خرید بلیط هواپیما برای دیدن ده دریاچه برتر ایران

0
154
خرید بلیط هواپیما به کهگیلویه و بویراحمد
بلیط هواپیما به کهگیلویه و بویراحمد
خرید بلیط هواپیما برای دیدن ده دریاچه برتر ایرانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Apr 6Rating: 4.5خرید بلیط هواپیما برای دیدن ده دریاچه برتر ایران - یک ایرانگردی با طعم شور و شیرینخرید بلیط هواپیما ده دریاچه برتر ایران. جاهای دیدنی ایران. دریاچه ارومیه. دریاچه شورابیل. دریاچه پریشان. دریاچه هامون. دریاچه گهر. دریاچه زریبار دریاچه نئور

خرید بلیط هواپیما برای دیدن ده دریاچه برتر ایران

حدود ۱۱۷ میلیون دریاچه در کره زمین وجود دارد. این تنها دریاچه‌هایی است که وسعت آن‌ها حدود نیم هکتار و بیشتر هستند. مساحت آب‌های دریاچه‌ای در جهان حدود ۵۱۷۹۹۷۶ کیلومتر مربع است. فهرست کردن ۱۰ دریاچه برتر با توجه به خشک شدن مداوم دریاچه‌ها در ایران ویا تغییر اندازه مداوم آن‌ها در اثر کمبود آب بسیار سخت است.

به عنوان مثال در حال حاضر دریاچه ارومیه که رو به خشک شدن رفته بود، با باز کردن سدهای بسته شده بر روی آن دوباره جان تازه‌ای گرفته است.

جاذبه‌های جزیره بی‌نظیر ایرانی

یک مسیر بهشتی عجیب

دریاچه شورمست در مازندران

1دریاچه شورمست

دریاچه شورمست در شهر پل سفید شهرستان سوادکوه در استان مازندران واقع‌شده است. نام این دریاچه به دلیل مجاورت آن با روستای شورمست است. اطراف این دریاچه پوشیده از جنگل است که در آن درختانی کهن‌سال توسکا است.

بلیط هواپیما برای دیدن ده دریاچه برتر ایران
دریاچه شورمست در مازندران

امروزه برای جذب گردشگر به این منطقه امکانات خوبی را به وجود آورده‌اند مانند اقامتگاه، قایق، اسکی روی آب، سرویس‌های بهداشتی و… اگر برای دیدن پل ورسک، قلعه کنگ، برج تاریخی لاجیم و… رفته‌اید حتماً به این دریاچه زیبای شورمست هم سری بزنید و آب‌وهوای خوب سوادکوه لذت ببرید. البته اگر شما بلیط هواپیما به فرودگاه ساری را خریداری کنید و وارد استان مازندران شوید ازاین‌دست جاذبه‌های عالی زیاد خواهید دید.

بلیط هواپیما به ارومیه

2دریاچه ارومیه

در شمال غربی کشور ایران در شهر ارومیه دریاچه‌ای وجود دارد که این روزها حال خوشی ندارد. این دریاچه بزرگ‌ترین دریاچه ایران است و دومین دریاچه آب‌شور جهان است. مساحت این دریاچه در سال 2015 حدود شش هزار کیلومتر بوده است. نام این دریاچه از نام شهر ارومیه مرکز استان آذربایجان غربی گرفته‌شده است. این دریاچه اوایل سال 80 شروع به خشک شدن کرد و امروزه چیزی بالغ‌بر 90% مساحت اولیه خود ازدست‌داده و خشک‌شده است. خشک‌سالی، استفاده بی‌رویه از منابع حوزه‌های آبریز، احداث بی‌رویه سد بر روی رودخانه‌های تأمین‌کننده آب این دریاچه و… دلایلی است که باعث خشک شدن ارومیه شده است. این دریاچه هنوز که هنوز است بهترین بهانه برای خرید بلیط هواپیما به ارومیه است.

بلیط هواپیما به اردبیل

3دریاچه شورابیل

دریاچه شورابیل دریاچه‌ای نیمه شور در اردبیل است که طبق تحقیقات انجام‌شده گفته‌شده است که قدمت دریاچه شورابیل از دریاچه ارومیه هم بیشتر است. در کنار این دریاچه امکانات رفاهی و تفریحی ساخته‌شده است مانند شهربازی و فضای سبز و همچنین هتل شورابیل و مجتمع توریستی کوثر که به ترتیب دو و سه ستاره هستند در ساحل شمالی و جنوبی این دریاچه ساخته‌شده است.

خرید بلیط هواپیما به اردبیل
بلیط هواپیما به اردبیل

درگذشته آب این دریاچه بسیار شور بوده و از گل دریاچه به‌عنوان داروی طبیعی پوستی استفاده می‌شد اما از زمانی که آب شیرین به این دریاچه اضافه کرده‌اند دیگر خاصیت درمانی و دارویی ندارد؛ اما بااین‌حال بازهم باعث می‌شود گردشگران بسیاری بلیط هواپیما به این منطقه را برای دیدن این دریاچه خریداری می‌کنند.

بلیط هواپیما به فارس

4دریاچه پریشان

دریاچه پریشان که در شهرستان کازرون قرارگرفته است به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین دریاچه‌های آب شیرین خاورمیانه و ایران شناخته می‌شود. مساحت این دریاچه حدود چهار هزار هکتار است. این دریاچه به‌عنوان یک تالاب بین‌المللی ثبت گردیده است و جز مناطق حفاظت‌شده است. در این دریاچه چند گونه ماهی است که شامل ماهی زردک، ماهی سرخه، مارماهی و ماهی پرک است.

خرید بلیط هواپیما به فارس
بلیط هواپیما به فارس

متأسفانه امروزه این دریاچه احوال خوشی ندارد و در معرض خطر خشک شدن است که به دلیل سوزاندن نیزارهای اطراف آن برای اجرای عملیات راه‌سازی است. بیایید نگذاریم این دریاچه هم مانند دریاچه ارومیه شود و همچنان برای خریداران بلیط هواپیما به این منطقه زیبا بماند.

بلیط هواپیما به سیستان و بلوچستان

5دریاچه هامون

دریاچه هامون در استان سیستان و بلوچستان قرار دارد. این دریاچه پرآب و زیبا از دریاچه کوچک به نام‌های هامون هیرمند، هامون پوزک و هامون سابوری تشکیل‌شده است. این دریاچه که بین مرد ایران و افغانستان از در زمان پرآبی سه دریاچه دیگر به یکدیگر متصل شده و دریاچه هامون را تشکیل می‌دهند. در کتاب تاریخی اشاره‌های زیادی به آن شده و این نشان از اهمیت دریاچه هامون در آن دوران است. این دریاچه بعد از خزر و ارومیه سومین دریاچه بزرگ ایران است.

همچنین هفتمین تالاب جهان است. 3800 کیلومتر از 5600 کیلومتر مساحت این دریاچه متعلق به ایران است. امروزه به دلیل وابستگی شدید این دریاچه به رودخانه هیرمند و بسته شدن رودخانه هیرمند توسط کشور افغانستان باعث خشک شدن هامون شده است و بسیاری از پرندگان بومی سیستان در حال انقراض هستند همچنین بروز فقر به دلیل نبود آب کافی برای کشاورزی و دامداری مردم را مجبور به مهاجرت به شمال سیستان کرده است.

دریاچه گهر

خرید بلیط هواپیما به استان لرستان
بلیط هواپیما به استان لرستان

دریاچه گهر در استان لرستان در منطقه حفاظت‌شده اشترانکوه قرار دارد و به‌عنوان یک دریاچه کوهستانی شناخته می‌شود. خوشبختانه به دلیل نبود مسیرهای ماشین‌رو این منطقه از دست خرابی‌های انسانی جان سالم به در برده است. از دریاچه گهر به‌عنوان نگین اشترانکوه یاد می‌کنند. بیشتر قسمت‌های این دریاچه صخره‌ای است و برای شنا کردن خطرناک است اما در قسمت شرقی دریاچه گهر که ساحل ماسه‌ای دارد قسمت مناسبی برای شنا کردن و لذت بردن از هوای عالی آن منطقه است. متأسفانه جنگل‌های اطراف دریاچه گهر در دست نابود است.

خرید بلیط هواپیما به استان لرستان
بلیط هواپیما به استان لرستان

تقریباً نیم ساعت تا چهل دقیقه پیاده‌روی لازم است تا شما به این دریاچه زیبا برسید. اگر در فصل بهار این ناحیه سفر کنید مسیر بسیار زیبا از لاله‌های واژگون و شقایق‌های رنگارنگ می‌بینید. عمق این دریاچه از 4 متر تا 24 متر گزارش‌شده به همین دلیل شما به‌راحتی و با کمی دقت می‌توانید ماهی‌های کف دریاچه را ببینید. درختان بلوط، بادام، گلابی، انجیر، سیب، انار، پسته، بید و بسیار گونه گیاهی دیگر در این منطقه یافت می‌شود و به زیبایی منطقه گهر افزوده است.

برای خرید بلیط هواپیما به هر منطقه ای از ایران با ما همراه شوید.

همچنین در گونه‌های جانوری مانند قوچ، آهو، پلنگ، گرگ، خرس قهوه‌ای، روباه، خرگوش، شغال، عقاب، شاهین، کبک، لاک‌پشت، قورباغه، ماهی قزل الا رنگین‌کمانی، مارماهی در دریاچه و نواحی اطراف آن یافت می‌شود. این دریاچه واقعاً دیدن دارد، هرکسی یک‌بار هم شده در عمرش باید بلیط هواپیما برای صرف دیدن این دریاچه خریداری کند.

6برای خرید بلیط هواپیما ، به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید