سوالات متداول در مورد ویزای شینگن

همه ما با این موضوع آشنا هستیم که برای سفر به یک کشور خارجی قبل از رزرو بلیط هواپیما حتما باید ویزای آن کشور را تهیه نماییم. پس بهتر است اول با معنی ویزا بیشتر آشنا شویم؛ ویزا یک مجوز مشروط است که به شهروندان یک کشور خارجی اعطا می شود. به این ترتیب ویزا به آن ها اجازه می دهد که وارد آن کشور شوند، در آن کشور اقامت داشته باشند و یا آن کشور را ترک کنند.

0
53
پاسخ به سوالات متداول در مورد ویزای شینگن
سوالات متداول در مورد ویزای شینگنReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 16Rating: 4.5سوالات متداول در مورد ویزای شینگن که پاسخ آنها را باید بدانید.سوالات متداول در مورد ویزای شینگن، مدارک مورد نیاز، کشورهای عضو شینگن، شرایط و اقدامات لازم برای اخذ ویزای شینگن به طور کامل در ادامه.

سوالات متداول در مورد ویزای شینگن که پاسخ آنها را باید بدانید

همه ما با این موضوع آشنا هستیم که برای سفر به یک کشور خارجی قبل از رزرو بلیط هواپیما حتما باید ویزای آن کشور را تهیه نماییم. پس بهتر است اول با معنی ویزا بیشتر آشنا شویم؛ ویزا یک مجوز مشروط است که به شهروندان یک کشور خارجی اعطا می شود. به این ترتیب ویزا به آن ها اجازه می دهد که وارد آن کشور شوند، در آن کشور اقامت داشته باشند و یا آن کشور را ترک کنند. و اما ویزای شینگن چیست؟ ویزای شینگن می‌تواند توسط هر یک از کشورهای عضو پیمان شینگن صادر شود، به دارنده ویزا شینگن اجازه داده می شود در مدت زمان مشخص، آزادانه و بدون هیچ محدودیتی به تمام کشور های اتحادیه اروپا که عضو پیمان شینگن هستند و همچنین کشورهای EFTA عضو پیمان شینگن سفر نماید یا از آن‌ ها عبور کند. بنابراین ما در این مطلب برخی سوالات متداول درمورد ویزای شینگن را برای شما خریداران بلیط هواپیما بررسی خواهیم کرد.

EFTA چیست؟

EFTA مخفف European Free Trade Association انجمن تجارت آزاد اروپا است. بد نیست بدانید که انجمن تجارت آزاد اروپا از 9 کشور اتریش، بلژیک، آلمان، فرانسه، ایتالیا، هلند، اسپانیا، سوئیس و انگلستان تشکیل شده است. انجمن تجارت آزاد اروپا توسط تعدادی از بزرگ‌ ترین و قدیمی‌ ترین واردکننده‌ های آزاد اروپایی در سال 1987 تاسیس شد. نکته جالب توجه اینکه انجمن تا سال 1990 فعالیت رسمی خود را آغاز نکرد. لازم به ذکر است که تشکیلات مرکزی EFTA در هلند قرار دارد و اساسنامه‌ این انجمن نیز به زبان هلندی تنظیم شده است.

دریافت ویزای شینگن چه مزایایی دارد؟

یکی از سوالات متداول درباره ویزای شینگن مزایای دریافت ویزا شینگن است. از این مزایا می توان دسترسی به حقوق شهروندی، بیمه خدمات درمانی، خدمات بانکی و بین المللی و خدمات تحصیلی نام برد. همچنین اگر کسی ویزای شینگن داشته باشد براحتی می تواند بدون نیاز به پاسپورت به سایر کشور های اروپایی سفر کند.

✅ بازدید از مقاله عواقب اقامت بیش از حد مجاز در منطقه شینگن

مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن

پاسخ به سوالات متداول در مورد ویزای شینگن
سوالات متداول در مورد ویزای شینگن

برای اخذ ویزای شینگن، علاوه بر مدارک شناسایی، پاسپورت و پرکردن فرم های مخصوص ویزا به مدارکی هم نیاز دارید که ثابت نمایید به کشور خود باز خواهید گشت. ارائه این مدارک به این دلیل مهم است تا شما اثبات نمایید که قصد مهاجرت غیر قانونی ندارید. از دیگر مدارک گردش مالی 3 ماه آخر حساب و پرینت موجودی حساب است. تا مشخص شود که شما قادر به پرداخت هزینه های خود در اروپا هستید. لازم به ذکر است که اگر از سمت شخصی در اروپا دعوت نامه برای شما ارسال شود می تواند آن شخص با قبول پرداخت هزینه های شما این قضیه حل کند.

نوع ویزای شینگن بر چه اساسی مشخص می‌شود؟

بد نیست بدانید که بر اساس نوع و ماهیت سفر، سفارتخانه ‌ها و کنسولگری‌ های کشورهای شینگن سه نوع ویزا صادر می‌کنند:

ویزای عادی: ویزای عادی شینگن بوسیله هر کدام از کشورهای عضو پیمان شینگن صادر می ‌شود. کسانی که ویزای عادی دریافت می نمایند در مدت زمان مشخص (حداکثر ۹۰ روز) مجاز به اقامت یا عبور از کل منطقه‌ شینگن هستند. لازم به ذکر است که ویزای عادی شینگن فقط با فاصله‌ 6 ماه از آخرین ورود به کشور های شینگن صادر می ‌شود.

پاسخ به سوالات متداول در مورد ویزای شینگن
سوالات متداول در مورد ویزای شینگن

ویزای محدود: ویزای محدود شینگن در محدوده‌ های خاص و کشورهای صادر کننده ویزا اعتبار دارد. دارندگان ویزای محدود فقط در شرایط خاص به کشورهایی که در هنگام درخواست ویزا نام آن‌ ها را به صورتی مشخص کرده اند، می توانند سفر کنند.

ویزای ملی: ویزای ملی شینگن فقط برای کسانی که با هدف تحصیل، کار یا اقامت دائم به یکی از کشورهای شینگن صادر می شود.

اگر پاسخ مورد نظر در مورد سوالات متداول در مورد ویزای شینگن را دریافت نمودید در ادامه می توانید با ویزای دانشجویی شینگن آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید