدنی است. وقتی از طریق یک تونل تاریک وارد کلیسا می شوید، متوجه خواهید شد که آنچه از بیرون دیدید فقط سقف ساختمان است. بیشتر کلیسای جامع در زیر زمین قرار دارد. سقف خود از دو لایه تشکیل شده است که روی آن شیشه پلکسی قرار دارد. چهار مجسمه بزرگ خارج از ورودی نمایانگر چهار انجیلی است. همچنین در خارج یک برج ناقوس 20 متری مستقل ساخته شده است.

Palácio dos Arcos

سفر به پایتخت برزیل برازیلیا
سفر به پایتخت برزیل

پالاسیو دوس آرکوس، معروف به پالاسیو ایتاماراتی، وزارت امور خارجه را در خود جای داده و یکی از بزرگترین دستاوردهای اسکار نیمایر است. یک ردیف طاق متقارن بالای یک استخر منعکس کننده قرار گرفته اند و کل مجموعه توسط معمار برجسته برزیلی، روبرتو بورل مارکس طراحی شده است. فضای داخلی با شکوه یک حیاط نیمه مسقف را با یک باغ احاطه کرده است. برجسته ترین قسمت داخلی آن پله مارپیچ مستقل است که به نظر می رسد در هوا معلق است. این ساختمان برای بازدید عموم آزاد است.

✅ بازدید از مقاله راهنمای سفر برزیل

Monumento JK: یادبود رئیس جمهور کوبیچچک

سفر به پایتخت برزیل برازیلیا
سفر به پایتخت برزیل

بنای یادبود دراما در Praça do Cruzeiro یادبود رئیس جمهور Juscelino Kubitschek، رئیس جمهور مهم برزیل است که بنیانگذار Brasilia محسوب می شود. این بنای یادبود توسط اسکار نیمایر طراحی شده است و بسیاری آن را از بهترین آثار وی می دانند. در کنار آرامگاه کوبیچچک موزه ای به او اختصاص داده شده است، این بنای تاریخی شامل نمایشگاه های جالبی از شهری که وی تصور کرده و واقعیت شهر ساخته شده فعلی را می توان مشاهده کرد. از جمله برنامه های اولیه، عکس ساخت و ساز و سایر مواردی که تاریخ برازیلیا را به تصویر می کشد. در اطراف این اثر تاریخی آثار هنری مجسمه سازان معاصر وجود دارد که در کنار اهمیت تاریخی، آن را به جاذبه ای محبوب برای گردشگران تبدیل کرده است.

Lago do Paranoá, Ponte Juscelino Kubitschek and Ponteo Lago Sud

سفر به پایتخت برزیل برازیلیا
سفر به پایتخت برزیل

در ضلع شرقی شهر، ریو پارانوآ سدی ساخته شده و دریاچه ای بزرگ به نام Lago do Paranoá را تشکیل داده است. در امتداد ساحل آن سفارتخانه ها و کنسولگری ها، باشگاه های ورزشی، رستوران ها، دانشگاه، مرکز المپیک و پالاسیو دا آلوورادا، محل اقامت رسمی رئیس جمهوری قرار دارند. Ponte Juscelino Kubitschek، معروف به Ponte JK، یک پل بتونی و فولادی است که روی  دریاچه ساخته شده و توسط سه طاق متقاطع که بیش از 60 متر بالاتر از آب قرار دارند، پشتیبانی می شود. این پل توسط معمار الكساندر چان و مهندس سازه Mário Vila Verde طراحی شده است و از زمان اتمام آن در سال 2002 چندین جایزه معماری دریافت كرده است. منظره این پل مخصوصاً هنگام شب كه نورافكن ها منحنی های سر به فلك كشیده آن را برجسته می كنند بسیار چشمگیر است. یکی از محبوب ترین مکانها برای بازدید آخر هفته Pontao do Lago Sul است، یک تفرجگاه در امتداد ضلع جنوبی دریاچه که رستوران ها و دکه های بستنی فروشی در آن محل ساخته شده اند.

این شهر با این که اخیرا ساخته شده است و از نظر تاریخی دارای مکان ها و بناهایی نیست ولی به دلیل معماری مدرنی که در ساختن آن به کار رفته است بسیار منحصر به فرد و دیدنی است و برای دوست داران معماری مدرن می تواند جالب توجه باشد.

در ادامه می توانید با راهنمای اخذ ویزای توریستی برزیل آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید