پرواز با دوچرخه به آن سوی مرزها

اکثر ما انسان‌ها از همان دوران کودکی که کم‌کم حرکت کردن یاد می‌گیریم تا وقتی که پیر می‌شویم، عاشق دوچرخه‌سواری هستیم. در واقع لذتی که با گشت‌و‌گذار بر روی دوچرخه می‌توان تجربه کرد اصلاً قابل مقایسه با سایر لذت‌ها نیست. از سویی دیگر ما عاشق مسافرت هم هستیم. پس چه بهتر که این دو مقوله را باهم ترکیب کنیم و لذت سفر با دوچرخه را به تجربیات خود بیفزاییم. مخصوصاً سفری به خارج از کشور و تماشای زیبایی‌های متنوع در آن سوی مرزها.

0
582
تجربه سفر هوایی با دوچرخه
سفر هوایی با دوچرخه
پرواز با دوچرخه به آن سوی مرزهاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 30Rating: 3.5نحوه حمل دوچرخه با هواپیما - خرید بلیط هواپیما ارزان از اپلیکیشن سفرستاناکثر ما انسان‌ها از همان دوران کودکی که کم‌کم حرکت کردن یاد می‌گیریم تا وقتی که پیر می‌شویم، عاشق دوچرخه‌سواری هستیم. در واقع لذتی که با گشت‌و‌گذار بر روی دوچرخه می‌توان تجربه کرد اصلاً قابل مقایسه با سایر لذت‌ها نیست. از سویی دیگر ما عاشق مسافرت هم هستیم. خرید بلیط هواپیما

پرواز با دوچرخه به آن سوی مرزها

اکثر ما انسان‌ها از همان دوران کودکی که کم‌کم حرکت کردن یاد می‌گیریم تا وقتی که پیر می‌شویم، عاشق دوچرخه‌سواری هستیم. در واقع لذتی که با گشت‌و‌گذار بر روی دوچرخه می‌توان تجربه کرد اصلاً قابل مقایسه با سایر لذت‌ها نیست. از سویی دیگر ما عاشق مسافرت هم هستیم. پس چه بهتر که این دو مقوله را باهم ترکیب کنیم و لذت سفر با دوچرخه را به تجربیات خود بیفزاییم. مخصوصاً سفری به خارج از کشور و تماشای زیبایی‌های متنوع در آن سوی مرزها. مطمئناً چنین سفری به خارج از کشور کاملاً متفاوت با سفری خواهد بود که فقط از طریق خرید بلیط هواپیما انجام می‌شود. اما بعید نیست که هنگام سفر به خارج از کشور، در جایی از مسافرتتان نیازمند خرید بلیط هواپیما و انجام پرواز خارجی باشید. بنابراین، بهتر است ادامه این مطلب را به دقت بخوانید و با نحوه سوار شدن به هواپیما همراه با دوچرخه محبوب‌تان بیشتر آشنا شوید.

سفر با هواپیما به همراه دوچرخه

تجربه سفر هوایی با دوچرخه
سفر هوایی با دوچرخه

اگر هنگام انجام سفر خارجی با دوچرخه خود قصد خرید بلیط هواپیما داشتید بهتر است قبل از رفتن به فرودگاه اقدامات لازم برای رزرو مکان حمل دوچرخه را انجام دهید. چراکه انجام این کار در فرودگاه ممکن است هزینه‌های بیشتری برایتان در پی داشته باشد. البته قوانین ایرلاین‌ها در این مورد متفاوت است. اما به طور کلی می‌‌توان حداکثر با پرداخت 100 یورو دوچرخه خود را سوار هواپیما کرد. برخی از ایرلاین‌ها هم حمل دوچرخه را رایگان انجام می‌‌دهند.

وزن دوچرخه خود را کنترل کنید

خرید بلیط هواپیما برای دوچرخه
خرید بلیط هواپیما

قوانین ایرلاین‌های مختلف معمولاً مسافران را ملزم به حمل وسایلی می‌‌کنند که وزن‌شان بین 23 تا 32 کیلوگرم باشد. بنابراین وقتی می‌‌خواهید بلیط هواپیما بخرید و همراه با دوچرخه خود سوار هواپیما شوید، بهتر است وزن دوچرخه را کاملاً کنترل کنید تا مشمول جریمه نشوید. بعد از اندازه‌گیری دقیق وزن دوچرخه، شما می‌‌توانید سایر وسایل موردنیاز برای سفر را طوری جمع‌آوری کنید و چمدانتان وزن زیادی نداشته باشد.

نحوه قرار دادن دوچرخه در بار سفر

خرید بلیط هواپیما همراه دوچرخه
بلیط هواپیما همراه دوچرخه

بسیاری از ایرلاین‌ها از مسافران خود می‌‌خواهند که به‌منظور حفظ امنیت و همچنین رعایت بهداشت، دوچرخه خود را در داخل بسته یا کیسه خاصی قرار دهند. در اینجا، دو گزینه روبه‌روی شما خواهد بود: کیف دوچرخه و جعبه دوچرخه. انتخاب هر یک از این گزینه‌ها به سلیقه شخصی شما بستگی دارد. در کل سفر با کیف دوچرخه راحت‌تر است. چراکه این کیف به سرعت باز و بسته می‌‌شود. اما این کیف‌ها نسبت به جعبه گران‌تر هستند. بهتر است قبل از خرید بلیط هواپیما سری به فروشندگان دوچرخه بزنید تا آن‌ها شما را بهتر راهنمایی کنند.

نحوه قرار دادن دوچرخه در کیف

تجربه سفر هوایی همراه دوچرخه
سفر هوایی همراه دوچرخه

همان‌طور که گفتیم قرار دادن دوچرخه در کیف زمان زیادی نمی‌طلبد و در عرض 15 تا 20 دقیقه می‌‌توان این کار را انجام داد. بدین منظور بهتر است پدال‌ها را جدا کرده و در داخل یک کیف جداگانه بگذارید. سپس ضمن جدا کردن چرخ‌ها از بدنه دوچرخه، دیسک‌های ترمز را از روی آن‌ها باز کنید. بعد از این کار نوبت به باز کردن زنجیر و گذاشتن آن در کیف مخصوص می‌‌رسد. جدا کردن دسته‌های فرمان و در نهایت جا دادن بدنه اصلی دوچرخه در کیف هم کارهای ساده‌ای هستند که در ادامه انجام می‌‌پذیرند.

نحوه قرار دادن دوچرخه در جعبه

تجربه سفر هوایی همراه دوچرخه
سفر هوایی همراه دوچرخه

گذاشتن دوچرخه در داخل جعبه کمی نسبت به قرار دادن آن در داخل کیف، زمان بیشتری لازم دارد. برای این کار، ابتدا باید تمامی قطعات اصلی مثل پدال‌ها، چرخ‌ها و زنجیر را از بدنه جدا کنید. بعد از این کار با توجه به احتمال فراوان آسیب‌دیدگی دوچرخه در داخل جعبه، باید با استفاده از نایلون‌های حبابی قطعات را از هم جدا سازید و در داخل جعبه بگذارید. سپس نوبت به جاسازی دسته‌های فرمان و چرخ‌ها در داخل می‌‌رسد.

باید به این نکته هم توجه داشت که وقتی بلیط هواپیما بخرید و دوچرخه خود را با خود سوار بر این وسیله کنید، احتمال باز شدن در جعبه و بیرون افتادن آن وجود دارد. بنابراین باید بعد از گذاشتن دوچرخه در داخل جعبه، اطراف آن را با چسب بپوشانید. همچنین نام، نام خانوادگی، شماره تلفن و آدرس ایمیل خود را هم بر روی جعبه بنویسید تا در صورت گم شدن آن، یابنده به سرعت با شما تماس بگیرد.

بردن دوچرخه به فرودگاه

تجربه سفر هوایی همراه دوچرخه
سفر هوایی همراه دوچرخه

برای بردن دوچرخه به فرودگاه، هیچ جایی بهتر از صندلی‌های عقب یک خودرو نیست. البته بهتر است برای این کار صندلی‌ها را کاملاً بخوابانید. وقتی هم که به فرودگاه رسیدید، سریعاً به سمت چک‌این بروید تا در صورت وجود هر گونه مشکل احتمالی از جمله سنگین بودن بار مسافرتی‌تان به سرعت بتوانید این مشکل را حل کنید. بدین‌ترتیب، خرید بلیط هواپیما و انجام سفر هوایی برایتان بسیار لذت‌بخش خواهد شد.

نکات پایانی در مورد سفر خارجی با دوچرخه

تجربه سفر هوایی همراه دوچرخه
سفر هوایی همراه دوچرخه

بعد از خرید بلیط هواپیما و رسیدن به مقصد مسافرت خود، به محض پیاده شدن از هواپیما بهتر است به سراغ دوچرخه خود بروید و از سالم رسیدن آن به مقصد اطمینان حاصل کنید. چراکه معمولاً اغلب ایرلاین‌ها بازه زمانی چهارساعته برای اعلام آسیب‌دیدگی و خرابی بار سفر در نظر می‌‌گیرند. این نکته را هم فراموش نکنید که اگر با یک ایرلاین گران‌قیمت پرواز کردید، می‌‌توانید دوچرخه خود را به صورت جداگانه توسط یک هواپیما یا وسیله نقلیه دیگر به مقصد بفرستید تا هزینه سفر کمتر شود.

سفری که بخشی از آن با دوچرخه‌سواری و بخش دیگرش با خرید بلیط هواپیما انجام شود، مطمئناً یکی از به‌یادماندنی‌ترین و جذاب‌ترین سفرهای ممکن می‌‌تواند باشد. کافی است در انتخاب کیف و یا جعبه دوچرخه، نحوه بسته‌بندی آن، وزن بار، هزینه حمل دوچرخه و چندین عامل دیگر که در بالا ذکر شد، دقت کافی به خرج دهید تا به راحتی هرچه تمام‌تر به مقصد سفر خود برسید و از گذراندن اوقات فراغت به این شکل خاص و منحصربه‌فرد لذت ببرید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید