چطور سفر کم هزینه به تاجیکستان را تجربه کنیم؟

به راستی که لقب «بام دنیا» برازنده تاجیکستان است؛ کشوری که 93 درصد از مساحت آن با مناطقی کوهستانی پوشیده شده و بخش وسیعی از آن در مکانی مرتفع، واقع در فاصله 3000 متری از سطح دریا قرار گرفته، باید هم بام دنیا نامیده شود.

0
35
راهنمای سفر کم هزینه به تاجیکستان
سفر کم هزینه به تاجیکستان
چطور سفر کم هزینه به تاجیکستان را تجربه کنیم؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 16Rating: 4.0سفر کم هزینه به تاجیکستان و راهکارهایی که باید آنها را دنبال کنید.سفر کم هزینه به تاجیکستان دارای راهکارهایی است که باید به کار بست چرا که اقامت در این کشور چندان ارزان نیست و در سفر ناچار به پرداخت هزینه گزافی گردید.

سفر کم هزینه به تاجیکستان

به راستی که لقب «بام دنیا» برازنده تاجیکستان است؛ کشوری که 93 درصد از مساحت آن با مناطقی کوهستانی پوشیده شده و بخش وسیعی از آن در مکانی مرتفع، واقع در فاصله 3000 متری از سطح دریا قرار گرفته، باید هم بام دنیا نامیده شود. شرایط آب و هوایی مناسب، موقعیت جغرافیایی مطلوب و مواهب طبیعی بی شمار تاجیکستان موجب شده که هر ساله جمع کثیری از شیفتگان مناظر طبیعی و عشاق طبیعت گردی با رزرو بلیط هواپیما تاجیکستان راهی این کشور شوند تا از نزدیک تماشاگر شکوه و عظمت زیبایی های بی بدیل و منحصربفرد آن باشند. با این‌حال و با وجود مزایای فراوانی که این کشور به بازدیدکنندگان ارائه می دهد، اقامت در آن چندان ارزان نیست و اگر همراه با تورهای گردشگری به آن سفر کنید، ممکن است تا انتهای سفر ناچار به پرداخت هزینه گزافی گردید. اما چطور می شود سفر کم هزینه به تاجیکستان را تجربه کرد؟ اگر از مشتاقان خرید بلیط هواپیما به سوی مقصد تاجیکستان هستید در این مطلب همراه ما باشید تا به پاسخ این پرسش پی ببرید.

صرفه جویی در هزینه های حمل و نقل

اگر دوست ندارید مبلغ زیادی را بابت جابجایی به تورهای گردشگری آنلاین بپردازید، چهار گزینه اقتصادی برای حمل و نقل در این کشور پیش روی شماست:

  1. اجاره خودرو با راننده: چیزی که در تاجیکستان زیاد است، راننده بیکار و خودروی خالی است. کافی است از پذیرشگر هتل یا میهمان‌سرایی که در آن اقامت دارید، درخواست کنید که شماره تلفن چند نفر از رانندگان مطمئن و مورد اعتماد خود را در اختیار شما قرار دهد تا با یکی از آن ها سر قیمتی مناسب به تفاهم برسید. گفتنی است که نرخ مصوبی برای این کار وجود ندارد و هزینه اجاره خودرو با راننده بین 50 تا 100 دلار متغیر است، اما شما با مهارت های چانه زنی خود می توانید تا جای ممکن این مبلغ را کاهش دهید.
  2. اجاره خودروی تمام چرخ: اگر قرار نیست تنها سفر کنید، شاید بهترین راه حل برای مشکل حمل و نقل در تاجیکستان، اجاره خودرویی چهار چرخ باشد. این کار نه تنها هزینه چندان زیادی ندارد (معمولا روزی 100 دلار)، بلکه آزادی عمل بسیار زیادی را با امکان توقف در مسیر و تماشای طبیعت اطراف به شما می دهد.
  3. حمل و نقل عمومی: حقیقت این است که برای طی کردن مسافت هایی طولانی در کشور تاجیکستان، هیچ وسیله حمل و نقل عمومی وجود ندارد، اما می‌ توانید مسیری را با اتوبوس بروید و در نزدیکی تاکسی های خطی پیاده شوید. تاکسی های خطی در مقایسه با تاکسی های دربست، هزینه بسیار اندکی از شما طلب می کنند و شما را در سریع ترین زمان ممکن به مقصد می رسانند.
  4. رایگان سواری: شاید باور نکنید، اما این کار در تاجیکستان به شدت مرسوم است و بسیاری بدون پرداخت یک سامانی (واحد پول تاجیکستان) هرروز به نقاط مختلفی از این کشور دیدنی سفر می کنند. تاجیکستان از مردم فهیم و با شعوری تشکیل شده است و اگر خودروی آن ها فضای خالی برای سوار شدن سرنشین دیگری را داشته باشد، مطمئن باشید از دعوت شما دریغ نمی کنند و شما را در راه نمی گذارند.

✅ بازدید از مقاله چرا باید به تاجیکستان سفر کنیم

صرفه جویی در هزینه اقامت

راهنمای سفر کم هزینه به تاجیکستان
سفر کم هزینه به تاجیکستان

چنانچه قصد ندارید هیچ هزینه ای را بابت اقامت در تاجیکستان بپردازید، تنها گزینه پیش روی شما، چادر زدن در طبیعت است. چادرزنی در تاجیکستان امر رایج و مرسومی است که بسیاری از طبیعت گردان، نه صرفا برای رهایی از هزینه های اقامتی، بلکه برای گذراندن شبی در دل طبیعت بدان روی می آورند. چنانچه چادرزنی در طبیعت، خاطر شما را مشوش می کند، برای آسودگی و آرامش خیال خود می توانید با صرف هزینه ای حدود 3 دلار، چادر خود را در ملک خصوصی هتل ها و میهمان‌سراها برپا کنید. اما اگر قصد دارید زیر سقفی امن و مطمئن در مکانی دلنشین با صرف هزینه ای اندک اقامت کنید، درب میهمان‌سراها و اقامتگاه‌های بومگردی در تاجیکستان همیشه بروی شما باز است. صرف مبلغی حدود 10 دلار، نه تنها اقامتی امن و مطمئن را برای گذراندن شبی آرام در مکانی مسقف تضمین می کند، بلکه هزینه صبحانه ای مفصل و شامی دلچسب را نیز پوشش می دهد. و در آخر هتل های ارزان قیمت، برای گردشگرانی که قادرند مبلغی حدود 20 دلار هر شب برای تخت خوابی راحت و مکانی تمیز بپردازند، بهترین انتخاب است. البته نرخ اقامتی هتل های شهرهای بزرگ ممکن است متفاوت باشد، اما در همان کلان شهرها نیز هاستل ها و هتل های مقرون بصرفه زیادی پیدا می شوند که با دریافت اندک هزینه ای، از شما به شایستگی میزبانی کنند.

صرفه جویی در هزینه خورد و خوراک

راهنمای سفر کم هزینه به تاجیکستان
سفر کم هزینه به تاجیکستان

اگر در میهمان‌سراها و یا هتل ها اقامت کنید، دغدغه ای برای تهیه صبحانه و شام ندارید، چراکه ارائه صبحانه و شام رایگان که شامل نان، سالاد، سوپ، برنج، گوشت بره و چای می شود، از خدماتی است که این اماکن به مسافران عرضه می دارند. اما چنانچه قصد اقامت در چادر را در سر دارید، دو گزینه پیش روی شماست: یا باید دست به کار شوید و سرآشپز خود شوید و یا ولخرجی کرده، خود را به غذایی لذیذ در رستورانی خوب دعوت کنید. البته می توانید غذاهای خیابانی رنگارنگ دکه های غذافروشی تاجیکستان را نیز امتحان کنید، اما اگر دستگاه گوارشی حساسی دارید، بهتر است از این کار صرفنظر کنید. گفتنی است که میانگین هزینه یک وعده غذایی در رستورانی باکیفیت، حدود 5 دلار برای شما تمام خواهد شد، و این در صورتی است که غذاهایی متشکل از گوشت بره و گوسفند برای خود برگزینید، معمولا هزینه غذاهای تهیه شده از سبزیجات بسیار ارزان تر از سایر غذاهاست.

هزینه کلی اقامتی یک روزه در تاجیکستان

براساس برآورد ما، روزانه با صرف مبلغی حدود 50 دلار قادر خواهید بود از پس کلیه هزینه های اقامتی از قبیل خورد و خوراک و گشت و گذار در این کشور برآیید و اقامتی آسوده و خاطره انگیز را در این کشور تجربه کنید. در پایان، با تخمین هزینه های اقامتی روزانه در سفر به تاجیکستان، این مطلب را به اتمام می رسانیم. امید است شما همراهان گرامی سفرستان، با خواندن این مطلب به پاسخ پرسش های خود رسیده و از محتوای آن نهایت استفاده را برده باشید.

هزینه تقریبی اقامت در هاستل: 10 دلار

هزینه تقریبی اقامت در میهمان‌سرا (دو وعده غذا و یک تخت‌خواب): 15 دلار

هزینه تقریبی اقامت در هتلی دو خوابه: 20 دلار

هزینه تقریبی استفاده از حمل و نقل عمومی: 10 دلار

هزینه تقریبی هر وعده غذایی در رستوران: 5 دلار

هزینه تقریبی میان وعده های روزانه: 5 دلار

هزینه تقریبی یک روز طبیعت گردی: 10 دلار

هزینه تقریبی سیم کارت: 5 دلار

در ادامه می توانید با اخذ ویزای تاجیکستان آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید